301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Nisan 2013 - Cuma 13:05 Bu yazı 3926 kez okundu
 
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
Bülent Alpagut
 
 

TAVŞANLILIDAN YORUMA MUHTAÇ ESPRİ SİTEM VE GİZEMLİ

                                             SÖZCÜKLERDEN ZARİF BİR ANI BUKETİ

 

   Kaymakam H.Hüseyin Yazlık’la yıktırılması gündemde olan şimdiki Hükümet Konağı’ndayız.Daireler l5 Şubat l982 tarihi itibariyle taşınma telaşındalardı.Sayın kaymakamın makam odası halen vergi dairesi olarak kullanılan eski Halkevi’nin hayatta kalan son parçasına bakıyordu.Sonraları bu odayı bir çok sayın kaymakam da kullanmıştır.Bir ara dayanamayıp sormuştum:” Sayın kaymakamım yarın bir gün bir devlet büyüğü hasbelkader Tavşanlı’ya gelse ve sizi makamınızda ziyaret etse makam odanızı tenkit edebilirler.Hani bir halı temin edip yere yaysak” dediğimde çok kızmış:” Alpagut devlet bana kaç lira ödenek verdiyse onunla yetiniyoruz.Kimseden,hiçbir kuruluştan bir şey isteyemem” yanıtını vermişti.

   Kaymakam B.Sıtkı Hanlıoğlu ile ilçeye bağlı Ayvalı Köyü’nde bir sebze serasındayız.Kaymakam Hanlıoğlu seradaki salatalıkları eliyle kontrol ettikten sonra muhtara sormuştu” Muhtar salatalıklar yumuşak.Muhtardan yanıt gelmede gecikmemişti” Sayın kaymakamım geceleri sertleşiyorlar.”

   Rahmetli makam şoförü Ahmet Uzun makam otosu olarak değerlendirilen jeeple bizi halen Tunçbilek’in mahallesi Gürağaç ile yine mahalle statüsündeki Demirbilek arasında  dolaştırıyordu.Kaymakam Bekir Ergök yol boyunca sağda ve solda onlarca delik görünce dayanamamış sormuştu” Ahmet bu delikler de neyin nesi?” Rahmetli Ahmet hemen cevabı yapıştırmıştı.” Sayın kaymakamım bunlar kunduz delikleri..Halbuki bu delikler kaçakçıların kömür rezervleri üzerinde açtıkları deliklerdi.Buradan çıkarılan kaçak kömürler orada burada satılıyordu.Ta ki kaymakam B.Sıtkı Hanlıoğlu ve Kütahya Valisi Utku Acun zamanına kadar bu böyle oldu ve daha sonra kömür kaçakçılığı tarihe karıştı.

    Zamanın Kütahya Milletvekili Tavşanlılı eczacı rahmetli Haşim Benli, şimdiki belediye hizmet binası önünde belediye çalışanı rahmetli kalın dudaklı Mustafa’nın güven oylaması konusunda” N’oldu Haşim Ağabey?”sorusunu tepkiyle yanıtlamış” Ananın a……oldu” diyerek  ters bir  yanıt vermişti.

     Zamanın belediye başkanı Enver Girgin ile zamanın ceza hakimlerinden Ahmet Ateş  şimdiki Karaveyisoğlu’nun eczanesi üzerindeki şehir lokalinde tavla oynuyorlardı.Bir ara rahmetli Girgin hile yaptı.Rahmetli hakim Ateş farkına varınca kükremişti.” Bana bak reis meyis dinlemem seni içeri alırım” Rahmetli Girgin ise gayet soğukkanlı bir yanıt vermişti” Sayın hakimim beni halk seçti.”

      Kaymakam Salim Çankırı ile turluyoruz. Şimdiki otogarın olduğu yerde bir lunapark kurulmuştu.Sayın kaymakam çok nüktedan,haşsohbet ve içi sevgi dolu bir insandı.Çadırın birinden bir davet almıştık.Çadırdaki kişi sayın kaymakama elindeki halkayı vermiş “ Atın sayın kaymakamım.Kimin üzerine atarsanız atın halkanın içinde kalan sizindir” demişti.Teklifi kabul etmiştik.İlk halkayı ben atıp bir yabancı sigaranın sahibi olmuştum.Sayın kaymakam ise halkayı gelişi güzel fırlatmış çadırda görevli bir çocuğun kafasına geçirivermişti.Adam demez mi “ Sayın kaymakamım çocuk senin.Kazandın ve al götür” Yerlere yatmıştık gülmekten.

       Şahmelekli Emin Çavuş gerçekten zamanının öz fakat net konuşanlarındandı.Bir gün CHP İlçe Lokali’nde bir konuk yetkili kendisine siyasetin ne olduğunu sormuştu.Yanıt ilginçti” Beyim siyaset iki gidip bir kıç atmaktır”.

        Rahmetli Kaya Osman sabahın erken saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda rahmetli Şerif Ali’nin parkı denilen yerin önünde.Bir nara işittim.” Bu meydan ne deyyuslar gördü” diyor başka bir şey demiyordu. Anlayamamıştım.

        Deli Ahmet Uzunçarşı’nın başına rahmetli Abbas Ağa’nın dükkanı önüne geldiğinde rahmetli Çamçar Ahmet,Tarhan Ahmet,Haydar Ahmet kendisini kızdırınca ağzına geleni söyler” Ben de sizin ananızı,avradınızı….”diyerek tepki verirdi.

        Yandım ilçenin renkli simalarındandır. Rahmetli zararsız bir insandı.Sadece bayanlara ve kızlara ayıp sözler söyler ve akabinde yakınındaki bir ağacın gövdesini siper ederek  sözüm ona saklanırdı.Bir gün kulakları çınlasın kaymakam İdris Kurtkaya ile makam odasındayız.Yengeden bir telefon geldi.O da polis memurunu çağırıp kaymakamlık konutuna gönderdi. Yandım Arifağa Camii karşısındaki lojman yakınında yengeye ayıp sözler sarfetmiş. Birkaç dakika sonrasında polis memuru geri geldi.Kaymakam Kurtkaya’ya “ Efendim önemli bir şey yok.Yengeye laf atılmış.Atan da Yandım.Kimseye zararı dokunmaz” deyince kahkahayı basmıştık.

         Moymullu Koca Şorşor bir mecliste sohbet halinde.Bir ara meclistekilerden biri rahmetliye pantolonunun önünün açık olduğunu söyler.Yanıt ise ilginçtir” Oğlumuz ölü evinin kapısı açık olur”.

        Çukurköyspor Kütahya’dan dönmektedir.Takım yenilmiştir.Bizim Çukurköylü yengelerden biri de oğlu Beytullah’ı karşılamaya çıkar.Kadıncağız araçtan inenlerden birine seslenir” Mehmet,bizim Beytullah ta mı yenildi?”.

        Moymullu Koca Şorşor’un elinde rakı kadehi ufak ufak içmektedir.Tam  o sırada ezan okunmaya başlar.Yakınındakilerden biri uyarır” Ezan okunuyor”der. Şorşor’da yanıt çok.” Oğlumuz sadece burada mı ezan okunuyor?.Daha bin yerde aynı ezan okunuyor” deyiverir.

         Rahmetli Müstakil Tavşanlı Gazetesi’nin sahibi Abdurrahim Börekoğlu’na birkaç kişi “ Neden İl GENEL Meclisi Üyesi olmayı düşünmüyorsunuz?”deyince rahmetli kolları sıvar ve aday olur. Ama tüm sandıklardan tek bir oy çıkınca dayanamaz ve şu tarihi açıklamayı yapar:” Puşttur bu insanlar oğlumuz puşttur.Adamı doldururlar,soyundururlar sonra piç gibi ortada bırakırlar”

          Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Celal Bayar trenle Tavşanlı Garı’na geldiğinde  kendisini karşılayan askeri ve mülki zevat ile halkı selamladıktan sonra  Tavşanlılı dostu TELLAL Hicabi Tarı’yı aramış:” Hicabi burada mı?” diyerek herkesin şaşkın bakışları arasında rahmetli Hicabi Tarı’yı kucaklamıştı.Çünkü Tarı gerçek bir demokrattı.Bir DP sevdalısıydı.Derler ki genel seçimlerde oyunu silmece DP’ye veren Ayvalı Köyü’nün adı da rahmetli Cumhurbaşkanının cep defterinde kayıtlıydı.

           Rahmetli eski Tavşanlılı bakanlardan Av.H.Cavit Erdemir genel seçimlerde hangi siyasi partinin ne kadar oy alacağını üç aşağı beş yukarı bilirdi.Cenaze töreni,düğün,askere uğurlama,açılış ve uğurlama töreni gibi sosyal konularda titizdi.Bir gün Cemil Kalfa’nın dükkanındayız.Biri genel seçimlere az kaldığını ve köylere ne zaman çıkmayı düşündüğünü  sorunca hemen yanıt vermiş” Endişelenme kardeş, CHP Komünisttir desem yine oy alırız” demişti.

            Destan İbrahim Çavuş klasik daktilosunun başında dilekçe yazmaktadır.Adama sorar” Sana zarar verenin burnunu sürtelim mi” Dilekçe yazdıran” Sürt sürt çavuşa” der.Yine sorar “ Hapislerde süründürelim mi?” der.Dilekçe yazdıran memnun.” Süründürelim çavuşa” der.Ardından yine sorar “ İdam ettirelim mi?” deyince dilekçe yazdıran  insafa gelir” Yok be çavuşam o kadar ileri gitmeyelim.” Der.

           Rahmetli Viskont Atatürk Büstü önünde yerde upuzun yatmaktadır.Genç bir polis memuru  ayağıyla poposuna hafifçe vurarak kalkmasını ister.Çevredekiler de olayı izlemektedir.Viskont’un” Yırt” demesine sinirlenen polis “ Bana bak ben polisim” der.Yerde upuzun yatan Viskont ilginç bir yanıt verir” Öyleyse ağabey ben yırtayım “ diyerek oradan uzaklaşır.

           Rahmetli kaymakam Saip Nalbantoğlu Orman İşletmesi Binası yangınına müdahale eden itfaiyenin başında emirler yağdırıyordu.” Binanın boynuzlarını kırın” deyince etrafta bir dalgalanma oldu.Boynuzlarını kırın da neyin nesidir? Kaymakam bize hakaret etti” diye tepki vermişti.Halbuki bir yanlış anlaşılma vardı ortada.Binanın çatısındaki çıkıntıları kastediyordu.

          Rahmetli Hakim Ali Bey mesai bitiminde ekibiyle birlikte Kocaçay’a balığa çıkardı.Bizim ekipte Açkarınların Halil,Gagaların Hüseyin,Ethem Çavuş,terzi Seyfettin,montör Hüsnü,babam Av.Hüsamettin Bey,Abeşa,karga Ahmet bulunuyordu.İstiklal İlköğretim Okulu köşesindeki akaryakıt istasyonu buluşma noktamızdı.Bir gün yine saat 17.30’da istasyonun önünde karga Ahmet’i bekliyoruz.Ali Bey titiz bir insandı.Dayanamadı konuştu:” Zaten karga olanın burnu boktan kurtulmaz” deyiverdi,

           Rahmetli belediye başkanlarından Enver Girgin eski belediye binasında meydana bakan odasında.İçeri üç beyefendi girdi.El sıkıştık.Sadece “ Merkez” sözcüğünü işitebilmiştik.Biraz hoşsohbet sonrası başkan misafirlere “ Hangi camide görevlisiniz?” deyince gülüşmeler olmuştu.Bir yerde bir yanlış vardı.Hemen zabıta amiri Sarı Mehmet’e sordum:” Mehmet bu beyler  kim Allah aşkına?” Bana :” Hocam üçü de merkez valisi” deyince gerçek ortaya çıkmıştı.

           İhsan Tandoğan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü.İçişleri Bakanı Doç.Dr.Mustafa Kalemli ilçeyi ziyaret edecek.Helikopter Ada Stadı’na indi.Taktak Hoca sayın bakana bir buket çiçek sunarken aynen:”Sayın bakanım bir daha stada helikopterle inmeyiniz.”Kalemli şaşkın.” Neden Taktak? Demek zorunda kalmıştı.Taktak Hoca nedenini söyleyiverdi.” Helikopterden sızabilecek yağ zemini bozabilir”.Kalemli dayanamadı şöyle konuştu:” Taktak senin dilin çok uzamış”.

            Rahmetli Osman Bölükbaşı Tavşanlı’da Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitab ediyordu.O kadar kalabalıktan sadece bir kişi o da rahmetli Moymullu Ekiz “ Bravo” diye bağırıyordu.Bir ara Bölükbaşı etrafa baktı ve aynen” Tarla iyi görünüyor ama dene yok” deyiverdi.

             Mustafa Gürsoy Subaşı belediye başkanı.Makam odası loş.İçeri girdim.Baktım içeride Kur’an okunuyor.İşin garibi başkanın dudakları oynuyor.” Başkan senin Kur’an okuduğuna ilk kez tanık oluyorum” dedim.Sırıttı. Elindeki küçük pilli radyoyu açmış beni kandırıyormuş.

              Çakıcı lakaplı belediye işçisi şimdiki Üç Eylül Parkı girişindeki noktada gece nöbetçisi.Mustafa Gürsoy Subaşı ile teftişteyiz.Bir ara noktaya telefon etti. “ Kimsin?” dedi. Karşısındaki Çakıcıymış.” Ben Çakıcıyım” deyince başkan onun lakabını bilmediği için” Ben sana çakıcı  demenin ne olduğunu sorarım” dedi.

               Aristofanes”Her taşın altında pusuya yatmış bir siyasetçi vardır” demiş.Tavşanlı’da da her taşın altında bir nüktedan,bir espritüel insan,bir şakacı,bir hoşsohbet,bir muhabbetli insan, bir dost vardır.

 

 

 

 
Etiketler: YORUMA, MUHTAÇ, ESPRİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
90 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
247 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
77 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
50 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
677 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
199 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
108 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
570 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
418 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
140 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
129 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
805 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
46 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
101 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
365 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
156 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
677 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
380 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
429 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
343 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
880 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
539 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
488 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
439 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
570 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
639 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
284 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1077 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
925 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1261 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1335 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
863 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1370 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1030 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
830 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1914 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2496 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1105 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1501 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1411 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1352 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2298 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1959 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1014 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1138 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1346 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1714 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1935 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1201 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
932 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1149 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1428 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1915 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1272 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1159 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1312 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1081 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1225 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1042 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1056 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1156 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
981 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
909 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1091 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1046 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1511 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1667 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1270 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1275 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1201 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1239 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1042 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1331 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1555 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1510 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2072 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1427 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1480 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1401 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1200 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1762 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2417 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2060 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1980 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1391 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1194 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1604 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3593 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2949 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2357 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1670 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2029 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2219 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1886 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1957 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1878 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1831 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1609 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1780 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2655 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1578 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1718 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2041 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1842 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2137 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2544 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2500 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1630 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2402 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1684 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1659 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2079 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1741 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1535 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1773 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1856 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1731 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2273 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2288 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1706 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1695 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1654 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2684 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2128 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2166 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1608 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2205 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2022 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2203 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1954 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1827 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1938 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1912 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2218 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1966 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3467 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1873 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2075 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2029 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2727 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1725 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2230 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1647 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3206 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1817 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1787 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1608 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1849 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2200 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1892 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2036 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2564 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2707 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2375 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2181 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2189 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2166 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1938 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3238 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3021 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
18441 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2324 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3338 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3597 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2991 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2512 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2558 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3308 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3477 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2138 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2836 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2754 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3471 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2498 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2580 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3118 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2241 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3055 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2580 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2896 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2858 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2907 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3293 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2758 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2944 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3008 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3980 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2806 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4665 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2660 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4224 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3065 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3323 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4341 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2980 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2514 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2617 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2712 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4435 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3074 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3047 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3237 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4251 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2911 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2283 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2497 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2677 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2739 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2647 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2936 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2858 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2405 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2674 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2460 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2736 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2493 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2626 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2874 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3215 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2784 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2825 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2673 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3178 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3344 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3323 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3323 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3789 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3284 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2747 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3808 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2830 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3036 Okunma.
Haber Yazılımı