301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 13:17
 
Taş zannettiği dev mantar çıktı
Yaşam Haberi
 Taş zannettiği dev mantar çıktı

Mantar toplamaya gittiklerinde taş zannettiği dev mantar çıktı

Tuna İşleyen /  GÖRÜNTÜLÜ

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Üyücek Köyü ormanlarında mantar toplayan bir vatandaş 2 kilo 100 gram ağırlığında dev bir mantar buldu.

Tavşanlı ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki, bin 230 rakımlı Bodağan dağında yer alan Karabaş Yaylasında Ahmet Ali Gülistan isimli vatandaş tarafından bulunan 2 kilo 100 gram ağırlığındaki mantar görenleri şaşkına çevirdi

İlk defa bu kadar iri mantarla karşılaştığını söyleyen Ahmet Ali Gülistan , " Özel bir meşrubat firmasında çalışıyorum. Hafta sonu köyde melki adı verdiğimiz mantar toplama giderken nasibimize bu kızılca mantar dediğimiz mantar çıktı. Köyümüzde aslında bu ufak ufak çıkar ancak bu baya büyümüş. İlk gördüğümde taş zannettim, yanına yaklaştığımda mantar olduğunu gördüm. İlk defa bu kadar büyük mantar görüyorum.  Bu bölgede kızıl, melki ve kuzugöbeği ismiyle bilinen mantar türleri sıkça bulunmaktadır. İlk defa yaklaşık 2 kilo civarında yörede kızıl mantar olarak bilinen bir mantar buldum. ” dedi.

Gülistan, bulduğu bu mantarı zehirli olabilme ihtimaline karşılık yemeyeceğini ancak bir müddet evde saklayıp atacağını belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Taş, zannettiği, dev, mantar, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı