301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ekim 2021 - Cumartesi 11:53
 
Kışlık lastikler takılmaya başladı
Teknoloji Haberi
Kışlık lastikler takılmaya başladı

Kışlık lastikler takılmaya başladı

 

TUNA İŞLEYEN  - GÖRÜNTÜLÜ 

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 1 Aralık tarihinden 1 Nisan tarihine kadar belli araçlara takılması zorunlu olan kış lastikleri için lastik tamircileri vatandaşların araç lastiklerini değiştirmeye başladı.

 

Ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulamasının Aralık ayının ilk gününde başlayacağını hatırlatan Lastik ustası İsmail Deniz, havaların soğuması ile işlerin son günlerde yoğun olduğunu söyledi.

Deniz, " Havaların soğuması ile araç lastiklerini değiştirmek isteyen vatandaşlar bize geliyor onun için son günlerde işlerimiz iyi. Karda, buzda ve ıslak zeminde tutunma, fren mesafesi ve yakıt tasarrufu açısından doğru lastik kullanmanın önemi çok büyük. Sadece ticari araç sürücüleri için değil buradan önerim tüm araç sahipleri kış lastiklerini taktırsınlar ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini alsınlar" dile konuştu.

 Kış lastiğini takmak için kar yağmasını beklemeye gerek olmadığını ifade eden İsmail Deniz, " Mevsim lastikleri kış mevsimindeki hava şartları için düşük performans göstermekte ve fren mesafesinin uzamasına neden olmaktadır." diyerek lastik değiştirilmesi konusunda sürücülere tavsiyede bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kışlık, lastikler, takılmaya, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı