301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 11:45 Bu yazı 131 kez okundu
 
İlginç teklifler
Bülent Alpagut
 
 

  İLGİNÇ  TEKLİFLER  VE
  SORULAR   ALIYORUM
                                                                                   
     Türkiye’de leblebinin patenti Tavşanlı’da . Patentin sahipleri Tavşanlılı üreticiler.Leblebinin üzerinde Tavşanlı yazar. Ama gelin görün ki Tavşanlı’da leblebi  üretenler, üretilen leblebiyi  satanlar,kuruyemişçiler, bu konuda faaliyet gösterenlerin tamamı Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası’nın üyesi değildir. Hiç anlaşılmayacak şekilde başka yerlere üyedirler. Mevzuata uygun olmasına rağmen  bunlar  gelip te kendi asıl Odalarına  üye olmazlar.. Bu nedenle Tavşanlı Leblebici Esnafı’nın evi sayılan Leblebiciler Odası’nın da üye sayısı  olması gerekenden azdır. Bu da özellikle  sıkıntı yaratır.  Halbuki bu satıcılar  aynı zamanda kendi odalarına kayıt yaptırsalar mesele kalmayacak  . Bana göre leblebi ile ilgili kimler varsa doğrudan önce kendi odalarına  üye olmalıdır.  Her Oda için  belirli sayıda üye  gerekiyor.  Bunu sağlayamadığınız taktirde Odanızın kapanması an meselesidir. Düşünmek bile  istemem .   Eğer Tavşanlı’da yılların Odası,Tavşanlı Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası  yarın bir gün sırf ( rakamsal olarak) sahip olması gereken üyeye  ulaşamazsa  kapanabilir.       Ama  böyle bir şey olursa  iyi bilinmelidir ki  herkes bizlere  bir şeyleriyle güler. Rezil oluruz.
              .Her yerde Odalar kapanabiliyor.Bu doğal karşılanabilir.   Ama Tavşanlı’da Leblebiciler ve Kuruyemişçiler Odası kapanırsa  tam anlamıyla  kıyamet kopar.. Deprem etkisi yapar.. İtibarımız kalkar.   Bu konuda son bir haftadır  sürekli telefonlar alıyorum.   Benden, konuya el atmamı rica ediyorlar.Ben de diyorum ki,. ey  yetkililer, siz kalkıp leblebi anıtları yapacaksınız,leblebinin vatanının Tavşanlı olduğunu  bar bar bağıracaksınız ,Şeyh Murat Gazi’nin ,yani leblebinin pirinin makamının Tavşanlı’da olduğunu söyleyeceksiniz sonra da  kılınızı kıpırdatmayacaksınız.  Hiçbir önlem almayacaksınız.  Vallahi de billahi de ayıptır beyler.Kimse kalmasa da ben tek başıma bu konuda bağırmaya devam edeceğim Pastırma kokusu  Kayseri’de biterse  Kayseri,  Kayısı kokusu   Malatya’da biterse Malatya , İncirin kokusu  Aydın’da  biterse Aydın biter. Tavşanlı’da soluduğumuz hava  leblebi kokmadığı gün de Tavşanlı biter.. Kaymakamımızın  Belediye Başkanımızın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın , STK’larımız,derneklerimiz,oda ve sendikalarımız, vakıflarımız ,cemiyetlerimizin  yönetimlerinin bu konuya acilen  bir çözüm  bulmaları  gerekmektedir. Odanın kaç üye noksanı varsa bulup buluşturup tamamlamak mecburiyetinde olduğumuzu unutmamalıyız.

                           *********************************  
                 Bana,    “ Hocam, Tavşanlılı,Ege’nin en büyük entegre tesislerinden birisi olan ,sevgili Abdurrahman  Şirin’in  tırnaklarıyla kazıyarak   oluşturduğu dev tesis hakkında ne düşünüyor?” diyenler  var. Şirin Sucuk Et ve  Sucuk Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ninden söz ediyorlar. Size göre , Tavşanlılı bu dev entegre tesisi gerçekten ciddiye alıyor mu?Bana göre almıyor. Çünkü bu  tesisi bırakın Tavşanlılıyı ,İlimizin bürokratlarından  dahi henüz görmeyenleri var.Devletimizin sayın bakanını bile  son Tavşanlı ziyaretinde bu tesise götürmeyi düşünemediler.   Herkes gözüne at gözlüğü takmış Bu nasıl bir ilgisizliktir.Tunçbilek yönüne giden bir Allah’ın kulu ,başını çevirip te  Beyköy altındaki  yarım kalmış bu tesisi görmez mi? .Ben bile İzmir’de sokakta çalışma yapanlara ne yaptıklarını sormadan geçemiyorum. Merak  etmek bile bir anlamda ilgi göstermektir…
                               ************************************…
                       

                     Vatandaş bana soruyor. “ Hocam, Tunçbilek’te GLİ’nin Kamu İşçisinin  sayısı 15OO’ün altına inmiş.” diyor. Ben de  ne yalan söyleyeyim içimden ,’ bir Kalemli bulup ta getirsek mi’ diye  düşünmeden edemiyorum.  Kalemli Anavatan Partisi’nin iktidar olduğu günlerde bu kuruluşa yüzlerce maden işçisi kazandırandır. Ben de soruyorum..”Yok mu  Kalemli gibi  bir  hemşehrimiz?” Bana soran dostlarıma Ankara’yı, TKİ Genel Müdürlüğü’nü daha da olmazsa  sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı  adres olarak gösteriyorum.  
                                *************************************
                      “ Moymul Ovası’nın akıbeti ne olacak Hocam” diyen dostum:Bu soruyu bana sormayacaksın. .. Bu ova Tavşanlı’nın  elinde kalan son doğal meradır. Bu ovayı kötü emelleri için kullanmak isteyenlerin karşılarına  bugüne kadar  hep  bu ovanın yıllarca bekçiliğini yapmış Moymullular  çıkmadı mı? Bu ova için gidin bugün de Moymullular’a  bir sorun. Size “ Bu ova için hapse bile girdik. Gerekirse ölürüz “ diyeceklerdir. Peki bu hassasiyeti sadece Moymullu mu gösterecektir? Rahmetli avukat babam bir zamanlar küçük bir havaalanı  için harekete geçildiğinde bu ovanın  asla bir havaalanı olamayacağını savunanlardandı .Dava da kazanılmıştı  Ama Bu ova ,önce kazılan bir hendek,sonra ortasından geçirilen yüksek enerji hattı, bir köy yolu ,bir çevre yolu  ile  özelliğini büyük ölçüde yitirmiştir.  Sonra  da , iyi ki yapılmadı. Bir çimento fabrikası ile  ovalıktan çıkacaktı. Bu ovanın .İskana açılması halinde  ise    telafisi mümkün  olmayan  sorunlar da beraberinde gelecektir. Ama Tavşanlı,Tavşanlılı buna inanıyorum ki izin vermeyecektir. Tavşanlı’nın etrafında,büyük miktarda kırsal, taşlık,kayalık alanlar var. Buraları iskana açın. Moymul Ovası’nı amacı dışında değerlendirmek,rant yaratmak  isteyenlerin  arzuları kursaklarında kalacaktır.  
                               ***************************************
.  
                          Çevreye zarar verdiği için geç te olsa  faaliyetine son verilen  Tunçbilek Termik Santralı’nın  tekrar  devlet tarafından geri alınmasını,termik santral ile birlikte elden çıkan Işık Sitesi’nin yeniden devlete intikalini  isteyenlere  söyleyeceklerim var.  Bu santral bir daha bacalarına filtre  taktırılsa dahi çalışmaz. Bu saatten sonra da bu santralı kimse almaz. Çünkü bu santral 64 yaşında kocaman bir  hurdadır.  En güzeli  bu  hurda acilen yerinden kaldırılmalıdır Bu  santral ,bir daha ayağa kalkamayacak kadar bitkindir.  Faydadan çok zararı,gelirinden çok gideri vardır. Öyle hissediyorum ki bir süre önce özelleştirilen bu santralın sahipleri kapatıldı diye zil çalıp oynamıştır.  . Allah korudu da bu santral özelleştirilirken Tunçbilek Havalisindeki 24O milyon ton  görünür kaliteli  linyit rezervi elden çıkarılmadı.İşte burada Seyitömer’de yapılan yanlışa izin verilmedi.Ama  bu konuda  Türk Maden-İş Batı Anadolu Sendikası başkanı Yusuf Yaman ve arkadaşlarının çelik iradelerini gözardı  edemeyiz.     Santral özelleştirilirken  verilmemesi gereken  binlerce metre karelik santrala ait alanlar bugün  devletin elinde kalsaydı,özelleştirme dışında bırakılsaydı  en azından TOKİ’ye verilir,bu alana bir Tunçbilek daha konuşlandırılırdı Bence vakit geçmemiştir. Hemen bu santral  üç-beş kuruşa tekrar devletçe geri alınmalıdır. Santralın sahip olduğu taşınmazlar tekrar  devletin  olmalıdır. .Bakın son günlerde TOKİ’den ev talep edenlerin sayısı bir milyon kişiye ulaştı. . Devlet ,Tunçbilek Termik Santralı’nın sitesi  dahil tüm alanlarını,tesislerini ivedilikle yeniden geri alabilirse  kazanan hepimiz olacağız.  Kazanacaksa  devletimiz kazansın.  Ama bunlara sahip olan firma elini çabuk tutup bu güzelim,emsalsiz taşınmazları,arsaları,siteyi,lojmanları satarsa santrala verdiğinin iki katını geri alır.Treni  de kaçırmış oluruz
                                             ************************************


                   
    “ Tavşanlı’da bir şekilde bir fakülte hayata geçirilmelidir.  Bu fakülte  öyle bir fakülte olsun ki  mezunları her yerde iş bulsun. Ünü yurt dışına kadar çıksın. Gurur duyulacak öğrenciler yetiştirsin. Türkiye’de  sadece birkaç yerde bulunsun “ diyen hemşehrilerime katılıyorum. Örneğin bir Ziraat Fakültesi,bir Maden Fakültesi istemiyorlar. Geleceğin Türkiye’si için gerekli bir fakülte arzuluyorlar.    Bu güzel dileğe yürekten  katılıyorum.Ama bu dilek öncelikle  Kütahya’da devletimizin en yüksek yetkilisi sayın valimize iletilmelidir.Meratib-i silsile diye bir kural var. Önce sayın valimize gideceğiz. Sonra rektörlerimizle görüşeceğiz. Sonra gerekirse Ankara’ya gideceğiz falan filan.   Ama bana sorarsanız genel nüfusu 1OO bini aşan bir ilçe,hem de Kütahya’daki üniversitelere bir adım  mesafede bulunan  Tavşanlı’ya MYO’lar yerine  güzel  bir fakülte  yakışır. Alt yapımız zaten   hazır. Ekonomik gücümüz ortada. Tavşanlı bu yükü kaldırır.

                      **************************************
 

                          Bir kardeşimiz Göbel  Kaplıcaları sularının  doğaya salıverildiğinden bahisle  soruyor.” Hocam, biz neden birçok yerde örneği olduğu gibi Göbel Kaplıcaları yakınında seralar kurmuyoruz?”diyor. Güzel bir soru.Bu soruyu İlçemizdeki Tarım Müdürlüğümüzdeki çalışanlara sormasını öğütledim. Ben  seracılıktan anlamam. Kaplıca sularının seracılık için  yeterli olup olamayacağını da bilemem.Ama aklın yolu bir. Teklifi  denemeye  değer buluyorum. Tavşanlı’ya  sebze ve meyva pazarlarına yakın bir yerden taze sebze gelmesi fena mı olur?
                         ************************************   

                 Bir  soru daha Bir dostum telefonda” Hocam Tavşanlı Belediyesi   tabelasında  T.C.  ibaresi neden yok?”diyor.Şaşırıyorum. Tavşanlı’da olsam gider bakarım.  Ben Tavşanlı’da olmadığım için tabelada T.C. İbaresi olup olmadığını göremem. Eğer gerçekten bu ibare yoksa bunu sayın Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e sorsunlar.Silivri Belediyesi’nin MHP’li Belediye Başkanı Volkan Yılmaz Bey’in talimatıyla belediye tabelasına nasıl T.C. İbaresi konulmuşsa bunu sevgili Başkan Güler de yapabilir.
                                    ************************************ 
                           Geçtiğimiz günlerde cep telefonuna iki görüntü düştü.Tavşanlı’da  domuz sürülerini çekmişler. Bayağı da kalabalık sürüler. Diyeceksiniz” Allah her yarattığının rızkını verir. Bırakın ne halleri varsa görsünler“Doğrudur.Ama bunu bir de bağı bahçesi,tarlası olan çiftçiye sorun bakalım  nasıl yanıt alacaksınız? Damdan düşenin halini damdan düşmeyenler anlayamaz. Aynı konuda bir hemşehrimin  ilginç bir önerisi var.O da  Tavşanlı’da yaban domuzlarının  bir şekilde değerlendirilmesini istiyor. Soğuk hava tertibatlı araçların (frigorifik)olduğunu,avlanan yaban domuzlarının bu araçlarla  tüketim merkezlerine gönderilebileceğini, birçok  bol yıldızlı otel menülerinde bu yaban domuzlarının özellikle yer alabileceğini ve   yabancılara sunulabileceğini  belirtiyor. Bunun kolayı var. Avcılık ve Atıcılık Kulüplerinde onlarca avcı var. Bu avcılara yeterli miktarda fişek,donanım sağlarsınız. Hatta domuz başına belli bir ödemede bulunursunuz.  Avcılar sürek avı tertipler. Hem spor yapmış,hem de gelir sağlamış olurlar.. Avcılık ve Atıcılık Kulüpleri de bu arada bu işten kazançlı çıkar. Olur biter.  Bu benim düşüncem. Daha  güzel düşünceleri olanlar   varsa  beri gelsin.  …
                               .   

 
Etiketler: İlginç, teklifler, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
61 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
218 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
68 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
43 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
666 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
189 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
97 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
564 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
414 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
126 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
800 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
44 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
97 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
362 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
149 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
674 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
375 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
423 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
340 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
877 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
537 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
484 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
433 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
566 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
637 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
283 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1076 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
924 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1255 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1330 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
861 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1367 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1027 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
822 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1909 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2492 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1105 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1500 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1398 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1350 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2293 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1957 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1008 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1136 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1343 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1712 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1932 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1199 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
927 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1146 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1426 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1907 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1272 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1159 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1309 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1078 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1223 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1035 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1051 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1152 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
980 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
907 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1086 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1042 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1509 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1665 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1269 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1275 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1196 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1235 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1040 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1326 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1551 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1508 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2070 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1426 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1477 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1401 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1197 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1758 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2403 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2057 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1967 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1390 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1192 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1599 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3592 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2946 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2352 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1668 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2025 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2211 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1879 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1956 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1873 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1827 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1609 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1777 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2655 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1575 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1715 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2039 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1838 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2135 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2541 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2498 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1627 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2399 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1681 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1653 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2073 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1738 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1531 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1771 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1853 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1728 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2267 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2282 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1706 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1691 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1650 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2683 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2120 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2165 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1607 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2201 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2018 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2199 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1951 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1826 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1937 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1906 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2215 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1964 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3463 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1870 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2072 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2026 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2724 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1723 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2227 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1644 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3182 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1812 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1783 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1606 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1845 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2196 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1891 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2035 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2561 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2704 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2372 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2178 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2189 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2163 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1935 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3234 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3016 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
18296 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2320 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3336 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3593 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2987 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2510 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2554 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3294 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3475 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2137 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2834 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2753 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3467 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2493 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2580 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3117 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2240 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3050 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2575 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2894 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2853 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2903 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3285 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2753 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2938 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3004 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3976 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2800 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4659 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2658 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4221 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3063 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3321 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4337 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2978 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2508 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2616 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2710 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4431 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3074 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3043 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3232 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4248 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2905 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2280 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2495 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2673 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2736 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2645 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2934 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2856 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2401 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2674 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2458 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2733 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2491 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2624 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2872 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3215 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2782 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3912 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2820 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2672 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3177 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3342 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3316 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3322 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3786 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3279 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2740 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3808 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2826 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3034 Okunma.
Haber Yazılımı