301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 14:19
 
KÜKAD'dan tablet kampanyası
Tuna İŞLEYEN - GÖRÜNTÜLÜ
Eğitim Haberi
KÜKAD'dan tablet kampanyası

  KÜKAD’DAN TABLET KAMPANYASI

  35 İhtiyaç sahibi çocuk tabletine kavuştu

  KÜKAD tarafından “her öğrenciye değil ama her öğrencili  eve bir tablet” kampanyası başlatıldı. dernek tarafından kurulan ve Tavşanlılı kadınların üyesi olduğu whatsapp grubu ile sosyal paylaşım sitesi üzerinden hayata geçirilen kampanya ile şimdiye kadar 35 tablet alınarak çocuklara hediye edildi.

Kütahya Koruyucu Aile Derneği’nin (KÜKAD) başlattığı Her Öğrenciye değil Ama Her Öğrencili  Eve Bir Tablet kampanyası yoğun ilgi görüyor.

KÜKAD Başkanı Yasemin Çavdar, Covid-19 pandemisi nedeniyle eğitimin uzaktan yapıldığını söyleyerek bundan dolayı tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da bazı ihtiyaç sahibi çocukların tablete ulaşmada sıkıntı yaşadığını vurguladı.

Dernek Başkanı Çavdar, mağdur olan çocuklara el uzatmak için harekete geçtiklerini söyleyerek, “Pandemi birçok alanı olumsuz etkilediği gibi ne yazık ki eğitim hayatı da bu dönem sıkıntıya girdi. Devlet yurtlarında kalan çocukların aile ortamına yerleşmesine destek amaçlı kurulan derneğimiz, bu dönemde tablet konusunda mağdur olan çocuklarımız için de kollarını sıvadı. Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar diyerek, Whatsapp grubumuz ve sosyal paylaşım sitemiz üzerinden (Her Öğrencili Eve Bir Tablet) kampanyası başlattık. Her destek çağrımıza adeta koşan Tavşanlılı hayırseverler burada da bizi yalnız bırakmadı” dedi.

 

 İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLAR OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİRLİKTE BELİRLENİYOR

Derneğe yapılan yardımlar ile şu ana kadar 35 adet tablet aldıklarını ifade eden KÜKAD Başkanı Yasemin Çavdar, “Tabletlerimizi öğrencilerimize ulaştırdık. Burada altını çizmek istediğim husus; ihtiyaç sahibi öğrencilerin listelerini bizzat okul müdürlerinden alıyoruz. Amacımız titiz bir çalışma yürüterek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak. Bu çerçevede; İstiklal, Moymul, Cumhuriyet, Fevzipaşa, Şeyh Edebali, 75. Yıl, Beyköy, Fatih İmam Hatip, Ressam Abdullah Taktak, Subaşı, Yıldırım Beyazıt, Bağlık ve Şehit Polis Köksal ilköğretim okullarında eğitim gören 35 öğrencimiz tabletlerine kavuştu” ifadelerini kullandı.

“Gönül ister ki bütün çocuklarımıza tablet ulaştıralım”  diyen Çavdar, “Ancak biz de derneğimize gelen yardımlar ile kendi imkanlarımız ölçüsünde alım yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın destekleri arttıkça bizler de dernek olarak daha güçlü yardımlarda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

       400’ÜN ÜZERİNDE ÇOCUĞUMUZU GİYDİRDİK

      İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DE DESTEK OLUYORUZ

Öte yandan ihtiyaç sahibi çocuklar için kışlık mont ve bot kampanyasının da devam ettiğini dile getiren KÜKAD Başkanı Yasemin Çavdar, “Hayırsever kadınlarımızın desteği ile bu kış 400’ün üzerinde ihtiyaç sahibi çocuğumuzun kaban, mont ve ayakkabı ihtiyacını karşıladık. Ayrıca giyimin yanında ihtiyaç sahibi ailelerimizin talebine göre ev eşyası, gıda ve yakacak gibi temel ihtiyaç malzemeleri desteğini de sürdürüyoruz. Buradaki ihtiyaç sahiplerini de muhtarlarımız ile birlikte belirliyoruz. Bize destek olarak büyük güç veren ve bu yardımlarımızın hayata geçmesine vesile olan tüm hayırsever hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. KÜKAD olarak “Koruyucu Ailelik” yanında yardım faaliyetlerimizi aksatmadan tüm hızıyla sürdüreceğiz. Derneğimiz Durak Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, İlçe Özel İdare Binasındadır. Tüm halkımızı bekleriz. GSM 0537 235 82 86, IBAN TR 0800 0460 0370 8880 0011 0118”  Kadirşinas halkımızın desteğinin devamını diliyorum. dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜKAD'dan, tablet, kampanyası,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı