301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 15:39 Bu yazı 99 kez okundu
 
Yangın söndürme teşkilatı
Bülent Alpagut
 
 

 TAVŞANLI  YANGIN  SÖNDÜRME  TEŞKİLATI               
             Tavşanlı Yangın Söndürme Teşkilatı bir başka ifadeyle Tavşanlı Belediyesi  İtfaiye Amirliği  bugün itibariyle  94 yaşındadır. Efsane itfaiyecilerin  yuvası bu amirlik  sayesinde Tavşanlı birçok büyük,orta ve küçük yangınların üstesinden gelmiştir. Öyle ki bu kuruluş sadece belediye sınırları içindeki yangınlara müdahale etmekle kalmamış köylerdeki ve arazilerdeki yangınlara,,orman yangınlarına kadar  gücünün üzerinde müdahalelerle  adını Tavşanlı Tarihi’ne yazdırmıştır.
              Tavşanlı’da bazı kurum ve kuruluşların elinde bulunan  mini itfaiye birimlerinin’GLİ ,Tunçbilek Termik Santralı,DDY, ilçe müdürlükleri) envanterinde bulunan araç ve gereçler de düşünülecek olursa Tavşanlı İtfaiye Teşkilatı küçümsenemeyecek büyüklükte ve   güven veren bir örgütümüzdür.
               Görev yapan bunca belediye  başkanıyla zaman içinde  bugünlere kadar  gelen bu belediye bünyesindeki amirlikte  her biri efsane olmuş nice itfaiyeciler görev yapmıştır. Çoğu hala unutulmamıştır. 
                Tavşanlı İtfaiyesi özellikle Milli Bayramlarda  törenlerin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çeşitli faaliyetlerine katkı sağlamıştır. Rahmetli Belediye Başkanlarından Enver Girgin özellikle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atlı Atatürk Heykeli’nin  temizlenmesinde İtfaiye örgütünden yararlanırdı. İtfaiye, zaman içinde Anıta konan kanatlıların  verdiği kirliliği  arazözler ve itfaiyeciler yardımıyle temizletirdi.Bugün bu heykelin sağlam duruşunu da  Enver Başkan’a borçluyuz. Çünkü bu heykelin içi boştu ve hafifti. En şiddetli rüzgarda  sallanırdı.  Hiç unutmam bir gün şimdi Müze olan eski belediye binasının Cumhuriyet Alanı’na bakan yönündeki Başkanlık odasındayız. Yine itfaiye elemanları  Atatürk Anıtı’nı yıkıyorlardı. Hortumdan çıkan  çok iddetli olduğundan heykel sallanmıştı. Enver Reis hemen müdahale etmiş,” Suyun şiddetini azaltın “ diye odasının balkonundan itfaiye erlerini uyarmıştı.  Daha sonra  fiberglastan heykelin içine sıvı beton atıldı. Heykel ağırlaştırıldı. Rüzgara ve dış müdahalelere  güçlü kılındı.
                 Tavşanlı’da çok katlı binalar çoğalınca bu kez daha yüksek hareketli merdivenlere sahip itfaiye araçları gelmeye başladı. Bugün Tavşanlı’da İtfaiye yüksek katlılarda meydana gelen yangınlara da başarıyla   müdahale edebilmektedir. Bol malzemeye sahiptir. Köpük dahi kullanılmaktadır. 
                  Önümde bir bilgi var Tavşanlı Ekspres’te yayımlanmış.” İtfaiye 2O19’da  229 Yangına Müdahale Etti” diye başlayan haberi okumasaydım bu  köşe yazımı yazmayacaktım.Bana ilham verdi. Haberden öğreniyoruz ki Tavşanlı İtfaiye Örgütü günün 24 saatinde aktif. Ayakta,tetikte.Her türlü beklenmedik bir yangına en kısa sürede müdahale deneyimine , araç ve gerece sahip.Örgütün geçtiğimiz yılda 229 yangına müdahale ederken  127 kurtarma operasyonuna katıldığını anlıyoruz. 2O ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan trafik kazalarında görev almış. Bununla kalınmamış  örgüte ait cenaze aracıyla  talepler doğrultusunda 717 cenazenin naklini gerçekleştirmiş. Tavşanlı  belediye sınırları ve içinde  59 arazi,18 ev,17araç,3O baca, 4 iş yeri ,85 çöp alanı, 5 dam-samanlık, 4 odunluk-kuruluk,4 elektrik trafosu ve de 3 tüpten,doğal gazdan kaynaklanan yangına müdahale edilmiş. 
                  Belediye Başkanı Mustafa Güler’in  saygı duyduğu ve üzerinde titrediği bu  birim her geçen gün daha da güçleniyor.Yıllar öncesinde  araç ve gereç yönünden zayıf olan bu birimin  envanterinde bugün  her şey mevcut. Tavşanlı İtfaiye Amirliği hizmet binası ve ekleri Asri Mezarlık bitişiğinde. Zaman içinde özellikle sıcak yaz sezonunda mezarlıktaki ağaçları bile bu örgütün araç ve gereçleriyle  yine  itfaiyeciler  suluyor.  Gönlüm ister ki bu amirliğin hizmet binası yanına görkemli bir kule bina yapılsın ve tüm Tavşanlı tepeden bu amirliğin kontrolünde olsun.Tavşanlı’nın şöyle karkas,görkemli bir kulesi ta uzaklardan görünsün. Kuleye çıktığımızda  Kuruçay Belde Belediye Başkanı sevgili Erhan  Demiray’ı, Tepecik Belde Belediye Başkanı sevgili Ahmet Tekin’i,Tunçbilek Belde Belediye Başkanı sevgili Mustafa Durmuş’u, hatta Balıköy Belde Belediye Başkanı sevgili Ahmet Artun’u makam odalarında çay yudumlarken görebilelim
                   Bugün örgütün elinde eski belediye başkanları döneminde sağlanan itfaiye arazözleri var. Bunlara bazıları Enver Reis,M.Ali Reis,bazıları da Mustafa Reis adını takmışlar. Ama  örgütün en güçlü olduğu an bu an. İtfaiye Örgütü en güçlü dönemini Mustafa Güler ile yaşıyor. 
                   İtfaiye  Amirliği’nde görev yapan itfaiyeciler(personel) periyodik biçimde hizmet içi eğitim faaliyetlerine  de   katılıyor. Okullarımızda her yıl kutlana gelen  “ İtfaiye Haftası” nda  Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Amirliği yetkilileri  öğrencilere  uygulamalı eğitim de veriyormuş. Bu arada 44 adet faaliyet yürütüldüğünü öğreniyoruz.  Tavşanlılı zaman zaman itfaiye örgütü yetkililerine  taleplerde bulunuyormuş.. Bacalarını temizletmek, tıkanan kanalizasyon hatlarını açtırmak, yaptığı inşaata su  taşıtmak,beklenmedik sel felaketlerinde bodrum katlarına  giren atık suları tahliye etmek ,bir kaza sırasında   aracını kaldırtmak , aracı yanıyorsa söndürtmek, araçta sıkışanları kurtarmak,yüksek yerlere afiş ve benzerlerini astırmak v.b  konularında   itfaiyeden yardım talebinde bulunuyormuş..  
                     Laf Tavşanlı İtfaiye Örgütünden,Belediye İtfaiye Amirliği’nden ve İtfaiyecilerden açılmışken  Tavşanlı’nın unutulmaz itfaiyecilerine değinmemek ayıp olur.Benim adlarını yazdığım bu fedakar insanlar arasında unuttuklarım mutlaka olacaktır. Onlardan ,hayatta değillerse aile bireylerinden ve dostlarından  da peşinen özür dilerim. 
                     1926 yılında rahmetli Belediye Başkanlarımızdan  Ahmet Başkan(İğillioğlu)  döneminde hayata geçirilen bu örgütte bugüne kadar hizmet verenleri saygıyla,hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum. Bu listeyi de İtfaiye Amirliği’ne taktim  ediyorum. 
                      Amirlerden, Kantarcı Mehmet(Toprak) ,Mustafa Yalavaç( Yalvaç), Kalaycı Yusuf(Yumuşak), Takoz Ali, İğdeci Arif,Cadaloz Hakkı(Onur), Hicabi Tarı( Tellal Hicabi) Rahmetli Cumhurbaşkanlarımızdan Celal Bayar’ın Tavşanlı’daki sevdiklerindendi, Hüseyin Duray( Ramazan Topu patlatırken görev başında şehit düşen itfaiyecimiz), Mıhçı İhsan, Amirlerden Taharna Ahmet( Cahaktomur) İyi bir baca  açıcı ve kagir ev yıkandı)Saim Çankaya, Helvacı Ahmet( Demirci), Amirlerden Topal İhsan(Kocakurt),Uzunboğaz İhsan( Sevil),Amirlik yapanlardan Pembe Talat(Tavşanlı’da Kayınna duymaz,ışıklı terliklerini üretmişti  saz  da çalardı)  Amirlerden İğde İsmail(İğdeci),Cemal Sakarlı  İtfaiye Şoförleri : Nafiz Kocagöz, Fikret Yalvaç ,Bahattin Akdoğan, Gıyasettin Öztürk, Şinayder Selahattin( Kahraman), Şerafettin Yaşa, Amirlerden Hüseyin Hoca( Ceylan), Cemil Yıldırım( 12 Eylül sonrasında İçişleri Bakanlığı’nca atanan amir) Mustafa Demir( 25 yıl İtfaiye Amiri olarak görev yapan  ve kendi isteğiyle emekli olan itfaiyeci)
                        Şimdi Tavşanlı’da Bülent Hoca bunları nereden buldu? diye soranlar mutlaka olacaktır. . Ben ne zaman Asri Mezarlığa  gitsem 1O-15 dakikamı İtfaiye personeliyle birlikte geçiren biriym Hiç birine selam vermeden oradan geçmemişimdir. . Onların demlediği çaylardan içmişimdir. Dertlerini dinlemişimdir. Sorunlarını sayın başkanlarımıza bizzat anlatmışımdır.Yerel gazetelerde  yazılarım olmuştur.  Allah için kim bugüne kadar laf olsun,torba dolsun “ diyerek  itfaiyecilerimizin yanına gidip te bir bardak çaylarını yudumlamıştır? İşimiz düşerse Polis Karakolu’na,Jandarma Karakoluna , gideriz. Polisimiz de Jandarmamız da İtfaiyecimiz de konuk severdir. Allah hiç birini başımızdan eksik etmesin. 
                        Çalışkan başkanım,Mustafa Güler’e , Ta İzmir’den sesleniyorum. Başkanım itfaiye örgütüne yeni,çok amaçlı bir itfaiye arazözü daha al. Üzerine de Mustafa Reis yazdır.Tavşanlılılara  armağan et. İstersen örnek bir itfaiye binasına imzanı at. Özellikle insanlık için yapılan yatırımlar boşa gitmeyen yatırımlardır. Borcum olabilir.  Ama arazözümüz  kesinlikle olsun. 
                         Öğrendiğim kadarıyla yakın bir gelecekte Tavşanlı İtfaiyesi  taşınacakmış. Örgüt için  çok amaçlı bir hizmet binası düşünülüyormuş. İtfaiye binasının da taşınmadan sonra restore edilerek başka bir amaçla değerlendirileceği ifade ediliyor.Yazımda  bir kule yapıdan söz etmiştim. Belki bu kule yapı yeni hizmet binasında düşünülebilir.                

 

 
Etiketler: Yangın, söndürme, teşkilatı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
346 Okunma.
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
104 Okunma.
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
209 Okunma.
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
338 Okunma.
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
72 Okunma.
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
118 Okunma.
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
112 Okunma.
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
185 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
352 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
147 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
767 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
256 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
163 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
652 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
468 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
231 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
176 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
862 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
79 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
139 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
421 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
191 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
727 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
444 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
469 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
375 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
953 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
603 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
529 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
486 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
630 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
693 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
310 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
554 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1112 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
976 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1350 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1374 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
919 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1407 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1071 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
913 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1989 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2528 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1141 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1560 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1523 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1396 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2368 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
2035 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1065 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1174 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1424 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1763 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
2013 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1243 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
975 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1190 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1465 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1965 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1316 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1203 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1353 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1143 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1271 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1103 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1099 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1198 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
1013 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
957 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1152 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1107 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1562 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1707 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1332 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1312 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1249 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1287 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1082 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1398 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1614 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1568 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2132 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1473 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1532 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1440 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1246 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1829 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2502 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2136 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2185 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1422 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1253 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1662 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3629 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
3005 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2417 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1713 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2075 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2305 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1947 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1990 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1946 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1883 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1637 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1840 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2696 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1623 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1766 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2078 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1874 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2181 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2573 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2573 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1680 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2446 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1723 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1712 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2122 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1766 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1575 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1819 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1889 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1790 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2330 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2343 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1742 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1762 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1698 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2727 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2201 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2214 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1654 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2276 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2071 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2273 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1999 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1859 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1978 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1946 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2263 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
2021 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3590 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1918 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2111 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2077 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2778 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1750 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2293 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1672 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3425 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1856 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1843 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1645 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1906 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2249 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1934 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2082 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2602 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2747 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2408 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2222 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2226 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2219 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1994 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3292 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3077 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
20424 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2381 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3397 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3674 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
3055 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2560 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2608 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3455 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3512 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2169 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
545 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2871 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2795 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3524 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2536 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2615 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3154 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2269 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3108 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2652 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2953 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2898 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2965 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3349 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2799 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
3010 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3057 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
4045 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2877 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4748 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2707 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4276 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3140 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3359 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4391 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
3015 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2570 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2657 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2756 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4514 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3098 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3100 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3275 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4305 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2954 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2336 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2530 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2714 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2783 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2673 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2975 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2896 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2461 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2725 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2501 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2777 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2524 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2674 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2912 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3250 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2823 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
4067 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2882 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2700 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3216 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3393 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3375 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3362 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3855 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3326 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2818 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3839 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2881 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3099 Okunma.
Haber Yazılımı