301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 13:02
 
İşlek cadde ve sokaklarda HES sorgulaması başladı
Gündem Haberi
İşlek cadde ve sokaklarda HES sorgulaması başladı

Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek, halk sağlığını korumak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşları bilgilendirirken Emniyet Müdürlüğü personeli şehrin işlek cadde ve sokaklarında “HES Kodu” sorgulaması yapıyor. 
 
Koronavirüsle mücadelenin etkin sürdürülebilmesi için Kütahya Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşı tedbirler hakkında bilgilendirme ve HES Kodu sorgulamada görevlendirildi.
 
“HES Kodu” sorgulanıyor
 
Kolluk görevlileri yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi (Sevgi Yolu) ile Samanpazarı bölgesinde vatandaşların HES kodu sorgulamasını yapıyor. 
 
Karantinayı ihlâl edenler yurda yerleştiriliyor
 
Karantinada olması gerektiği halde tedbirleri ihlâl ederek sokağa çıkıp toplum sağlığını riske atan vatandaşlar HES Kodu sorgulamasıyla tespit ediliyor. 
 
Kuralları ihlâl edenlere idari para cezası 
 
Karantina kurallarını ihlâl ettiği tespit edilen kişilere idari para cezası uygulanırken karantina sürelerini tamamlamaları için Valilikçe belirlenen yurtlara yerleştiriliyorlar.
 
Sağlık ekipleri bilgilendiriyor 
 
İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler de şehrin işlek cadde ve sokaklarında Kovid-19 tedbirleri hakkında vatandaşları bilgilendirip maske, mesafe ve temizlik hatırlatması yapıyor. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşlek, cadde, ve, sokaklarda, HES, sorgulaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı