Hizmet hastanesinin kazandırılması gerekir

Hizmet hastanesinin kazandırılması gerekir

Siyaset Yayın: 07 Temmuz 2024 - Pazar - Güncelleme: 07.07.2024 15:34:00
Editör -
Okuma Süresi: 3 dk.
323 okunma
Google News
CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Kütahya’da bir hizmet hastanesi olmadığını belirterek, “Bizim talebimiz şehrimize bir ikinci basamak hastanenin, hizmet hastanesinin kazandırılmasıdır. Vatandaşlarımızın talebi de bu yöndedir. Şehir hastanesi ya da Evliya Çelebi ve Eğitim Araştırma Hastanesi'nin bir tanesinin hizmet hastanesi olarak düzenlenmesini istiyoruz” dedi.
Zeliha Aksaz Şahbaz;  “Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hemen yanında inşa edilen Kütahya Şehir Hastanesi'ndeyiz. Şehir Hastanesi yerel seçim öncesi pek çok sorunla birlikte alelacele açıldı. En büyük sorun Kütahya'da hizmet hastanesinin olmayışı ve Şehir Hastanesi'nin açılmasıyla birlikte Kütahya merkezde yer alan Evliya Çelebi Ek Bina olarak bilinen eski devlet hastanesinin kapatılması oldu.
Şehir Hastanesi be Evliya Çelebi aynı idare altındayken Sayın Bakan önceki Bakan Fahrettin Koca'yla görüşülerek ikisinin ayrılması ve Kütahya'da bir hastanenin hizmet hastanesi, birinin de eğitim araştırma hastanesi olarak verilmesi gerektiği, Kütahya Şehir Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ayrılması gerektiği söylenmişti ve bu da kamuoyu ile paylaşıldı.
Dün Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kütahya Şehir Hastanesi'nin başhekimliklerinin, idarelerinin ayrıldığı ve Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ayrı bir başhekim atandığı yönünde bir bilgiye ulaştık.Bunu olumlu olarak değerlendiriyoruz fakat yeterli değildir. Çünkü yıllardır Kütahya'da 2. basamak bir hizmet hastanesi yoktur. Vatandaşlarımız 3. basamak bir eğitim araştırma hastanesinde tedavilerini yaptırmak zorunda kalmakta ve daha fazla katkı payı ödeyerek mağdur olmaktadırlar. Bizim talebimiz hastanelerin ayrılmasıyla birlikte şehrimize bir 2. basamak hastanenin, hizmet hastanesinin kazandırılmasıdır. Vatandaşlarımızın talebi de bu yöndedir. Uzman hekimler tarafından hizmet verilen ve daha fazla katkı payı ödemeyecekleri bir hizmet hastanesinin kazandırılması diğer hastanenin de eğitim ve araştırma hastanesi olarak akademik hayatına devam etmesidir. 
Bunun yanı sıra bir talebimiz de merkezde bulunan ve Kütahyalı hemşehrilerimizin yaklaşık yüzde 75'ine yürüme mesafesinde bulunan ve kapatılan eski devlet hastanesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Binanın açılmasıdır. 
Bu taleplerimizi Sayın Bakan Fahrettin Koca'ya iletmiştik. Buradan tekrar sesleniyoruz. Kütahya'nın bir hizmet hastanesinin olması, ayrılan hastanelerden Şehir Hastanesi ya da Evliya Çelebi ve Eğitim Araştırma Hastanesi'nin hizmet hastanesi olarak düzenlenmesi ve kapatılan ek binanın yeniden hizmete alınması gerekmektedir.”
#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.