Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 08:44 Bu haber 4233 kez okundu
 
TÜBİTAK’ta Yavuz Selim Damgası
TÜBİTAK’ta Yavuz Selim Damgası
Bilim Haberi
TÜBİTAK’ta Yavuz Selim Damgası

TÜBİTAK’ta Yavuz Selim Damgası
Tübitak tarafından düzenlenen 23 Ulusal Bilim Olimpiyatları başvuru sonuçları açıklandı.

Bilim Olimpiyatları elemeleri bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, tarih, edebiyat, coğrafya, sosyoloji, psikoloji ve matematik alanlarında yapıldı. Özel Yavuz Selim Koleji bu sene 11 tane projeyle katıldı. Geçen sene 25 projeyle Kütahya İl genelinde en çok proje hazırlayan okul ünvanını alan Yavuz Selim Koleji bu sene Matematik dalında  temsil etmeye hak kazandı.

Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun çaba gösterdiği projeye Matematik dalında ‘’Açıları ve Kenar Uzunlukları Eşit Olan Çokgenlerin Özellikleri’’ konulu çalışmasıyla Batuhan Eroğlu, Enes Burak Kırmızı öğrenciler okulu bu yıl temsil edecekler.

Konu ile ilgili Matematik Öğretmeni Vedat Erden şunları söyledi: ‘’ 2000 okulun katıldığı Tübitak Ulusal Bilim Olimpiyatlarında başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin yoğun çalışmaları sonunda birçok okulu geride bıraktılar. Kolay değil bu başarıyı göstermek.’’ dedi.
Ayrıca konuyla ilgili olarak okul müdürü Adem Kütükçü  şunları söyledi:’’Projesi kabuledilen öğrenciler ve çalışıp ancak projesi kabul edilmeyen tüm öğrencileri tebrik ederim. Bilim olimpiyatlarında başarı elde eden öğrencilerin daha fazla takdir edilmesi gerekir.’’ dedi. Ayrıca "Onların bu marifetini daha çok dile getirmemiz lazım. Tabi bu sadece ‘aferin, iyi yaptınız’ değil, daha somut şeylerin de olması gerekir" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜBİTAK’ta, Yavuz, Selim, Damgası,
Yorumlar
Haber Yazılımı