301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 14:23
 
Kütahya Valisi Şehit Ailelerini ziyaret etti
Gündem Haberi
Kütahya Valisi Şehit Ailelerini ziyaret etti

VALİ DR. ÖMER TORAMAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET


Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, 1999 yılında Hakkari'nin Şemdinli bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Komando Onbaşı Yaşar Yıldız ile 2018 yılı Mart ayında Afrin'de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Veysel Temel'in ailelerini ziyaret etti.
 
Vali Dr. Ömer Toraman ilk olarak Şehit Piyade Komando Onbaşı Yaşar Yıldız'ın Dumlupınar ilçesi Hamur Köyü'nde yaşayan annesi Kezban Yıldız ile babası Yaşar Yıldız ile bir araya geldi. 
 
Vali Dr. Ömer Toraman'a Dumlupınar Kaymakamı Abdulkerem Abbasoğlu, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ile ilçe protokolü eşlik etti.
 
Vali Dr. Ömer Toraman, daha sonra beraberinde Altıntaş Kaymakamı Mustafa Sait Arcaklıoğlu, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, şehit babası İbrahim Temel ile Afrin Şehidi Uzman Çavuş Veysel Temel'in kabrini ziyaret etti. 
 
Şehit Veysel Temel'in kabri başında dua eden Vali Dr. Ömer Toraman, şehit babası İbrahim Temel'e başsağlığı diledi. 
 
Kabir ziyaretinin ardından Afrin Şehidi Uzman Çavuş Veysel Temel'in evine geçen Vali Dr. Ömer Toraman, Altıntaş'ın Genişler Köyü'nde yaşayan annesi Nimet Temel ile babası İbrahim Temel'i evlerinde ziyaret etti. 

 

"DEVLET VE MİLLET HER ZAMAN YANINIZDA"
 
Her fırsatta şehit ailelerini ziyaret ederek devletin her zaman yanlarında olduğunu htirmek istediklerini ifade eden Vali Dr. Ömer Toraman, "Bu memlekette 40 yıldır terör ve teröristlerle mücadele ediliyor. Evlatlarımızı şehit veriyoruz, gazilerimiz var; ama onların o büyük mücadelesi sayesinde bugün burada huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz. Şehitlik en yüksek makam, en yüksek mertebe. Devletine, milletine, vatanına canını vermiş kahraman evlatlar yetiştirmişsiniz. Devletimiz ve milletimiz onların emaneti olan sizlerin her zaman yanında. Bizim yapabileceğimiz bir şey varsa hiç çekinmeden ulaşın, söyleyin" diye konuştu.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütahya, Valisi, Şehit, Ailelerini, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı