301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 12:33
 
Tavşanlı'da böyle bir müze var
Bülent Alpagut
 
 
        TAVŞANLILI BÖYLE BİR MÜZEYE SAHİP OLDUĞU  İÇİN GURURLANMALIDIR
         Tavşanlı’nın en eski spor kuruluşu Gençlikspor’un(eski adı Gençyurdu spor kulübü) halen en kıdemli başkanı olan Hasan Ordu, bir ara CHP İlçe Başkanıydı Ahmet Mutlu,gazeteci Tuna İşleyen ile birlikte  Gençlikspor Kulübü Müzesi’ni geziyoruz.Bu arada bol bol fotoğraf ta çektirdik. Ben 1 Kasım 1964 tarihinde  bu kulübün salonunda evlenmiştim.Kulüp binası benim zamanımdaki kulüp binasından şimdi daha güzel. Altında da Garanti Bankası şubesi bulunuyor.  Hasan Ordu rahmetli  başkanlardan Çete Mehmet’i de solladı. Yani halen en kıdemli kulüp başkanı. El emeği göz nuru  hazırlanmış muhteşem bir müzeyle karşılaşınca içimden “darısı diğer spor kuruluşlarımızın başına  olsun”dedim. Rahmetli Komutan’ın ünlü daktilosu da bir camekan içine alınmış. Bu daktiloyu rahmetli gazeteci kardeşim Ferit Akyol  en güzel muhafaza edeceğime inandığı için bana vermişti. Ben de bir ara Tavşanlı Atatürk Lisesi’ne hediye etmiştim.Ama Hasan Başkan ne edip etmişbu daktiloyu alıp bu müzeye getirme başarısı göstermiş. Kendisini kutluyorum. Bu müze halen halka açık değil. Çünkü halka açık olması için bu müzede gerekli önlemlerin alınması v e görevlilerin bulunması gerekiyor. Çünkü müzede çok değerli anılar bulunuyor.Kaybolması halinde temini mümkün olmayan ürünler var. Ben bu müzeyi bugüne kadar maalesef ziyaret etme imkanı bulamamıştım. Allah razı olsun CHP eski ilçe  başkanlarından Ahmet Mutlu da olmasa yine de  göremeyecektim. Ahmet Mutlu  ” Yemekler benden “ deyince   itiraz edecek halim kalmadı. Hem yemeğimizi  yedik hem de  müzeyi gezdik. 
            Hasan Ordu ,büyük bir iş yapmıştır. Kendisini yürekten kutluyorum. Bu iş kendisine  nasip olmuştur. Ben müzeyi gezerken bütün Gençlikspor’a gönül vermiş olanların  kalp atışlarını duydum. Nefes alışlarını htim. Hatta sağımdan solumdan geçen  ruhları fark ettim. Sanki tüm  Gençlikspor bu anda müzedeydi. 
             Bir an duyar gibi oldum. Yüzlerce Gençliksporlu ayakta kulüp marşını söylüyordu. “Uğrunda yurdumun her zinde ferdi/Namını ilaya canla söz verdi/Demirden azminin yorulmaz sayı/Önünde eğilir hasmının payı/Her fırtına bora sükun bulacak/ Sana yıldırımlar selam duracak/Başından inmesin zafer sorgucu/Tavşanlı’nın yıldızı yaşa Gençyurdu”.   Yaşa be Hasan Ordu… 
        FOTOĞRAF MÜZESİ İÇİN  BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA
                                                                GÜLER  TAKTİRLE ANILIYOR 
                 izmir’de Bornova Belediyesi’ndeyim. Bir yetkili Tavşanlılı olduğumu söyleyince hemen Fotoğraf Müzesine değindi. Tavşanlı Belediyesi’nin bir fotoğraf müzesi kurduğunu ve binlerce fotoğrafı ebedileştirdiğini ifadeyle :” İnşallah bizim belediyemiz de böyle bir hizmet yapar” deyiverdi
                   Büyük bir olasılıkla Bornova  Fotoğraf Müzesi için yer aranıyormuş. Biz bu işi çoktan halletmişiz. Belediye Pasajının mütevazi bir iş yeri bu amaçla sayın başkanımızın bilgileri dahilinde  Tavşanlı fotoğraflarına tahsis  edilmiş.Benim kanaatime göre bu müze için yeni bir salon tahsisi gerekli. . Pasajda daha uygun daha  geniş bir işyeri  bulunabilir. Olmadı Fotoğraf Müzesi Belediye Kültür Merkezine uygun bir yere alınabilir. Taktir sayın başkanındır. ..Bu arada bu konuda görevlendirilen Harita şubesi yetkililerinden  Metin Ertekin’e de olağanüstü çabasından ötürü Tavşanlılılar adına teşekkürlerimi arzediyorum.Halen 2O binin üzerinde fotoğrafın flaş belleklere girdiği Tavşanlı Fotoğraf Müzesi inşallah  gelecek kuşaklara  emanet edilecektir. . Belediye Başkanımız sayın Mustafa Güler’i kutluyorum. Başkan iyi ki varsın. Fotoğraflarımıza da sahip çıktın ya  sağ ol. 
            ELİMDEKİ DOSYANIN  ASLI  SAYIN CUMHURBAŞKANINDA 
               Sevgili dostum Balıköylü Kazım Toy bu Tavşanlı ziyaretimde elime bir dosya tutuşturdu. Yaklaşık bin sayfalık bir dosya. Büyük bölümü fotoğraflarla  zenginleştirilmiş bu dosya  sayın Toy tarafından 15 Kasım 2O19 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımıza verilen dosyanın bir fotokopisi. Dosya bir hayli ilginç yazışmalarla da dolu. Eğer sayın Cumhurbaşkanımız bu dosyayı inceleyebilirlerse  inanıyorum ki Tavşanlı’nın Adanası olan Balıköy’ün ilçe olması için yeşil ışık yakablir.Eğer Balıköy ilçe yapılırsa bundan Tavşanlı da kazançlı çıkacaktır. Çünkü ne kadar az köy o kadar gelişme de o kadar çok olacaktır. Tav şanlı seksen küsur köyüne yeterince eğilememektedir. Her köyün kendine özgü sorunları oluyor. Kulakları çınlasın halen İzmir Vali Yardımcılarından Erol Türkmen Körfez Kaymakamıyken işlerin çok güzel yürüdüğünü söylemişti. Çünkü körfez ilçesinin köy sayısı bir elin beş parmağından azmış. 
               Tavşanlı’nın Tunçbilek ve Balıköy Beldeleri’nin ilçe yapılması konusu ta Anavatan  Jİktidarına kadar gider. Kulakları çınlasın sayın eski TBMM Başkanımız,çeşitli bakanlıklarda bulunan Doç. Dr. Mustafa Kalemli Tavşanlı’nın il olma konusunu gündeme getirdiği zaman bu iki belde de ilçe olma heyecanı yaşamıştı.   İlgili makama  yazılan bir yazıda aynen şunlar yazılı.”Kütahya İli,Tavşanlı İlçesi ,Balıköy Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeleri,beldemiz mahalle muhtarları ve Balıköy beldemize bağlı köy muhtarları olarak bizden önceki Mahalli İdare ve muhtarlarının talep ettiği,ilçe kaymakamımızın onayladığı, İl Meclisimizce oy birliğiyle kabul edilip Kütahya Valiliğimizce onaylandığı ve yüce meclisimize ulaşan konu olan Balıköy’ün  ilçe yapılması konusunda taleplerimizi yeniliyor O3.o3.1998 tarihinde Kütahya Milletvekili  sayın Mustafa Kalemli  tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan  kanun teklifinin ayrıca Kütahya Milletvekili  Seydi Karakuş’UN o7.O5.2oo1 de BALIKÖY adı ile  bir ilçe kurulması  için teklif vermiş,TBMM’de  12.O3.2oo2  tarihinde  oylanarak önergenin doğrudan gündeme alınması kabul edilmiş ve BALIKÖY  adıyle bir ilçe kurulması hakkında  kanun teklifi görüşülüp karara bağlanmış olup adı geçen tekliflerin tekrar gündeme alınmasını ve BALIKÖY adıyle bir ilçe kurulmasını,gereğini emir ve müsaadelerinizi arz ederiz”
                  Bu yazıya ek olarak Balıköy Belde Belediye Başkanlığının 16.O6.1999 tarih ve 1999/89 sayılı  müracaat yazısı  ve ekleri,23 Şubat 1998 tarihli  önceki yönetimlerin müracaat  dilekçe ve ekleri, Balıköy İlçesine  bağlanacak köylerin isim listeleri, Balıköy Beldesi7nin ilçe olmasına ilişkin bilgi ve belgeler,Balıköy İlçe Haritası ve TBMM’ne sunulan  O3.o3.1998 tarihli  kanun tektlifi  fotokopisi de eklenmiş.
                    Belediye Meclisi  Üyesi A Kadir Bircanküçük,Belediye Meclisi Üyesi Şahin Arman, Belediye Meclisi Üyesi Ali Kapçak,Belediye Meclisi Üyesi İhsan Saruhan,Merkez Mahallesi  Muhtarı Cengiz Daş, Çıvgalar Mahallesi Muhtarı Adem Varol, Kadı Mahallesi  muhtarı  Ali Uysal,Kışla Mahallesi Muhtarı Sabahattin Bilik,Soluganlar  Mahallesi Muhtarı Ahmet Öztürk,Karaşehir Mahallesi Muhtarı Ali Soysal, Altınova Köyü Muhtarı  Osman Göktaş,Avcılar Köyü Muhtarı Nazir Tuna, Aydınlar Köyü Muhtarı Nuri Aksoy, Yataklı Köyü Muhtarı Sami Öztürk, Çayır Köyü Muhtarı Süleyman Çiçek,Çınarcık Köyü Muhtarı Recep Öztürk, Gevrekler  Köyü Muhtarı  Ali Coşkun,Erikli Köyü Muhtarı Hasan Ali Kılıç,Kızılbük Köyü Muhtarı Ömer Zengin, Kavaklı Köyü Muhtarı Ahmet Eldeş,Değirmisaz Köyü Muhtarı Hüseyin Altınbay,D. Ulu Köyü Muhtarı Ali İhsan Başıkara, Uluçam Köyü Muhtarı Süleyman Kalkan, Çaldibi Köyü Muhtarı Oktay Üstün, D. Orta Köyü Muhtarı Süleyman Kayman,Madanlar Muhtarı Mustafa Elevli, Öksüzler Köyü Muhtarı A. Ali Akkuş,Çaltılı Köyü Muhtarı,Doğanlar Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz.D. Hüseyin Paşa Köyü Muhtarı ,Kırıkkavak Muhtarı Selami Duru,Çamalan Muhtarı H. İbrahim Kocaman,Kargılı Köyü Muhtarının  imza ve mühürleri  atılmış. 
                   Cumhurbaşkanına sunulan dilekçede  önceki yönetimlerin ilçelik müracaatlarına da yer verilmiş.Belediye Başkanı Mehmet Ali Yüce  ve Mehmet Ünal  belde belediye  başkanlarının  dilekçeleri  de dosyada var. Halen belde belediye başkanı Ahmet Artun’un Balıköy’ün tarihçesi de  dikkat çekici. . 
                    Genel gerekçe de dilekçeye eklenmiş. Eğer Balıköy ilçe yapılırsa  Tavşanlı’dan 36,Simav’dan 1O yerleşim biriminin  yeni ilçe sınırları içine girmesi  bekleniyor.
                    Şimdi gözler sayın Cumhurbaşkanında. Avrupa gezisi sonrasında  bir hayırlı haberin çıkıp çıkmayacağını anlayacağız.         
BİR YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU YİTİRİLEN
                                       HİNDİLER İÇİMİ ACITTI 
   Sevgili meslektaşım Hakkı Şahin’in müteşebbis oğlu Hakan Şahin’in Hindi Çiftliğine düşen bir yıldırım sonucu yüzlerce yetişmiş hindisini yitirmesi gerçekten hepimizi derinden yaraladı. Allah böyle bir durumu bizlere bir daha yaşatmasın. Sevgili Hakan’ın çok büyük maddi zarara uğradığını biliyorum. Ama yapılacak bir şey yok. Ama devletimizin böyle durumlarda mağdur olanın yanında olduğunu da biliyorum. Belki mevcut hindilerin ve tesisin bir sigortası yoktur. Olmayabilir de. Ama devletimizin o veya bu şekilde duruma insancıl bir davranış içinde yaklaşabileceğini ı düşünüyorum. İlgili bakanlığın bu konuda mağdurun acılarını hafifletici bir karar almasını bekliyorum. Bu Allah’tan gelen bir felakettir.Hacı Bayram Veli ne güzel söyler.” Cümle eşya Halık’ındır. Kul eli ile işlemez.Emr-i Bari  olmayınca ,sanma bir çöp yerinden deprenir”Neticede bu yanan hidiler Allah’ndı. Nasip değilmiş. Ama  yılmamak,sabretmek esastır. Çünkü kimi kime şikayet edeceğiz?
    BELEDİYEMİZ VİZYON PROJELERDE ACELECİ OLMAMALIDIR
              Belediyemiz üçüncü dönem başkanlığında  Mustafa Güler ile önemli projelere imza atmayı sürdürecektir. Bunun kolay olacağını düşünmüyorum. Çünkü  gelinen nokta.” Ne kadar ekmek o kadar köfte”   durumundadır. Belediyemizin yapacağı onca hizmeti yanında vizyon projeleri de var. Örneğin Hükümet Konağı’nın ve Halk Evinin  geride kalan son parçasının da  yıktırılmasıyle ortaya dev bir meydan kalmıştır.Bu meydanın altı iyice oyulmadan kesinlikle hiçbir yatırıma izin verilmemelidir.Bir zamanlar zamanın kısıtlı bütçesiyle bir ara milletvekilimizdi ,eski belediye başkanlarımızdan Hüsnü Ordu Cumhuriyet Meydanı’nın altını oymayı düşünmüştü. Bu çok önemli ve cesur bir karardı. Ama işler göründüğü gibi kolay değildi. GLİ  Müessesesi’nden bile araç ve gereç yardımı sağlanacaktı. Bu iş belediyeyi aşıyordu.  Ne yapıldı? Meydan yeniden dizayn edildi. Ben daha o günlerde Tavşanlı’daydım. Kulakları çınlasın sayın Ordu bana.” Hocam sana tam istediğin gibi bir tören alanı  hazırlıyorum” dediğinde gönlümü alıyordu. Ama ben bu meydan dizayn edildikten sonra artık protokol amiri,tören komutanı ve sunuculuk yapmadım.Çünkü İzmir’e  gelmiştim.Şunu demeye getiriyorum. Tavşanlı Cumhuriyet Meydanı’nın altı birkaç yıla da uzansa mutlaka değerlendirilmelidir.Yüzlerce araç bu meydanın altından yararlanabilir.Hatta  bu meydanın altı  muhteşem bir yer altı sebze ve meyve pazarı olarak ta hizmete sunulabilir. Ama  alel acele yapılacak bir düzenleme hiçbir hizmete  yanıt veremeyecektir. Sanırım sayın başkan da bunun bilincindedir.  
      TAVŞANLILI   CUMARTESİ GÜNLERİ KURULAN SEBZE 
           VE MEYVE PAZARININ ESKİ HALİNE GETİRİLMESİNDE   ISRARLI 
            Tavşanlı7dan bir çok mesaj ve telefonla bana ulaşanların ortak arzusu cumartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarının eskiden olduğu gibi yeniden  İstasyon Caddesi,Ziraat Bankası önünden  kantara ve  Domaniç Caddesi’ne kada ruzatılması şeklinde Bu olduğu taktirde  Pazar daha canlı hale gelecek  deniliyor. Belediyeler halkın arzularını dikkate almak zorundadır. Çünkü halk ile belediye özdeşleşmiştir. Hani esnafın kapı girişinde bir levha vardır.” Müşteri velinimetimizdir”diye yazar.Halkın arzusu belediyeler için reddedilemeyecek kadar önemlidir.Öyleyse bu taleplere sayın belediye başkanımız ve belediye meclisimiz mutlaka eğilecektir diye düşünüyorum. 
       TAVŞANLI ADALET SARAYI’NA  YA KAT ÇIKILMALI YA DA
                            ESKİ CEZAEVİ ARSASI  DEĞERLENDİRİLMELİDİR  
               Tavşanlı Ağırceza Teşkilatı olan nadir ilçelerimizdendir. Kulakları çınlasın zamanın Adalet Bakanlarından Cemil Çiçek tarafından hizmete açılan bu bina bugün yetersiz kalmaktadır. En azından mevcut Adalet Sarayı içinde Baro Temsilciliği için de sorunlar yaşanmaktadır. 7O’e yaklaşan avukat sayısı,dışarıdan duruşmalara gelen avukatlar dikkate alınacak olursa  durum daha iyi anlaşılacaktır.   Eski milletvekillerimizden Hüsnü Ordu döneminde bir ara yıktırılan eski cezaevinin  değerlendirilmesi gündemdeydi. Keşke gerçekleşseydi. Bu cezaevi arsasında inşa edilecek ek bir bina sayesinde hem Adliye Sarayı rahatlayacak,hem de Kütahya  Barosu Tavşanlı Temsilciliği ile ilçe seçim kurulu da  derin bir nefes alabilecektir. Gerekirse bir yer altı tüneli ile mevcut Adalet Sarayı alttan irtibatlandırılabilecektir. Bu da zor bir şey olmasa gerek. Yeter ki niyet edils in. Tavşanlılı bunu yapabilir. Yeter ki istesin. Yeni Cumhuriyet Başsavcımızın da meseleye olumlu yaklaşması halinde sanırım meselenin çözümü kolaylaşacaktır. Bu benim kişisel görüşümdür. Bu vesileyle halen İzmir’de Başsavcı Vekili olan eski C. Başsavcımız Cevat Barutçu’yu da saygıyla anmak isterim. Bu Adalet Sarayının gerçek mimarı kendisidir.
                  Artık bir milletvekilimiz olmasa da konuyu diğer milletvekillerimize de anlatacaklar mutlaka vardır.          
 
Etiketler: Tavşanlı'da, böyle, bir, müze, var,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı