301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 17:15 Bu yazı 1916 kez okundu
 
HOŞ GELDİN EGEMEN
Bülent Alpagut
 
 

 BAŞYAZI

                          HOŞ GELDİN EGEMEN                       
                                                                                                                             Bülent  Alpagut
                                                                                                                      Gazeteci Araştırmacı Yazar
                                                                                                                                    KÜTAHYA
                                                                                                              Gazeteciler  Cemiyeti Onursal Üyesi 

       Şimdi tüm hemşehrilerim :” Bu Egemen de kim ki?” diyecektir. Egemen’i anlatmak için geriye gitmek gerek. Yıllar öncesine yani.Tavşanlı’da  bir çoğumuzun bildiği  Numune Sokak’ta  rahmetli MİLLETVEKİLİMİZ Ahmet Kavuncu’nun ,rahmetli Kasım Abdullah’ın evlerinin sırasında  Allah kendisine uzun ve sağlıklı ömürler versin Avukat Hüsnü Davutoğlu ile  Emin Sıtkı Uykucuoğlu’nun  evlerinin tam ortasında iki katlı ahşap evde  Tavşanlılıların “ Makasçı Tahir” olarak tanıdıkları  DDY  çalışanlarından rahmetli Tahir Amca( Erinç) ile değerli eşleri Vedat Hanım   oturuyordu. Ben de  yeni evliyim ve rahmetli Kasım Abdullah’ın üç katlı apartmanının bodrum katında kiracıyım.Uykucuoğlu,Davutoğlu ve Destan İbrahim Çavuş( Halit Destanoğlu’nun babası),Ali Osman Kavuncu komşularımızdı.
       Tavşanlı’da uzun yıllar görev yapan rahmetli Tahir Efendi(Erinç)nin beş çocuğu  vardı.Bahtiye,Firü-zan, Füsun,Berrin ve Kemal.Kemal’in mezarı bugün Asri Mezarlık’tadır.Bu aileden halen Tavşanlı’da kimse yaşamıyor.
      Ama ne oldu biliyor musunuz? Yaklaşık bir ay kadar oluyor. İlçemize bir beyin cerrahı atandı. Doç.Dr Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nde  göreve başladı.İşte bu yeni uzman doktorumuz,mezun olduğu fakültenK
in başarılı çocuklarından Egemen Nursoy  yıllar öncesinde Tavşanlı’da yaşamış Erinç Ailesi’nin bireylerinden.Halen komşu ilçemiz Yeni Gediz’de avukatlık yapan v e bir ara bu ilçede belediye başkanlığı yapmış Avukat Suat Nursoy’un oğlu.Ben yıllar öncesinde bir köşe yazımda kendisinden:” Tavşanlı’nın eniştesi “ diye bahsetmiştim Çünkü  biz yıllar öncesinde kendisine  Erinç Ailesi’nin bireylerinden Firüzan kızımızı   vermiştik. İşte sevgili Op. Dr. Egemen Nursoy( 8 yıllık bir deneyimi var) bu evlilikten geliyor.Yazımın başlığındaki Egemen bu Egemen’dir. .
      Tavşanlı’ya geldiğini yeni öğrendim. Hemen sevgili babası Avukat Suat Nursoy’u arayarak  gerekli bilgileri aldım ve akabinde de   kendisini görev yaptığı hastanede arayarak başarılar diledim.Tavşanlı’ya gelir gelmez annesi ve teyzesiyle Asri Mezarlık’ta Kemal  dayısının ve  Ardından da rahmetli babamın,annemin ve kızkardeşimin mezarlarını ziyaret etmiş.Allah kendisine güç ve kuvvet versin. Tavşanlımıza yapacağı  değerli hizmetleri için  kendisine peşinen teşekkür ediyorum. Egemen Nursoy artık sevgili Tavşanlılıların misafiridir ve koruması altındadır..Bir başka açıdan Egemen   bir Tavşanlı sevdalısı ailenin de  bireylerindendir”.Hoş geldin güzel doktor” diyorum..
      Ben 1O yıl ilçeye bağlı Derecik Köyü’nde( Belediye Başkanımızın köyü)  müdür yetkili öğretmenken okula bisikletle gidip geliyordum.O zamanlar Moymul Ovası geçit vermiyordu. Sık sık taşan Kocaçay’ın suları bu ovayı geçilmez kılıyordu. Ben de DDY  köprüsünden geçer,demiryolu boyunca rayların sağında ve solunda bulunan kömür curufuyla   yürümeye elverişli kılınmış , keçi yolu gibi yolu takip ederek köyden Tavşanlı’ya ve Tavşanlı’dan köye gidip gelmek zorunda kalırdım. O zamanlar “ Motorlu Tren “ adıyla üç vagonlu bir tren hizmetteydi.Tam benim okuldan Tavşanlı’daki evime geliş saatlerimde demiryolu köprüsünden geçerdi.Bir gün hiç unutmam Göricke marka Alman bisikletimle( Bu bisiklet 1954 doğumludur ve evimdedir) bu köprüden geçmekteyim. Hafif te rüzgar var. Önümden geliyor ve arkamdakilerden habersizim. Tam da demiryolu köprüsü üzerindeki rayların üzerinden cambaz gibi geçiyorum.Köprünün başındaki makasçıların oturduğu bir kabin-kulübeden .” Arkanda tren var dikkat” sesini işittiğimde kendimi demiryolu köprüsünün boşluğundan Kocaçay’a bırakıvermiştim.Bağıran,beni uyaran sevgili uzman doktor Egemen Nursoy’un görmediği dedesi Tahir Efendi’den başkası değildi.O’na bir can borcum vardı. Ben de sevgili Egemen’e bir amca olarak ellerimi uzatıyor  ve yanaklarından öpüyorum.


                      Köşe Yazısı 


                                            SAYIN MİLLETVEKİLİME SÖZ VERDİĞİM İÇİN SSK
                                           HASTANESİNDEN  HİÇ BAHSETMEMİŞTİM.

                                                                                                           

     Sevgili milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu beni bugüne kadar hiç habersiz bırakmamıştır.Ne zaman habersiz kalsam bana Hızır gibi yetişmiştir. Ben kaynağı belirsiz yerlerden haber üretme yerine kaynağı belli yerlerden haber üretmeyi   yeğlemişimdir.Hatta daha ileri gidip yetkilileri bizzat aramış ve konuyu teyit etmişimdir.Kaynağı belirsiz bir haber yüzünden yıllar öncesinde Anadolu Ajansı Tavşanlı Muhabiriyken Basın kartım iptal edilmişti de zar zor durumu anlatıncaya kadar neler çekmiştim., Kulakları çınlasın zamanın güçlü insanlarından hemşehrimiz Doç. Dr. Mustafa Kalemli olmasaydı kartımı yeniden geri alamayacaktım.
     Sevgili Kavuncu ile zaman zaman uzun uzun konuştuğumuz olmuştur. Bir keresinde benden ricada bulunmuş SSK Hastanesi hizmet binasıyla ilgili haber üretmememi istemişlerdi. Bir nedeni olmalıydı. Yanlış anlamalara  fırsat vermemek için susmuştum.
    Her Cuma namazı öncesinde telefonuma mutlaka bir müjdesi düşer. Nitekim SSK Hastanesi ile ilgili mesajını da yeni aldım.Mesaj aynen şöyle.” Hocam Tavşanlı için bir Ak eser daha geliyor.Eski SSK Hastanesi yerine yeni 75 yataklı  Fizik Tedavi  ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacak. Hayırlı olmasını dilerim”
    Tavşanlılıya uzun yıllar hizmet vermiş olan SSK Hastanesi’nin açılışını ben yapmıştım. O zamanlar eski TBMM Başkanımız ve bakanlıklar yapmış Kalemli vardı.Kendisinin hastane girişinde yaptığı irticalen konuşmasını da unutmadım.Tavşanlı bu hastanede nice uzman hekimlerle tanışma fırsatı bulmuştur.Zaman içinde görevini tamamlayan bu hastanemiz bir süredir kaderine terk edilmiş durumdaydı.Bu hastanenin bir şekilde yeniden hizmete verilmesinin milyonlarca liralık bir harcamayla ancak gerçekleşebileceğini göz önünde bulunduran yetkililerin  kararı yerindedir. Bu bina bakım ve onarımla  yeniden hizmet verebilrdi ama bu yetersiz olabilirdi. Yapılabilecek en doğru şeye karar verilmiştir. Yeni bir hastane kazanacağız. Hem de genç ve modern bir hastane. Bambaşka bir alanda hizmet verecektir. Fizik  Tedavi ve  Rehabilitasyon Hastanesi ilk etapta belki  75 yataklı olacaktır ama ileride yatak sayısı artırılabilecektir.Beni asıl düşündüren husus bu hastanede ısıtmanın nasıl çözümleneceğidir. Büyük güneş panelleri mi ,yoksa doğalgaz mı devreye sokulacaktır. Bunu herhalde düşünmüşlerdir.Göbel Kaplıcaları suları Yoncalı gibi 1OO derece ve civarında olsaydı  bu hastaneye ihtiyaç duyulan sıcak suları bir şekilde getirebilirdik.Ben bu hastanede Afyon bezeri  sıcak su havuzlarının ve  diğerlerinin  olmasını isterim.Çünkü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonunda sıcak suyun da önemli ölçüde katkısı var. İzmir Balçova’daki termal tesislerde çoğu yurt dışından gelen hastalar sıcak sudan azami derecede yararlanıyorlar.Ama diyelim ki sıcak su konusunda bir sıkıntı yaşanırsa hastane başka koşullarda  hizmetini sürdürecektir.
         Ben sevgili milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya gerek bu konuda gerekse diğer konularda gösterdiği performans ve çabalardan ötürü Tavşanlı Halkı adına teşekkürlerimi arzediyorum.Bunu söylemekle bir vefa borcumu ödemek isterim.Hiç kimse dört dörtlük değildir.Yapılanları Allah biliyor. Kul bilmezse ne yazar? “ Yap bir iyilik at denize. Balık bilmezse Halik bilir” sözü boşuna söylenmemiştir.Ama balıklar her zaman vardır. Ama önemli olan Allah’ın rızasını almaktır. Sayın Kavuncu   Allah katında  yaptıklarıyla  mutlaka değerlendirilecektir.

                            
            

                                                              BAYRAM İKRAMİYESİ TAVŞANLI EKONOMİSİNE
                                                                                TAZE KAN OLABİLİR

                                                                                                       
                                                                                                                                  

       Tavşanlı’da 2O bin civarında emekli var. Önümüzdeki Ramazan Bayramında  bu emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin üç aşağı beş yukarı  eski parayla 2O TRİLYON Tl yeni parayla 2O MİLYON TL olduğu düşünülürse  bunun Tavşanlı Ekonomisine  olumlu yansımalarının olacağını söylemek yanlış olmaz. Önümüzdeki Kurban Bayramında da yine aynı miktar ikramiye de dikkate alınırsa karşımıza ortalama 4O MLYON Tl kadar bir sıcak para çıkacaktır.Bu paranın büyük bölümü Tavşanlı’da kalacaktır.Belki ikramiyesini alanlar bu parayı  dövize,altına çevirmeyi düşünebilir. Ama bu para kesinlikle halkın temel ihtiyaçları için bir ilaç niteliğindedir.Başköylü Mehmet Efendi’nin:” İlle param cebimdeki param”  dediği gibi kimse bu paranın hangi kaynaktan karşılanacağını aklının ucuna bile getirmeyecektir. Herkes cebine girecek paraya bakacaktır.Ekonomistlerin ne düşündüğüyle insanımızın çoğu ilgilenmiyor
       Kurban kesmemek için mazeret üreten emekli için küçük bir kurban parasıdır verilecek olan miktar.Ama keser kesmez olsun. İsterse kesebilir.Tavşanlı’nın bir emekliler Cenneti olduğu söylenir. Doğrudur. GLi, Tunçbilek Termik Santralı, DDY, bir çok kurumdan emekli olanlar genelde Tavşanlı’da ikamet ediyor. Yurt dışında çalışmışlar da var. Tavşanlı’da  her halükarda emeklimiz bir şekilde yaşamını sürdürüyor. “ Allah bereket versin” diyenler de var. Devlete millete sıyıranlar  da. Allah devlete  millete zeval vermesin sözünden hareketle  herkes şükretmelidir.Çünkü şükrü edilmeyen nimetin Allah tarafından geri alındığı bilinmelidir.


                                                          ZOR DURUMDA KALAN MÜTEŞEBBİSLEREMİZE 
                                                                    YARDIMCI OLMAK GÖREVİMİZDİR

           Tavşanlı’da da müteşebbisler var. Bunların kimler olduklarını hepimiz bal gibi biliyoruz.Ama kaçımız bu insanların içinde bulunduğu zorlukları görebilmektedir? Yeri geliyor komşumuzun içinde bulunduğu sıkıntıları görebiliyor,anlayabiliyor ve fark edebiliyoruz?.Ama iş çevrelerine bu gözle bakabiliyor muyuz? Adamlar proje üretmişler. İş alanları oluşturmuşlar. Ama sıkıntıdalar. Ama bunu görememek te nedir ?Biz Tavşanlılı olarak etle tırnak gibi değil miyiz? Gözlerimizin önündeki at gözlüklerini çıkarıp etrafa bir bakmaya ne dersiniz? Gerçekleri görmeye var mısınız?Kimse bir iş adamının “ Harç bitti yapı paydos” demesine yabancı kalmamalıdır. Düşenin dostu olmadığı bir gerçek. Düşenleri kaldırmak ise erdemdir.Bir çok kişinin gölge ettiklerini duyuyorum. Gölge  de etmesinler. Çaresiz kalmış insanlarımıza  bakış açımızı değiştirmek zorundayız.

                                                          RAMAZAN AYININ SON 1O GÜNÜNDE 
                                                              İTİKAFA ÇEKİLENLER OLUR

      İtikafa çekilenlerin yaşadıkları çevreyi her türlü felaketten uzak tuttukları söylenir.Kiminin duası kiminin parası geçerlidir.Allah dostlarının özellikle  Ramazan Aylarında son 1O günde itikafa çekildikleri çok görülmüştür.Tavşanlı’da da mutlaka itikafa ç ekilecek olanlar mutlaka vardır.Çünkü Tavşanlılının ağzı dualıdır. Bu Ramazan Ayında Tavşanlı’da itikafa çekilecek olan hemşehrilerime  güç ve kuvvet  diliyorum. İtikafa çekilmek kolay bir şey olmamalıdır. Allah yardım etmeden itikaf olmaz.Ben Tavşanlı’nın başına bir çok felaketin gelmemesini itikaf ehline yoruyorum. Allah kendilerinden razı olsu

                                           VERİLECEK   ZEKATLAR İÇİN BİR KOMİSYON KURULMASI 
                                                                 YERİNDE BİR KARAR OLUR

             Zekat Müessesesi  hassas bir müessesedir. Zekatın kimlere verileceğini bugün bir çoğumuz tam olarak bilmiyoruz. İşin cddiyetine de vakıf değiliz. Tavşanlı’da kimlere zekat verilebilir? Bunu kim bilebilir? Kanımca vakit geçirilmeden bir zekat komisyonu kurulmalı, başına sayın ilçe müftüsü getirilmelidir. Eşraftan seçilecek kişilerin de bir araya gelmesiyle oluşturulacak komisyonun en güzel dağıtımı yapacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.
            “ Önce can,sonra canan” diyerek hareket etmeli ve önce Tavşanlı düşünülmelidir. Benim muhtaç insanlarım dururken ilçe dışındakileri düşünmem yanlış olur. Önce yakın ve uzak çevremizi ele almamız gerekiyor. Kimse alınmasın veya gücenmesin. Tavşanlı’da zekat verilecek birileri yoksa o zaman çıkarsınız ilçe dışına nereye verirseniz verirsiniz.
                Fitrelerimizi de bu yıl TSK’lerine vermenin tam zamanıdır. Fitreler fire verilmeden güvenlik güçlerimize giderse  en doğrusu yapılacaktır.Eskiden fitrelerimizi THK’na verirdik.Ama bu uygulamanın zaman içinde  kaybolması üzücüdür.Damlaya damlaya göl olur diyerek bu konuda da  üzerimize düşeni yapmalıyız..

 
Etiketler: HOŞ, GELDİN, EGEMEN, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
22 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
365 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
164 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
86 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
553 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
406 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
117 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
117 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
789 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
41 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
95 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
356 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
146 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
666 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
363 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
420 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
334 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
868 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
530 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
480 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
428 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
561 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
624 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
278 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1070 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
914 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1241 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1326 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
852 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1359 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1016 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
812 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1893 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2489 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1102 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1495 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1384 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1345 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2288 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1952 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
999 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1133 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1333 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1707 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1188 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
924 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1141 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1414 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1894 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1268 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1154 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1301 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1070 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1214 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1026 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1044 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1145 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
976 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
904 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1078 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1033 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1501 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1659 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1258 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1271 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1189 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1231 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1032 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1317 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1545 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1502 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2064 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1417 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1469 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1394 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1190 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1750 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2399 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2050 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1944 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1385 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1189 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1589 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3580 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2936 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2344 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1662 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2015 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2196 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1867 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1953 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1865 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1818 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1601 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1767 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2652 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1567 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1708 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2035 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1828 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2126 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2538 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2493 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1618 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2393 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1677 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1646 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2064 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1732 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1524 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1759 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1849 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1717 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2260 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2274 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1703 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1688 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1641 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2676 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2114 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2159 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1601 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2195 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2009 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2187 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1945 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1822 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1932 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1902 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2209 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1954 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3447 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1866 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2068 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2022 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2714 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1719 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2221 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1640 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3143 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1805 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1772 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1602 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1838 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2187 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1883 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2031 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2557 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2691 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2360 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2169 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2181 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2153 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1931 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3226 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3013 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
18016 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2309 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3326 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3586 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2974 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2504 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2541 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3270 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3469 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2134 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2831 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2750 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3459 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2485 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2575 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3111 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2237 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3042 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2559 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2886 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2847 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2895 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3276 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2752 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2931 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2996 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3967 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2788 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4648 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2656 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4216 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3055 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3315 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4332 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2970 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2499 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2611 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2704 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4424 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3071 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3037 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3227 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4242 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2901 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2271 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2491 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2667 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2729 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2641 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2928 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2850 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2397 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2672 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2450 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2725 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2483 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2620 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2865 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3211 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2774 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3891 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2810 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2667 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3170 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3336 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3312 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3319 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3779 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3273 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2728 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3804 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2815 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3031 Okunma.
Haber Yazılımı