Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmeler sonucu değerlendirme

Ankara

Sağlık Yayın: 24 Mayıs 2024 - Cuma - Güncelleme: 24.05.2024 11:03:00
Editör -
Okuma Süresi: 4 dk.
317 okunma
Google News

Ak parti il Başkanı Önsay ; “Milletvekillerimiz Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir ile birlikte Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’yı ziyaret ettik.

Ak parti il Başkanı Önsay ; "Bu vesile ile şehrimizin sağlık alanındaki yol haritasını ve yatırımların son durumunu gözden geçirme imkanı bulduk. Sayın Bakanımıza şehrimize gösterdiği ilgi,alaka için teşekkür ediyorum." diyerek görüşmede; İl Merkezi ve ilçeler  için şu başlıkları ele alındığını belirtti. 

  Kütahya Devlet Hastanesi

Son dönemde ek bina olarak kullanılan eski devlet hastanesinin deprem dayanımı bulunmaması nedeniyle yıkımına başlanılmıştır. Bu alana 230 yataklı yeni bir Devlet Hastanesi yapılması,

  Sağlık Yerleşkesi

Şehir merkezinde aynı alana Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu, Sağlıklı Hayat Merkezi vb. birimlerin bulunduğu tesislerin yapılması 

  İl Sağlık Müdürlüğü Binası

1969 yapımı ebe okulu olarak inşa edilen İl Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan 3 katlı yapının deprem performans analizinde yıkım raporu mevcuttur. Mevcut binanın yıkılarak yeni hizmet binasının aynı alana deprem riski nedeniyle acilen yapılması,

 Hacıazizler (Afyon Yolu) Yeni Hastane Yapımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi kampüsü karşısına Hacıazizler bölgesine yapımı planlanan 800 Yataklı Eğitim ve Araştırma hastanesinin proje ihalesine çıkılması,

  Şehir Hastanesi 

Şehir Hastanesi içine 1.200 araçlık çok katlı kapalı otopark yapılması, DHY (Devlet Hizmeti Yükümlülüğü) kurallarında ilimize ihtiyacımız olan hekimlerin atanması,

Hususunda Sayın Bakanımıza taleplerimizi ilettik. İlgisi için teşekkür ediyorum.”  

 

İlçelerimiz İçin;

Bakanımız ilçelerimizde devam eden yatırımlarla ilgili şu bilgileri verdi.

  Pazarlar ilçemize Pazarlar Mahallesi TSM + 6 AHB’li Aile Sağlığı Merkezi + 112 ASHİ sağlık tesisi yapımı yatırım programına alınmıştır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile birlikte arsa çalışmaları devam etmekte ve yıl içerisinde proje çalışmalarına başlanılması planlanmaktadır.

  Domaniç İlçe Devlet Hastanesi yapımı tüm hızıyla devam etmektedir. Kabul süreçleri başlamış olup yıl içerisinde sağlık hizmet sunumuna başlanılacaktır.

  Hisarcık ilçemizde Hisarcık Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatı hızla devam etmekte olup fiziki gerçekleşme %50'ye ulaşmıştır.

  Tavşanlı ilçemizde Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Ek Bina inşaat ihalesi yapılmıştır. Mevcut binanın deprem dayanımının düşük olması nedeni ile yıkım çalışmaları başlamıştır. Eski ek binanın yıkımı sonrası yerine yeni sağlık tesisi yapılması planlanmaktadır.

  Çavdarhisar ilçemizde mevcut hastane binası yıkılarak yerine 10 yataklı Çavdarhisar İlçe Hastanesi binası ihalesi yapılmış olup sözleşme sürecindedir. Yıl içerisinde eski hastane binasının yıkılarak hastane inşaatına başlanılması planlanmaktadır.

Ekip olarak İl Merkezimizde ve ilçelerimizdeki Sağlık alanında yapılan yatırımların ve taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.