301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 10:37 Bu yazı 539 kez okundu
 
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
Bülent Alpagut
 
 

        TAVŞANLI’NIN YENİ İÇME SUYUNA
                        NAZAR DEĞDİ                                                        
     Büyük emeklerle gerçekleşen bir projenin ürünü olan ve ilçenin en az 5O yıllık içme ve kullanma suyu ihtiyacına yanıt vermesi beklenen yeni içme suyu projesi yeniden yapılacak bir ihale  gerçekleştikten sonra  tam anlamıyla hizmete girmiş olacak.
      Çünkü mevcut haliyle ana isale hattı  yeni içme suyunu , Arıtma Tesisi ile Ana depolar arasında  seyrederken  maalesef  olumsuz etkiliyor. Çünkü bu ana isale hattı asbest eski borulardan ibaret. Bu boruların yerine yüksek basınca dayanıklı yeni borular döşenecek. Bunun da 32 milyon TL Kadar bir faturası  olacakmış.. Tavşanlı bunun üstesinden de gelecektir. Bu  sorun da sanırım ihale aşamasındaymış. 
      Allah Tavşanlı’yı ve Tavşanlılıları seviyor. Sevmese  bize böyle kaliteli bir su kaynağını verir miydi?Gelelim son günlerde yaşanan bir olumsuzluğa. Ben de Tavşanlı’daydım ama  musluklarımdan akan suda bir anormallik yoktu. Tam  İzmir’e döndüm. Bir baktım musluklardan çamurlu su aktığı haberini  aldım.. Aklıma hemen sabotaj yapıldığı ihtimali  geldi. Olsa olsa birisi veya birileri mutlaka bir şeyler yapmıştı.Ekipler bir iki gün ana isale hattında bir patlak veya göçme olup olmadığını araştırmışlar..  Ana isale hattı  karış karış  kontrol edilmiş. Bakmışlar  bir şey yokBu defa  suyun kaynağı ile Arıtma Tesisi arasını taramaya başlamışlar ve gerçek anlaşılmış. . Birisi Yeni içme suyu kaynağı ile Arıtma Tesisi arasındaki vanayı kapatmış.. İşte olup biten bundan ibaret.Birilerne göre bu vana kapatma olayı geçiştirilecek bir şey değil.Bunu yapanın başka şeyler de yapması mümkündür. . 
        Bunda sayın Belediye Başkanının ne günahı olabilir ki? Sayın başkanı biraz üzmüşler.Ben de telefonla geçmiş olsun dileklerimi ilettim. 
        Şimdi yapılacak iş basit. Belediyemiz her halükarda su şebekesinin önemli bölümlerinde mutlaka bazı önlemleri almak zorundadır.” Su uyur düşman uyumaz “ derler. Doğrudur. Halkın suyuyla uğraşanların halkın sağlığını olumsuz etkileyenlerin mutlaka  tespit edilmeleri gerekir. Bekçi mi konur? Buralara birer hassa  cihaz mı yerleştirilir?  Veya bu kritik noktalar bir sistem dahilinde günün 24 saatinde gözlenir mi?Bir şeylerin yapılması,bu işin ciddiye alınması  gerekiyor.Kümese girmeyi başaran tilki mutlaka bulunup ortaya çıkarılmalıdır.Su konusunda hassas olunması gerekiyor. İnsanlar suya zehir bile karıştırabiliyor.Bu basit bir şey. Alır eline bir burgu,açar bir delik. Verir zehiri içine. Bunun faturası ağır olur. . Ana içme suyu depoları da kanımca hassasiyetle kontrol alına alınmalıdır.Hatta bir merkezden kamera ile izlenmelidir..Nasıl her iş yerinde bir alarm sistemi varsa,buraları sürekli gözlenebiliyorsa bu konuda gereken yapılmalı,sistem  elektronik gereçlerle güçlendirilmelidir.Su işi şakaya gelmez. Ama kesinlikle söylüyorum,basit gibi görünen bu olayın faili mutlaka bulunmalıdır. İş geçiştirilmemelidir. . İşin peşini bırakırsanız yarın aynı kişi veya kişiler başka şeyler de yapabilirler. 
           Diktatör Franko binlerce kişiye hitap etmektedir. Binlerin önünde hasta biri öksürür. Franko hemen susar ve kalabalıklara”Kim öksürdü?” der. Ses soluk çıkmaz.Bir kez daha seslenir. Yine çıt yok. Görevlilere emir verilir   ve kalabalıkların ilk sırasındakileri toplanıp götürülür. Öksüren kişi bakar iş kötüye gidiyor.. Hafif bir sesle.” Diktatörüm ben öksürmüştüm. Rahatsızım” deyiverir. Franko öksüreni bulmuştur. Sonra konuşmasına devam eder. Tavşanlı’nın hayati önem arzeden ana isale hattının bir noktasındaki vanayı kapatanın bulunmasında ısrarcıyım. Mutlaka bulunmalıdır. Bu da sayın İlçe  Jandarma Komutanımıza düşüyor. Bu bir polisiye olay değil. Tam jandarmalık bir olay..            
   BEN DE ARTIK TAVŞANLI’NIN  SAYISI BİR HAYLİ AZALAN  ÇINARLARI 
                                                      ARASINA GİRDİM 
                Tavşanlı’ya 1946 yılının ilkbaharında geldiğimde ilkokul öğrencisiydim. Simav Osmanbey İlkokulu’nda birinci sınıfı okumuştum.Artık , Tavşanlı Fevzipaşa İlkokulu öğrencisİ olmuştum. Ortaokulu Tavşanlı Ortaokulu’nda okuduktan sonra ilçede lise olmadığı için babam diğer Tavşanlılı arkadaşlarım  gibi beni Kütahya Lisesi’ne yatılı olarak vermişti. Burada da 4 yılım geçti. 1957 yılı sonuna doğru İstanbul Üniversitesi Iktısat Fakültesi’ne gittim.Bu fakülteyi bitirmek nasip olmadı.Çünkü 196O Darbesi her şeyi alt üst etmişti. Benim yerime oğlum ve kızım fakülte mezunu oldular. 
                196O Askeri Darbesi ardından  Yedek subay öğretmen olarak diğer Tavşanlılı arkadaşlarımla Kayseri’ye gittik. Kimimiz merkezde kimimiz köylerde.beldelerde iki yıl öğretmenlik yaptık. daha sonra  kısa dönem Manisa’da eğitimimizi tamamladık Bizi teğmen olarak terhis ettiler. Ama omzumuza demir veya yıldız takmadılar. Üzerimize askeri üniforma giydirmediler. Sadece maaşımız oldu. Daha sonra ben ve bazı arkadaşlarım Kütahya’ya öğretmen olarak atandık. Benim görev yerim ilçeye bağlı Derecik Köyü oldu. On yıl bu köyün ilkokulunda  müdür yetkili öğetmen olarak çalıştım. Birleştirilmiş sınıf okuttum. 1972 yılında rahmetli Veli Korkmaz’ın müdür olduğu Atatürk İlkokulu’na  atandım. Tam 2O yıl bu okulda sınıf öğretmenliği yaptım. Arada da Tavşanlı Atatürk Lisesi’nde Fransızca,Sosyal Bilgiler,İş ve Teknik,İmam-Hatip Lisesi’nde Türkçe derslerine girdim.1959 yılı içinde rahmetli gazeteci ağabeyim Abdurrahim Börekoğlu’nun” Müstakil Tavşanlı” gazetesinde yazmaya başladım.Rahmetli duayen siyasetçi Mustafa Ayaşlı’nın ricasını kırmayarak “ Son Havadis”  ve “ Bizim Anadolu” Gazeteleri’nin de muhabirliğini yaptım.   Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesi oldum.UBA’da muhabir oldum. Uzun yıllar da iki kez onur belgesi aldığım  Anadolu Ajansı  Bursa Bölge Muhabiri olarak  çalıştım. .  Yıllardır da Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesiyim. En son bu cemiyetin yönetim kurulu kararı sonrasında   “ Onursal üye” payesi  aldım. Bu arada  “ Medya Kütahya”,” Haber Tavşanlı”,” Kütahya Postası” gazetelerinde,bir ara da  Eskişehir” İstikbal” gazetesinde  yazdım..Halen Kütahya’nın en yaşlı gazetecilerinden birisiyim. Halen köşe yazılarımı Tavşanlı Ekspres’e,Tuna İşleye’ne göderiyorum. 
               Ben bir Tavşanlı sevdalısıyım. Bugün binlerce dostum var. Rahmetli Hasan Celal Güzel kadar olmasa da yine her Tavşanlı’ya gelişimde en az birkaç bin kişiyle sarmaş dolaş  oluyorum. Bu defa 13 Temmuz 2O19 tarihinde 83 yaşıma bastım. Bana E-Mail,ile,telefonla mesaj atan,bizzat telefonla arayan aziz dostlarıma en samimi  dileklerimi  sunuyorum. Ben onlarla birlikte varım.Ben Tavşanlı ve Tavşanlılılarla  özdeşleşmişim. Etle tırnak gibi olmuşum. İyi ki  Tavşanlı var. Yaşam kaynağım Tavşanlı. Tabiri caizse 1959 yılından beri gazeteciyim. Yani, 6O yıllık bir  gazeteci. Binlerce köşe yazım var. Bir kısmı Tavşanlı’da Aktarıcı istasyonu binasındaki çelik dolapta,evimde,bir kısmı  Bornova’da bir kısmı flaş belleklerde.Ben kitapsız gazetecilerdenim. Hiç kitabım olmadı. Siyasi  fikir ayrılığı  olan arkadaşlarımla da kardeş gibiyim.Sevgisizlik,kin ve nefrete varan hiçbir durum yaşamadım. Yazılarımda saygı çerçevesinde kaldım. Tavşanlı’nın geçmişine ışık tutan iki yerel gazete” Müstakil Tavşanlı” ve” Tavşanlı Postası” Gazetelerinin sahipleri rahmetli ağabeylerim Abdurrahim Börekoğlu ve Kamil Güvenç’ten çok şeyler öğrendim. “ Kütahya Ekspres” gazetesinin efsanesi Sarıışık ağabeyimi de bu vesileyle rahmetle anmak isterim. Kalemim hep dişi oldu. Onu kullanırken azami özen gösterdim. Hayatımda hiçbir zaman maceracı olmadım. Tavşanlı Basın Tarihinde  yerini alan kardeşlerim Selma Kocabaş Aydın’a,gazeteci Tuna İşleyen’,efsane müdür  Arslan Ergüç’e ve Ahmet Urfalı’ya ,yeni genç yetenek arkadaşlarıma  başarılar diliyorum. Ahmet Körhasan ve Ferit Akyol’a da  rahmet diliyorum.   
   TAVŞANLILI EFENDİ BİR EVLADINI  ERDOĞAN SERTER’İ DE KAYBETTİ
              Veyislerin efendi çocuğu benim  İstanbul’da Iktısat Fakülte’sinde  öğrenciyken Hukuk Fakülteli arkadaşım Erdoğan Serter’in vefatını üzüntüyle haber aldım. Allah’ın davetine icabet ederek bu fani alemden göçüp gitmiş. Mekanı Cennet olsun. O bizim İstanbul Üniversite okurken badigardımızdı. Bizleri demir yumruklarıyla korurdu. Ama  tam anlamıyla .nazik bir insandı. Bir ara Ada Mesireliği yakınındaki özel bir çalışması olmuştu.. Besicilik yapmıştı. . Mütevazi  görüntüsüyle sevecen bir insandı. İki evladını da okuttu. Geride hoş bir seda bıraktı. Değerli ağabeyim İbrahim Serter ve eşlerini de bu vesileyle rahmetle anıyorum. Türkiyemizin medar-ı iftiharı öğretmen Esma Canıaz’a da ailecek duyduğumuz üzüntüyü bizzat ilettim. Bana göre Erdoğan kesinlikle unutulmayacaklar arasında olacaktır. 
           
  TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR

             Tunçbilek’te ki burası Tavşanlı’nın atan yüreği,damarlarında akan kanıdır  Kamu İşçisi  sayısının giderek azalmasından haklı olarak endişe duyuyorum. Tunçbilek’te iddia ediyorum bugün görünür-görünmez linyit rezervi 2OO milyon tonun üzerindedir. Bu değerimiz  son zerresine kadar çıkarılacak ve ekonomimize  güç verecektir. Ama bir şekilde. Devlet Tunçbilek’ten elini ayağını  kesinlikle çekmemelidir. Mevcut Kamu İşçisine en azından 15OO-2OOO civarında  maden işçisi derhal alınmalıdır. Kulakları çınlasın efsane siyasetçimiz,eski TBMM Başkanlarından,bir çok bakanlık yaşamış Doç. Dr. Mustafa Kalemli ne yapıp etmiş,yüzlerce maden işçisini o zamanın koşullarında Tunçbilek’e aldırmışsa  bunu bugün de yapabiliriz. Ama Tavşanlılı bunun arkasında durmalıdır.Ağlamayana meme verilmiyor. Yeri gelirse ağlayacağız. Yeri gelirse Ankara’da TBMM’ nin merdivenlerine yatacağız. Yeri geldiğinde yollara düşeceğiz,yürüyeceğiz,haykıracağız,ağırlığımızı htireceğiz. 
             Tunçbilek kesinlikle özellere peşkeş çekilmemelidir. Tunçbilek bizim nazlı kızımızdır. O’na yan bakanların gözünü çıkarabilmeliyiz. Tunçbilek bizim namusumuzdur. İnsan namusuna yan baktırır mı?
             Eğer o şekilde veya bu şekilde Tunçbilek’in bakir linyit rezervleri  peşkeş çekilirse  bu Tavşanlılıların sırtından bıçaklanması anlamına gelir.Bakın uyarıyorum  Tavşanlılı göç bile  verebilir. Maden ocaklarına entegre olan nakliyecileri  bile   öldürürüz.,bitiririz. Bundan ilçe bazında tüm esnaf olumsuz etkilenebilir. Tavşanlı-Orhaneli-Keles- Domaniç dörtgeni içindeki linyit rezervleri  iştahı kabaran bir çok  kişinin  gündemindedir. Devlet Baba  üzerine düşeni yapmak zorundadır.  Bu dörtgenin içindeki zengin linyit alanlarını devlet bizzat kendisi çıkarmalıdır. Şurada birkaç sene sonra etrafımızda termik santral  da kalmayacaktır.Tunçbilek Termik Santralı da bunların içindedir. Bundan böyle çıkarılacak linyitin ülkemizin  yüce menfaatları doğrultusunda değerlendirilmesi gerekmektedir. Yapılacak yanlış gelecekte bir çok sorumluyu zor durumlarda bırakacaktır. 
            Türk Maden-İş Batı Anadolu Sendikası’nın değerli başkan ve üyelerine güveniyorum. Hepsi de Tavşanlı sevdalısı. Onlar da mutlaka üzerlerine düşeni yapmaktadırlar. Ama bu yetmez. Tavşanlı Halkı da Sendikacıların arkasında olmak zorundadır. Ülkeyi Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiyor. Tavşanlılı  bunu iyi değerlendirmelidir. 

      TAVŞANLI’NIN BATIYA BAKAN YÜZÜ MOYMUL’UN BALIKLISI 
                                                                      BİR HARİKA OLMUŞ
               Moymul,her zaman derim  gurbetçinin selam gönderdiği üst baştakilerdir.Çünkü gurbetçi Tavşanlı7nın birkaçına selam gönderirken özellikle Moymul’un üst başındakileri unutmamıştır.Moymul’u Moymul yapan  geleneklerine olan bağlılığıdır. Birbirlerine karşı olan düşkünlüğüdür.Moymullu ile Tavşanlı Merkezinde ikamet edenlerin  en azından şive farkı vardır.Anlayış,görüş,değerlendirme farkı vardır. Moymullu kocaman bir ailedir. Birisinin aleyhine konuşmaya başlasanız  muhakkak ya emmi oğlu,ya dayı kızıdır. Bu nedenle dikkatli olmakta yarar vardır.
              Moymul Mahallesi,kendi nevine münhasır bir mahalledir. Zaman içinde kaymakla,yoğurtla,sütle,peynirle  büyüyen Moymullu değerli insanlar yetiştirmiştir. Okuma-yazma oranı yüzde 95’lere kadar çıkar. Moymul  bu arada spora gönül vermiş bir mahalledir. Bugün Bal Ligi’ne yükselmiş bir futbol takımına sahiptir. Ama bana sorarsanız  Moymulspor bağrından çıkardığı U 19 Takımını üç beş takviye ile Tavşanlı’nın Altınordu’su yapabilir.Bal Ligi’ne bugün ülkemizde soğuk bakılıyor. Büyük paralar harcıyorsunuz ve bir yere kadar gelip dayanıyorsunuz. Mısır patlağı gibi birkaç takım sözüm ona Türkiye 3. Milli Ligi’ne çıkıyor. Çıkıyor da ne oluyor?Bal Ligi’ni kanımca müessese,kurum ve kuruluş takımları kaldırabilir. Bana kalırsa Moymulspor’un modern bir kulüp binasına kavuşması daha önemlidir. Hatta Moymulspor bir spor okulu olmalıdır. İbrahim Sarızeybek’in başkanlığında değerli çalışmalara tanık oluyoruz. Her şeyden öte İbrahim Sarızeybek elimizden kaçarken rahmetli Garnizon Komutanlarımızdan Hv. Plt. Kd. Alb. Remzi Diren’in Tavşanlılılara armağanı dev kartal heykelini Moymul’a getirmesini bilmiştir. Balıklı Havuz çevresini ilçenin en hareketli merkez i konumuna getirmiştir. Burasını son Tavşanlı ziyaretimde dört kez görme fırsatı buldum. O kadar gururlandım ki anlatamam. İnsanlar Moymul Balıklı ile nefesleniyor,soluklanıyor,dinleniyor,tarifsiz bir keyif yaşıyor. Bu merkezi ayakta tutan değerli kulüp başkanı İbrahim Sarızeybek’in şahsında tüm Moymulspor Kulübü yönetim kurulu üyelerini,sevgili Moymulluları kutluyorum. Balıklı’da haftanın belirli günlerinde müzik ziyafeti de veriliyormuş ki birine tanık oldum. Bu ileride daha da zenginleştirilebilir. Bu bahçenin bir yerinde mahalli oyunlar da oynanabilir. Diyorlar ki türbe var. Olsun. Türbeye de bir Fatiha zaten okunuyor. Moymul’u Tavşanlı’nın batıya bakan yüzü diye tanımlayanlara yürekten katılıyorum. Gerçekten Moymullu kültürlüdür,arif insanların yatağıdır.Bürokratlar yetiştirmiştir. O nedenle Moymul’un diğer geri kalan 18 mahallemiz arasında ayrı bir yeri vardır. Moymul Mahallesi’nin dokunulmazlığı vardır.                                     .  

 
Etiketler: , TAVŞANLILI, UYANIK, OLMALIDIR,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
63 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
254 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
270 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
171 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
307 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
341 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
129 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
524 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
865 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
737 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
836 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1065 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
595 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1075 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
777 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
552 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1594 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2272 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
905 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1256 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1097 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1148 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2008 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1680 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
761 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
965 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1064 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1487 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1617 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
952 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
728 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
931 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1201 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1626 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1098 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
934 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1084 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
828 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1006 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
816 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
829 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
962 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
824 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
691 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
858 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
786 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1286 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1397 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1019 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1075 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
925 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1021 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
833 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1059 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1310 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1289 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1751 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1158 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1204 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1196 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
920 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1489 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1962 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1811 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1374 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1182 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
993 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1371 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3356 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2685 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2096 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1470 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1766 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1759 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1617 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1762 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1626 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1599 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1391 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1515 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2464 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1380 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1465 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1825 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1575 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1904 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2347 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2268 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1404 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2176 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1495 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1365 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1816 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1542 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1318 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1547 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1661 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1467 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2064 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2062 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1506 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1440 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1417 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2511 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1864 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1863 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1412 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
1978 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1752 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1914 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1684 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1646 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1738 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1694 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
1957 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1716 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3009 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1685 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1831 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1833 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2498 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1544 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
1961 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1464 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2470 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1605 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1567 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1427 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1636 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
1961 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1678 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1848 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2383 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2462 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2156 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
1967 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2004 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1938 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1733 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
2938 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2791 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
11507 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2117 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3089 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3249 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2755 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2295 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2330 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2853 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3221 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1916 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
530 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2623 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2573 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3227 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2281 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2409 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2923 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2051 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2813 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2234 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2674 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2579 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2649 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3017 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2549 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2766 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2752 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3682 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2585 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4358 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2470 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
3972 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2860 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3127 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4057 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2789 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2284 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2379 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2502 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4182 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2902 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2788 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
2991 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4028 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2710 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2038 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2331 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2460 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2537 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2478 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2734 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2632 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2201 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2446 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2257 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2546 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2303 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2406 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2665 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3008 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2587 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3502 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2524 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2449 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1274 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
2991 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3121 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3113 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3064 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3455 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3039 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2458 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3627 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2607 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2809 Okunma.
Haber Yazılımı