301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
02 Temmuz 2022 - Cumartesi 08:58
 
Neler kutladık ?
Bülent Alpagut
 
 

  21   MAYIS  DÜNYA  SÜT   GÜNÜ  OLARAK
                            KUTLANDI    
 
    21 Mayıs günü  tüm dünyada “Süt günü “ olarak kutlandı. Bu gün beni bir hayli gerilere götürdü. 1962-1972 yılları arasında ilçeye bağlı Derecik Köyü( merkeze 6 km uzaklıkta) İlkokulunda müdür yetkili öğretmendim.  100’den biraz eksik öğrencim vardı. Bu öğrenciler” Birleştirilmiş Sınıf öğrencileri) idi.  ilk yıllarda  okulun tabiri caizse  hem müdürü,hem öğretmeni, hem  hizmetlisi ,hem de beslenme  görevlisiydim.   Müdür yetkili olduğum için öğretmenlerden  birkaç lira fazla alıyordum.Müdür odasında  bulunması gerekenler vardı. İki derslik vardı ama  tek olduğum için diğer dersliği başka amaçlar için değerlendiriyordum. Bir dersliğe de 5 sınıfın öğrencisini dolduruyordum. O yıllarda okullarda beslenme eğitimi de veriliyordu. Bu nedenle kap-kacak,bardak,süt kazanı,kepçe vb’larını  koymak için bir küçük oda vardı.Bu oda lojmanımın bir odasıydı. Bir oda zaten benim için yeterliydi.  Öğrencilerime ,beslenme eğitimi verirken önce evlerinden getirdikleri ekmek dilimlerine Amerikan tereyağını bizzat sürüyordum. Sonra da bazı öğrencilerimle birlikte   yine Amerikan süttozu’ndan ürettiğimiz sütü  dağıtıyorduk.  O yıllarda(1962-1972 yılları arasında) Beslenme Müfettişleri,görevlileri de sık sık okula uğrar,çalışmaları izlerlerdi..Süttozundan süt üretmesini iyi öğrenmiştim.  Ama öğrencilerimin ürettiğim sütten pek hoşlanmadıklarının farkındaydım .Samimiyetle,bana  bu sütü içmeyeceklerini belirtenleri hoş karşılar,sütü   okul bahçesinin  uygun bir yerine dökebileceklerini söylerdim.Bir ara köyde bu süttozunun domuz sütünden üretildiği şayiası  çıkmasın mı? Bu şayia içenleri de içmez hale getirmişti.Eh! haklı da sayılmazlardı?  Çünkü mis gibi koyun,keçi,inek,manda sütüne alışmış çocuklara kolay kolay süttozundan üretilen sütü içiremezsiniz. 
     Gün geldi,öğrencilerimin  bu süttozundan üretilen süte itirazları  arttı. Aile baskısı da vardı. Bir şeyler yapmam gerekti. Satsan satamazsın, birilerine versen veremezsin.  En doğrusu uygun bir mahalle dökmekti. Ama  bunu peyderpey yapmak gerekiyordu. Dikkat çekmemek  önemliydi.   Okulun biraz ilerisinde bir kuru dere yatağı vardı.Bu dere yatağı kış aylarında  küçük bir dereye dönüşürdü. Yaz aylarında kururdu.   Süttozlarını buraya dökmem en güzeliydi. Ama ne oldu? Bu kuru dere yatağına dökülen süttozlarını yiyen köpeklerin   ağzı burnu bembeyaz oluyordu.  Hele hele bir  yetkili görse neler olurdu?.Aklıma gelen başıma geldi. Bir gün  teftiş geçiriyordum.Merhum,hemşehrimiz  Tepecikli  Ali Doğansoy teftişe gelmesin mi? Okul çevresinde dolaşan sokak köpeklerinin  ağızlarının burunlarının bembeyaz oluşu onun da dikkatini çekmiş olmalı bana:” Bülent Bey, bu ne hal?” demesin mi? Ben aslında iyi bir  senarist sayılırım. Bu soruyu ustaca ve akıllıca yanıtlamam gerekiyordu. Kendisine,anında,  yakında  bir un değirmeni olduğunu,bu sokak hayvanlarının bu değirmeni yakınlarında dolaştıklarını,büyük bir olasılıkla bu değirmen  dışında atılan kepek ve un artıklarını yedikleri için  ağız ve burunlarının  beyaz olduğunu söylemiştim.Yemiş miydi? Bilmiyorum. Ama  üstüne gitmemişti. 
      Biz  sütü seven bir aileydik. Merhum babam,vefat ettiği, 1981 yılı Aralık ayının başına  kadar sürekli geceleri yatmadan bir bardak süt içmiştir.   Merhum annem bizlere sık sık muhallebi,sütlaç yapardı.  Merhum babamın sürekli süt aldığı yerler olurdu. Son yıllarda kaybettiğimiz  merhum arkadaşım Üftadedeler’in Doğan’ın  beslediği  ineklerin  sütünü aldık. Bu sütü bizzat merhum babam giderek kendi alır getirirdi.  Hasmiller’e , Bulgurlar’a, Keçiler’e, Curamanlar’a, Göcenler’e komşuyken  sütümüzü sürekli   komşumuz  Saraçlar’ın Seniye yenge’den alırdık. Mis gibi koyun sütüydü. Merhum babam avukat olduğu için müvekkillerinden  de  zaman içinde süt almıştır. 
           Tavşanlı Halkı  uzun yıllar Moymul Ovası ve Karakova’nın doğal  çayırlarında beslenen büyükbaşların sütleriyle   beslenmiştir. Hele hele Moymullu bayanlar , kaliteli inek ve manda  sütünden ürettikleri nefis süzme yoğurtlarını pazarlamışlar,ev ekonomilerine katkı vermişlerdir. Bugün ilçeye bağlı Tepecik Beldesi’nde  sayın Cumhurbaşkanımızın da  ifade ettikleri manda sütü  üretilmekte,hatta bu sütten kaymak,yoğurt,peynir dışında MANDO Adlı dondurma da yapılmaktadır. Tavşanlı’da halen   Türkiye’nin en gelişmiş,modern,AB Standartlarında   iş insanı Süleyman Yılmaz’a ait  tesislerde büyük miktarda süt üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu tesiste,elektrik üretimi yapılmakta,hayvan dışkıları  organik gübreye dönüştürülmektedir. 
             Tavşanlı Halkı manda sütünden üretilen karbeyazı topak manda tereyağlarını çok sever. Kilosu 200 liraya kadar alıcı bulan bu tereyağı her yerde kullanılır. Kaymak konusunda kimse Tepecik Beldesi  üreticilerinin eline su dökemez. Aslında Tavşanlı,zengin bitki  topluluğuna sahip bir ilçedir. Hayvancılığın gelecek yıllarda daha da yaygınlaşmasına muhakkak nazarıyla bakılmaktadır.Doğal mera olan alanların ise titizlikle korunmasına dikkat edilmektedir. Birçok yetkilinin.”Tavşanlı isterse  Kütahya’nın  süt ürünleri  için  büyük bir potansiyel oluşturmaktadır. “ sözleri doğrudur. Eğer keçi ırkı bugüne kadar korunabilseydi Kılkeçisi ,  yanlış bir görüşle,”orman düşmanı , hain,zararlı” olarak  ilan edilmeseydi, infazı cihetine gidilmeseydi ,Keçi sütü bile Tavşanlı için büyük bir gelir kapısı olabilirdi. 
             İlgili birimlerimizin süt üretimi konusunda  daha aktif olmaları halinde Tavşanlı bir süt merkezi de olabilecektir. Komşu Emet İlçesi’nde  faaliyete geçtiğini tahmin ettiğim keçi sütünden peynir üretim tesisleri ise şimdiden bütün dikkatleri üzerinde toplamıştır. Bana kalırsa  göçer kardeşlerimiz Yörükler’in tekrar kılkeçisi  beslemelerine zemin hazırlanmalı,  özendirilmelidir. 
              Türkiye’de süt üretenler teşvik edilmeli,ödüllendırilmeli ,desteklenmelidir. Uzmanlar anne sütüyle beslenen bebeklerin daha sağlıklı ve daha mutlu olduğunu söylüyor. İlerleyen yaşlarda  da süt ve süt ürünlerini doğru  biçimde kullanan kişilerin daha sağlıklı  yaşadıklarını  da ekliyorlar.Yaşamımızdan sütü kesinlikle  eksik etmemeliyiz.  

 5  HAZİRAN  “DÜNYA ÇEVRE  GÜNÜ” OLARAK                                                                             KUTLANDI 

     Çevre Günü denilince  aklıma  Uzayda Dünya’dan başka yaşanabilir bir gezegen olmadığını  düşünürüm.Dolayısıyle bizim de yaşamak için Dünya’dan başka  seçeneğimiz olmadığı  gerçeğiyle yüz yüze  kalırım. Peki bize  halk tabiriyle kız oğlan kız(bakire) olarak  sunulan  Dünya’yı  ne duruma getirdiğimizin farkında mıyız?  Yüce Yaradan bu Dünya’yı  kısa sürede yarattı. Önce suyu ve havayı,sonra bitkileri daha sonra da  börtü-böcek,karada,havada,suda yaşayan  canlıları,daha sonra  da insanı yarattı. İnsanlara ve hayvanlara   pırıl pırıl bir Dünya  emanet etti. Sayısını sadece Allah’ın bildiği yıllar içinde   insanoğlu bakın  Dünya’yı  ne hale getirdi?  İnsanların aklı yeni başına gelmiş olmalı; Birkaç yıldır Haziran Ayı’nın bir gününü” Dünya Çevre Günü” olarak kutluyor. 
     Çok uzaklara gitmeye gerek yok; Birkaç yıl önce, 20.01. 2020  tarihinde kaybettiğimiz büyük ağaçsever,botanikçi,ağaç müzesi sahibi,Erozyon Dede  Hayrettin Karaca’yı , bu değerli insanı,cennetmekan Karaca’yı ,  Tavşanlı’nın Fahri Hemşehrisi yapan ,Tavşanlı’nın Tema Gönüllü Temsilcisi, Dünya Dendroloji Derneği Üyesi,merhum Belediye başkanlarımızdan  11 Haziran 2012 tarihinde yitirdiğimiz  Fevzi Coşgun’u, Ağaçların Piri olarak kabul edilen merhum  Veysel Karani’yi, “ Yaş kesenin başını keserim” diyen Yeşil dostu ,Tabiat aşığı,  Fatih Sultan Mehmet Han’ı, ülkemiz ormanlarını canla başla koruyan  Orman Köylüleri’ni, orman yangınlarına göğsünü siper eden,gerektiğinde şehit ve gazi olan   Orman Teşkilatımızın vefakar,cefakar güzel insanlarını,Orman yangınlarına müdahale eden  yangın söndürme  uçaklarının ve helikopterlerinin  pilotlarını,yangın söndürme  örgütlerimizin fedakar  çalışanlarını  düşünmeden edemedim. 
             Çevre ;Bir şeyin etrafını  sınırlayan kapalı çizgidir. Yakın olan yerler,etraf,civar,yakında yaşayan kimseler,muhit, alem,canlıların içinde yaşadıkları tabii ortamdır. Çevre,insan faaliyetleri(hayvan faaliyetleri de bir nebze etkilidir), sonunda tabii(doğal) dengeyi bozar. Alışılmış,kullanım şekillerinin terk edilmesi de  aynı  şeydir.
             Bugün,dünyamızda  çevre bilimiyle  uğraşan  çevre kirlenmesinin  sebeplerini ve çözümlerini  araştıran  kimselere, ekolojistlere   çevre bilimci diyoruz. Canlıların içinde bulunduğu  toprak, su ve hava gibi tabii çevre birleşenlerinin  insan faaliyetleri sonucu  değişimini ve değişen  bu birleşenlerin tabii (doğal) haline  döndürülmesi metotlarını  inceleyen bilim dalı ise  ekolojidir. Bugün ülkemizde TEMA  tek başına  büyük bir görev ifa etmektedir. Binlerce TEMA Gönüllüsü  ülkemiz için  bulunmaz bir  fırsattır. Çevre dostu   dostlarım,Tavşanlı  Tema Gönüllüsü  Adnan Yazıcı’ya,değerli meslektaşım İngilizce öğretmeni Şevki Eser’e özellikle   teşekkür ediyorum. 
             Tavşanlı’da  çevreci   olarak bilinen,bu işi amatörce ifa edenler de var. Bunların bir bölümü bugün hayatta değiller. Örneğin; Atatürk İlkokulu’nun değerli müdürlerinden merhum  Veli Korkmaz, Üç Eylül İlkokulu’nun değerli müdürlerinden merhum Abdullah  Avcı , bunlardandı. Merhum öğretmen Yücel Uğurlu,teftişe gelen ilköğretim müfettişine Arslanbey İlkokulu Bahçesi’ni gezdirirken ağaçlar hakkında  öyle şeyler söylemişti ki,ilköğretim müfettişi kendisine :”Hocam senden iyi bir orman mühendisi,bir ziraatçı olurdu” demişti .Rahmetli bunu her zaman anlatırdı ve tebessüm ederdim. Bu meslektaşlarımın  hepsi ,  çevre meseleleriyle  uğraşmıştı. Tabii (doğal) çevrenin ,en azından okullarının etrafındaki alanların  yeşillenmesinde etkili olmuşlardı.  Halen Tavşanlı Belediye Başkanı  Şehir Planlamacısı Mustafa Güler de   Ada Mesireliği’nde  örnek çalışmalara imza atmıştır. Merhum Tunçbilek Beldesi Belediye Başkanı  Mutahhar Temel,Çukurköy Beldesi Belediye Başkanı Nazmi Sarı da çevreci başkanlardı. 
              Tavşanlı Halkı’nın,özellikle piknik alanlarında  en azından bir söğüt dalini kırıp,toprakla buluşturması bile   taktirle karşılanacak bir davranıştır.  Merhum Tavşanlı Belediye Başkanlarından Tema Gönüllü Temsilcisi, Dünya Dendroloji Derneği üyesi  Fevzi Coşgun,piknik alanlarına  zamanında” Nasıl bulduysan öyle bırak”levhaları astıran başkandır. Bu şekilde piknik alanlarına gelip gidenlere  kibarca  uyarıda bulunurdu. Piknikçiler kırda bayırda,ormanda,koruda  eğlenirken farkında olmadan çevreye zarar da verirler.  Ben birçok piknikçinin yiyip içtikten sonra  piknik alanından ayrılırken yaktığı ateşi söndürmediğini, oturup kalktığı yerlerin yakınlarına  bulaşık sularını döktüklerini,hatta   def-i ihtiyaç ettiklerini iyi bilirim. Üstüne üstlük pislettikleri alanlarda  seccade yayıp namaz kılanları da birçok kez görenlerdenim.  Bugün çevrede şöyle bir dolaşın; neler neler göreceksiniz? Nelerle karşılaşacaksınız?  Bugün yakın ve uzak çevrelerde sayısız naylon poşet,torba ,oraya buraya atılmış içecek ve içki şişeleri   görmek her zaman mümkündür. Bir zamanlar Tavşanlı’nın mutena  köşelerinden Göbel Kaplıcaları’nda TV Aktarıcı İstasyonu civarında  piknikteyken,zamanın sayın kaymakamlarından Cevdet Ekmekçi’nin, zamanın Emniyet Müdürlerinden  Ömer  Çoban’ın   çevre temizliği yaptığını asla unutmadım.Kendilerinden  utanmış ve çok sıkılmıştım. 
                İnsan yemek yediği,Allah’ın nimetlerini  tükettiği  sofrayı kirletir mi?  Çevre de bizim  soframızdır. Misafir odamızdır. kabul salonumuzdur. Çevrecilere selam ve sevgilerimi  sunuyorum. Burhaniye-Ören de  küçük bir yolcu motoruyla Akçay’a giderken bir yabancı  turistin çocuğu ile  kabak çekirdeği  yedikten sonra yemiş  kabuklarını başka bir kağıda koyup,çantalarına aldıklarını hiç unutmadım. Denize atabilirlerdi. Çevre bilincini oluşturmak zorundayız. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Yoksa  bize  sunulan bu güzel Dünya’yı çöplüğe dönüştürürüz.Buna da hakkımız yok. Çünkü inanıyorum ki çevre bu yapılanları kesinlikle affetmeyecek ve bir gün gelecek yüzümüze bir şekilde tükürecektir.    
 

 
Etiketler: Neler, kutladık, ?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Ağustos 2022
İSKENDER’İN KILICI
23 Temmuz 2022
BİR BABALAR GÜNÜ DAHA GEÇTİ
17 Temmuz 2022
KISA ÖZ VE NET KONUŞTU
17 Temmuz 2022
MOYMULSPOR
25 Haziran 2022
HIRSIZLARA KARŞI NE YAPILABİLİR ?
18 Haziran 2022
TAVŞANLILI 2022 YILINDA NELER BEKLİYOR
11 Haziran 2022
40 bin köyden söz edilirdi
03 Haziran 2022
SEVGİLİ ARKADAŞIM AKIN KARAVEYİSOĞLU
28 Mayıs 2022
VALİMİZ ALİ ÇELİK BEY
23 Mayıs 2022
V A S I F
16 Mayıs 2022
NARKOTİK POLİSLERİNİN GÖREVİNİ ÖĞRETMENLERİMİZ YAPARDI
08 Mayıs 2022
Nisan Ayından
23 Nisan 2022
28 M A R T 1 9 7 O
16 Nisan 2022
TAVŞANLI HAYIRLI HİZMETLER VAKFI
09 Nisan 2022
SON KOMANÇİLERDEN
02 Nisan 2022
Ceviz
25 Mart 2022
S İ T E M
19 Mart 2022
KUSURLARI OLMUŞTUR
05 Mart 2022
DUALI AĞIZLAR
26 Şubat 2022
AHMET ERBAŞ SORU ÖNERGESİ
26 Şubat 2022
MADE İN
13 Şubat 2022
YEREL BASIN HALKIMIZCA KURULUŞLARIMIZCA DESTEKLENMEDİĞİ SÜRECE
08 Şubat 2022
C E M İ L K A L F A
30 Ocak 2022
HAKAN ŞAHİN’İ DE KAYBETTİK
23 Ocak 2022
TAVŞANLI’DA KÜLTÜREL MİRASLAR KORUNACAKMIŞ
23 Ocak 2022
YENİ BİR BUĞDAY ÇEŞİTİYLE TANIŞTI
17 Ocak 2022
TAVŞANLI 100 AVUKATI DA GÖRDÜ
14 Ocak 2022
T E R Z İ T A H S İ N
07 Ocak 2022
MANDA SAYISININ ARTMASI
07 Ocak 2022
KANCI ETHEM
01 Ocak 2022
KÜTAHYA PORSELEN
27 Aralık 2021
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
22 Aralık 2021
EKMEK ZAMLANINCA
18 Aralık 2021
EVSEL VE ENDÜSTRİYEL ATIKLARI NE ZAMAN AKARSULARIMIZA ATMAKTAN VAZGEÇECEĞİZ
04 Aralık 2021
TÜRK MADEN-İŞ SENDİKASI
28 Kasım 2021
İÇİMİ ACITAN ÖLÜMLER ve MUHTARLAR GÜNÜ
19 Kasım 2021
KAFA MEHMET
19 Kasım 2021
EĞİTİCİ KURSLAR
19 Kasım 2021
ESKİLERDE I0 KASIM
13 Kasım 2021
TAVŞANLI’DA DOST VE ARKADAŞ GRUPLARI
13 Kasım 2021
NESİL MARKET BİR ANLAMDA YETİM KALDI
08 Kasım 2021
CUMHURİYET BAYRAMI
30 Ekim 2021
Düşman işgali zabıtalarımız ve daha neler neler
23 Ekim 2021
GÜLE GÜLE ERDOĞAN BİLEN
23 Ekim 2021
90 YAŞINDA BİR ÇINAR
20 Ekim 2021
SAYIN VALİMİZ ALİ ÇELİK BEY’İ ALLAH NAZARDAN KORUSUN
20 Ekim 2021
KARAK HASAN VE OĞLU MEHMET ÇERÇİ
17 Ekim 2021
İyi ki yerel gazetelerimiz var
17 Ekim 2021
“BALIKÖY” ADI İLE BİR İLÇE
10 Ekim 2021
Cumhuriyet Meydanı büyüye büyüye
10 Ekim 2021
Tuba Duman kardeşim güzel bir haber yakalamış
03 Ekim 2021
TAVŞANLI GÜVECİ COĞRAFİ İŞARET ALMAYI HAKETMİŞTİR
03 Ekim 2021
12 EYLÜL 1980
25 Eylül 2021
NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR
25 Eylül 2021
VURAL KAVUNCU’YA TEŞEKKÜR EDİYORUM
25 Eylül 2021
EKMEK VE TAVŞANLI’DA EKMEK
23 Eylül 2021
LEBLEBİ DENİLİNCE AKLA TAVŞANLI GELİR
18 Eylül 2021
Y E N İ A D L İ Y I L
18 Eylül 2021
ARTIK ECZACILAR DA “ ŞEHİT” OLARAK İLAN EDİLEBİLECEK
11 Eylül 2021
TAVŞANLI’NIN HANIMEFENDİLERİ
11 Eylül 2021
MEKANIN CENNET OLSUN KASIM HOCAM
11 Eylül 2021
AHMET KÖRHASAN
11 Eylül 2021
Kara panteri özledik
04 Eylül 2021
ATATÜRK 26 AĞUSTOS 1924’TE İŞ BANKASI’NI KURDU
13 Ağustos 2021
YILMAZLAR MADENCİLİK GURURUMUZ OLDU
07 Ağustos 2021
ÖĞRETMENEVİ
05 Ağustos 2021
KÜTAHYA’DA İL GENELİNDE BİR AVUÇ GAZETECİYİZ
31 Temmuz 2021
Bu hafta
24 Temmuz 2021
BAŞ TARIM YEM FABRİKASI
12 Temmuz 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
10 Temmuz 2021
Bu hafta gazetemizdeki yazılar
03 Temmuz 2021
KÜTAHYA BAROSU GENEL KURULU ÖNCESİ
03 Temmuz 2021
TAVŞANLI’NIN 18.MÜFTÜSÜ SAYIN HÜSEYİN AKSOY’A YENİ GÖREVİ ATAŞEHİR’DE
29 Haziran 2021
Böyle güzel insanlar da var
27 Haziran 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
27 Haziran 2021
TAVŞANLI İTFAİYESİ İÇİN GERÇEKTEN GÜZEL BİR YER BULUNMUŞ
27 Haziran 2021
ÇAĞIMIZIN SORUNLARINDAN BİRİ DE MÜLTECİ SORUNU
27 Haziran 2021
AĞLAYAN VE GÜLEN MEZARLAR
12 Haziran 2021
HERKES BİR ŞEY SÖYLÜYOR
06 Haziran 2021
NECATİ GÜLTEKİN’E TEŞEKKÜRLER
06 Haziran 2021
KÜTAHYALI AKILLI OLMALIDIR
29 Mayıs 2021
12 MAYIS DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ OLARAK KUTLANIR
29 Mayıs 2021
14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ
29 Mayıs 2021
TAVŞANLI’YA BİR KAPALI PAZAR YERİ YETMEZ
29 Mayıs 2021
DEMOKRAT PARTİ’ NİN İKTİDAR OLDUĞU TARİH
22 Mayıs 2021
T.H.K ‘NUN PLAKETLE ONURLANDIRDIĞI BAŞKAN HÜSNÜ ÇELİK
22 Mayıs 2021
TAVŞANLI ÖZEL İDARESİ’NDE YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR MÜDÜR Ü YİTİRDİK
22 Mayıs 2021
DÜNYA VETERİNERLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı