301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 14:18
 
KÜTAHYA MHP TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD OKUTTU
Gündem Haberi
KÜTAHYA MHP TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD OKUTTU

KÜTAHYA MHP TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD OKUTTU 

MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş ölümünün 17. yılında tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de adına okutulan mevlid-i şerif ile anıldı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanlığı tarafından merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle Karagöz Ahmetpaşa Camisinde İkindi Namazına Mütakip Okunan Mevlidi Şerif okutuldu.

 

Okutulan Mevlid-i Şerif etkinliğine, MHP İl Başkanı Mehmet Ali TÜRKER, MHP Merkez İlçe Başkanı Ferhan YILDIRIM, Ülkü Ocakları Başkanı Serdar AKKOÇ MHP Belediye ve il genel meclis üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları ülkücü gençlik ve partililer katıldı.

Mevlidin başlamasından önce basına bir konuşma yapan İl Başkanı Mehmet Ali TÜRKER “Başbuğ Alparslan Türkeş, sadece Türkiye için değil, bütün Türk cumhuriyetlerinde, bütün akraba topluluklarda da bilinen, sevilen, nefesi ile moral veren büyük bir liderdi. Üstün ahlakı, yüce devlet sevgisi, büyük vatan aşkı, Türklük sevdası, Turan ülküsü; bu değer ve hedefler için ortaya koyduğu çelikten imanı, kararlılığı ve dev sabrı O’nun en belirgin özelliklerindendi” dedi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Ferhan YILDIRIM ise, Türkeş’in, Türk milletini iktidara taşıma yolunda verdiği mücadeleye vurgu yaparak “Rahmetli Başbuğumuz, Türk milliyetçiliği davasını siyasi organizasyon haline getirip demokratik yollardan ülkemizin, milletimizin idaresine talip olmuş ve bunu başarmak için de uzun yıllara dayanan bir mücadele vermiştir. Bu siyasi hareket 46. yaşında inşallah iktidar olarak Başbuğumuzun ruhunu, şehitlerimizin ruhunu şad edecektir” diye konuştu.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜTAHYA, MHP, TÜRKEŞ, İÇİN, MEVLİD, OKUTTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KÜTAHYA MHP TÜRKEŞ İÇİN MEVLİD OKUTTU
Yorumlar
Haber Yazılımı