301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 18:31 Bu haber 4937 kez okundu
 
VALİ NAYİR, ZARİF ÇOCUK KİTAP OKUMA YARIŞMASI FİNALİNE KATILDI
Çocuk Haberi
VALİ NAYİR, ZARİF ÇOCUK KİTAP OKUMA YARIŞMASI FİNALİNE KATILDI

VALİ NAYİR, ZARİF ÇOCUK KİTAP OKUMA YARIŞMASI FİNALİNE KATILDI
Kütahya Cahit Zarifoğlu İlkokulu tarafından okuma alışkanlığını kazandırmak ve Türk yazarlarıyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Genelinde düzenlenen ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik ödüllü ‘Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması’ Kütahya ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

18 ilden 340 öğrencinin katıldığı yarışmalarda 3. sınıf öğrencileri, Cahit Zarifoğlu'nun Yürekdede ile Padişah, Küçük Şehzade, Ağaçkakanlar eserlerini, 4. sınıf öğrencileri ise yine Cahit Zarifoğlu'nun Motorlu Kuş, Katıraslan, Serçekuş ve Kuşların Dili adlı eserlerini okudu. 

Eleme sınavı sonucu ilk 5'e giren okulların final yarışması Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Zarif Çocuk Kitap Okuma Yarışması finaline Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kütahya Cahit Zarifoğlu İlkokulu Müdürü İdris Işıklı, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Jüri üyeliğini DPÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi A.B.D Başkanı Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ethem Erdoğan, Türkçe Öğretmeni Nazmiye Onur, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Turan Faruk Cihan’ın yaptığı yarışmada 3. Sınıflar birincisi Özel Kadir Özkanat İlkokulu, 4. sınıflar birincisi Şanlıurfa Viranşehir IMKB İlkokulu, 3. sınıflar ikincisi Kütahya Tavşanlı Arslanbey İlkokulu, 4. sınıflar ikincisi Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulu, 3. sınıflar üçüncüsü Merkez Atatürk İlkokulu, 4. sınıflar üçüncüsü Bitlis Güroymak Kazım Karabekir İlkokulu oldu. 

Yarışmayı başarıyla tamamlayarak derece alan öğrenciler ile öğretmenleri altınla ödüllendirdi. 

Ödülleri Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger takdim etti. 

Öğrencileri tebrik eden ve yarışmada emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Güzel bir yarışmaya ilimiz ev sahipliği yaptı. 7 Güzel Adamdan biri, Kahramanmaraş’ın bize hediye ettiği Cahit Zarifoğlu’nun anısına O’nun kitaplarını okuyan öğrencilerimiz burada başarılı bir yarışma çıkardı. Sorulara verilen cevaplardaki yüksek doğruluk oranı hepimizi sevindirdi. Demek ki öğrencilerimiz büyük bir içtenlikle, büyük bir kabulle okumuş. Biz kendi değerlerimizi, kendi kıymetlerimizi, yetiştirdiğimiz insanları bu şekilde tanırsak geleceğe daha da umutla bakacağız. Hem Şanlıurfa’da görev yaptım, hem Kırıkkale’de görev yaptım. Hemşehri saydıklarımın da dereceye girmiş olmaları benim için de bir gurur kaynağı oldu. Kütahya’mızı temsil eden okullarımızın da gayretleri, başarıları bizi ayrıca sevindirdi. Bu tür çalışmaların devamında fayda var. Yetiştirdiğimiz, büyüttüğümüz edebiyatçılarımızı, şairlerimizi bu şekilde tanıtmak zannediyorum ki en güzel yol. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, NAYİR,, ZARİF, ÇOCUK, KİTAP, OKUMA, YARIŞMASI, FİNALİNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı