301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 13:18 Bu haber 841 kez okundu
 
Ateş Savaşçılarına Adanan Kitap; Orman Yangınları
Gündem Haberi
Ateş Savaşçılarına Adanan Kitap; Orman Yangınları

Ateş Savaşçılarına Adanan Kitap; Orman Yangınları
Ateş Savaşçılarına armağan edilen ve orman yangınları konusunu her yönü ile ortaya döken Orman Yangınları Kitabı raflarda yerini aldı.  
Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım’ı makamında ziyaret eden; DPÜ Öğretim Görevlisi Ali Telli ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A.Başar Kavcin kaleme aldıkları “Orman Yangınları” kitabını Adnan Kayım’a takdim ettiler.
DPÜ Öğretim Görevlisi Ali Telli ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A.Başar Kavcin ve Kesler firması yetkilisi Eren Kesler’in ortak çalışması ile ortaya çıkan Orman Yangınları kitabı; Orman Yangınlarıyla mücadelede yetkili ve en etkili kurum olan Orman Genel Müdürlüğünün yangın öncesinde, yangın esnasında ve sonrasında yaptığı çalışmalar başta olmak üzere ilgili kavramlar, kullanılan araç ve ekipmanlar hakkında bilgileri içeriyor.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A.Başar Kavcin Orman Yangınları kitabını “gerektiğinde günlerce, haftalarca alevlerle mücadele eden tüm Ateş Savaşçılarına ve bu uğurda hayatlarını kaybetmiş şehitlerimize armağan ettiklerini” ifade ediyor. 
DPÜ Öğretim Görevlisi Ali Telli ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A.Başar Kavcin; kitabımızın “Orman Yangınları” ile ilgili kavramları, müdahale yöntemleri, müdahalede kullanılan araç-gereç ve ekipmanları, eğitim faaliyetleri başta olmak üzere ülkemizde bu konuda kanunen tek yetkili olan Orman Genel Müdürlüğünce alınan tedbirlerin, yangın öncesi ve sonrasında yapılan tüm özverili çalışmaların daha iyi anlaşılması açısından faydalı olacağını umuyoruz diyerek, yanan sadece ağaç değil, geleceğimiz; ekmeğimiz, suyumuz ve aldığımız nefestir. Bu kadar değerli olan ormanlarımızı korumak ve yangınla mücadele etmek vatan savunması ise eğer; bizde bu kitabı kaleme alarak bir katkı sağlamayı amaçladık şeklinde konuştular.
Bölge Müdürü Adnan Kayım, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, bu güzel çalışmayı Orman Bölge Müdürlüğü kütüphanesine katmaktan mutluluk duyacağını belirtti ve çalışmalarında başarılar diledi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ateş, Savaşçılarına, Adanan, Kitap;, Orman, Yangınları,
Yorumlar
Haber Yazılımı