301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
16 Haziran 2019 - Pazar 09:27 Bu yazı 528 kez okundu
 
Bu hafta kaleme aldıklarım
Bülent Alpagut
 
 
 TAVŞANLILI ÇOCUK ŞAİR ECRİN’İN  ŞİİR KİTABINI OKUYAN VAR MI
 
   Tavşanlı,ince duygulu,naif,sevecen,hassas, insanların diyarıdır.Yazarları,şairleri,müzisyenleri,zanaatkarları,sanatkarları,üstatları vardır. Geçtiğimiz günlerdeydi  telefonumun ucunda aziz dostum berber Ergun Ekiz vardı. Laf döndü dolaştı Tavşanlı’da Fatih İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinden Ecrin’e geldi. Ecrin hemşehrimiz İsmail Sert’in kızı. Henüz 13 yaşında bir kızımız. öğretmeni İbrahim Koç’un üzerine titrediği öğrencilerinden.Ecrin öğretmenleri  Maide Konuk,Tuba Yeşil , Osman Tosun ve  Hatice Bozdemir’in de  gönlünü  çalmış.Ortaokul müdürü Mehmet Korul ve müdür yardımcılarından  Halil Solmaz’ın da  vazgeçilmezi. Ecrin arkadaş canlısı. Deniz Demir,Rukiye Vural  ve A. Betül Güneş’i canı kadar seviyor.
           Ecrin şiir yazmaya başladığı zaman  annesi Zübeyde Sert’in dikkatini çekmiş. En büyük desteği de annesinden görmüş. “ sessizlik” Ecrin’in ilk şiir kitabı oluyor.Anneannesi  Sıttıka Üftadeoğlu ve dedesi Doğan Üftadeoğlu’nun güzel torunu Ecrin kardeşi Erva ve babası İsmail Sert’i de her an taktirle anıyor.
           Sevgili Ergun Ekiz Ecrin’in şiir kitabını bana ulaştırdı.İzmir’de elime geçtiğinde bir solukta okuduğum bir şiir kitabı Kırkı da birbirinden güzel şiirler..Anneannesiyle ve kendisiyle telefonda görüştük. Kendilerine  sözüm vardı. Sözümde durdum. 
            Bana göre Ecrin Tavşanlı’nın ilk çocuk şairidir. İnşallah yeni yeni  şiir kitapları çıkarır.Dayısı  değerli kardeşim M. Mustafa Üftadeoğlu’nu da gösterdiği hassasiyetten ötürü  kutluyorum. . Madeni keşfetmiş. Desteğini sürdürsün.Bu madenden  daha çok nadide ürünler çıkabilir.Sevgili Mustafa’nın kanımca   manevi mirasını  en büyük  sanat ve kültür hazinesini  artık emanet edeceği bir aile bireyi var.Büyük dedesinin erdemli ve büyük bir zat olduğunu biliyoruz. Ecrin’de tabii ki  bu zatın genleri var. Sayın Mustafa Üftadeoğlu marifetin iltifata tabi olduğunu bilenlerden. İltifat olmadan da  uygun bir ortam ve zemin bulunmadan  hiçbir çalışmanın amacına ulaşamayacağını iyi biliyor.
            Ben de şiirler yazdım ama kitaplaştıramadım. Tembellik  mi desem, yoksa başka bir şey mi bilmiyorum.Bu nedenle Ecrin’e saygı duyuyorum. İlk gördüğümde kendisini kucaklamak isterim. Allah nazardan korusun.
      HEM  MÜHENDİS HEM  YAZAR
 
    Yetkin İnşaat Mühendislerimizden Kamil Yumurtacı’nın el emeği göz nuru eseri adresime ulaştı. Allah inandırsın içine bakmadan dışına hayran kaldım. Ne güzel bir kitap olmuş.Kamil Yumurtacı 6 Ocak 195O  doğumlu bir hemşehrimiz. genelde mühendislik hizmetleri veriyor. Taahhüt,kanalizasyon,kanal,kanalet, PTT Kazı ve Beton işleri  diğerlerini yapıyor. İlkokulu  ve ortaokulu Tavşanlı’da okuyan Yumurtacı, Eskişehir Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği 1977 mezunlarından.Kendisinin 2OOO yılında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan  48 sıra nolu Yapı Denetim İzin,2OO1 yılında Uzman İnşaat Mühendisliği,2OO7 yılında da Yetkin İnşaat Mühendisliği belgeleri var. Ayrıca mesleğinde 4O.yıl  Onur belgesi sahibi. 
      Kamil Yumurtacı Eskişehir, Kütahya illerinde tanınan bir hemşehrimiz. Özellikle Tavşanlılı, Tunçbilekli, Gedizli, Emetli kendisini iyi tanıyor. Halen Tavşanlı’da serbest mühendislik  hizmetleriyle meşgul. 
      Bu kadar işinin arasına bir de kitap sığdırmış. “Kur’an-ı Kerim  Mealinden 3OOO Adet  Soru ve Cevapları” başlıklı kitabını uzun bir çalışmanın sonucunda yazmış.335 sayfalık bu eser bana göre son yıllarda çıkmış en güzel kitaplardan biri. Ama bir günde,bir ayda,bir yılda hemen okunabilecek bir kitap değil. Kitapta sorulan sorulara en güzel yanıtlar kaynağından verilmiş. Eğer doğruysa bu kez ikinci bir kitap için hazırlanıyormuş. Allah kendisine  Hz. Ali  Kuvveti versin.  Kitap çıkarmak kolay bir iş değildir. Herkesin de kitap  sahibi  olması mümkün değil.Tavşanlı’da kitabı olanlara  bir yenisi daha katılmış oldu.Tavsiyem her Tavşanlılının bu kitabı bir şekilde elde etmesi  ve okumasıdır. Bu kitap birkaç bin olarak yeniden bastırılmalıdır.
       Sevgili Yumurtacı’ya kitabını çıkarmada desteğini esirgemeyen sevgili İsmail Benli’ye ve  oğlu İsmail Yumurtacı’ya selam ve sevgilerimi bu vesileyle iletmek isterim.  
   EFSANE SPOR ELÇİMİZ LİNYİTSPOR İÇİN  MÜJDELİ HABERLER                                                                                             VAR
 
               Tavşanlılı efsane spor elçimiz Linyitspor’u  unutamaz. Unutursa vefasızlık eder. Bizi zamanında hop oturtan hp kaldıran bu muhteşem armada değil mydi? Ama gelin görün ki bu efsane futbol takımı bugün Bal Ligi’nde oynuyor. Yani 3. Milli Ligi’n bir alt grubunda mücadele veriyor.
              Kanımca Akın Şirin ile birlikte Linyitspor yeniden küllerinden doğmaktadır. Akılcı  ç abalarla yeniden düştüğü milli liglere doğru yelken açacaktır. Sevgili Akın Şirin’in futbolu sevdiğini biliyorum. Çiçek bile sevgiyle büyük. Bir zamanlar rahmetli meslektaşım Güven Çelikten’in  Halk Eğitim Merkezi’nde Mukadder adlı bir çalışanı vardı. Mukadder kardeşim çiçekleri çocukları kadar severdi. O sevdikçe çiçekler de onu sever ve gelişirdi.   Akın Bey’in Ankara temaslarının olumlu geçtiğini duyuyorum. Ankara da, TKİ  Genel Müdürlüğü’nün de  sanırım Linyitspor’un eskiden olduğu gibi milli liglerde mücadelesine sıcak baktığı anlaşılıyor. 
             . Sevgili Akın Şirin Linyitspor’u borçsuz spor kulüplerinden biri yaptı. Artık transfer politikasında da akılcı bir poltika şarttır. Linyitspor’un başarılarında katkısı inkar edilemeyecek  olan eski milletvekilimiz Hüsnü  Ordu ve eski Linyitsporlu Namık Koyuncu’dan da bu arada yararlanmanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum.  Tavşanlı’nın reklamını en iyi yapan spor kuruluşu Linyitspor en azından Türkiye 3. Milli Ligi’ne mutlaka çıkarılmalıdır.Bunun için Tavşanlılı  üzerine düşeni yapmalıdır Linyitspor’un ilçenin ekonomik,sosyal alanda gelişmesinde önemli bir rol oynayacağını kimse göz ardı etmemelidir.
            Tavşanlılı  Linyitspor’a maddi ve  manevi .desteğini mutlaka vermelidir.Zamanında  Linyitspor Tavşanlı için mucizelere imza atmıştı. Düşünülmesi mümkün olamayanı yapmıştı. Biz de bugün Linyitspor’a vefa borcumuzu ödemek zorundayız. Sevgili Akın Şirin’e gösterdiği çabalar için İzmir’den selam ve sevgilerimi  gönderiyorum.  
  ÖĞRETMENEVİ KONUSUNDA SIKINTI YOK  
  Tavşanlı öğretmenevi  bugün olmasa bile yarın mutlaka  çözüme  kavuşacaktır. Çünkü Tavşanlı’da en ciddi ağızlardan biri sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Salim Karaboğa ile zaman zaman telefonlaşıyoruz.Son konuşmamızda bu konuya da  bir nebze değinmiştik.Bana aynen:” Değerli , Hocam,Öğretmenevi konusuna yanlış giden bir şeyler yok.Sadece alınan tasarruf tedbirleri  dolayısıyle beklediğimiz ödeneğin gecikmesi söz konusu.önümüzdeki  günlerde Bakanlık yetkilileriyle  konuyu tekrar görüşerek  ödeneklerin intikali için  çalışacağız.Planımızda bir değişiklik asla söz konusu  değildir” demişlerdi.Bu sözleri  kaynağından aldığım içini ciddi buluyorum.
    Bugün  Tavşanlı İlçesi  sınırları içinde yuvarlak bir rakamla 3OOO  civarında  çalışan ve emekli olan öğretmen var.Bunların aileleri de cabası. Her öğretmen arkadaşım bugüne kadar bir Öğretmenevi özlemi içinde olmuştur. Bunu yakinen biliyorum.Üstelik Tavşanlı Kütahya’nın en gelişmiş,sosyal,ekonomik ve kültürel alanlarda tavan yapmış bir ilçesidir. Bir öğretmenevi  Tavşanlı’ya gereklidirTavşanlılı öğretmen de bunu çoktan hak etmiştir.
     Tavşanlı Öğretmenevi olarak düşünülen bina Kanal Caddesi’ndedir. Konumu da güzeldir. Tavşanlı’nın en ortalık yerindedir..Tavşanlılı öğretmen yıllar öncesinde bile mütevazı bir öğretmenevine sahipti. Bu kendi harçlıklarıyla hizmete sokulan binası  Askeri Darbe ardından Hazine’ye intikal etmişti.Aslında Tavşanlılı Öğretmenin devletten alacağı vardır.
      Sonra ne oldu? GLİ’de  çalışan Maden İşçilerinin sendikası  Türk Maden-İş Batı Anadolu  Şubesi( Sendikası)’nın eğitim amaçlı Tavşanlı’da halen sayın kaymakamımızın lojmanı bitişiğinde inşa ettirdiği bina öğretmene tahsis edlmişti.Tam bir öğretmenevimiz oldu diye sevinirken bu kez  bu tesis Kütahya Özel İdares’ince satın alınmış ve bir süre sonra da Tavşanlılı öğretmen “ kusura bakmayın” denilerek  kapının önüne konulmuştu.
      Bundan sonra artık Tavşanlılı öğretmenin uğrak yerleri kıraathaneler,kahve köşeleri,kiralanan odalar ve evler olmuştur.Öğretmenin bir adresi olamamıştır.
      Beni en çok sevindiren husus halen ilçenin çok değerli,çalışkan,sevecen,öğretmen dostu bir sayın kaymakama ve bir ilçe Milli Eğitim Müdürüne sahip  olmasıdır .Her ikisi de bir öğretmen dostudur.Ben acizane olarak bu işin takipçisiyim.Sayın Milli Eğitim Bakanımıza da bu konuda  başvurdum.Kendisi de son yıllarda Türkiye’de en çok özlenen Milli Eğitim Bakanı olarak görev başındadır.
     Gönlüm ister ki bu 24 Kasım gününde  bu Öğretmenevi hizmete açılsın.Bu günde Tavşanlılı Öğretmen evi sayılan öğretmenevine kavuşabilsin.Bu tarih yani 24 Kasım 2O19 tarihi çok önemli. Neden? Türk Kurtuluş Savaşı’nın tohumlarının ekildiği tarihin 1OO. Yıldönümüne rastladığı için.Ben sayın müdürüm Karaboğa’ya sonsuz güveniyorum.Haydi rastgele diyorum.
            DEDELER MAHALLESİ’NDEN  SİTEM VAR                     
    Bir dostumla  telefonda konuşuyoruz. Bana hal hatırdan sonra ne dedi bilir misiniz?:” Hocam,Dedeler Mahallesi anası babası olmayan yetimlere benziyor”Önce şaşırmıştım.Ama anlamıştım da. Yani demek istiyordu ki,Dedeler Mahallesi Belediye Sınırları içindeki 19 mahallenin en garibi.Bu sevgili dostuma göre bugün Dedeler Mahallesi’nde yaşayan 4OO nüfus Doğalgaz nimetinden yararlanamıyor.Dünün köyü,bugünün mahallesi Dedeler müşfik bir elin sırtlarını sıvazlamasını bekliyor olmalı. Rahmetli ünlü hemşehrilerimizden Doçent Dr. Rahmi Oruç Güvenç ölmeden önce yakınlarına  ne  demiş biliyor musunuz?” Biz aile olarak nerelerden gelip bu köye yerleşmişiz.İlk gelenlerdeniz ama  soyadımızı taşıyan,adımızı taşıyan bir sokak,cadde tabelamız bile yok” Buna katılıyorum. Ben Moymul’un üst başını Dedeler’e bağlayan yola rahmetli Rahmi Oruç Güvenç’in en azından bir adının verilmesini ilk teklif edenlerdenim.Ama sanırım telaşeli günlerde bu teklifim unutulmuş olmalı.Ama yine de geç kalmış değiliz. Sayın belediye başkanımız Güler’in bir teklifi ve sayın belediye meclisi üyelerinin oylarıyla  bu hemen gerçekleşebilir.Bugün aramızda olmayan rahmetli Oruç’un da ruhu şadedilmiş olur. Hem de mübarek günlerde.
     Dedeler Mahallesi’nde “ Uzunkollu Sarı İsmail Sultan”  da bundan hoşnut olacaktır.Dedeler Mahallesi’nde mahalle sakinleri diğer mahallelerde olduğu gibi  gerçekleştirilen hizmetleri kendi mahallelerinde  görmek istiyor.Dedeler Mahallesi’nde   rahmetli arkadaşım Hasan Kılıçarslan’ın sağlığında çok güzel düşüncelerimiz vardı.Bir Cem Evinin hayalini yaşıyorduk.Bu Cem Evi sonradan gerçekleşti. Ama amacı dışında düğün salonu oldu.Her yıl  Hacı Bektaş Şenlikleri’nin bir devamı bu mahallemizde kutlanacaktı. Semazenler izlenecek,keşkeş dağıtılacak,kardeşlik duyguları pekiştirilecekti.Mahalleye yurdun dört bir yanından yüzlerce davetli gelecekti.Tavşanlı’nın sosyal,kültürel ve ekonomik alanda bir nebze nefes alması sağlanacaktı.Bu şenlikler Tavşanlı’ya katkı verecekti.
      Birkaç çocuk oyun alanı,bir park,seracılık faaliyetleri,sokak dizaynları,kültür hareketleri,bayanlar için yetiştirme kursları,el sanatları teşvikleri,sebze ve meyve  uygulama alanları,ağaçlandırma faaliyetleri,konservecilik,kitaplık( Sarı İsmail Sultan Kitaplığı), konferans,açık oturum,panel gibi faaliyetler Dedeler Mahallesi’ne yakışacaktır.
      Bana telefonda sitem eden arkadaşıma  katılıyorum. Siteminde haklıdır.Aklıma yıllar öncesinde  Tavşanlı’ya gönderildiği söylenen bir mektup geldi.Mektubun sonunda aynen  şunlar yazılıymış.:” Tavşanlı’nın birkaçına,Moymul’un üst başına,Dedeler’in kaffesine(tamamına) selam “ Dedeler Mahallesi sakinlerinin duasını almak başarılarda imamedir.                 
                                                 
      İTİKAF
 
           Kendini bir konuya verme,dünya işlerinden vaz geçip  bir yere kapanma ,ibadet etme anlamına gelen itikaf genelde Ramazan Aylarının son 1O günü içinde yapılan bir ibadet şeklidir. İtikafa çekilenlerin tamamiyle özel durumlar dışında  itikafa çekildiği mahalden uzaklaşmaları  mümkün değildir. Bunun aksi halinde itikafın  yüce amacı dışına  çıkacağı düşünülür.
           Her Ramazan Ayı’nın son 1O gününde itikafa çekilenler  vardır.Bu ülkemizin ve İslam Alemi’nde bir çok ülkede  üzerinde hassasiyet gösterdiği bir durumdur. Bu kez Tavşanlı’da değerli din adamlarımızdan Ahmet Yaşar Çakmak Hocaefendi’nin  Tavşanlı’nın her türlü bela ve musibetten korunması için  itikafa çekildiğini duydum. Çok mutlu oldum. Allah yaptığı duaları kabul etsin. Ahmet Yaşar Çakmak bizler için dua etti. Bizim  de başta rahmetli babası ve aile bireyleri için birer Fatiha veya Yasin-i Şerif okumamız artık  farz olmuştur. 
           Allah kendisinden razı olsun. Bizi düşünenlerden de. Bugüne kadar itikafa çekilen tüm hemşehrilerimizden aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet,hayatta olanlara da sağlık ve afiyetler dilerim.        
 
Etiketler: Bu, hafta, kaleme, aldıklarım,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
46 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
702 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
27 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
74 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
310 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
125 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
648 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
323 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
387 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
308 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
827 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
457 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
455 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
389 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
574 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
261 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1042 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
896 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1158 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1272 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
820 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1325 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
974 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
768 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1843 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2465 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1080 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1462 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1308 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1321 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2236 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1901 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
951 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1118 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1297 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1670 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1855 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1159 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
899 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1119 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1379 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1839 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1250 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1115 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1262 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1029 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1184 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
994 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1004 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1123 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
958 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
865 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1038 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
983 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1473 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1617 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1214 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1242 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1142 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1199 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1001 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1262 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1511 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1465 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1987 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1382 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1430 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1367 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1136 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1706 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2334 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2002 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1808 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1370 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1159 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1554 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3550 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2891 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2305 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1637 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1958 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2087 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1823 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1930 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1827 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1768 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1565 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1711 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2625 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1539 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1666 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2006 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1783 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2093 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2516 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2456 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1576 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2361 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1646 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1607 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1994 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1706 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1485 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1717 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1814 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1670 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2220 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2244 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1671 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1637 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1611 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2652 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2080 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2132 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1577 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2153 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1968 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2132 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1911 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1806 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1907 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1879 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2161 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1898 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3378 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1832 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2021 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1988 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2684 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1696 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2160 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1618 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2942 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1769 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1729 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1575 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1796 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2158 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1845 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2008 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2544 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2650 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2346 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2131 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2155 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2123 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1899 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3180 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2980 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16407 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2266 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3294 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3545 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2939 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2461 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2510 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3146 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3432 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2105 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2805 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2736 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3410 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2457 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2558 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3078 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2215 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3001 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2499 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2848 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2808 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2860 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3243 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2732 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2909 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2956 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3929 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2765 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4598 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2630 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4190 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3030 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3276 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4287 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2949 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2455 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2591 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2678 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4387 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3054 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2995 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3193 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4209 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2874 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2218 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2467 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2625 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2687 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2622 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2885 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2810 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2369 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2627 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2419 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2687 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2462 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2577 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2825 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3188 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2743 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3789 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2778 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2640 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3139 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3303 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3286 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3273 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3722 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3224 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2685 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3784 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2772 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2987 Okunma.
Haber Yazılımı