301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
08 Mayıs 2015 - Cuma 17:17 Bu yazı 2004 kez okundu
 
SEÇİME ÇEYREK KALA
Bülent Alpagut
 
 

 

 

                                                                         SEÇİME ÇEYREK KALA

 

 

          Genel  Seçimlere çeyrek kala  Tavşanlı geçmiş dönem teveccüh gösterdiği Prof.Dr.Vural Kavuncu’ya yeniden görev verdi.Sayın Kavuncu’nun  Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında saygın bir yeri olduğu muhakkak.Böyle olmasaydı Kütahya’da 2. sırada olabilir miydi?Bu aslında sayın Kavuncu ile beraber Tavşanlı’ya bir  mesajdır.Böyle bir fırsatı Tavşanlılı seçmen mutlaka değerlendirecektir.Bu arada sevgili Rıdvan Durgut ve Mehmet Demir kardeşlerime de gösterdikleri cesur,dürüst,terbiyeli duruşlarından ötürü  halkımız adına teşekkür etmek isterim.Güzel bir duruş sergilediler.Demokrasi örneği verdiler ve inandıkları,savundukları,dava uğrunda yine mücadelelerini sürdüreceklerdir.

          Sayın Kavuncu TBMM Çatısı altına girdiği günden bugüne koltuğunda en az oturan milletvekillerindendir.Sürekli halkın arasında olmuştur.Kimsenin kalbini kırmamıştır.Elinden geleni yapmıştır.Bana ulaşan bilgi paketini en ince teferruatına kadar değerlendirdim.Bana göre sayın milletvekili Tavşanlı’ya hizmet vermiştir.Ama sayın Kavuncu’yu sadece bir Tavşanlı Milletvekili olarak görmek yanlıştır.Kütahya’nın Tavşanlılı Milletvekili olarak görmek daha doğrudur.Çünkü merkez ilçe dahil 13 yerleşim birimi mahalleleri,beldeleri ve köyleriyle  Kütahya bir bütündür. Sayın Kavuncu’yu sadece Tavşanlı’ya hizmet etmiş biri olarak değerlendirmek yanlış olur.Çünkü O, tüm Kütahya’nın bir milletvekilidir. O’nun için Tavşanlı neyse Simav,Gediz,Emet,Domaniç,Altıntaş,Aslanapa,Çavdarhisar,Dumlupınar,Hisarcık,Pazarlar,Şaphane ve merkez ilçe de O’na oy veren seçmenlerle doludur. Bu nedenle sayın Kavuncu’nun hizmet alanında yer almışlardır.

          Bakın bakalım sayın Kavuncu’ya.O’nu ilk dönem kadar zinde,neşeli,huzurlu,güçlü görebilecek misiniz?.Çünkü geçen zaman içinde insanlar da yıpranırlar.Sayın Kavuncu da yıpranmıştır.Ama içindeki hizmet aşkı Onu ayakta tutmuş,O’na  yeniden  güç aşılamıştır.Herkes gibi sayın Kavuncu da bir fanidir.Yani ölümlüdür.Ama Tavşanlı’ya yaptığı hizmetleri gözardı etme lüksümüz olmamalıdır.O’nu önce dinlemek,yaptıklarını görmek,neler yapabileceğini hesaplamak ve hizmet terazisinin bir kefesine koymamız gerekir.Taktir Tavşanlılılarındır.Yapılanlar bir denize atılır.Balıklar bilmeyebilir.Ama Yaradan bunu en iyi şekilde değerlendirir.Önemli olan Allah ‘ın rızasını almaktır.Ben şu anda Tavşanlı’dan en az 500 Km uzaktayım ve kulağım sürekli Tavşanlı’dadır.Tavşanlı nezle olsa ben öksürürüm.

         Sayın Kavuncu milletvekili olmadan önce başarılı bir doktordu.Bir bürokrattı.Milletvekilliği gündeme geldiği günlerde herkes bir şey söylemişti.Bürokrattan milletvekili halkın şablonuna pek uymamıştı.Ama sayın Kavuncu bürokrattan da bir milletvekili olabileceğini göstermiştir.

        Şimdi şöyle bir tur atmaya ne dersiniz? Allah sebep olanlardan razı olsun.TBMM Başkanlığı yapmış değerli hemşehrimiz Doç.Dr.Mustafa Kalemli’nin adıyla anılan devlet hastanemiz için ilaveten 23 milyon 126 bin 096 TL harcanmış.Tepecik Beldesi’nde  3 hekimlik prefabrik ASM  531 BİN TL’ye  malolmuş.112 Acil Sağlık Hizmetlerinin sayısı 4’e çıkmış.Tunçbilek Beldesi’nde de bu istasyonlar var.2014 yılı itibariyle nitelikli yatak başına düşen kişi sayısı 744’e  yükselmiş.Halen ilçemizde bir Toplum Sağlığı Merkezi,10 Aile Sağlığı Merkezi oluşmuş durumda.29 Aile Hekimliği birimine ulaşılmış.14 Aile Hemiliğince 77 yerleşimde 14510 kişiye sağlık hizmeti verilmiş.79 yerleşimde  17020 kişiye mobil eczacılık hizmeti getirilmiş.Devlet Hastanemizde 129 bin TL’ye 5 ünitelik bir rehabilitasyon  birimi faaliyete geçirilmiş.Planlananlar da var.Tavşanlı Sağlık Kompleksi 8148 metre kare alanda  halkımıza sunulacak.Bu komplekste neler mi var? İlçe Sağlık Müdürlüğü,112 ASH  istasyonu,15 ünitelik  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,Sağlıklı Yaşam Merkezi,İş Sağlığı  ve Güvenliği Hizmet Birimi, KETEM,100 kişilik toplantı salonu ve diğerleri yer alacak.

        Tavşanlı IMKB Anadolu Öğretmen Lisesi( Sevgili kurucu müdür,okulun gerçekleşmesinde emeği büyük olan meslektaşım Ahmet Urfalı’yı saygıyla anıyorum) spor salonu tamamlandı.705 bin TL harcandı.İl Özel İdaresi’nin katkıları büyük.700 metre kare bir alanı kaplayan salonda 72 kişilik minyatür bir tribün,2 hakem odası,2 öğrenci soyunma odası,2 öğretmen odası ve 8 adet te duş var.Mülayim Kırı  eteğinde,yıktırılan Kız Meslek Lisesi arsasına  2350 metre karelik bir yerde 700 seyirci kapasiteli bir spor salonu iki kat olarak inşa ediliyor.Bu salonun 2016 yılı içinde bitirilmesi hedefleniyor.3 milyon TL’sına malolacak.Gençlik Merkezi ,konferans salonu,gösteri ve spor etkinlikleri ile dizayn edilmiş çok amaçlı spor salonu olacak.Sahne,müzik,resim,plastik ve görsel sanatsal işlikleri ,zeka oyunları işliği,. Bilişim işliği,kütüphanesi,kafeteryası ve sosyal alanları bulunacak. 2100 metre kare kapalı  alanlı  bir hizmet. Tenis,basketbol,voleybol gibi sportif dallarda da bölümler mevcut.

        Amatör Spor kulüpleri için alt yapı oluşturuluyor.Bu amaçla ilk etapta 900 bin TL yatırım bedelli Karakova sentetik çim çalışmaları yapılıyor.Ada stadı yeniden dizayn edildi. Bu konuda özellikle sayın milletvekilinin büyük katkıları var.2000 kişilik protokol tribünü oluşturuldu.1600 kişilik  kale arkası tribünü kazanıldı.5200 kişilik seyirci kapasitesine ulaşıldı.Bu arada sportif dallara uygun bölümler yapıldı.Gece maçları oynanabilecek.Stat zemini drenaj sistemiyle  yeniden yapıldı.Tek aksilik müteahhitin ve taşeronun işi vaktinde tamamlayıp hizmete verememesi oldu.Sayın milletvekili bu konuda üzgün olduğunu ama AK Parti İktidarı’nın yaklaşık 10 milyon Tl’lık bir yatırımla Tavşanlı’yı ödüllendirdiğini,yine Linyitspor’un bu hizmetin ilçeye kazandırılmasında en büyük faktör olduğunu söylüyor.

        Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun  ilçeye yeni bir güç,istihdam ve  tanıtım aracı olacağı ifade edilirken,Okul binasının inşaatının devam ettiği,Bodrum ve zemin katların bitirildiği,Katların çıkmaya başladığı,4 katlı olacak okulun 2015 yılı sonunda veya gelecek yıl hizmete sunulabileceği,binanın ihale bedelinin 6 milyon 115 bin TL olduğu 516 öğrenci kapasiteli okulun  2 blokluk yurt binası olacağı,Kantin,yemekhane,idari bina için de çalışmalar yapıldığı ifade ediliyor.Bir halı saha,çok amaçlı bir saha( Basketbol-voleybol-diğerleri) bir tenis kordu, bir giyinme,soyunma,duş için de 280 bin TL harcanacağı belirtiliyor.

        Kapalı ve açık cezaevi,lojmanları,jandarma birimi,idari bina ve diğerlerinin inşası devam ediyor.Büyük ilerleme kaydedildi.2015  yılı içinde hizmete girecek.25 milyon TL’sına  çıkacak.Yeni Hükümet Konağı ihale edildi.Vergi Dairesi ile birlikte yaklaşık iki yıl içinde bitirilecek.Sadece Hükümet Konağı 10 milyon TL’sına malolacak.Yeni Otogar bitmek üzere.Eski Hükümet Konağı yeni binaya taşındıktan sonra yıktırılacak. Cumhuriyet Meydanı genişleyecek.Tavşanlı Polis Amirliği yeni bir binaya kavuşuyor.

      1250 hektar alana 1 milyon 452 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi.50 bin adet fidan da vatandaşlara dağıtıldı.Orman emvali üretimi karşılığı ödenen bakım-yatırım-ağaçlandırma-mühendis alımı ve diğerleri için 29 milyon 134 bin 765 TL’ sı ayrıldı.

        Tavşanlı-Kütahya Bölünmüş yolu sıcak asfaltla kaplandı.Bu yıl içinde son kat aşınım tabakası işi bitirilecek.Çevre yolumuz sıcak asfaltla güçlendirildi.Tavşanlı’yı Ege’ye bağlayan Balıkesir yolu açıldı.40 yıldır sürüncemede olan iş bitirildi.Yolun tamamının bölünmüş yol olacağı haber veriliyor.Tavşanlı-Dursunbey arası bir saata indi.Tavşanlı Tunçbilek çevre yolu ve Domaniç yolu ihale edildi.34 Km’lik yolun 16 Km’si  tamamlandı.Tavşanlı- Tunçbilek arası  12 Km’lik  yolun 2.4 Km’si  bölünmüş yol oldu.Asfaltlandı.Tavşanlı’yı İzmir’e bağlayan Tavşanlı- Örencik yolunun 14 Km’si  genişletildi.İyileştirildi.Tavşanlı- kuruçay Beldesi-Güzelyurt Mahallesi  arası  trafiğe elverişli kılındı.Tavşanlı – Tepecik Beldesi  arasındaki yol sıcak asfalt yaptırıldı..Tavşanlı’da İş Mahkemesi kuruldu.Mahkeme sayısı 10’a çıkarıldı.İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi  eski Öğretmenevi’nde hizmete girdi.Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü  sevgi evi (çocuklara) açıldı.Tarihi ortaokul bahçesindeki  atıl binalar Hayme Ana Kız Meslek Lisesi  uygulama kafeteryası  haline dönüştürüldü.Buradan kadrolu memur,hizmetli ve 4/C li personel yemek yeme imkanına kavuştu.İş-Kur Tavşanlı Hizmet Merkezi açıldı.Korunması gerekli kültür varlığı tescilli Ada Mesireliği Köprüsü( Taş köprü)restore edildi. 680 bin TL harcandı.Ağalar Camii restorasyonuna ise  300 bin TL ödendi.OSB ‘de  çalışan sayısı 2475’ e ulaştı. 2.Etap çalışmalar sürüyor.Kamulaştırmalarda sorun yaşanmadı.Elektrik kesintilerinden OSB’nin olumsuz etkilenmemesi için OEDAŞ izinli 300 TL maliyetli alternatif bir enerji hattı için harekete geçti.Eskişehir-Kütahya-Balıkesir demiryolunun elektrikli sisteme kavuşması  için çalışmalar devam ediyor.Fiziki ilerleme kaydedildi. Demiryolları güzergahlarında  6 trafo merkezi montaj çalışmaları devam ediyor.330 Km hat boyunca  başlatılan çalışmaların toplam maliyetinin 110 milyon Tl’sı olduğu  bir elektrikli  lokomotif ,2 dizelin yerini alacağı ,elektrikli tren işletmeciliğinde % 33 düşük maliyet yakalanacağı belirtiliyor..İlk elektrikli trenlerinTavşanlı- Eskişehir arasında hizmet vereceği,önce yük sonra yolcu trenlerininselektrikten yararlanacağı ifade ediliyor.250 milyon Tl değerinde Eskişehir-Kütahya-Balıkesir sinyalizasyon projesinin yapımı devam ediyor. Projenin  son çeyreğinde Alayunt-Kütahya-Tavşanlı hat kesiminde  kazı,beton,kablo kanalı,kablo döşenmesi işleri devam ediyor.Eskişehir- Kütahya  bağlantılı raybüs (DMU setleri) tren seferleri Tavşanlı’ya kadar uzatıldı.Tunçbilek Garı’na ilave yol yaptırıldı. 2319 metre uzunluğunda toplam 4 yeni yol için 369 bin TL  harcandı.Bu çalışmalarla Tavşanlı Garı’nın yoğunluğu azaltıldı,Kuruçay ve Emet yolu  hemzemin geçitleri alt ve üst geçitlerle zenginleştirilecek.Karakova Mahallesi’nde demiryolu alt geçiti hizmete girdi.İlçe Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği  işbirliğiyle  2011-2014 yılları arasında  121 km köy yolu asfaltlandı.Kilitli beton taşı sağlanarak 87 köyde meydan ve sokaklara döşendi.Toplam döşenen alan 385 bin 752 metre kare tutuyor.87 köyden eksik kalan 17’sine   foseptik çukuru yapıldıKanalizasyon hizmeti getirildi. Su borusu döşendi. Mevcutlar iyileştirildi.26 köyde sondaj çalışması yapıldı.17 köyde içme suyu deposu yapıldı.28 köyde terfi-isale hattı çalışması yapıldı.Toplam 78240 metre HDPE borusu döşendi.6 köy bentten,göletten kapalı sulama sistemine kavuştu. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı Tavşanlılılara 29863 adet organik meyve ve asma fidanı dağıtıldı.24522 adet meyve ağacında aşılamaya gidildi. 87 bin adet fide dağıtıldı. Hayvancılık açısından  önem arzeden bitki tohumlarına ödenek sağlandı. 23 köye çocuk oyun parkı kuruldu. 33 köyde çöp toplama başlatıldı. Köylere konteynırlar römorklar alındı. Tüm köylerin atıkları toplanacak.650 adet konteynır daha alınacak. 20 köye yangın tankeri,23 köye yangın teçhizatı sağlandı.Tavşanlı’nın 87 köyünde planlı yapı ve imarlaşma için köy yerleşik alan çalışmaları ve köylerde numarataj işlemleri tamamlandı.Köylere 21050 adet kapı numara levhası takıldı.Tavşanlı Tarihi adlı kitap dağıtıldı.Derbent Şehitler Anıtı yaptırıldı ve açılışı yapıldı. Köylerimize köy konağı,çok amaçlı salon,düğün salonu.cami onarımı,gasilhane,tuvalet,dere ıslahı,imamevi,çobanevi,mezarlık çevre duvarı, menfez,yol malzemesi yatırımı ve hizmetleri gerçekleştirildi.İlçe özel idare+köydes+birlik+köy yardımları 2010 yılında bir milyon 500 bin TL,2011 yılında 2 milyon 710 bin Tl,2012 yılında 2 milyon 710 bin Tl,2013 yılında 3 milyon 272 bin TL,2014 yılında ise bir milyon 980 bin TL yi buldu.

      11 milyon 522 bin 200 TL ödenekle  DSİ aracılığıyle Uluçam,Şenlik,Doğanlar,Tavşanlı Göleti Sulamaları,Tepecik Beldesi arsenik arıtma ,Tavşyanlı Arıtma tesisi işlemleri yapıldı. Güzelyurt Mahallesi Gürağaç Mahalleleleri Ayvalı Köyü,Balıköy Beldesi’nde  taşkın koruma kanalları yapıldı.Kocaçay’ın ıslahı için harekete geçildi.2150 metre trapez kesitli harçlı pere kaplamalı kanal hizmeti başladı.600 metrelik istifli taş kaplama derz yapılacak. Projenin maliyeti bir milyon TL.1.105.000 TL harcanarak Hafızdere ,Beyköy Mh,Dedeler Mh,Gürağaç Mahalleleri ,Demirbilek Mh,,Derbent Köyü,Köprücek Köyü,Kışlademirli Köyü’nde  taşkın koruma kanalı ve dere ıslahı gerçekleştirildi. Yeni 16 derslikli Hanımçeşme,aynı derslik kapasiteli  Moymul İlköğretim Okulları için 6 milyon 219 bin TL harcanacak.Zihinsel engelli gençler için Karakova’da  Özel  Mesleki  Eğitim ve İş Uygulama Merkezi 10 ayda bitirilerek teslim edilyecek.Bu hizmet için 700 bin TL harcanacak. 10 derslikli  Tepecik Beldesi İlköğretim Okulu  inşaatı bitmek üzere 850  bin TL’ye malolacak.Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı’nın verdiği arsaya SYDV  ‘nin yaptırdığı 158 öğrencilik İmam-Hatip Erkek Öğrenci Yurdu için bir milyon 938 bin 224 TL harcandı.Yine SYDV tarafından fen lisemiz için 160 erkek,114 kız öğrenci yurtları için 4 milyon 588 bin 898 TL harcanacak.2011 yılında GLİ’ye 190 kamu işçisi alınmıştı.Mart/2015 itibariyle toplamda 872 işçi alındı.Yeni linyit sahaları ihale edildi.İğdekuzu pano yer altı sahası,derin sahalar,binlardan sadece ikisi.İğdekuzu’da 10 yılda 6 milyon ton linyit üretimi hedefleniyor. Yüklenici firma300 MW kapasiteli  termik s antral kuracak.Derin sahalardan 36 yıl üretim planlanıyor.Yıllık bir milyar 800 milyon kwh elektrik üretilecek.Öngörülen üretim ise yılda 2 milyar 350 milyon kwh.İstihdam ise 2000 kişi.İhalesi yapılacak sahalar ise  Ömerler B Tunçbilek 42 Pano yer altı sahaları.Ömerler B Sahasında 16 yılda iki yılı hazırlık olmak üzere 28 milyon ton tüvönan linyit üretimi  hedefleniyor.Yıllık 2 milyon ton ve istihdam ise 1200 kişi.42 Panoda 6 milyon ton linyit rezervi var.12 yıllık bir üretim dönemi düşünülüyor.Burda da 2 yıllık hazırlık var.istihdam 550 kişi.Tunçbilek böylece en azından 6-7 bin işçiye göz kırpıyor.Tunçbilek’te kömürden doğalgaz üretim tesisi test çalışmaları başladı. Böylelikle doğalgazın onda biri linyitten karşılanacakm.İki tesis gündemde. Toplam üretimin ise bir milyar 500 milyon metre küp olması bekleniyor.Bu arada son aldığım duyumlara göre Tepecik Beldesi’ne bir ortaokul ve bir ilkokul ile Kuruçay Beldesi’ne  bir ilkokul kazandırılıyor.

      Bu bazılarını yazdığım hizmetlerde milletvekilimiz sayın Prof.Dr.Vural Kavuncu’nun alınteri,ayak izleri,çalışmaları,çabaları var.Şimdi biri çıkıp ta :” Ne yapmış?” derse ayıp olur,günah olur. Kavuncu bizim çocuğumuz.İnsan çocuklarını yemez.Bize düşen yeni projeler üreterek kendisine sunmaktır.Eğer yanlış yapıldığına inandığımız bir şeyler varsa  kendisini uyaracağız.Yatırıma evet ama yeri yanlış milletvekilim diyeceğiz.o bizim vekilimiz. Her zaman başımız ağrısa,bir sıkıntıya düşsek,bir bilgi almaya kalksak kendisini arıyoruz.Telefonu hep açık.Ben kendisini çok kez gece yarılarında aramışımdır.Sabırlıdır.Kızmaz.Darılmaz.Yolun açık olsun sayın Kavuncu. Milletvekilsiz kalmayacağımız için seviniyorum. Allah hiçbir yerleşim birimini,beldesini,ilçesini milletvekilsiz  bırakmasın.Milletvekilsiz kalmanın acısını  henüz tatmadık  ve bundan sonra da tatmayalım.

      MHP’den 2. sırada olan değerli hemşehrimiz Hüseyin Bali’ye,DP’den 1.sırada olan koca başkan Mutahhar Temel’e de başarılar diliyorum. Aklıma bazen  ne geliyor biliyor musunuz? Bir zamanlar sayın Kalemli,Erdemir ve Derin ilçenin üç milletvekiliydi.Tarih tekerrür eder mi diye düşünmeden de edemiyorum.Nasrettin Hoca’nın Akşehir Gölü’ne maya çaldığını bilirsiniz.” Hocam tutar mı?” diye sormuşlar O  da yanıt vermiş:” Ya  tutarsa” demiş.Haydi Ya Allah.

 

 
Etiketler: , , , , , , , , , , SEÇİME, ÇEYREK, KALA,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
63 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
538 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
254 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
270 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
171 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
307 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
341 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
128 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
524 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
865 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
737 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
835 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1065 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
594 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1075 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
776 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
552 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1594 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2272 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
905 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1256 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1097 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1148 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2008 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1680 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
761 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
965 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1064 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1487 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1617 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
952 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
728 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
931 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1200 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1625 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1097 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
934 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1084 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
828 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1006 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
816 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
829 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
962 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
824 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
691 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
858 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
786 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1286 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1397 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1018 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1075 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
925 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1021 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
833 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1059 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1310 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1288 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1751 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1158 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1203 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1196 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
920 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1489 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1962 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1811 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1374 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1182 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
993 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1371 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3356 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2685 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2096 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1470 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1766 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1759 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1616 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1761 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1626 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1599 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1391 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1515 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2464 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1380 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1465 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1825 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1575 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1903 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2347 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2268 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1404 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2175 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1495 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1365 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1816 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1542 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1318 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1547 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1660 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1467 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2064 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2062 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1506 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1440 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1417 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2510 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1864 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1863 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1412 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
1978 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1752 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1914 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1683 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1646 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1738 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1694 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
1957 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1716 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3009 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1685 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1831 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1833 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2497 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1544 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
1961 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1464 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2470 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1605 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1567 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1427 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1636 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
1961 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1678 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1848 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2383 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2462 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2156 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
1967 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1938 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1733 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
2938 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2791 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
11507 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2117 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3089 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3249 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2754 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2295 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2330 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2853 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3221 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1916 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
530 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2623 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2573 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3227 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2280 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2409 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2923 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2051 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2813 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2233 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2673 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2579 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2649 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3017 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2549 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2765 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2752 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3682 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2585 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4358 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2470 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
3972 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2860 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3127 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4057 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2789 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2283 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2379 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2502 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4182 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2902 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2787 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
2991 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4028 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2710 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2038 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2331 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2460 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2537 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2478 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2733 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2632 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2201 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2446 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2257 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2546 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2303 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2406 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2665 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3008 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2587 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3502 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2524 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2449 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1274 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
2991 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3121 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3113 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3064 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3455 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3038 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2458 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3627 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2607 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2809 Okunma.
Haber Yazılımı