301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BUTİK OTEL GÖBEL'E DEĞER KATACAK
Yazı Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 13:32
 
HERKES BİR ŞEY SÖYLÜYOR
Bülent Alpagut
 
 
    HERKES   BİR ŞEY SÖYLÜYOR; BENİM TEKLİFİM
   ZAFER  ULUSLAR ARASI  HAVALİMANI 
           TSK’LERİNE  TAHSİS EDİLEBİLİR  
    Bir süredir Kütahya-Afyonkarahisar – Uşak İlleri’ni yakından ilgilendiren Zafer Uluslar arası Havalimanı’yla ilgili  haberler çıkıyor. Birgün, Sözcü  Gazeteliri’nde de çıktı. Benim gazetem Kütahya Ekspres te de  okudum. Haberin başlığı:” YOK MU BU ZAFER ‘İN ÇARESİ”’ydi. 
    Zafer Havalimanı’na  son dört ayda sadece 61 yolcu gelmiş. Yıl sonunda da  uçmayan yolcular için(buna ben de dahilim)  ödenecek  garantiler ile  şirketin 50 milyon avroluk yatırımının tamamı ödenecekmiş. Bilindiği gibi  bu Zafer Uluslararası  Havalimanı, Yap- İşlet Devret modelinin şaheserlerinden ve simge yatırımlarından birisi olarak nitelendiriliyor. Bu havalimanına 2044 yılına kadar yolcu garantisi verilmiş. 2021 yılının ocak-Şubat-Mart-Nisan ayları için  garanti edilen ortalama  440 bin yolcuya karşı sadece  61 yolcu uğramış. IC İçtaş, kendi açıkladığı  rakamlara göre  Zafer Uluslar arası Havalimanı için 50 milyon Avro  yatırım yapmış.Havalimanı hizmete açıldığından bugüne kadar geçen 9 yılda  havalimanından  10 milyon 233 bin 144 yolcunun gideceği öngörülerek  şirkete  garantı verilmiş. 
     Ancak  havalimanını  kullanan yolcu sayısı  bu dönemde 318 bin 996’da kalmış. Üstüne üstlük Pandemiyle  birlikte havalimanındaki  trafik te durma aşamasına gelmiş. Covid 19 salgını nedeniyle düşen yolcu sayısı da  dikkat çekiyor.Bu havalimanı,Kütahya-Afyonkarahisar- Uşak İlleri üçgeninde  bulunuyor. Üç orta ölçekli ilimizde yaşayan bir milyonun üzerinde vatandaşımıza sunulan bir hizmet.Bu havalimanını  2020 yılında 16 bin 645 yolcu kullanmış.  Bir milyon 279 bin 352 yolcu için garanti verildiği için şirkete  uçmayan yolcular için 6 milyon 738 bin Avro  garanti ödemesi yapılmış. 2021 yılı,yani bu yıl için, verilen garanti ise, önceki yıla göre 38 bin 381 yolcu artışıyla  bir milyon 317 bin 733 olarak belirlenmiş.
     Yukarıda ifade ettiğim gibi   bu yılın ilk dört ayında  verilere göre sadece 61 yolcu görülüyor. Yani Kütahya’dan şehirlerarası yolcu taşıyan bir yolcu otobüsünün  taşıdığı bir seferdeki  bir buçuk otobüs yolcusu kadar! 2021 yılı  içinde, Ocak-Şubat-Mart aylarında  hiçbir yolcu gidiş-gelişi yok. Yurtdışına  çıkış yapan bu 61 yolcuyu merak ettim. DHM  İşletmesi’nin verilerine göre,  yolcu trafiği tahminlerdeki sapma  95 ‘in altında görülüyor. Bu ,yıl sonunda 100 olacak gibi. 2012 yılından,yani açılıştan bu yana  sapma da 96 olarak  kesinleşmiş. Havalimanını yapan ve hizmete sokan şirket yatırımlarının karşılığını fazlasıyla almış görünüyor. Ezcümle; ilgili şirkete,  9 yıl boyunca ödenen para,45 milyon 891 bin 152 Avro olarak görülüyor. Devlet kasasından IC İÇTAŞ’a  2044 yılına kadar yapılacak ödemenin tutarı ise 208 milyon 131 bin 332  Avro’yu bulacakmış.
     Sayın Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ta bu konuda şunları söylemiş:” Zafer Havalimanı Hesapsız Kitapsız Yapılmış Bir Şey”  demiş.Sevgili  Erbaş,bizim çocuğumuz. Çok ta doğru söylemiş. Sayın milletvekiline göre Zafer Havalimanı  50 yıl boyunca Kütahya’da konuşulacak,sürekli gündemde olacaktır. Bugün  doğan Kütahyalı bir bebek  50 yaşına geldiğinde de  bu gündemde kalacaktır. Sayın milletvekiline göre  Zafer Havalimanı bu kafayla ve düşünceyle bir yere varamaz. Sayın milletvekilinin  bu konuda hiçbir toplantıda olmaması  da ilginç. Davet dahi edilmediğini, çağırılmadığını da ifade ediyor. Üstelik sayın Erbaş, Turizm alanında  göz ardı edilemeyecek bir kardeşimiz. Sayın Erbaş,THY Yöneticilerine gerekli bilgileri göndermiş. Hassasiyetlerini dile getirmiş. Ulaştırma ve Altyapı sayın Bakanı’na  dahi konu hakkında  sakıncalarını anlatmış. 
     Sayın valimiz Ali Çelik Bey’in de  bir açıklamasını okudum. Uçak seferlerinin başladığını ,İstanbul’dan Zafer  Uluslararası Havalimanı ‘na  Pazar,Pazartesi, Çarşamba –Perşembe  uçuşlar olacağını, ifade etmişler. Bu kadar kötü  bilgilere göre sevindiren bir haber. İnşallah başta Kütahya olmak üzere bölge illerimize hayırlı olur. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı sayın Ceyhun da:” Artık günü birlik İstanbul seyahatimizi  konforlu bir şekilde gerçekleştireceğiz”  demiş. Hiç şüphesiz sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu,milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, THY Genel Müdürü  Bilal Ekşi , Kütahya valisi sayın Ali Çelik Bey’in de  bu son gelişmelerde payı olmalı. 
      Kütahya Milletvekili,değerli kardeşimiz Ahmet Tan’ın da  Zafer Uluslar arası Havalimanı  için duygu ve düşüncelerine yer vermek isterim. Sayın milletvekiline göre Yatırım itibarsızlaştırılmak isteniliyor. Özellikle bu havalimanı üç ilin ortak bir havalimanı Sayın milletvekiline göre,” Devletin  yapmış olduğu havalimanları sanki kar ediyor.  Hepsinin üç aşağı beş yukarı zararı söz konusu. Zafer Havalimanı’nın işletme giderleri  biraz fazla olabilir.  Şu anda devletin bir işletme  maliyeti söz konusu değil. Devlet 30 yıl sonunda 205 milyon Avro öderken, kaç milyon Avro’dan,faizden  kurtulacak? Bunu hesaplayan var mı?  Yap-İşlet- Devret modelini bilmeyenler bu hesapları bilmezler. Devlet elini cebine sokmadan  vatandaşa hizmet veriyor. Eğer bu havalimanını devlet yapacak olsaydı; önce yatırım programına alacaktı. İhale süreci başlatılacaktı.  4-5 yıldan önce de bitmezdi.  Bana göre, Zafer Uluslar arası Havalimanı Organize Sanayi Bölgeleri’ne,Fabrikalara yaramıştır. Her üç ile çeşitli firmaların gelmesine neden olmuştur.Bu  havalimanı üç ilimizin de gelişmesine  yardımcı olacaktır.Uçuş sayılarının, rakamların artması beklenmelidir. Zafer Organize Sanayi Bölgesi için bu havalimanı bir hayat öpücüğü,bir taze kandır. Hızlı trene de yakınlık söz konusu. Çünkü hızlı tren bu sanayi bölgesinden geçecektir. Hızlı tren-OSB-Havalimanı  entegre olduğunda  varın ötesini siz düşünün. Akla ,mantığa uygun olanları kabulümüz. Eksik ve yanlışlar zaman içinde düzeltilir.”  
     Diyorum ya herkes konuşuyor. İzin verin ben de  konuşayım. Bakın bu Zafer Uluslararası  Havalimanı gerçekten sorunsa benim de  bir önerim var, Türk Silahlı Kuvvetleri ne güne duruyor.? Veririz bu havalimanını Hava Kuvvetlerimizin emrine . Hazır hazırcık bir havaalanı . Pek te güzel olur!         
 “ÜRETKEN BELEDİYECİLİKTE  730 GÜN”BAŞLIKLI   KİTAPCIK
 
           Sevgili dostum,saygı duyduğum Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık  önce bir parlamenter olarak Kütahya’ya hizmet vermiş ,dürüst,içi dışı  bir,yalan söylemeyen,namuslu bir insan. Her ne kadar MHP’liyse de Kütahya Belediye Başkanı seçildikten sonra  Kütahya Partisi’nin bir mensubu olarak hizmet vermektedir.Her sabah namazı öncesinde kendisine bir mesajım vardır. Sağ olsun yanıt ta verir. Ama bugüne kadar bir bardak çayını içemedim. Çünkü aramızda 500 km kadar bir uzaklık var.Koca koca dağlar var. Kilometrelerce uzunluğunda yollar var.  
           Kütahya Belediye Başkanı, seçildikten bu güne aradan geçen 730 günde  gerçekleştirilen çalışmaları  içeren bir kitapçığı  tüm Kütahyalılar’ın  görüşüne sunmuş. Bu tam anlamıyla  dürüst bir insanın   ,bir sorumlunun,yapması gereken bir  husustur. Bu kitapçığı okuyan Kütahyalılar öyle inanıyorum ki,bilmiyorlarsa ,sayın başkanın çalışmalarından  haberdar olacaklardır. Üretken belediyecilik kapsamında  1 Nisan 2019-31 Mart  2021 tarihleri arasında  gerçekleştirilen  faaliyetler  tek tek  başlıklar halinde  anlatılmış.Lafı gelmişken söylemek isterim; Sayın başkanım bu kitapçıktan bana da ,” Orta Mahalle, Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı 1084 Sokak No  5  Özdere-Menderes- İzmir” adresime göndermek nezaketinde bulunurlarsa bundan mutluluk duyarım. 
        Bu kitapçık,sanırım,Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından  hazırlanmış.Kitapçığın ilk sayfasında sayın başkanın”Birlikte Başaracağız” ve “ Sevdamız Kütahya” önsözleri  yer alıyormuş. Başkan bu kitapçıkta  öncelikli hedefleri  dile getirmiş. Kütahya’nın,milli,manevi,tarihi,kültürel hak ve çıkarlarını  korumanın   başlıca görevleri olduğunu  açıklamış.31 Mart 2019 günü oy verme  bitimine kadar MHP rozeti taşıyan  Prof. Dr. Alim Işık  artık  yakasında Türk Bayrağı rozetini taşıyor. Çünkü,artık, Kütahya’da tüm siyasi parti sempatizanlarının,hiçbir siyasi partiye gönül vermeyenlerin,merkezde yaşayan 250 bini aşkın, Kütahyalının  ortak  başkanıdır. Gönlü MHP’dedir.Ama  O da artık şunu iyi biliyor ki   yukarıda ifade ettiğim gibi bugün  Kütahya Partisi’nin bir sempatizanı,gönüldaşı,hayranıdır. 
       Kütahya’da her siyasi görüşten Kütahyalı  teveccüh göstererek kendisini bu makama getirmiştir. Ben de inanıyorum; Sayın Işık, ilkeli,şeffaf ve katılımcı  bir yönetim anlayışıyla kadim şehrimiz,kadirşinas Kütahya Halkı’na hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Sayın Işık,Kütahya’yı  hak ettiği seviyelere  taşıyacaktır. Kütahya’da sosyal barışın devamını sağlayacaktır. Göçü durduracak,Kütahya’yı büyütecek, Kütahya’yı  yaşayanlar ve  yatırımcılar açısından ülkemizin,Türkiye’nin tercih edilen 5 şehrinden birisi  yapacaktır. Her kesime,herkese   saygı ve sevgi çerçevesinde  yaklaşmayı sürdürecektir. Kütahya tohumunu çimlendirerek,önce fide,sonra,fidan,ağaçcık ve kocaman bir çınar ağacı yapacaktır. Bence sayın Prof. Dr. Alim Işık, 730 günün hesabını vermekle büyük bir gönül rahatlığı içindedir. Açık kapı belediyecilik anlayışı Kütahya Belediyesi’nde ,birçok belediyeye örnek olabilecek düzeydedir. Katılımcı belediyecilik,şeffaf belediyecilik,sosyal belediyecilik,yerinde hizmet ve buluşmayı merak edenleri Kütahya’ya gelmeye davet ediyorum. Kütahya’da  belediyenin birçok vizyon projesi hayata geçirilmeyi bekliyor. En az acil olandan en acil olana doğru peyderpey ele alınacaktır.Sayın Işık,yorulana kadar  hizmet yarışını sürdürmeye kararlı görünüyor. Pes etmek yok. Bu maraton yarışından da her halükarda birinci olarak çıkacaktır. Sayın Alim Işık her geçen gün daha da  büyümekte,sevilmekte,taktir toplamakta ve  yerini sağlamlaştırmaktadır. Kütahyaspor’u bile yerden kaldıran, güçlendiren kendisidir.Kimse Kütahyaspor konusunda sayın başkana tek bir söz söyleyemez. Çünkü O ,üzerine  düşeni yapmıştır. Bazen kulüplerin şanslarını yenmeleri  gerekiyor. “ Vermeyince Mabud,neylesin Sultan Mahmut” örneği unutulmamalıdır. Felek Kasr-ı Mualla’da Kütahyaspor için  yardımcı olmamıştır. Bu da dünyanın sonu değildir.  
        SAYIN  SÜLEYMAN  CAHİT  CEYLAN’IN ŞAHSINDA TÜM
           ECZACILARIMIZIN GÜNÜNÜ GEÇ TE OLSA KUTLARIM             
               Eczacı;İlaç yapan,hazır ilaçları satan,yerinde basit merhem,diğerlerini hazırlayan, diploma sahibi kimselere denir. Eczacılar,Eczacılık Fakültesi mezunudurlar. Eczanelerinde kendilerine yardımcılık yapanlara da eczacı kalfası denir. Bunlar,eczacı yardımcılarıdır. Ama her halükarda eczacılar kadar da sorumludurlar.Eczacılık;ilaçların hazırlanmasıyla  uğraşan uygulamalı bilimin adıdır. Eczacının mesleği veya görevidir. Eskiler “ Eczahane” derlerdi. Bu sözcük Arapça ve Farsça ‘dan alınmıştır.Bir yerleşim biriminde ne kadar çok eczane varsa ,o yerleşim birimindeki insanlar o kadar huzurludur.5. Bölge Kütahya  Eczacı Odası  Başkanı sayın  Süleyman Cahit  Ceylan,14 Mayıs Eczacılar Günü münasebetiyle  vefakar ve cefakar arkadaşlarını unutmamış. Şunları söylemiş:“ Bugün bu topraklarda, bilimsel eczacılığın  kuruluşunun  182. yılını kutluyoruz. 14 Mayıs günü,biz  eczacılar  için  önemli ve simgesel  bir tarihtir.  14 Mayıs 1839  tarihinde  Mekteb-i  Tıbbiyye-i  Şahane  içerisinde  açılan eczacılık sınıfı ile ülkemizde  eczacılık,akademik bir mesleğe  dönüşmüştür.” Sayın bölge ,oda başkanı, bu günde kaybedilen  sevgili meslektaşlarını  da unutmamış. Bu konuda da söyledikleri dikkate değer:” Bir yılı aşkın süredir, bütün dünyayı saran,sarsan COVİD -19  pandemisi  nedeniyle  kaybettiğimiz 415  sağlık çalışanının 50si  meslektaşımızdır.19’u da eczane teknisyenidir. Bunları sadece sayıyla,rakamla telaffuz edemeyiz,çünkü bunların her biri , birer,candı.Arkadaştı. Kardeşti. Anne ve babaydı. Evlattı. “. Bu günde ülke genelinde tüm kaybedilen bu değerli insanlar için saygı duruşunda bulunuldu. Bu arada birlik binalarına  asılan   afişlerde anlamlı sözlere,ifadelere yer verildi. 
    Sayın Oda Başkanı  Ceylan’a göre, eczane  tam anlamıyle güven sözcüğüyle adeta özdeşleşmiştir.dir. Konu hele hele  insan sağlığı olunca bu daha da  önem kazanıyorSayın başkana göre;. Pandemiyle birlikte insanlarımız,  haklı olarak kendilerini güvenli hissedilmeleri açısından    eczanelere bel bağlamıştır. Ama bu güveni fırsata çevirme eğiliminde olanlar da  olmuş hatta bugün de vardır . İstisnalar asla kaideyi bozamayacağı gibi bu tür zihniyette olanlar şiddetle   kınanmalıdır.  İnternetten satılan ,saklama ve dağıtım koşulları  denetlenmeyen, denetimden kaçan,  takviye edici  ürünler, merdiven altı  üretimi  ne idüğü belirsiz  destek ürünleri, ruhsatsız,kalitesiz maskeler,dezenfektanlar ,yarar yerine zarar vermıştır.Vermeyi de sürdürmektedir.Bunların bir çoğuna  herkes tanıktır. Meslektaşlarımızı uyardık. Doğru,güvenilir  ürünlerin adreslerini  titizlikle  meslektaşlarımıza  bizzat verdik. Halkımız, vitamin ve gıda takviyelerinin ,eğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında   etkileşime girebileceğini bilmiyor. Bunlar,kişilerin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bir eczacı olarak şunu kesinlikle ifade etmek isterim; Bazı vitaminler ve  gıda takviyeleri ,bazı hastalıklarda ve hali hazırda kullanılan ilaçlarla asla  kullanılmamalıdır. Maalesef bugüne kadar, eczane dışında halkımıza sunulan  sağlıkla ilgili olduğu ısrarla belirtilen ürünler, ne dağıtımı, ne  saklanma  koşulları  dikkate alınmamış, denetimlerden  uzak kalmıştır. Sadece sağlık konusunda profesyonel,kariyer sahibi,bilgili,tecrübeli  sağlık mensuplarının  doğru gıda konusunda yönlendirmeleri kabul edilebilir. Eğer eczane dışında bir ürün satılabiliyorsa iyi bilinmelidir ki artık ne  hekim ne de eczacı danışmanlığı  diye bir husus söz konusu edilemez. Çünkü bu beraberinde  hatalı kullanımı da getirmektedir. Yasal düzenlemelerle bu yanlış yollardan ilaç,destek ürünleri ve vitamin ve diğerlerinin  halkımıza intikali  önlenmelidir. Ancak yasal düzenlemeyle bu önlenebilir. Günü kurtarmaya yönelik çözümler durumu daha vahim kılıyor. Eczacılık tarihiyle,insanlık tarihi birbirinden soyutlanamaz.  Türk Eczacıları, Lokman Hekim’in, Hipokrat’ın   gösterdiği doğru yolu seçmiştir. Nasıl bir doktor Hipokrat Yemini ediyorsa aynısını bir eczacı da yapmaktadır. Biz eczacılar kadim bir mesleğin temsilcileriyiz Her birine,sağlıklı günler diliyorum. Ne insanlarımız hasta olsun ne de  eczanelerimiz den yoksun olalım. Halkımız hekimlerine,eczacılarına  kesinlikle güvenmelidir. Eczacı hiçbir  zaman yanlış yapmaz.Savaşta,seferberlikte,barışta eczacılar  olmazsa olmazlarımızdır. Naçizane  bir tavsiyem olacaktır; Halkımız sağlık konusunda  sadece eczanelere gitsinler. Unutmasınlar ki, eczacılarımız en yakınımızdaki sağlık danışmanlarıdır. “
         Bu yazımı kaleme aldığımda   Kütahya merkez,merkez ilçe,ilçe ve beldelerinde kaç eczanemiz olduğunu  bilmiyordum. Sadece ilk etapta Kütahya’nın en gelişmiş,en büyük ilçesi  Tavşanlı’da kaç eczane olduğunu tespit edebildim. Sayın oda başkanımız  il bazında kaç eczanemiz olduğunu bir vesileyle  açıklarlarsa bundan mutluluk duyarız. 
         14 Mayıs Eczacılık Günü münasebetiyle   memleketim,Tavşanlı’da görev yapan  eczacılarımızı  saygıyla ve sevgiyle anıyorum. 
        Tavşanlı’da  Şifa, Hatıplar, Tavşanlı, Ömür, Sağlık, Selçuk, Deva, Emek,,Akyol, Şule, Akcan, Ordu, Hülya, Karatürk, Gökkaya, Yeni Hayat, Nilgün, Şerifoğlu, Polen, Zemzem, Nergis, Tolga,  Çağlar, Sıla,  Limon, Çağla, Özden, Merve, Tunçbilek, ( Tunçbilek Beldesi), Derman( Kuruçay Beldesi), Aksoy( Tepecik Beldesi),Balıköy( Balıköy Beldesi)   Eczanelerinin değerli eczacıları,kalfaları, teknisyenleri ve diğerlerini   selamlıyorum.  
               Sayın oda başkanımdan bir istirhamım da olacaktır; Tavşanlı’ya bir ilaç deposu yakışıyor.Çünkü Tavşanlı bunu aslında hak etmektedir.  Bu vesileyle Türkiye’ye bir ara Dünya çapında  bir ödül kazandıran,bir ara Eczacılar Birliği yönetiminde yer alan duayen eczacı Şerif Boyacı’ya da  Kütahyalılar adına en samimi başarı,sağılık dileklerimi iletiyorum.  GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN……..
 
Etiketler: , HERKES, , , BİR, ŞEY, SÖYLÜYOR,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Temmuz 2021
BAŞ TARIM YEM FABRİKASI
12 Temmuz 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
10 Temmuz 2021
Bu hafta gazetemizdeki yazılar
03 Temmuz 2021
KÜTAHYA BAROSU GENEL KURULU ÖNCESİ
03 Temmuz 2021
TAVŞANLI’NIN 18.MÜFTÜSÜ SAYIN HÜSEYİN AKSOY’A YENİ GÖREVİ ATAŞEHİR’DE
29 Haziran 2021
Böyle güzel insanlar da var
27 Haziran 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
27 Haziran 2021
TAVŞANLI İTFAİYESİ İÇİN GERÇEKTEN GÜZEL BİR YER BULUNMUŞ
27 Haziran 2021
ÇAĞIMIZIN SORUNLARINDAN BİRİ DE MÜLTECİ SORUNU
27 Haziran 2021
AĞLAYAN VE GÜLEN MEZARLAR
06 Haziran 2021
NECATİ GÜLTEKİN’E TEŞEKKÜRLER
06 Haziran 2021
KÜTAHYALI AKILLI OLMALIDIR
29 Mayıs 2021
12 MAYIS DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ OLARAK KUTLANIR
29 Mayıs 2021
14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ
29 Mayıs 2021
TAVŞANLI’YA BİR KAPALI PAZAR YERİ YETMEZ
29 Mayıs 2021
DEMOKRAT PARTİ’ NİN İKTİDAR OLDUĞU TARİH
22 Mayıs 2021
T.H.K ‘NUN PLAKETLE ONURLANDIRDIĞI BAŞKAN HÜSNÜ ÇELİK
22 Mayıs 2021
TAVŞANLI ÖZEL İDARESİ’NDE YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR MÜDÜR Ü YİTİRDİK
22 Mayıs 2021
DÜNYA VETERİNERLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı