301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Nisan 2017 - Pazar 16:55
 
Porselen Sektöründeki ilk ve tek Ar-Ge Merkezi Belgesi
Gündem Haberi
Porselen Sektöründeki ilk ve tek  Ar-Ge Merkezi Belgesi

Güral Porselen, T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Porselen Sektöründeki ilk ve tek  Ar-Ge Merkezi Belgesini aldı.
 
Araştırma ve Geliştirme (ArGe) çalışmalarını bir çatı altında toplayan Güral Porselen ve Güral Vitrifiye’ye, T.C  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi. Türkiye’de faaliyette olan 443. Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen GÜRAL Ar-Ge Merkezi porselen sektöründe onaylan ilk Ar-Ge merkezi olma özelliğini taşıyor. Güral ArGe Merkezi’nin faaliyete geçmesi ile birlikte Güral Grubu, memleketimiz Kütahya’da yenilikçi ve nitelikli Ar-Ge projelerinin artırılması ve aynı zamanda geliştirilen yeni ürün ve teknolojiler için de uluslararası rekabet gücünü artırmayı hedeflemektedir.
GÜRAL Ar-Ge Merkezi'ne Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmesinden ötürü gururlu olduklarını ifade eden Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral konuyla ilgili şunları söyledi:
"Firmamızın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca yapılan yoğun incelemeden sonra ArGe merkezi belgesi almaya hak kazanması sebebiyle Güral Grubu olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Porselen sektöründe faaliyet gösterecek olan Türkiye’deki ilk Ar-Ge Merkezi olma özelliği taşıyan merkezimizde; katma değeri yüksek olan yeni ürünler ile ilgili çalışmaların yapılması, uluslararası boyutta rekabetçi ve yenilikçi bir sistem  anlayışı içinde araştırma kabiliyeti yüksek deneyimli iş gücümüzle ülkemizin ekonomisine katkı kazandırılmasını amaçlamaktayız. Ar-Ge Merkezimizin kurulumunda emeği geçen tüm personelimizle birlikte oğlum Ali Güral, Sayın İbrahim Yanalak ve Dumlupınar Üniversitesinden Prof. Dr. Hasan Göçmez’i tebrik ederim. Ar-Ge Merkezimizin Kütahya’mıza hayırlı olmasını dilerim."
 

Türkiye Porselen Sektöründeki ilk ve tek AR-GE belgesinin takdimi anısına Bilim Sanayi ve  Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Fatih Kemal Öztürk, Güral Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral,İcra Kurulu üyesi İbrahim Yanalak ile Fabrika idarecilerinden  Tolga Berikten ve Selçuk Özden hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Porselen, Sektöründeki, ilk, ve, tek, , Ar-Ge, Merkezi, Belgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı