301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 11:40
 
AVUKATLAR GÜNÜ ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI
Gündem Haberi
AVUKATLAR GÜNÜ ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

AVUKATLAR GÜNÜ ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

Tuna İŞLEYEN 

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde Avukatlar, “5 Nisan Avukatlar Günü” kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törende ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Kütahya Barosu Tavşanlı İlçe Temsilcisi Avukat Ahmet Kumuz Atatürk Anıtı’na çelenk sundu ve Avukatlar gününü kutladı.

Burada Avukatlar adına bir de konuşma yapan Av. Ali İhsan Bakır, sözlerine “ Hukuk Devleti tesis etmek için canlarını veren şehit olan tüm meslektaşlarımızı, tüm hukukçuları saygı ve rahmetle anıyorum” diyerek başladı.

Bir toplumun hukuk toplumu olabilmesi için özgürlük ve adaletin gerçekleşmesi zorunludur. Hukukun ahlaki idadide adalet ve insan onuruna yaraşır davranış değerleridir, diyen Avukat Ali İhsan Bakır; “ Hukuk toplumun ve bireyin korunmasını, hak ve özgürlükleri tehdit eden tehlikelerin önlenmesini, idari organizasyonun pratik amacına uygun işleyebilmesini, suçlarla etkili mücadele edilebilmesini, davaların zaman ve masraf bakımından zarara neden olmayacak şekilde düzenli ve hızlı yürütülmesini amaçlar. Ama bütün bunların amaçlarken, hukukun gözeteceği hedef adalet, özgürlük ve insan iradesidir. Eğer bu amaç hedef gözetilmezse hukuku çıkar ve siyasetin aracı durumuna düşürmüş oluruz. Hukukun siyasileşmesi ve idealleşmesi adaletin yitirilmesi demektir. Hukuk siyasetin ve bürokrasinin bir aracı değildir. Aksine siyaset ve bürokrasi hukuki bir temele dayanmalıdır” diyerek sözlerini sürdürdü.

Tören Bakır’ın konuşmasının ardından son buldu. Çok sayıda Avukatın hazır bulunduğu tören daha sonra Tavşanlı Adalet Sarayında ikramlarla devam etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AVUKATLAR, GÜNÜ, ÇELENK, SUNUMU, İLE, BAŞLADI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AVUKATLAR GÜNÜ ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı