301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 19:32 Bu yazı 1302 kez okundu
 
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
Bülent Alpagut
 
 

   TAVŞANLI EKSPRES ON YAŞINDA  
          Hani insanlar kapı komşularını  mutlu günlerinde unuturlarmış ya biz de  bunu yaşıyoruz, araya seçimler karıştı. Çeşitli telaşeler sonucunda bir çok Tavşanlılı on yaşına basan yerel gazete Tavşanlı Ekspres’i unuttu. Çünkü 2OO8 yılında doğan gazetemiz bugün itibariyle on yaşındadır.Bir başka ifadeyle 11 yaşından gün almaya başlamıştır.
         Ben büyüdüğüm Tavşanlı’da  ki 74 yıldan beri iki gazeteyi unutamam. Bugün her iki gazetenin de  arşivi kayıptır. Bir miktar “ Müstakil Tavşanlı” Gazetesini ciltlettirdim de  gelecek kuşaklara gösterilecek kadar  elimde örnekler  var. Rahmetli ağabeyim Abdurrahim Börekoğlu ‘nun 1959 yılında çömez muhabiriydim.Babam rahmetli  Av. Hüsamettin Alpagut ta bu gazetenin mesul müdürü ve fahri avukatı olarak bir süre hizmet vermişti.Babam köşe yazılarında  güzel makaleler yazmıştır.Gün geldi köşesini bana bıraktı Ben de bu yerel gazete yayın hayatına son verinceye kadar köşe yazarı olarak hizmet verdim.
          Rahmetli ağabeyim Kamil Güvenç “ Tavşanlı Postası” adlı bir yerel gazete çıkarıyordu. O  da  gazetenin hem sahibi hem de köşe yazarıydı. Her iki gazete  bir süre birbiriyle  kıyasıya bir mücadele içinde olmuştur. Hiç unutmam en sert köşe yazılarından birinde Kamil Güvenç   Abdurrahim Börekoğlu’na:” Topal” diye  hitabederken Börekoğlu da Kamil  Güvenç’e:” Tatar” diye saldırıyordu.En sert köşe yazılarını  ilçemizin medarı iftiharı Gençlikspor Kulübümüzün başkanı Sabri Tevfik Okyayuz( Komutan ve  rahmetli babam  yazmıştır.
         Rahmetli arkadaşım,meslektaşım eski ilköğretim müdürlerinden Ahmet Körhasan da “ Bizim Tavşanlı” adlı bir gazetede uzun yıllar hep Tavşanlının sorunlarını dillendirmiştir Kendisiyle başından ölümüne kadar hep beraber olmuştuk.Kabri Cennet olsun. Bir Çankırılı,Ilgazlıydı ama bir Tavşanlı Sevdalısıydı.
         Tavşanlı’da  Yerel gazeteler yıllar içinde Tavşanlı’nın gülen ve ağlayan yüzü,bastonu,gören  gözü ve işiten kulağı olmuştur.Benim bile  Anadolu Ajansı Muhabiriyken yıllar içinde yazdığım binlerce haber( 23 klasör tutuyor) Müstakil Tavşanlı Gazetesi’nde,2O yıla yakın yayın hayatı olan Bizim Tavşanlı Gazetesi’nde, Kütahya Postası’nda, Tavşanlı Haber, Eskişehir  İstikbal Gazeteleri’nin sayfalarındadır. Anadolu Ajansı’na Tavşanlı’dan gönderdiğim haberler binleri bulmaktadır. Göbel Kaplıcaları’nda devlete ait TRT Aktarıcı İstasyonunda  bir çelik dolaptadır. Keşke birileri çıkıp ta bu binlerce haberi benden talep etse ve onları verebilsem.Bu haberlerde 25 yılın Tavşanlısı vardır.Belki bir Allah’ın kulu çıkar da bunları kendisine gelecek kuşaklara  saklaması için verebilsem.
