301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 21:50
 
“David sizi zehirlemesin dikkat edin”
Muhammed Deniz
efgan10@gmail.com
 
 

Andolsun güneşe ve onun ışığına ve onu izleyen aya. (Şems Suresi 2)
Merakla beklenen 2019 yerel seçimlerinin başta memleketimiz Tavşanlı´ya ve güzel, nadide, pak ülkümüz Türkiye´ye hayırlar getirmesi dileğiyle.
Yoğun bir süreçte yazma fırsatı buldum bu fırsattan istifade ifadelerimize yer veren değerli meslektaşım Tuna ağabeye teşekkürle başlamak istiyorum.
Kasım ayının son haftası İstanbul´da çalışmalarımı sürdürdüğüm Hukuk şirketinden Fatih´teki evime yola çıktım. Yolda İsmail Cem Efe ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Cem babasının belediye başkanı adaylığını duyuracağının müjdesini verdi. Aynı gün Davut başkan, sosyal medya hesaplarından, henüz Tavşanlı´da hiçbir siyasi parti adayını açıklamadan istifasını ve adaylığını duyurdu. Bu şahsım adına memnuniyet duyduğum bir hadise oldu çünkü Davut Efe yani herkesin ağabeyi çilesini çektiği bu yolda daha çok şey ortaya koymak adına yaklaşık 20 yıla yakın başkanlık yapıp TOBB´un delegesi olup yönetim kurulunca “süper başkan” unvanı olan şahıs istifa ediyor…
Bu konuyu çok değerli bir gazeteci arkadaşımız “Davut başkan Tavşanlı´ya hizmet için adımını attı” ifadeleriyle duyurmuştu. Bunun heyecanının aslında tarifi yok. Efe´yi tebrik için aradığımda sesindeki o heyecanı ve kararlılığı hatırlıyorum. Adaylığını ilk duyuran isim olmasıyla Davut Başkan´ın iyi bir avantajı olduğunu düşünüyorum.
Daha sonra MHP´den Av. Kazım Bayram beyin adaylığı ilan edildi. Avukat beyi şahsen tanımıyorum. Fakat ailesini ve çalışma ortamından bir arkadaşı tanıyorum. Bugün siyasi kampanyasında tek bir kötü kelime kullanmayan kimseyi hedefe koymayan çalışmalarını bu vizyonda yürüten biri olduğu aşikâr. Kendilerine de başarılar diliyorum. Daha sonra CHP´den Füsun hanımın adaylığı ve Mustafa Güler´in adaylığının duyurulması ile bir zeminin oluşacağını sanıyordum. Ayrıca Füsun hanımın gerçekten bir hanımefendi sıfatıyla güzel ve ince fikirlerle çalıştığını takip ettim.
İYİ Parti´nin Tavşanlı İlçe Başkanı Ekrem Babir bey ittifak kararına varıp Füsun hanımı destekleyeceklerini ilan etmişti. Bu kanatta şöyle bir gelişme yaşandı. İYİ Parti bir basın açıklamasında bulundu, “Saadet Partisi Adayı Sayın Davut Efe ile defalarca yaptığımız görüşmeler neticesinde hiçbir önerimiz kabul görmemiştir.” İfadelerinin yer aldığı açıklama uyarınca yaşanan bu gelişmeler sonrasında Tavşanlı´daki siyasi gelişmelerin ülke siyaseti ile aynı doğrultuda olmadığını gördük. Birilerinin hala çıkıp HDP olayını gündeme getirme çabaları Davut Efe ve vatandaşın Türk bayraklı fotoğraflarını görmezden gelmeleriyle alakalı. Ayrıca AK Partili arkadaşlara da iyi bir tavsiye olabilir. Derdi memleket olanın bayrağında Ay yıldızdan başka bir sembol olamaz.
BU ŞEHİRDE KİMSEYE KENDİNİ İFADE ETME FIRSATI VERİLMEDİ
Davut Efe´nin başta Fikir Duvarı etkinliği sayesinde hemşerilerimizde uyandırdığı samimiyeti ifade etmek gerekirse; bugüne değin bu şehirde kimseye kendini ifade etme fırsatının verilmediğini söyleyebilirim. Arkasında da dururum bu lafın. “Gecemiz gündüzümüz Tavşanlı. Biz bir çalışma yaparken particilik, adam kayırmacılık yapmamayı kendimize çıta belirledik. Kimsenin ne şahsına bir hakaret ne bir partiye eleştiri ne de olumsuzluklar bunlar asla ajandamızda olmadı. Olmayacak. “ Davut abi böyle söyledi.
BİR BELEDİYE BAŞKANI NEDEN FAKE TAKİPÇİ SATIN ALIR?
Süreç içerisinde sayın başkan Güler´in sosyal medya çalışmalarını incelemeye başlamıştım. Twitter´dan parayla satın aldığı takipçileri kendi hesabımdan duyurdum. Bu bir hedef gösterme asla değil. Sadece yapılmak istenen illüzyonun bir esprisi olmadığını söyledim. Yine devam eden süreçte Davut beyin hesabından yapılan önemli duyuruların ertesi gün bay Güler ve ekibi tarafından kopyalandığını birkaç kelime eklenerek servis edildiğini fark ettik. Burada sadece şunu söylemek istiyorum. Taklit edilen insanlar iyi bir şey yapıyor demektir bunun başka bir açıklaması yok. Fakat taklit aynı zamanda hırsızlıktır. Emek hırsızlığı… Emek diyorum çünkü Davut beyin sosyal medya ekibini gönüllü beş altı arkadaş yürütüyoruz. Efe Başkan´a bir showreel çalışması hazırlandı. Bu çalışma bir haftada 30 bin organik görüntülenmeyi aştı. Aşkla yapılan işin şevki bir başka oluyor.. Bu çalışmada yer almaktan onur duydum. Bu etkiye tepki aynen şöyle oldu “Davut her yerde organize sanayiyi ben yaptım diyor, vallahi yalan söylüyor. Bunu hükümet yaptı bunu devlet yaptı” O işler öyle olmuyor işte.. Davut bey bu ifadeyi kullanmıyor. Kullanmadı.
REİS BEY 3 BİN İSTİHDAM SÖZÜ VERDİ
Mantıken o alanı bir şahsın yapmasının mümkün-atı zaten yok. Ayrıca Türkiye´nin hiçbir yerinde bir belediye başkanının Organize Sanayi Bölgesi yaptığı, yapımında imzası olduğu görülmemiştir. Bunun sebebi şudur ki Belediye başkanı idari fonksiyonları yerine getirir ne bileyim park bahçe yapar AK Parti belediyeciliği budur. Davut bey ise şunu vadetmişti; Ticaret Odası Başkanlığı görevinde Cumhurbaşkanımızın verdiği yer sorunu çözülürse 3 bin istihdam sözü için 2. Etabı herkese rağmen, her şeye rağmen bana göre en başta bay Güler´e rağmen tamamlamayı…
DEVLETE BİLE İFTİRA ATIYORSUNUZ
Diyorlar ki AK Parti giderse yatırım yapılmaz bu hangi zihniyet Türkiye´nin neresinde AK Parti olmayan belediye var da yatırım ödenek almıyor neden yalan söylüyorsunuz? Devlete bile iftira atıyorsunuz. Daha sonra başta Moymul´un güzel insanları, Dağçeşme mahallesi sakinleri ve son olarak da Çukurköy´de sınırları zorlayan gerçekten şölene dönüşen karşılama törenleri yapılmıştı. Bu karşılamaları bölgelerde bulunan vatandaşlarımız Davut beyin şahsına duydukları sempatiye binaen yapmış olmalarına karşın bundan tek rahatsızlık duyan Güler oldu. Kardeşim neden iyi şeylerden güzel şeylerden rahatsız oluyorsun? Bay Güler, Kanaltürk ekranlarına ayda bir çıkıp algı yaparken bunu kimse eleştirebiliyor muydu? Hayır.
Acaba sırada ne var çok merak ediyorum. Gittiği köy kahvesinde bile Davut Efe´ye sallayıp, esnafa “David sizi zehirler dikkat edin” diyen zihniyetten söz ediyorum. Yıllarca ağabey dedikleri el üstünde tutup her işlerinde yardım istedikleri adama yaptıklarına bir bakın…
ORMAN YANGININDA NEDEN BAKANI ÇAĞIRMADINIZ?
Koskoca Orman Bakanı´nın gündeminde Davut Efe´yi yermekten başka bir şey olmamasına ne diyeceksiniz? Ben şunu söylemek isterim ama Yaz aylarında bölgemizdeki yangın hadisesini hükümetin kanalları gazeteleri haber yapmadı. Bakan beyler ya da bakanlıktan kimse gelip Tavşanlı´nın bölgenin insanına kucak açmadı? Mehmet Atabay çok iyi hatırlar ki olayla ilgili ilk haberi hükümete ait olmayan bir ajans üzerinden ben yapmıştım.
HERKES OMERTA SUSKUNLUĞUNDA
Koskoca bakana “mutluluğu saadette arama” şiirini okutan arkadaşlara soruyorum, Efe´ye attığınız iftiraların hesabını ahirette verebilecek misiniz? Gidilen her yerde Davut Efe´ye atılan iftiraları edilen küfürleri duymadığımızı mı sanıyorlar? Herkes tabiri yerindeyse bir omerta suskunluğunda bu memlekete kim hizmet edecekse onu başkan yapacağız! Şov yapanı, hiçbir icraatı kalmayınca Cumhurbaşkanının arkasına saklananı değil!
İZİN ALDINIZ MI DİYE SORUYOR
Kütahya il başkanı ise sadece Tavşanlı´da kazanacaklarını düşünüp var gücüyle saldırmaya devam ediyor geçen ay Güler´e veda yemeği (!) ve aday tanıtım toplantısında tek konuşması Davut Efe merkezindeydi. Yine Organize Sanayi konuşuldu. Ali Çetinbaş demiş ki, “Kim oluyorsun da Rifat Hisarcıklıoğlu´nun fotoğrafını kullanıyorsun. İzin aldın mı” kim olduğunu bilmiyor musun kardeşim? Karşında 20 yıllık Ticaret ve Sanayi Odası başkanın var. Herkese ahkam mı keseceksin? Rifat beye sorsana niye iftira atıyorsun? Vermişler eline bir kağıt gittiği her yerde aynı kelimeyi kullanıyor “biz Efelik yapmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz”. Ne bu çekememezlik?
İnşallah bu yazı dizisine devam etme fırsatımız olur. Ben bu yazıya Efelik ne onu tarif edip öyle son vereyim, Efelik, Mustafa Kemal´in duruşu, Efelik Rahmetli Erbakan hocanın tek başına dimdik Siyonizme karşı verdiği mücadele, Efeler 15 Temmuz´da tankın karşısında göğsünü gererek şehit düşen kardeşlerimizin ta kendisi…
Vesselam

 
Etiketler: “David, sizi, zehirlemesin, dikkat, edin”, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı