301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:43 Bu yazı 1136 kez okundu
 
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
Bülent Alpagut
 
 

                                 YAŞA BE  MEHMET  HARMANCIKLIOĞLU                        

          Tavşanlı’da İmam Bin Mehmet’in torunlarından,leblebimizi ülke sathında üne kavuşturanlardan Mehmet Harmancıklıoğlu’nu zaman zaman ararım.Birkaç  gün öncesiydi. Sesi İstanbul’dan geldi.Beni aramak istemiş.:” Hayrola İstanbul’da ne işin var?” dediğimde:” Hocam ben 7 yıldır Ramazan Aylarında hep İstanbul’dayım” demez mi? Aklıma kötü şeyler gelmedi desem yalan olmaz. Acaba rahatsız mıydı? Veya aile bireylerinden birisinde sıkıntı mı vardı diye düşünmeden edemedim. Düşündüğüm gibi değilmiş.

          Uzun süre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Topbaş ile tanışmış. O da kendisine Sultanahmet’te bir stand açmasında yardımcı olmuş.Yani  işin ucu 7 yıl öncesine gidiyor.  Bu da yedi yıldır Mehmet Harmancıklıoğlu’nun İstanbul’da leblebi standı açtığını gösteriyor..

           Meseleye bir çok yönden bakmakta yarar görüyorum. Evet,Harmancıklıoğlu iyi bir iş yapmış. Hem İstanbul’da sayın Topbaş ve  ilgililerle tanışmış,hem Tavşanlı Leblebisi’nin reklamı için fırsat yaratmış.Bugün Sultanahmet’te Alman Çeşmesi yakınlarındaki standda  Tavşanlı’nın 43.5 çeşit leblebisi  İstanbullulara sunuluyormuş Hem de taze taze. Her taraf mis gibi Tavşanlı Leblebisi kokuyormuş. Hani kahve kokusu uzaklardan nasıl duyulur ve insanı kahve içmeye yönlendirirse ,Kayseri Pastırması kokusu etrafa yayılır da insanları pastırmaya özendirirse Tavşanlı Leblebisi de aynı  etkiyi yapıyor olmalı.

            Sevgili Harmancıklıoğlu’nu muhterem eşi,kardeşim de yalnız bırakmıyormuş. Mehmet nerede o da oradaymış. Mehmet Harmancıklıoğlu’na teşekkürün en  alasını sunuyorum. O bizim reklamımızı yapıyorsa ben de kendisine böyle güzel bir yazıyı yazarım.

            Öyleyse Mehmet Harmancıklıoğlu Tavşanlı’nın İstanbul’daki elçilerindendir. Elçiye zeval olmaz. Harmancıklıoğlu belki sıkıntı çekiyordur. Öyle ya bizler Ramazan Ayını en güzel şekilde yaşarken O hem çalışıyor,hem ibadetini yapıyor hem de para kazanıyor. Vallahi boşuna dememişler.” İş  bilenin kılıç kuşananın” diye.Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası bu değerli hemşehrimizin  hizmetini bir plaketle mutlaka ödüllendirmelidir Bunu değerli Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası başkanımız Mustafa Sarı  ve   TTO Başkanımız Davut  Efe’den özellikle  istirham ediyorum.Diyeceksiniz plaket  te ne ki? Evet plaketler maddedir. Değersiz olabilirler. Ama O’nun manevi gücünü bilmek gerekir.Bir olimpiyat,dünya,Avrupa Şampiyonu olanlara da sadece bir madalya takılıyor. O madalyanın manevi değeri var.

            Mehmet Harmancıklıoğlu da Tavşanlı’da leblebi  üretenlerimizden.O da Şeyh Murat Gazi’nin yani pirimizin el verdiklerinden,sırtını sıvazladıklarından.Ama çok önemli bir iş yapıyor. Tavşanlı’nın  reklama ihtiyacı var. TSE Belgemiz var. Pirimizin anıtı var. Leblebimizin ünü biliniyor. Ama birileri çıkıp yok bilmem nerenin leblebisi ,yok filan yerin leblebisi diye  üretilen leblebileri satıyor.Ama şu gerçek artık iyi bilinmelidir. Leblebinin vatanı Tavşanlı’dır. Tavşanlı Leblebisi  markadır. Mehmet Harmancıklıoğlu’nun gösterdiği performansı diğer üreticilerimiz de Ankara’da İzmir’de ve diğer bir çok kentte  yapmalıdır. Bakın bir Linyitspor,linyit kömürüne yapamadığımız reklamı yapıp Tavşanlı’yı bir çok insana hatırlatmadı mı?Bugün bir çok vatandaşımız Tavşanlı denilince Linyitspor’u hatırlıyor. İstanbullu da Mehmet Harmancıklıoğlu sayesinde  Tavşanlı’yı telaffuz ediyor.

            İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gösterdiği bu jestten ötürü tüm hemşehrilerimin selam ve sevgilerini gönderiyorum. Tavşanlı’nın trafik işareti “ 43” tür. Biz kırık leblebimizle bu rakamı yarım puan artırmış bulunuyoruz. Ama inanıyorum ki yakın bir gelecekte başta Harmancıklıoğlu olmak üzere leblebi üreticilerimiz leblebinin 5O-6O  çeşitini de üreterek  Türk İnsanına sunacaktır.Çorumlu kardeşlerim alınmasınlar. “ Çorum Leblebisi” aslında Tavşanlı Giysisi giymiş leblebidir.Hiç kimse çıkarak Leblebi konusunda Tavşanlı ile aşık atamaz.

 

                                       TAVŞANLI’DA UCUBE BİR MERDİVEN

 

       Merdiven olmazsa olmazlarımız arasındadır. Çünkü bir yere çıkabilmek,tırmanabilmek için mutlaka merdivene ihtiyacımız vardır.Bir boyacı,bir tamirci bile zaman içinde merdiven kullanır.Evlerimiz tek katlıysa mesele yok.Ama iki katlıysa mutlaka ikinci kata merdiven gereklidir.Hem kendimizi  üst kata taşıyacağız hem de elimizdekileri,sırtındakilerimizi.

       Son yıllarda çok katlı  binalarda asansör tercih ediliyor. Ama asansör var denilerek merdivenden vaz geçilmiyor. Farzedin asansör bozuldu. O zaman merdivenleri kullanmak zorundasınız.Tavşanlı’da Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarlarının hizmetleri arasında  henüz tüm birimlerin taşınmadığı bir Yeni Hükümet Binası var.Bu görkemli hizmeti bizzat görenlerdenim. Sayın Nüfus Müdürümüz Ali Bey’e yaptığım bir nezaket ziyareti sırasında  binanın tam ortalık yerindeki ucube merdiveni görenlerdenim.Bu merdivenlerden zar zor çıkarak ilgili daireye ulaşabilmiştim.Gerçi binada üç büyük asansör var ama bina tam hizmete alınmadığı için bu asansörlerden sadece birisi hizmet veriyormuş.

         Bu görkemli binaya  gölge düşüren bu ucube merdiveni hangi aklı evvel,hangi yetkili yaptırdıysa hiç vakit geçirmeden ve bina tam faaliyete geçmeden  kaldırmalıdır. Yeni bir proje mi geliştirilir yoksa üst katlara yanlardaki merdivenlerden mi çıkılır  bilemem ama her halükarda bu merdiven mutlaka ortadan kaldırılmalı ve estetik açıdan görüntü kirliliğine  neden olan   bu merdivenden kurtulunmalıdır.

         Bu konudaki  sıkıntımı sayın kaymakamımıza ve sayın milletvekilimize bizzat mesajla duyurdum. Sayın valimizin bile bu merdiveni görmesi halinde  gerekeni yapacağına inanıyorum. Bu merdiven önce ofislerde olduğu gibi yaptırılmıştı. Ama ne oldu? Merdivenlerden çıkanların belden aşağıları aşağıdakiler tarafından göründüğü için alel acele  açıklıklar bir şekilde kapatılıverdi.Ama yine olmadı. Bu birkaç ton ağırlığındaki demir yığını inilip çıkılırken hem sallanıyor,hem merdiven basamakları yüksek hem de insana sıkıntı veriyor.Gürültü kirliliği de yaratıyor. Bizim bireylerimizin hepsi sağlıklı değil ki.İnsanlarımızın bir kısmı rahatsız. Sağlıksız. Ben bile yan taraftaki merdivenden  çıkabildim.Ama bu konuda sürekli hatırlatacağım. Hep yazacağım. Ne zaman ki bu merdiven buradan kaldırılır işte o ana kadar….Hem bu konuda tek şikayetçi de ben değilim. Sorun hemşehrilerimize bu merdiveni beğenmişler mi?Bir atla deve de değildir. Bir operasyonla bu merdiven bulunduğu yerden alınır. Yan merdivenlerden inilir ve çıkılır.Tekrar  istirham ediyorum beyler,kimler yetkiliyse bu merdivene bir çözüm getirsinler.

          Bakın yeni Hükümet Konağında bir de park sorunu  var. Bu binada görevliler,hizmet için gelenler araçlarını nereye park edecekler? Bu neden binanın temeli atılmadan düşünülmedi? Şimdi ne olacak?Şimdi yeni Hükümet Konağının uygun bir yerinin altını oyup ta yeraltında bir  otopark mi yaptıralım?

           Maalesef olmuyor beyler. Bir işi tam anlamıyla dört dörtlük yapamıyoruz. Evet Ak Parti Tavşanlı’ya ak bir hizmeti sunmuş. Teşekkür ederiz. Ama  bu işle ilgilenenlerin getirilen hizmeti enine boyuna düşünüp,dört dörtlük sunması gerekmez miydi? N’olcak gali şimdi?

 

 

                         ARTIK TAVŞANLISPOR’UN  KURULMA ZAMANI

                                             GELMİŞTİR                             

 

 

                Bakınız  Kütahya Futbolu an be an kan kaybediyor. Alt yapı olmadığı için eleman ihtiyacını il dışından temin eder hale geldik.Kütahya’nın merkez ve ilçelerinde,beldelerinde,köylerinde yetenekli çocuklarımıza ne oldu?Artık tarihi bir karar verilmeli ve Tavşanlı’da da  kulüpler birleşmeli, geleceğin Büyük Tavşanlıspor’u  doğmalıdır.

              Hiç unutmam  bir zamanların Halkevi Binası’nın bir bölümünde yer alan Emmi’nin Sineması olarak bilinen sinemanın salonunda bir genel kurul yapılıyordu .Tavşanlıspor gündemdeydi.. Rahmetli CHP’ li Milletvekilimiz Eczacı Haşim  Benli  bu  genel kurulda konuşmuştu. İlk kez Tavşanlıspor telafuz edildiği için izleyenler heyecanlıydı.Ama ilk etapta  sıçrayan kıvılcım ateşin yakılmasında etkili olamamıştı. Özetle her konuşmacı “ Artık Tavşanlıspor’un kurulma zamanı gelip te geçmektedir “ diyebilmişti. İşte yıllar öncesindeki o ilk kıvılcım bugün istenildiği taktirde  arzulanan ateşi  yakabilir. Çok haklıymış.Mekanı Cennet olsun. O  da bir Tavşanlı evladı,bir Tavşanlı sevdalısıydı.Ben kafasındaki duygu ve düşüncelerin gerçekleştiğini göremeden bu fani alemden göçenlere üzülürüm.Tıpkı Fransa’da idama götürülürken konuşan Fransız Albay gibi. İdama götürülüyordu. Giyotinle başı bedeninden ayırılacaktı. Ağlıyordu. İnfazı gerçekleştirecek Fransız asker istemeden konuşmuştu.” Albayım siz bizlere asker ağlamaz” derdiniz. Albay ise yanıtlamıştı.” Asker , ben giyotinle idam edileceğime ağlamıyorum. Korkmuyorum da. Ama kafamda Fransa için öyle güzel duygu ve düşünceler vardı ki. Şimdi kafam bedenimden ayrılacak. Duygu ve düşüncelerim de yok olacak. Onun için ağlıyorum” diyebilmişti.

               Samimiyetle ifade etmekte yarar görüyorum. Bakınız ilçemizde gurur duyduğumuz Gençlikspor, Moymulspor ve Akıncılarspor’umuz var. Bir de gururumuz Linyitspor’umuz. Linyitspor  bir dönem albaydı. Bugün  çavuştur.Tenzili rütbe olmuştur.Çünkü  TFF Ligleri her yıl bir çok futbol takımını bir silindir gibi ezip geçmektedir. Ayakta durmaya mecali olmayanlar birer ikişer :” Harç bitti yapı paydos “derken,milyarlarla lira zarar içindeyken bu defa yenileri bu maceraya sürüklenmektedir.Bir futbol takımını bir yerden alıp bir yere getirmenin faturası ağır olmaktadır. Siz bunu damdan düşenler misali bu futbol takımlarını ayakta tutmaya çalışanlara sorun.Sorun bakalım Moymulspor başkanı v e yönetim kurulu üyelerine,Akıncılarspor Kulübü  başkan ve yönetim kurulu üylerine,Linyitspor Kulübü başkan ve üyelerine  bir ara  sahnedeydi Gençlikspor Kulübü Başkan ve yönetim kurulu üyelerine sizlere neler anlatacaklardır?

                Bugün güzide spor kuruluşlarımızdan Linyitspor’un Kulüp Başkanı Akın Şirin Bey,Gençlikspor Kulübü Başkanı Hasan Ordu, Moymulspor Kulübü Başkanı İbrahim Sarızeybek ve Akıncılarspor Kulübü Başkanı  Ahmet Göktürk ‘e ne kadar ağır bir görev verdiğimizi düşünüyor muyuz?Bu hemşehrilerimiz  mesai arkadaşlarıyla,yönetimdeki  üyelerle ellerini ve yüreklerini taşın altına sokacaklar.Bir kulübü yönetmek kolay mı? :” Bir elin nesi var? İki elin sesi var” diyen Atalarımız haklıymış. Bir elin nesi var ki? Onun içindir ki yıllar yılı odaklandığımız hedeflere maalesef ulaşamıyoruz.Yarış atı jokeyiysek attan düşüyoruz.Kayak kayarken düşüp ayağımızı kırıyoruz. Avcıysak  elimizdeki tüfek geri tepiyor yaralanıyoruz.,Motor yarışlarında motorumuz,bisiklet yarışında bisikletimiz  parçalanıyor.Vahdet( Birlik” zamanı deyip artık Tavşanlı’da Tavşanlıspor’u kurmak zamanı gelmiştir diyorum.futbolda tekrar tanımak fırsatı bulsun. Olmuyor beyler. Bakın geçtiğimiz yıl gurur duyduğumuz Moymulspor’umuz çıtayı göğüslerken nelere maruz bırakıldı? Akıncılarsporumuz geçtiğimiz yıllarda  adımızı duyururken  ne sıkıntılar çekti unuttuk mu? Linyitspor bir müessese takımıdır ve  diğer spor elçilerimize nazaran daha şanslıdır. İmkanları vardır. En azından bir yerlerden karınca kararınca destek almaktadır. Gelin güçlerimizi birleştirelim.Güçlü olalım,diri olalım.

               İlk etapta bu güzide spor kuruluşlarımızın sevdalıları,sempatizanları bu birleşme kararına tepki verebilirler. Ama iddia ediyorum Tavşanlıspor sahneye çıktığında herkes gücümüzü yakından test edebilecektir.Benim acizane bir teklifimdir bu. İster olumlu karşılanır ister olumsuz karşılanır. Kesinlikle gücenmem. Ama  her teklifin helal ve ısrarın da haram olduğunu bilenlerdenim.

                Kütahya’nın Kütahyaspor ile büyüdüğü gibi Tavşanlı da Tavşanlıspor ile büyüyecektir.Onlarca amatör futbol takımımızda ne muhteşem,geleceği olan  çocuklarımız,evlatlarımız olduğunu kimse unutmamalıdırKütahya ile özdeşleşen sevgili ağabeyim Kütahyalı Asım Alkış ki benim gözümde Kütahya’da amatör sporun babasıdır o da öyle söylerdi. Kütahya’nın alt yapıya gitmeden toplama oyuncularla hiçbir yere varamayacağını ısrarla ifade ederdi. Mekanı Cennet olsun..Alt yapıya önem vermediğimiz sürece futbolumuzun kesinlikle ileriye gideceğini kimse ne hayal etmeli ne de düşünmelidir.Altınordu  Spor Kulübü tüm Türkiye’ye örnek kabul edildiğinde bu kısa sürede anlaşılacaktır.Kimse spor kulüplerimizin başındakilere,yönetimlerine kesinlikle eleştiri yapmasın..Çünkü bir spor kulübünü yönetenleri eleştirenler kanımca hamamda türkü  söyleyenlerdir,.

 

              

 

 

 
Etiketler: , , , YAŞA, BE, , MEHMET, , HARMANCIKLIOĞLU, , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
53 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
43 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
655 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
182 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
92 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
560 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
411 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
124 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
122 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
796 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
43 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
96 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
360 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
147 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
672 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
366 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
421 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
338 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
874 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
535 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
481 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
430 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
565 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
631 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
283 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1076 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
921 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1249 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1329 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
856 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1365 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1022 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
819 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1902 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2491 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1104 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1496 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1394 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1347 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2293 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1956 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1006 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1339 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1711 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1921 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1194 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
926 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1144 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1419 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1901 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1268 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1157 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1306 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1074 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1220 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1032 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1050 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1150 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
978 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
905 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1080 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1038 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1509 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1663 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1263 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1274 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1190 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1234 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1037 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1323 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1546 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1505 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2067 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1424 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1470 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1397 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1194 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1754 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2402 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2054 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1951 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1388 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1192 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1594 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3588 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2943 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2348 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1665 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2021 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2202 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1874 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1954 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1870 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1821 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1606 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1772 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2653 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1573 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1710 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2038 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1835 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2131 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2541 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2497 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1623 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2395 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1678 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1649 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2068 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1737 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1528 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1767 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1852 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1723 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2263 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2278 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1705 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1690 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1646 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2681 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2118 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2161 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1603 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2198 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2012 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2194 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1949 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1823 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1934 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1904 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2213 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1960 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3458 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1870 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2070 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2024 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2721 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1721 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2226 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1642 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3159 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1808 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1778 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1604 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1841 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2192 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1889 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2033 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2561 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2696 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2367 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2175 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2186 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2157 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1934 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3232 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3015 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
18157 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2315 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3330 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3591 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2980 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2506 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2547 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3282 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3474 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2134 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2831 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2753 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3462 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2491 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2578 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3115 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2240 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3048 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2569 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2891 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2851 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2898 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3281 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2753 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2935 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3000 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3970 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2796 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4656 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2658 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4220 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3062 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3317 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4335 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2975 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2505 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2612 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2708 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4428 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3072 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3040 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3229 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4245 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2903 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2276 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2494 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2671 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2732 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2644 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2931 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2853 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2399 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2673 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2455 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2729 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2487 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2622 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2868 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3213 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2779 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3902 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2815 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2671 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3176 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3339 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3313 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3321 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3782 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3277 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2734 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3805 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2822 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3033 Okunma.
Haber Yazılımı