301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 15:28 Bu haber 1024 kez okundu
 
81 İlde Aynı Anda Fidan Dikildi
Gündem Haberi
81 İlde Aynı Anda Fidan Dikildi


ÇEKUD tarafından geçen yıl başlatılan ve kamuoyunda yankı uyandıran “Köklerimiz Bu Topraklarda” konseptli doğayla buluşma ve fidan dikme etkinliğinin bu yıl ikincisi 7 Nisan 2019 Pazar günü gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı gönüllü danışmanlarının katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde saat 13.00’te aynı anda başlayan etkinlik kapsamında onbinlerce fidan ve tohum toprakla buluştu.

 

 


Daha önce Sofrada Sıfır Artık, karbon ayak izini ölçen Karbonmetre ve sertifikalı online fidan bağış sistemi www.dikiliagacimvar.com projelerini hayata geçiren ÇEKUD, Kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşu olarak tanınıyor.
Kütahya’da Kulübümüzün proje ortağı olduğu etkinlik ise Merkez Eynegazi Köyü Dikim alanında gerçekleşti. Kulübümüz üye ve gönüllülerin katıldığı etkinliğe bu yıl Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi de destek verdi.  ÇEKUD Kütahya temsilcisi İlyas İnce “Bu bir rekor denemesinden öte çevreye yönelik bir farkındalık hareketidir. Bu anlamlı etkinliğe iştirak eden Altı Nokta Körler Derneği Kütahya Şubesi’ne  ve çevre dostlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 81, İlde, Aynı, Anda, Fidan, Dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı