301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Nisan 2013 - Cuma 13:05 Bu yazı 3557 kez okundu
 
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
Bülent Alpagut
 
 

TAVŞANLILIDAN YORUMA MUHTAÇ ESPRİ SİTEM VE GİZEMLİ

                                             SÖZCÜKLERDEN ZARİF BİR ANI BUKETİ

 

   Kaymakam H.Hüseyin Yazlık’la yıktırılması gündemde olan şimdiki Hükümet Konağı’ndayız.Daireler l5 Şubat l982 tarihi itibariyle taşınma telaşındalardı.Sayın kaymakamın makam odası halen vergi dairesi olarak kullanılan eski Halkevi’nin hayatta kalan son parçasına bakıyordu.Sonraları bu odayı bir çok sayın kaymakam da kullanmıştır.Bir ara dayanamayıp sormuştum:” Sayın kaymakamım yarın bir gün bir devlet büyüğü hasbelkader Tavşanlı’ya gelse ve sizi makamınızda ziyaret etse makam odanızı tenkit edebilirler.Hani bir halı temin edip yere yaysak” dediğimde çok kızmış:” Alpagut devlet bana kaç lira ödenek verdiyse onunla yetiniyoruz.Kimseden,hiçbir kuruluştan bir şey isteyemem” yanıtını vermişti.

   Kaymakam B.Sıtkı Hanlıoğlu ile ilçeye bağlı Ayvalı Köyü’nde bir sebze serasındayız.Kaymakam Hanlıoğlu seradaki salatalıkları eliyle kontrol ettikten sonra muhtara sormuştu” Muhtar salatalıklar yumuşak.Muhtardan yanıt gelmede gecikmemişti” Sayın kaymakamım geceleri sertleşiyorlar.”

   Rahmetli makam şoförü Ahmet Uzun makam otosu olarak değerlendirilen jeeple bizi halen Tunçbilek’in mahallesi Gürağaç ile yine mahalle statüsündeki Demirbilek arasında  dolaştırıyordu.Kaymakam Bekir Ergök yol boyunca sağda ve solda onlarca delik görünce dayanamamış sormuştu” Ahmet bu delikler de neyin nesi?” Rahmetli Ahmet hemen cevabı yapıştırmıştı.” Sayın kaymakamım bunlar kunduz delikleri..Halbuki bu delikler kaçakçıların kömür rezervleri üzerinde açtıkları deliklerdi.Buradan çıkarılan kaçak kömürler orada burada satılıyordu.Ta ki kaymakam B.Sıtkı Hanlıoğlu ve Kütahya Valisi Utku Acun zamanına kadar bu böyle oldu ve daha sonra kömür kaçakçılığı tarihe karıştı.

    Zamanın Kütahya Milletvekili Tavşanlılı eczacı rahmetli Haşim Benli, şimdiki belediye hizmet binası önünde belediye çalışanı rahmetli kalın dudaklı Mustafa’nın güven oylaması konusunda” N’oldu Haşim Ağabey?”sorusunu tepkiyle yanıtlamış” Ananın a……oldu” diyerek  ters bir  yanıt vermişti.

     Zamanın belediye başkanı Enver Girgin ile zamanın ceza hakimlerinden Ahmet Ateş  şimdiki Karaveyisoğlu’nun eczanesi üzerindeki şehir lokalinde tavla oynuyorlardı.Bir ara rahmetli Girgin hile yaptı.Rahmetli hakim Ateş farkına varınca kükremişti.” Bana bak reis meyis dinlemem seni içeri alırım” Rahmetli Girgin ise gayet soğukkanlı bir yanıt vermişti” Sayın hakimim beni halk seçti.”

      Kaymakam Salim Çankırı ile turluyoruz. Şimdiki otogarın olduğu yerde bir lunapark kurulmuştu.Sayın kaymakam çok nüktedan,haşsohbet ve içi sevgi dolu bir insandı.Çadırın birinden bir davet almıştık.Çadırdaki kişi sayın kaymakama elindeki halkayı vermiş “ Atın sayın kaymakamım.Kimin üzerine atarsanız atın halkanın içinde kalan sizindir” demişti.Teklifi kabul etmiştik.İlk halkayı ben atıp bir yabancı sigaranın sahibi olmuştum.Sayın kaymakam ise halkayı gelişi güzel fırlatmış çadırda görevli bir çocuğun kafasına geçirivermişti.Adam demez mi “ Sayın kaymakamım çocuk senin.Kazandın ve al götür” Yerlere yatmıştık gülmekten.

       Şahmelekli Emin Çavuş gerçekten zamanının öz fakat net konuşanlarındandı.Bir gün CHP İlçe Lokali’nde bir konuk yetkili kendisine siyasetin ne olduğunu sormuştu.Yanıt ilginçti” Beyim siyaset iki gidip bir kıç atmaktır”.

        Rahmetli Kaya Osman sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda rahmetli Şerif Ali’nin parkı denilen yerin önünde.Bir nara işittim.” Bu meydan ne deyyuslar gördü” diyor başka bir şey demiyordu. Anlayamamıştım.

        Deli Ahmet Uzunçarşı’nın başına rahmetli Abbas Ağa’nın dükkanı önüne geldiğinde rahmetli Çamçar Ahmet,Tarhan Ahmet,Haydar Ahmet kendisini kızdırınca ağzına geleni söyler” Ben de sizin ananızı,avradınızı….”diyerek tepki verirdi.

        Yandım ilçenin renkli simalarındandır. Rahmetli zararsız bir insandı.Sadece bayanlara ve kızlara ayıp sözler söyler ve akabinde yakınındaki bir ağacın gövdesini siper ederek  sözüm ona saklanırdı.Bir gün kulakları çınlasın kaymakam İdris Kurtkaya ile makam odasındayız.Yengeden bir telefon geldi.O da polis memurunu çağırıp kaymakamlık konutuna gönderdi. Yandım Arifağa Camii karşısındaki lojman yakınında yengeye ayıp sözler sarfetmiş. Birkaç dakika sonrasında polis memuru geri geldi.Kaymakam Kurtkaya’ya “ Efendim önemli bir şey yok.Yengeye laf atılmış.Atan da Yandım.Kimseye zararı dokunmaz” deyince kahkahayı basmıştık.

         Moymullu Koca Şorşor bir mecliste sohbet halinde.Bir ara meclistekilerden biri rahmetliye pantolonunun önünün açık olduğunu söyler.Yanıt ise ilginçtir” Oğlumuz ölü evinin kapısı açık olur”.

        Çukurköyspor Kütahya’dan dönmektedir.Takım yenilmiştir.Bizim Çukurköylü yengelerden biri de oğlu Beytullah’ı karşılamaya çıkar.Kadıncağız araçtan inenlerden birine seslenir” Mehmet,bizim Beytullah ta mı yenildi?”.

        Moymullu Koca Şorşor’un elinde rakı kadehi ufak ufak içmektedir.Tam  o sırada ezan okunmaya başlar.Yakınındakilerden biri uyarır” Ezan okunuyor”der. Şorşor’da yanıt çok.” Oğlumuz sadece burada mı ezan okunuyor?.Daha bin yerde aynı ezan okunuyor” deyiverir.

         Rahmetli Müstakil Tavşanlı Gazetesi’nin sahibi Abdurrahim Börekoğlu’na birkaç kişi “ Neden İl GENEL Meclisi Üyesi olmayı düşünmüyorsunuz?”deyince rahmetli kolları sıvar ve aday olur. Ama tüm sandıklardan tek bir oy çıkınca dayanamaz ve şu tarihi açıklamayı yapar:” Puşttur bu insanlar oğlumuz puşttur.Adamı doldururlar,soyundururlar sonra piç gibi ortada bırakırlar”

          Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Celal Bayar trenle Tavşanlı Garı’na geldiğinde  kendisini karşılayan askeri ve mülki zevat ile halkı selamladıktan sonra  Tavşanlılı dostu TELLAL Hicabi Tarı’yı aramış:” Hicabi burada mı?” diyerek herkesin şaşkın bakışları arasında rahmetli Hicabi Tarı’yı kucaklamıştı.Çünkü Tarı gerçek bir demokrattı.Bir DP sevdalısıydı.Derler ki genel seçimlerde oyunu silmece DP’ye veren Ayvalı Köyü’nün adı da rahmetli Cumhurbaşkanının cep defterinde kayıtlıydı.

           Rahmetli eski Tavşanlılı bakanlardan Av.H.Cavit Erdemir genel seçimlerde hangi siyasi partinin ne kadar oy alacağını üç aşağı beş yukarı bilirdi.Cenaze töreni,düğün,askere uğurlama,açılış ve uğurlama töreni gibi sosyal konularda titizdi.Bir gün Cemil Kalfa’nın dükkanındayız.Biri genel seçimlere az kaldığını ve köylere ne zaman çıkmayı düşündüğünü  sorunca hemen yanıt vermiş” Endişelenme kardeş, CHP Komünisttir desem yine oy alırız” demişti.

            Destan İbrahim Çavuş klasik daktilosunun başında dilekçe yazmaktadır.Adama sorar” Sana zarar verenin burnunu sürtelim mi” Dilekçe yazdıran” Sürt sürt çavuşa” der.Yine sorar “ Hapislerde süründürelim mi?” der.Dilekçe yazdıran memnun.” Süründürelim çavuşa” der.Ardından yine sorar “ İdam ettirelim mi?” deyince dilekçe yazdıran  insafa gelir” Yok be çavuşam o kadar ileri gitmeyelim.” Der.

           Rahmetli Viskont Atatürk Büstü önünde yerde upuzun yatmaktadır.Genç bir polis memuru  ayağıyla poposuna hafifçe vurarak kalkmasını ister.Çevredekiler de olayı izlemektedir.Viskont’un” Yırt” demesine sinirlenen polis “ Bana bak ben polisim” der.Yerde upuzun yatan Viskont ilginç bir yanıt verir” Öyleyse ağabey ben yırtayım “ diyerek oradan uzaklaşır.

           Rahmetli kaymakam Saip Nalbantoğlu Orman İşletmesi Binası yangınına müdahale eden itfaiyenin başında emirler yağdırıyordu.” Binanın boynuzlarını kırın” deyince etrafta bir dalgalanma oldu.Boynuzlarını kırın da neyin nesidir? Kaymakam bize hakaret etti” diye tepki vermişti.Halbuki bir yanlış anlaşılma vardı ortada.Binanın çatısındaki çıkıntıları kastediyordu.

          Rahmetli Hakim Ali Bey mesai bitiminde ekibiyle birlikte Kocaçay’a balığa çıkardı.Bizim ekipte Açkarınların Halil,Gagaların Hüseyin,Ethem Çavuş,terzi Seyfettin,montör Hüsnü,babam Av.Hüsamettin Bey,Abeşa,karga Ahmet bulunuyordu.İstiklal İlköğretim Okulu köşesindeki akaryakıt istasyonu buluşma noktamızdı.Bir gün yine saat 17.30’da istasyonun önünde karga Ahmet’i bekliyoruz.Ali Bey titiz bir insandı.Dayanamadı konuştu:” Zaten karga olanın burnu boktan kurtulmaz” deyiverdi,

           Rahmetli belediye başkanlarından Enver Girgin eski belediye binasında meydana bakan odasında.İçeri üç beyefendi girdi.El sıkıştık.Sadece “ Merkez” sözcüğünü işitebilmiştik.Biraz hoşsohbet sonrası başkan misafirlere “ Hangi camide görevlisiniz?” deyince gülüşmeler olmuştu.Bir yerde bir yanlış vardı.Hemen zabıta amiri Sarı Mehmet’e sordum:” Mehmet bu beyler  kim Allah aşkına?” Bana :” Hocam üçü de merkez valisi” deyince gerçek ortaya çıkmıştı.

           İhsan Tandoğan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü.İçişleri Bakanı Doç.Dr.Mustafa Kalemli ilçeyi ziyaret edecek.Helikopter Ada Stadı’na indi.Taktak Hoca sayın bakana bir buket çiçek sunarken aynen:”Sayın bakanım bir daha stada helikopterle inmeyiniz.”Kalemli şaşkın.” Neden Taktak? Demek zorunda kalmıştı.Taktak Hoca nedenini söyleyiverdi.” Helikopterden sızabilecek yağ zemini bozabilir”.Kalemli dayanamadı şöyle konuştu:” Taktak senin dilin çok uzamış”.

            Rahmetli Osman Bölükbaşı Tavşanlı’da Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitab ediyordu.O kadar kalabalıktan sadece bir kişi o da rahmetli Moymullu Ekiz “ Bravo” diye bağırıyordu.Bir ara Bölükbaşı etrafa baktı ve aynen” Tarla iyi görünüyor ama dene yok” deyiverdi.

             Mustafa Gürsoy Subaşı belediye başkanı.Makam odası loş.İçeri girdim.Baktım içeride Kur’an okunuyor.İşin garibi başkanın dudakları oynuyor.” Başkan senin Kur’an okuduğuna ilk kez tanık oluyorum” dedim.Sırıttı. Elindeki küçük pilli radyoyu açmış beni kandırıyormuş.

              Çakıcı lakaplı belediye işçisi şimdiki Üç Eylül Parkı girişindeki noktada gece nöbetçisi.Mustafa Gürsoy Subaşı ile teftişteyiz.Bir ara noktaya telefon etti. “ Kimsin?” dedi. Karşısındaki Çakıcıymış.” Ben Çakıcıyım” deyince başkan onun lakabını bilmediği için” Ben sana çakıcı  demenin ne olduğunu sorarım” dedi.

               Aristofanes”Her taşın altında pusuya yatmış bir siyasetçi vardır” demiş.Tavşanlı’da da her taşın altında bir nüktedan,bir espritüel insan,bir şakacı,bir hoşsohbet,bir muhabbetli insan, bir dost vardır.

 

 

 

 
Etiketler: YORUMA, MUHTAÇ, ESPRİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
132 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
132 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
608 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
286 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
310 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
202 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
339 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
390 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
142 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
526 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
897 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
763 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
884 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1099 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
627 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1132 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
805 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
577 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1640 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2309 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
934 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1289 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1126 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1179 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2037 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1729 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
792 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
988 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1097 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1516 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1646 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
981 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
756 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
965 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1231 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1662 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1121 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
956 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1110 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
853 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1028 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
839 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
849 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
983 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
846 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
713 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
881 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
812 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1311 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1433 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1052 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1098 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
949 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1048 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
865 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1094 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1339 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1316 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1788 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1214 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1233 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1232 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
939 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1520 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2036 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1842 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1438 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1207 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1017 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1391 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3378 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2722 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2127 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1495 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1807 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1802 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1639 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1795 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1657 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1628 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1408 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1543 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2486 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1401 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1493 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1853 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1607 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1937 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2369 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2303 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1433 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2205 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1515 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1411 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1844 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1568 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1345 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1571 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1682 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1496 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2092 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2087 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1531 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1468 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1440 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2533 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1895 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1898 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1440 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2000 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1785 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1945 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1711 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1673 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1758 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1720 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
1998 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1747 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3052 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1707 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1862 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1853 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2527 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1567 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
1989 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1489 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2595 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1625 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1594 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1448 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1664 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
1991 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1702 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1874 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2402 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2502 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2189 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
1994 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2028 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1962 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1761 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
2979 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2828 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
12524 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2136 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3117 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3288 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2779 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2310 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2353 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2909 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3247 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1942 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
532 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2655 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2601 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3261 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2301 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2426 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2957 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2070 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2854 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2262 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2704 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2623 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2675 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3064 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2575 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2787 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2777 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3708 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2611 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4400 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2493 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4004 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2886 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3142 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4102 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2819 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2309 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2423 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2536 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4213 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2930 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2814 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3024 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4058 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2733 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2068 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2351 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2488 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2559 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2497 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2755 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2661 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2228 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2470 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2280 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2568 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2325 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2437 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2695 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3037 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2616 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2576 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2485 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1282 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3019 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3151 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3142 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3095 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3501 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3062 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2494 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3649 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2629 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2836 Okunma.
Haber Yazılımı