301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 14:53
 
Turizmde Yeni Trend
Mustafa Göktürk
 
 
Turizmde Yeni Trend
 
“Tavşanlımın yıllardır meşhur lafıdır, “hiç mi işe yarar hemşehrimiz yok” diye. Halbuki o kadar değerli insanımız evladımız var ki, nedendir bilinmez hiçbiri kendini belli etmek istemez. Sanki kafalarını kuma gömerler. Bu kardeşlerimizi değerlerimize bir vesileyle bir araya getirsek gururlarımız vizyonlarımız diye onları onore etsek hem de Tavşanlımızın marka değerini yükseltsek  iyi olmaz mı? Ben acizane olarak ulaşabildikleri mi buluyor , medyada yayınlıyorum. O kadar değerli ve Güzide insanlar var ki,  kalbi Tavşanlı için atan. Memleketime faydalı neler yapabilirim kaygısında olan , kimler mi var? Aileden sorumlu Devlet Bakanlığı'nda Sayın Mustafa kulluk, Koç Üniversitesi'nde Operatör Doktor Fatih Aslan. İstanbul'da Operatör Doktor Fatih Kırar, Metin Bedir, Cengizhan Dağlı, İbrahim Giritli , Zeki Gökçe , Eşref Uslu, İsmail Fatih Ceylan, İlhan Düzgün savcılarımız hakimlerimiz ve daha niceleri. Bu hafta da uzun zamandır takip ettiğim Tavşanlı sevdalısı öz Moymullu turizmdeki gururumuz işletmeci,  Turizm operatörü ve turizm ile ilgili her kademede görev yapmış değerli insan İsmail Özcan'ı ziyaret ettim. Marmaris Turunç’ ta Mavi Deniz otelin işletmeciliğini yapıyor. Gidenler anlatırlardı, tam bir Tavşanlı aşığı görev adamı diye.  Mavi Deniz Otel ilk ayak bastığınızda harika bir Tavşanlı misafirperverliği ile  karşılaşıyorsunuz. Çalışanlar Tavşanlımızdan. Bizlerin kardeşleri, evlatları. İnsan Tavşanlı insanının candan misafirperverliğini görünce rahatlıyor, mutlu oluyor. Hepsi de patronları İsmail Özcan kardeşim gibi mutlu ve çevrelerine ışık saçıyorlar. “Sizlerin mutluluğu bizi mutlu ediyor” der gibi. İsmail kardeşim de toplantısı bitip bizlere katılmaya gelirken, inanın o candan  “Hoş geldiniz” demesi ve yapmacık olmayan o , Candan sarılması,  Hadi gelde Sevme bu kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş bu güzel insanı. İzzeti ikramlardan sonra bizlere Oteli'ni gezdirdi. Yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı . 
O kadar efor ve çaba sarf ettiği halde yorgun değil mutlu , “zevk alıyorum diyor” . “Yıllar önce Tavşanlıdan okumak için ayrılırken sevgili büyüğüm Butik Ahmet abimin söylediği o söz hala kulaklarımda dedi”.  Okul yıllarında hemşerimiz olup da ilgilenmeyenleri ve ilk gördüğü anda “bu çocukta cevher var” diyen müdür hanımı hiç unutmamış. “Tavşanlı benim göz bebeğim” dedi. “Birkaç defa girişimim oldu Göbel kaplıcalarına güzel bir otel yapılması için” dedi. “Fakat çeşitli olumsuzluklar neticesi olmadı” dedi. Neden göbel kaplıcaları dediğimde?  yanlış olmasın laktik asit diye bir spor terimi varmış. Bu sporcu hastalığıymış Göbel suyu da bunun birebir çaresiymiş.  “Güzel modern bir otel ve neticesinde spor kulüplerinin kamp yeri olur “dedi. “Sahamızda yakın , hem reklam hem de Tavşanlı'ya gelir” dedi . “Fakat ne hikmetse gelen yatırımcıyı darılttık” dedi. “Çok arzu etmiştim , Tavşanlı için Göbel için olmadı” dedi . Emet Termal Otel'e geçişini ve bir dizi çalışmasından sonra büyükelçilere ağırlamalarını anlattı.  “Büyükelçileri otelde dinlendirip onları termal suların rahatlığında huzurlu hazırlayıp bölgenin Termal değerini göstermek istemiştim” dedi . “Fakat büyükelçiler otelden alınıp çeşitli toplantılara götürülünce,  Emet’e hiçbir getirisi olmadı” dedi. Hala  o ilk turizme başladığı yıllardaki kendisini keşfeden “bunda cevher var bu delikanlı bu işi başarır” diyen müdüre hanıma Vefa borcunu Emet’te ödemiş. Maşallah çalışanları ile abi kardeş gibi. Sanki kendi evleri kendi işyerleri gibi çalışıyorlar. Zaman mefhumu onlar arasında yok. Mesailer bitse dahi bir bakıyorsunuz animasyon da hep beraber şarkılar danslar herkes mutlu. Maşallah çok büyük idealleri var . Devamlı araştırıyor devamlı aranıyor. Turizmde Ekol olmuş. Başarılı olamayan beceremeyenler “ İsmail Bey yetiş”  diyor.  Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın eş vardır cümlesi,  tam Özcan ailesi için söylenmiş. Eşi de İsmail kardeşim gibi misafirperver.  Gurur kibir yok, kalplerindeki güzellik yüzlerine vurmuş maşallah . 
Otel harika kendine ait sahili var bayanlara ve erkeklere ait havuzlar var, sıcak Türk hamamı ve saunası var . İçinde havuzlu villaları var. Otel odaları tam Türk aile yapısına uygun . Çocuk odası ebeveyn odası ayrı ayrı. Televizyonlu odalar deniz manzaralı , izzeti ikram bol , “israf etmeyin Afiyetle yiyin prensipleri”  Velhasıl dostlar İsmail Özcan gibi daha ismini duyamadığımız yüzlerce değerimiz Tavşanlı evladımız var. Lütfen kendi değerlerimize sahip çıkalım. Arkalarında olalım, mutlu olmaz mısınız? Kütahya Tavşanlı’dan uluslararası Turizmci  İsmail Özcan adını duymaktan. Haydi  lütfen Tavşanlı insanımıza ve gururlarımıza bizler için değerli olduklarını ve gurur duyduğumuzu söyleyelim.  Htirelim başka Tavşanlı ve Tavşanlılı yok.”
 
 
  Saygılarımla Mustafa Göktürk - Teneke
 
Etiketler: Turizmde, Yeni, Trend,
Yorumlar
Haber Yazılımı