          1O yıl öncesinde bir gün Tavşanlı’dayım. Mülayim Kırı’nda Mülayim Dede Türbesi etrafındaki bugün olmayan havuzun kenarında  yerel gazete mensuplarıyla bir öğle yemeği  yiyoruz.Ben sevgili Tuna İşleyen’i o gün orada görmüştüm.Tavşanlı Ekspres adında yerel bir gazete çıkaracakmış. Benden destek istemişti. Ben hiçbir zaman “ Hayır” sözcüğünü kullanmam.Utanırım.Teklifini kabul etmiştim. İşte on yıldır Tuna ile beraberiz. Ben O’nun abisi,hocasıyım. O da benim yeğenim. Ne zaman sıkışsa kendisine koşarım. Benim hobim yazmaktır.Yazmazsam hasta olurum.Hep Tavşanlı’nın  dertleriyle hemhal olmuş hem de sevinçlerine ortak olmuşumdur. Tavşanlı benim tatlı sevdamdır. Sakın yanlış anlaşılmasın. Ben fahri olarak görev yapıyorum. Tek kuruş menfaatım yok. Tavşanlı için ölürüm. Tavşanlı’nın  sorunları benim sorunumdur.Tuna da gazetesinde bana bir köşe tahsis etti. Sağ olsun karınca kararınca bir şeyler yazıp çiziyorum. Bazen taşlanıyorum. Çoğu kez öpülüyorum, sırtım sıvazlanıyor.
            Tuna İşleyen’e yardımcı olmak Tavşanlılının asli görevidir. Tuna Tavşanlı için koşuyorsa bizim de Tuna için koşmamız  kadar doğal bir şey olamaz. Yerel gazetenin ne denli önemli bir görev ifa ettiğini bir çok kişi idrak edemez. Yerel gazete bir konuyu on kere yüz kere işleyebilir. Ta ki çözümlenene kadar Kimse bir gazetenin ne denli bir uğraş ve fedakarlıkla çıktığını bilemez.Damdan düşenin haline ancak damdan düşen bilir.İnsanımızın cebinde akrep var. Yerel gazeteleri beslemek aslında zor değildir. İlanlar gazetelerin hayat damarlarıdır.Tebrikler,kutlamalar,başarılar için yerel gazeteler elimizin altındadır.Birer fırsattır..Ulusal Basın’da bir haberi bir kere işitirsiniz. Ardından bir daha duyamazsınız.Kaymakamlarımızdan B. Sıtkı  Hanlıoğlu yerel Basın için  çok güzel şeyler söylerdi. Bir sözünü bugün bile unutmadım.Yerel Basın için taze bir koyun,inek sütü benzetmesi yapardı. Yerel Basın’ın  yerel( mahalli) görüntüsü altında büyük hizmetler verdiğini belirtirdi Sayın kaymakamın ifade etmek istediği taze sütün şifasıydı.Yerel gazetelerin çevresine hayat verdiğine işaret etmek istemişti..Bir anlamda  yerel gazetelerin şifa dağıttığını söylerdi.Bir il veya ilçede yaşayan valisini,kaymakamını,emniyet müdürünü,hakimini,C. Savcısını tanıyamaz.Ama onların fotoğraflarını göre göre onları tanımak fırsatını yakalar.Bir etkinliği yerel basın verir. Bizler de okuyup öğreniriz.Yerel Basın olmasaydı çok kişi hamamda şarkı,türkü söyler kendini dinlerdi.
             Rahmetli arkadaşım,eski belediye başkanlarımızdan Tema Tavşanlı Gönüllü Temsilcisi Fevzi Coşgun da Tavşanlı Ekspresi taktir ederdi.O da yazılarıyla bizi her zaman desteklemiştir. Bugün  Basın Ahlak Yasası’na uyan haftalık gazetelerden biri olan ve kurucusu Tuna İşleyen tarafından büyük fedakarlıklarla ayakta kalmayı başaran Tavşanlı Ekspres ‘in imtiyaz sahibi sevgili Ali İşleyen’e de gösterdiği özveri nedeniyle teşekkür ediyorum. Gazetemiz Balıköy Muhabiri Ahmet Ali Ceylan’e Allah’tan şifalar diliyorum. Abdussamet Öztan, Mustafa Göktürk ve Celaletttin  Altay kardeşlerimi de öpüyorum. İlçemizdeki  tüm oda, sendika, dernek, kooperatif, cemiyet, birlik temsilcilerine gösterdikleri ilgiden ötürü minnet duygularımı  ifade ediyorum. Ben özellikle bir yerel gazetenin kapanmasını ölüm ile ilişkilendiririm. Kapanan gazete,kesilen dev bir çınardır. Hiçbir yerel gazete  kapanmasın. Yerel gazeteler aslında kardeştir. Bu nedenle dün olduğu gibi bundan sonra da Tavşanlı’da,ilimiz sınırları içinde  ayakta durmaya çalışan gazetelerimize uzun yıllar,bol kazançlar ,başarılar  diliyorum.Yeğenim Tuna İşleyen’e de başarılar diliyorum. Tavşanlı’ya gösterdiğin ilgi için bir Tavşanlılı olarak sana teşekkür ediyorum.  

  NEJAT  TÜLEK   YİNE  ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI                             
   
        Adalet ve Kalkınma Partisi Tavşanlı’dan  yine istediği oyu aldı.Milletvekili çıkaramamasına rağmen İlçe örgütünün gösterdiği performansın  değerlendirileceğine inanıyorum.Çünkü milletvekili çıkaramamanın Tavşanlı ile uzaktan yakından bir ilgisi bulunmuyor.Bu konuda  son söz Ankara’da  verildiği  için  söylenecek bir şey yok.Öyle uygun görülmüş,öyle olmuş.Artık bundan sonra “ Neden böyle oldu? Neden şöyle oldu? demenin de bir anlam ifade edeceğini zannetmiyorum.Sevgili Tülek ve arkadaşları ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Kimse kimseye küsmedi. Kimse kimseyi kırmadı.Eski milletvekilimiz sayın Hüsnü Ordu’nun ve iki dönemdir milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun Ak Parti’nin başarısı için nasıl çalıştıklarını da gördük.Sevgili Tülek kulakları çınlasın eski milletvekilimiz sayın Hüsnü Ordu’nun seçim çalışmalarında da  çok çalışmıştı.Milletvekilimiz olmadığına göre artık yük Nejat Tülek’in omuzlarında olacak. Ankara ile Tavşanlı arasındaki irtibatı o sağlayacak.
        Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi :”Devler gibi eser vermek  için karıncalar gibi çalışmak gerekir”Nejat ta bir karınca gibi çalıştı.Ben O’nunla konuştuğumda ne kadar yorgun olduğunun bilincindeydim.Nejat’ın övülmeye ihtiyacı yoktur.Güzel ahlaklı olması,geniş yürekli olması ve derya gönüllü olması O’nu  farklı kılıyor.Nejat’ın gördüğüm kadarıyla  hesabı temizdir.Hesaplaşmaktan da korkmuyor.Herkes Nejat’a dış gözüyle  baktı.Ama  iç gözüyle  görseydi. O’nun ne denli güzel bir insan olduğunu anlar.Kızgınlık halinde kimse sevgi göstermez.Ama Nejat  sevgiyi ön planda tutuyor. Herkesi sonuna kadar dinliyor. Güven veriyor. Ben de zaman zaman kendisini arıyarak takıldığım yerlerde fikir alış verişi yapıyorum.Nejat Tülek ve ekibinin performansı netice itibariyle Kütahya’da   Ak Parti’ye  üç milletvekili getirmiştir.Bu da  küçümsenecek bir durum değildir.Sayın Ahmet Tan,sayın İshak Gazel ve  Kütahya’nın ilk bayan milletvekili ünvanını alan sayın  C. Çetin Erenler’i  tebrik ediyorum.
       CHP yıllar sonra bir milletvekili kazandı. Bu da önemli bir durumdur.Demek ki CHP de iyi bir çalışma yapmış .Ali Fazıl Kasap hemşehrimize başarılar dilerim.Bu çorbada  Tavşanlı CHP Örgütü’nün de  tuzu olduğu unutulmamalıdır. CHP Tavşanlı’da Fisun Aktakka Yıldız ile bir rüzgar yakalamış gibi görünmektedir.Hemşehrimiz Aktakka Yıldız’a da çabalarından ötürü teşekkür ediyorum.
       MHP de Kütahya’da “ Ben de varım” diyerek bir milletvekili çıkardı. Ahmet Erbaş kardeşimizi de kutluyorum. Bu arada Tavşanlı MHP İlçe Örgütü de  bir milletvekilinin çıkarılmasında etkili bir rol oynamıştır.Hasan Aydoğan ve arkadaşlarını kutluyorum. Ama her halükarda beş milletvekili hemşehrimden istirhamım olacaktır. Kütahya’nın neresinden olurlarsa olsunlar merkez ilçe ve 12 ilçe kendilerinden hizmet bekliyor.Her ilçe Kütahya’nın öz evladıdır.Birisinin dahi üvey evlat muamelesi görmesinden üzüntü duyarım
       Hep  söylemişimdir. Kütahya   bir süredir bakan çıkarmıyor. Bunun özlemi içinde. Ama bundan böyle bir bakan çıkarmasının da  hem büyük bir şans hem de  zor bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.
       2O19 yılı baharında büyük bir olasılıkla belediye başkanını seçeceğiz. Tavşanlılı seçmen bakalım nasıl bir yol izleyecek.Ama herkesin aklı var,fikri var. Yapılanları görüyor. İnanıyorum ki Tavşanlılı belediye başkanları konusunda  doğru olanı yapacaktır.

 

   29  HAZİRAN  GÜNÜ ÜÇ  SEVDİĞİMİZ
 İNSANI   KAYBETMİŞTİK                   

  29 Haziran 1966 günü Tavşanlı’da GLİ Müessesesi’nden iki tanınmış,saygı değer insanı kaybetmiştik. İkisi de akşama doğru ardı ardına kaybedilmişti.Yani 52 yıl öncesinden söz ediyorum.Bir gün öncesinde gördüğüm rüyamı da asla unutmadım. Mülayim Kırı’na doğru   iki uzun insan kafilesi  GLİ  Müessesesi’nin giriş kapısından çıkıyor iki koldan ilerliyorlardı.Bakın ne oldu? İki tabut  aynı anda bu giriş kapısından çıktı.
    Önce Bedri Öngören( Kürt Bedri) vefat etmişti. Müessese doktoru Muzaffer Akyel’e durum haber verilince  müdahaleyi yapan müessese doktoru da kısa bir süre sonra geçirdiği  kalp krizi sonunda vefat etmişti. Koca müessese  şoktaydı ve herkes ağlıyordu.Rahmetli Bedri Bey sevgili arkadaşım ünlü eleştirmen,tiyatro  oyuncusu Vasıf’ın babasıydı. Muzaffer Bey de akrabamızdı.Bedri Bey efsane futbol takımımız Linyitspor’un tüm sorunlarıyla ilgilenen bir müessese çalışanıydı. Diyarbakır İli Bismil İlçesi’ndendi ama Tavşanlı sevdalısıydı.Dr. Muzaffer Bey mükemmel bir insandı. İyi bir hekimdi. Şifa dağıtan elleri öpülen,sırtı sıvazlanan biriydi. Her ikisinin de  defnedildikleri Tavşanlı Asri Mezarlığı’ndaki mezarları bugün boştur. Çünkü cenazeleri daha sonra memleketlerine  nakledilmişti.
        29 Haziran 2O11 günü sevgili arkadaşım,Tunçbilek Termik Santralı’nın efsane  çalışanlarından,TTO eski başkanlarından  Zeytinlerin Kemal’in( Öğütçü) aramızdan ayrıldığı tarihtir.Her zaman söylerim rahmetli Kemal ile  bir gün bir kozalak hakkında 4O dakika konuşmuştuk.Her ikimiz konuşmaya başladığında bazen konuşmamızı okunan ikindi ezanı keserdi.Kemal Öğütçü yeri doldurulamayan Tavşanlılılardandır.Unutulmamıştır. 
        Konu açılmışken bir kez daha söylememde bir sakınca görmüyorum. Tavşanlı,karşısındakileri sıkmadan  konuşanlara sahiptir ve Tavşanlılı  hiç birisini de unutmamıştır. Kimisini kaybettik. Kimisi hayatta.Diyeceksiniz kimler bunlar? TBMM’nin eski başkanlarından,bir çok bakanlık yapmış,milletvekillerimizden,mütehassıs   doçent doktor  hemşehrimiz Mustafa Kalemli.Tavşanlı Ziraat Bankası Şubesi camiasının yakinen tanıdığı Şapçılı şoför Süleyman,Öğretmen Osman Aktakka’nın eniştesi öğretmen Yücel Uğurlu,rahmetli eski ilköğretim müdürlerimizden,gazeteci Ahmet Körhasan,rahmetli Belediyemiz çalışanlarından Nazif Çavuş,GLİ Müessesesi çalışanlarından makam şoförü Mehmet Ecevit,efsane  eski Gençlik ve Spor Müdürümüz  İhsan Tandoğan
( Taktak Hoca ) rahmetli iş adamlarımızdan Ahmet Dağıstanlı ve bendeniz.
     Her haziran geldiğinde hele hele 29 haziranlarda ister istemez  kaybettiğimiz sevgili Bedri Bey’i,Dr. Muzaffer Bey’i ve Kemal Öğütçü ‘yü  hatırlarım.Kabirleri Cennet olsun.                  
MAHALLE OLMAK İSTEYEN YERLEŞİM BİRİMLERİ SAKİNLERİNE  SORMA VAKTİ GELDİ “ EVET Mİ  HAYIR MI?”

        Tavşanlı’nın özellikle merkeze yakın yerleşim birimlerinde yaşan hemşehrilerimize  sorma zamanı geldi. Ne soracağız?” Tavşanlı Belediyesi’ne bağlı mahalle olmayı düşünür müsünüz? Hangi köyümüz  bu konuda istekliyse yapılacak şey  buralara sandığı koymaktır.Yani Halk oylaması(Referandum) sonucu belirleyecektir.
        Tavşanlı Belediyesi’nin halen 19 mahallesi  var. Bunlara yenilerinin eklenmesiyle ister istemez belediyenin yükü artacak ama Tavşanlı Belediyesi sınırları içinde yaşayanların sayısı da  olumlu etkilenecektir. Halen 71 binlerde dolaşan nüfus  en azından  8O binleri bulacaktır.Tavşanlı İlçesi’nde nüfus artacak,köylerin sayısı ise azalacaktır. Mahalleye dönüşen köylerimiz belediye imkanlarından yararlanacaktır. En azından içme suyundan , Temizlik , sağlık, ,alt yapı    hizmetlerinden yararlanacaktır. Bana kalırsa  2O18 yılı sonunda veya 2O19  yılı  başında bu gerçekleşmelidir.KAYIKÖY,DERECİK KÖYÜ,GÖBEL KÖYÜ,AYVALI KÖYÜ, KARAKÖY,Organize Sanayi Bölgesi köyleri, DEVEKAYASI KÖYÜ,ÇOBANKÖY,ŞAHMELEK  KÖYÜ  ve ALİKÖY   yeni mahalleler olarak  Tavşanlı Belediye Sınırları içine alınmalıdır. TEPECİK Beldesi  yeni mahalleler içinde yerini alabilir.  TUNÇBİLEK  ve BALIKÖY BELDE OLARAK kalabilir.   
     


       

 
Etiketler: BU, HAFTAKİ, KÖŞE, YAZILARIM,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
44 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
61 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
723 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
30 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
77 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
320 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
126 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
655 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
334 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
393 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
315 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
838 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
470 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
463 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
396 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
536 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
586 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
267 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1049 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
902 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1172 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1279 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
828 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1333 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
986 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
776 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1849 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2465 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1085 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1468 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1322 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1326 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2246 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1913 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
958 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1119 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1676 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1862 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1167 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
902 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1124 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1387 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1847 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1254 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1123 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1265 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1038 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1192 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
997 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1007 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1129 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
961 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
871 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1043 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
991 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1481 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1624 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1220 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1249 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1151 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1204 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1005 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1273 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1516 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1470 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2007 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1389 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1437 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1372 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1145 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1710 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2344 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2009 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1831 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1372 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1163 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1559 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3557 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2894 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2309 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1644 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1970 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2109 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1833 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1932 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1836 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1774 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1573 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1719 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2630 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1543 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1673 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2014 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1790 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2101 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2519 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2459 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1579 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2367 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1649 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1612 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2006 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1710 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1489 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1721 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1823 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1678 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2224 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2249 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1676 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1644 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1619 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2656 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2086 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2135 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1579 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2154 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1976 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2142 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1915 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1809 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1909 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1884 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2168 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1909 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3394 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1837 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2027 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1991 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2691 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1699 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2175 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1624 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2980 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1776 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1737 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1586 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1801 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2166 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1852 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2011 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2547 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2656 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2348 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2136 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2158 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2128 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1903 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3187 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2990 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16631 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2269 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3297 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3563 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2945 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2466 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2515 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3179 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3438 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2110 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2808 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2739 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3418 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2461 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2563 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3083 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2219 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3007 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2510 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2854 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2818 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2863 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3250 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2734 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2913 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2965 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3936 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2770 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4605 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2637 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4194 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3036 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3286 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4296 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2951 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2464 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2595 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2683 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4392 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3059 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3003 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3196 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4213 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2878 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2225 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2474 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2629 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2693 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2624 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2889 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2820 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2373 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2631 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2421 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2691 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2467 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2589 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2829 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3190 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2749 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3810 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2785 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2649 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3144 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3305 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3288 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3284 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3733 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3232 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2689 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3788 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2779 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2996 Okunma.
Haber Yazılımı