301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 11:02 Bu haber 683 kez okundu
 
Dağcılıkta İlk
Gündem Haberi
Dağcılıkta İlk

KSBÜ ÖĞRETİM ÜYESİNDEN DAĞCILIKTA BİR İLK

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Özgen Aras’ın editör olarak yer aldığı, ‘’Dağcılıkta İlk Yardım’’ kitabı yayınlandı. Kitap bu alanda bir ilk olarak kabul ediliyor. Aras, basılan ilk kitaplardan birini KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya takdim ederek, ‘’Bu kitabı dağlarda kaybettiğimiz Türk dağcılarına ithaf ediyoruz.’’ dedi.  

KSBÜ- Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde görev yapan Doktora Öğretim Üyesi Özgen Aras, kitabı Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun isteği üzerine hazırladıklarını dile getirerek, uzun bir çalışma sonrası güzel bir kitap ortaya çıkardıklarını ifade etti. Aras, dağcılıkta ilk yardım hakkında bu tarz çalışmalarının Türkiye’de olmadığını ve ‘’Dağcılıkta İlk Yardım’’ kitabının bu alanda bir ilk olduğunu vurguladı. Dr. Aras, basılan ilk kitaplardan birini, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya hediye etti. Prof. Dr. Kavuncu başarılı çalışmalarından dolayı Özgen Aras’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

KİTAP, DAĞCILARIN DOĞRU İLK YARDIM YAPMASINI SAĞLAYACAK

Bu kitap dağ kazaları ve çevresel etkileri sonucunda ortaya çıkan durumun anlaşılabilmesi ve doğru ilk yardımın dağcılar tarafından yapılabilmesini sağlamak için hazırlanmıştır. Kitabın giriş bölümünü yazan Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar, kitabın öneminden bahsederek, Dr. Özgen Aras’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. ‘’Dağcılıkta İlk Yardım’’ kitabı, Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun resmi sitesi olan www.tdf.gov.tr ‘den temin edilebilmektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dağcılıkta, İlk, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı