301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 18:59 Bu yazı 2466 kez okundu
 
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
Bülent Alpagut
 
 

       YENİ YÖNETMELİK ÇIKTI TAVŞANLI’DA BİR ÇOK YERDE  YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ                              
      Yeni bir yönetmelik yeraltının  özellikle  araçlara  açılması için  bulunmaz bir fırsat yaratacak.Bugün caddeler,sokaklar,meydanlar araçtan geçilmez duruma geldi. Bir şeyler yapılmalıydı. Bu  artık gerçekleşecek.,Gelelim Tavşanlı’ya. Allah sıhhat ve afiyet versin değerli belediye başkanımızın projelerinden biri olan  Bedesten’in altında  küçük te olsa bir iki katlı otopark hayata geçirilmek üzere.Şimdi gözler yeniden dizayn edilecek olan Cumhuriyet Meydanı’na çevrildi.Kulakları çınlasın eski belediye başkanlarımızdan, daha sonra milletvekilimiz oldu Hüsnü Ordu Cumhuriyet Meydanı’nın altının oyularak altına çok sayıda aracın park edebileceği bir otoparka dönüştürülmesini düşünmüştü.Hatta o zaman müessese idi GLİ Müdürlüğü’nün bu konuda mevcut makine parkından da yararlanılacaktı.Her şey güzel gidiyordu. Ama olmadı. Meydan kırmızı tuğlalarla zenginleştirilerek yeniden dizayn edildi ve hizmete sunuldu.
      Keşke daha o zaman bu düşünce hayata geçirilebilseydi. Ama aynı sıkıntı şimdi de yaşanıyor. Hükümet Konağı kısa bir süre  sonra yıktırılacak. Bu arada ilçenin  194O’lı  yıllarda inşa edilen sonra yıktırılan Halkevi’nin  arta kalan  son parçası ki bir süredir Vergi Dairesi Müdürlüğünün hizmetindeydi o da yıktırılacak.Çıkacak ortaya dev bir meydan. İşte şimdi bu meydanın yeniden dizayn edilmesi sırasında altının kazılarak büyük bir yer altı otoparkı haline getirileceği  belirtiliyor.Tam da yeni çıkan yönetmelik  çerçevesinde  bulunmaz bir fırsat.
      Halen Arifağa Camii ile eski Atatürk Lisesi binası arasında kalan  okul bahçesinin altı da değerlendirilebilecek.İstenildiği taktirde bu bahçenin altı mükemmel bir yer altı otoparkı olabilecek.Hem de çok sayıda araç kendine yer bulabilecek. Tavşanlı’da bu sadece iki örnek. Daha nice uygun alanlar var. Öyleyse gelin bu yeni yönetmelik hükümleri çerçevesinde ilçemizi bu trafik sorunundan kurtaralım.,Caddelerimiz,sokaklarımız,meydanlarımız nefes alsın. Dünyanın dört bir yanında artık otoparklar yerin altına alınıyor.bu da bir çok ülkeyi ferahlatmış durumda.Değerli başkanımız Mustafa Güler’e bu konuda destek veriyorum. Bu gerçekleşmeyecek bir proje değildir. Keşke yeni Hükümet Konağı’nın altı da oyulsaydı da buraya araçlar girebilseydi. Ne de güzel olurdu.2O19 yılı itibariyle Tavşanlı’da yeniden ele alınacak yapıların altı kesinlikle otopark olacağına göre   bence ilk etapta İstiklal İlköğretim Okulu Bahçesinin altını oyalım. Bu otopark belki de okullarımızın menfaatına tahsis de edilebilir. Geliriyle Milli Eğitimin çalışmaları güçlendirilebilir.Okullarımızın altı potansiyel birer otoparktır. Yeter ki değerlendirilebilsin.Fikir fikirden üstündür. Daha güzel düşünceleri olanlar varsa buyursunlar. 
   EYLÜL AYI VE KAYBETTİKLERİMİZ DEN BAZILARI   
   Rahmetli Ardo Video sahibi,Tavşanlı’nın Kara panteri,Mehmet Bacaksız’ın bir not defteri vardı.İşyerine her gittiğimde bu defteri açar akla hayale gelmedik kişilerin ölüm tarihlerini söylerdi.Bazen telefonla arar  benimle ilgili aile bireylerimden de söz ederdi.
   Bu defter duruyor mu bilmiyorum. Belki Tansel bir yerlerde saklıyordur.Benim de ajandamda bazı dostların ölüm ve doğum tarihleri vardır. Onları zaman zaman karıştırır hatta ilgilileri arayarak hatırlatırım.
   Eylül ayını açtığımda  O6.O9.2O14 tarihinde aramızdan ayrılan ,ilçemizde O2.O8.1963-1O.O1.1968 tarihleri  arasında görev yapan  ilçemizin 21.Kaymakamı Salim Çankırı’yı gördüm.Beş yıl Tavşanlı’ya hizmet etmişti.Ben o tarihlerde ilçeye bağlı,sayın belediye başkanımız Mustafa Güler’in köyü Derecik Köyü’nde müdür yetkili öğretmendim. Birleştirilmiş sınıflarımız vardı. 1-2-3 .sınıflar bir derslikte,4-5  sınıflar  bir derslikte öğrenim görüyordu. Yeterli sıram ve oturağı yoktu. Kendisinden  bir miktar sıra ve oturağını rica etmiştim. Bir gün haber gelmişti.”Kaymakam Bey ziyarete gelecek tedbirini al “demişlerdi.Aldığım tedbirler arasında tereyağında kızarmış,yufkaya sarılmış bir köy tavuğu,patatesli,peynirli,kıymalı gözleme,ayran,pirinç pilavı ve  Kemalpaşa tatlısı.Kaymakamlık makam otosu eski bir jeepti. Rahmetli Ahmet Uzun da makam şoförü.Ahmet’e köy korucusuyla gönderilen bir tavuğu sarıp sarmalayıp peşinen vermiştim. Çünkü rahmetli kaymakam nereye gitse önce şoförünün karnını doyurur sonra kendisi yerdi.
      Rahmetli okul salonundaki tahta masaya oturmuştu. Bir öğrencimin getirdiği masa örtüsünü yayıp kendisine ikramda bulunmuştum. Bana bir ara sıra ve oturağını istediğimi söyleyince  ben de çok sıkıntıda olduğumu ,bir sırada 4 öğrencinin zorlukla oturduğunu ifade etmiştim Koca köy tavuğunu bugün bile nasıl tek başna yiyip bitirdiğini anlayamamışımdır. Ayağa kalkmış.Karnını işaret ederek.” Bak bakalım Bülent Hoca karnım şiş mi?” demiş bizleri güldürmüştü.. Yemeği bitirdikten sonra sınıflara girmiş,öğrencilerle şakalaşmıştı.
      Ertesi gün okulun önüne bir kamyon gelmişti. Tam 29 tane öğrenci sırası ve oturağı bahçeye indiriliyordu. Allah mekanını Cennet etsin. Sevgili insan Salim Bey ruhun şad olsun.
     Eylül  ayında  aramızdan ayrılanlar dan biri de Hv. P. Albb Osman Karakaya’dır. 15 Eylül 2OO7  tarihinde aramızdan ayrılmıştı.İzmir’de cenazesine katılmıştım.Askeri törenle kaldırılmıştı. Askerlik Şubemizde başkandı. Aynı zamanda Garnizon Komutanımızdı.Tavşanlı’yı çok sevenlerdendi. Kendisine Tavşanlı’da oturacak doğru dürüst bir yer bulamamıştık. Çaresiz kendisine  Tunçbilek’te GLİ Müessesesi Mensuplarının ikamet ettiklerİ “ 1 numara” da bir lojman tahsis  edildi. Burada oturdu.O da şubenin “ Baba Komutanları” arasındadır.Çok renkli günlerimiz  oldu. Mekanı Cennet olsun.
     Eylül ayı içinde kaybettiklerimiz arasında Tunçbilek Beldesi Belediyesi’nin efsane başkanlarından Mutahhar Temel de vardır. O9.O9.2O17 tarihinde kaybetmiştik. Tunçbilek’te en uzun görev yapan belediye başkanıydı. Bir öğretmendi. Bir lise müdürüydü.İzmir’in kurtuluşu günü  aramızdan ayrılırken  bütün Tavşanlılıyı üzmüştü.Mekanı Cennet olsun.o’nun bayrağı şimdi sevgili Agah Aşkın’da Hizmet yarışına  rahmetli Temel’in bıraktığı yerden devam ediyor. Şükür ki sevgili Temel’i aratmadı. Tunçbilek Agah Aşkın’la  mutlu görünüyor.  
                  GEÇMİŞ OLSUN SAYIN BAŞKAN 
    Tavşanlı’nın Üç Eylül etkinlikleri sırasında  TV’den canlı olarak yayımlanan bir konser  izlemiştim..Sayın Belediye Başkanımız ,,Sayın Kaymakamımız,sayın AKP İlçe Başkanmız  eşleriyle Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan büyük sahnenin hemen önünde konseri izliyorlardı.Sadece sevgili Nejat Tülek’e ulaşabilmiş ve sayın belediye başkanımıza teşekkürlerimizi sunmasını rica etmiştim..Sevgili Tülek te sayın başkana  ulaşmış. Bana göre sayın Belediye Başkanımız  gayet sağlıklıydı. İşte sayın başkanın son görüntüsü bende buydu..
      Allah  sayın başkana  yardım etmiş. Hafif bir terleme,ilk gittiği yer Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi,bir kalp ve damar hastalıkları uzmanın tavsiyesiyle Kütahya’ya gidiş. Ardından bir anjiyo.  Bu da yetmiyor. Ankara’da tıkalı damarlar açılıyor.Önemli bir operasyon. .İyi ki Ankara’ya gitmiş. Suyun başı önemlidir. İyi bir  ekip ve başarılı bir müdahale.  . Aldığım bilgiler  sevindirici.Başkan  herhangi  bir enfeksiyona karşı  bir süre gözlerden  uzak tutulacakmış.  Çok isabetli.Çünkü bizde operasyonlar başarılı olduğu halde hastaları  enfeksiyonlar götürüyor.Yani ziyaret amacıyle gelenlerin taşıdığı mikroplar. Çünkü bizim alışageldiğimiz yanlışlardan birisi de hastanın yattığı yatağa bile oturup,hastayı  tedirgin etmemiz değil mi? Böyle yapmakla hastaya en büyük kötülüğü yaptığımızı asla düşünmüyoruz. Sevgili 2. Başkan vekili Ali Özden’e de buradan başarılar diliyorum.Sayın Başkan Güler koltuğuna  oturuncaya kadar büyük yük üzerinde olacak. İşlerin aksaması  söz konusu değil. .Zaten Tavşanlı Belediyesi artık oturmuş bir belediye. İşlerin tıkır tıkır yürüdüğünü  biliyoruz” Şeyhi şeyh yapan müritleridir” sözü güzeldir. Tavşanlı Belediyesi ekip çalışmasıyla başarılara  bir bir imza atmayı sürdürüyor. Sayın Güler mutlaka  yakın bir gelecekte görevinin başına dönecektir. Hizmet yarışı devam edecektir  Ama sayın başkanı eskisi gibi çok yormamamız şart. Tekrar söylememde yarar var. Eğer başkan sürekli hareket halinde olan biri olmasaydı  kendisini ansızın kaybedebilirdik.
    Sayın Güler  2OO9’dan beri  Belediye Başkanımız. Derecik Köyü’nde dürüst,çalışkan,güzel bir aileye mensup. Bir okumuş köy çocuğu.2O18 yılının  şu günlerinde toplam hizmet süresi  sanırım 1O yılı dolduracak..Tavşanlı’nın ilk Belediye Başkanı rahmetli Hacı Ahmet Hamdi Efendi(1885-1886) yılları arasında  Tavşanlı’da  görev yaparken Tavşanlı bir avuç içi kadar bir yerleşim yeriydi.Sayın Mustafa Güler’in  belediyesinde 19 her biri birbirinden değerli,güzel,gelişmiş mahalle var. Hizmet yarışı devam ediyor. Sayın Güler bayrağı  sayın Ali İhsan Çakır’dan devralmıştı.Bayrak halen sayın Güler’de.  Tavşanlı merkezde 71 binin üzerine çıkan,genelde  1OO bini aşmış   nüfusa sahip  bir ilçe Birkaç ilden de büyük.Belediye sınırları içindeki  mahalle sayısı ise 19 ‘a ulaşmış.( Yeni mahalleler sırada).1885 yılında Tavşanlı merkezinde  sadece üç mahalle olduğunu   biliyoruz .İlk başkandan   2O18 yılının sonbaharına kadar   133 yıl geçmiş.İlk başkanın  zor koşullarda  yönettiği belediye ile sayın Güler’in belediyesi aynı belediye değildir..Bu kadar süre içinde rahmetli  Hacı  Ahmet Hamdi Efendi ile sayın Mustafa Güler arasında 48 Belediye Başkanının görev yaptığını da unutmayalım. 
    Her yiğitin bir yoğurt yiyişi olduğuna göre  görev yapmış 48 belediye başkanını da aynı kefeye koyamayız. Her belediye başkanının ayrı bir dünya görüşü,bir yönetme biçimi,bir çalışma programı olduğunu da göz ardı edemeyiz. Kendi nevi şahsına münhasır insanlar olduğunu düşünmeliyiz. Tavşanlı Belediyesi’ni bazen kanunla bazen de karnıyla yönettiğini söyleyen  belediye başkanları bilirim. ..Rahmetli Belediye Başkanı Enver Girgin de bunlardandı.  Bir gün bizzat kendisi ifade etmişti:”Belediyeyi bazen kanunla bazen karnımla yönetiyorum”d erdi.Tavşanlı Belediyesi’nde ilk büyük bütçe sayın eski belediye başkanlarımızdan sonra milletvekili oldu Hüsnü Ordu  dönemindeki bütçedir.Duyduğumuzda dudaklarımızda  uçuk çıkmıştı.Eski günleri düşünmüş,belediyenin ne kadar sıkıntılı dönemler atlattığını hatırlayarak  sevinmiştik. Ama Sayın Güler’in 2O18 yılı bütçesi ise  aklımızın hayalimizin ucundan dahi geçmeyen bir büyüklükteydi Anlamıştık ki Tavşanlı Belediyesi artık büyük bir belediyedir. Güçlüdür ve vizyon projeleri hayata geçirebilecek güce erişmiştir.
     Eğri oturup doğru konuşalım mı? “ At sahibine göre kişner”. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i çok yorduğumuzun farkındayım.2OO9 yılında başkan seçip başkanlık koltuğuna oturttuğumuz  sayın Güler’in 2OO9 yılındaki fotoğrafıyla     şimdiki  fotoğrafı  sizce aynı mıdır? Bana  göre değildir.Hiç kimse alınmasın. Beyler  başkanı bizim sorunlarımız  eskitti,yaşlandırdı.Hocasıyla talebesini yan yana koyun fark edersiniz. Son belediye ziyaretinde kendisini bulamamıştım. Kalemde otururken  kendisinin asıl makam odasında değil hemen yanındaki mütevazi odada çalıştığını,daha doğrusu Tavşanlı’yı bu odadan  şekillendirdiğini  söylediklerinde makam odasındaki koltuğunun neden  tozlu olduğunu anlamıştım.Bu başkanın makam odasında devamlı oturmadığının en güzel   deliliydi.
      Sayın başkan önemli bir  operasyon  geçirmiştir Allah kendisini bizlere yeniden  bağışlamıştır.Çünkü yarım kalan hizmetler vardır. Bunları da sayın başkan çözecektir..Allah izin verirse  sayın başkanı  yeniden aramızda göreceğiz.. Şifa bulup geliecek yeniden koltuğuna oturacaktır. 31 Mart 2O19’a kadar önünde 6-7 aylık bir süresi   var..Ya “ Devam””diyecektir.Kaldığı yerden çalışmalarını sürdürecektir. . Ya da:” Tamam” diyecektir  asıl mesleğine geri dönecektir..Veya hiç çalışmayacak  kendisine yeni bir yol çizecektir. .Mustafa Güler Tavşanlı’nın kabuğunu kıran başkan olarak hatırlanacaktır.Cesur kararlarla bir çok sorunu çözmüştür.Bu arada kendisini sevenler de olmuştur sevmeyenler de.Toplum menfaatına uygun kararlarını kimse eleştiremez. Kendi menfaatına bir şeyler yaptığını sanmıyorum.. Bizim yıllardır göremediklerimizi bize göstermiştir.Ben hakkımı yerden göğe  helal ediyorum. O da helal etsin. Zaten önümüzde bir yerel seçim daha var.Vereceği karara saygılıyız.” Tamam” da diyebilir,” Devam” da diyebilir. Kanuni Sultan Süleyman Han’ın  dünyaca ünlü sözlerini önemsiyorum:” Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi/Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”Sağlık her şeyden önemlidir.Şurada birkaç lokma ile karnımız doyuyor. Fazlasını yiyebiliyor muyuz? Bazı yetkililer,yöneticiler, sorumlular zamanı geldiği zaman en iyi kararı veriyorlar.Ben 1992 yılında başıma müdür olarak gönderilen öğrencim Ahmet Benli’nin.” Hocam emekli olmayı düşünmüyor  musunuz?” sorusunun ardından emekli dilekçesini veren bir insanım.Mekanı Cennet olsun. İyi ki böyle bir soruyu sormuş ta 26 yıl önce emekli olmuşum..Kimse sayın Güler’in kara  kaşıyla,kara gözüyle  ilgilenmiyor.O’nun yaptıklarını değerlendiriyor. Bazılarına  hoş görünmüş olmayabilir.Nihayet hepimiz insanız. Hiç birimizin huyu tüyü birbirine benzemiyor. El parmaklarımızın izi bile  aynı değil.Bugüne kadar 48 belediye başkanı yüzü gören,huyunu tüyünü iyi veya kötü  bilen insanımız sandıkta kazanarak işbaşına gelen bir yetkiliye tahammül etmek zorundadır.Beğenmiyorsanız sandıkta  hesabını kesersiniz olur biter.Bu hep te böyle olmadı mı? Ama Sayın Güler  bugüne kadar görev yapmış 48 belediye başkanı arasında  ayrı bir tat ve ayrı bir lezzettir.Bunu zaman içinde daha iyi anlayacağız. Sayın başkanla bire bir görüşmeden,anlatacaklarını dinlemeden ,tartmadan,ölçmeden,ön yargılarla eleştirip kendisini savunmasız bırakarak  eleştirerek  bir yere varamayız.  Kovboy filmlerindeki gibi  alel acele bir yetkilinin boynuna yağlı ilmeği takmak ,O’nu asmak yerine  O’na  savunma hakkı tanımamız gerekmiyor mu?  

 

 
Etiketler: BİR, ÇOK, YERDE, , YERİN, ALTINA, GİREBİLİRİZ, , , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
44 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
61 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
723 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
30 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
77 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
320 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
126 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
655 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
334 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
393 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
315 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
838 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
470 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
463 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
396 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
536 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
586 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
267 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
546 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1049 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
902 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1172 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1280 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
828 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1333 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
986 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
776 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1849 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1085 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1468 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1322 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1326 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2246 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1914 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
958 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1119 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1302 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1677 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1862 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1167 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
902 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1124 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1387 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1847 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1254 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1123 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1266 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1038 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1192 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
997 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1007 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1129 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
961 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
871 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1043 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
992 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1481 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1624 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1220 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1249 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1152 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1204 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1005 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1273 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1516 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1470 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2008 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1389 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1437 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1372 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1145 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1711 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2344 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2010 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1831 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1372 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1163 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1559 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3557 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2894 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2309 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1644 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1971 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2109 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1833 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1932 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1836 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1774 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1573 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1719 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2630 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1543 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1674 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2014 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1790 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2101 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2519 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2459 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1580 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2367 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1649 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1612 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2006 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1710 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1489 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1721 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1823 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1678 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2225 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2249 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1676 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1644 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1619 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2656 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2086 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2135 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1579 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2154 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1976 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2142 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1915 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1809 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1910 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1884 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2168 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1909 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3394 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1837 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2027 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1991 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2692 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1699 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2175 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1624 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2981 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1776 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1737 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1586 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1801 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2166 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1852 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2011 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2547 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2656 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2348 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2136 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2159 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2128 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1903 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3187 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2990 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16631 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2269 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3297 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3563 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2945 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2466 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2515 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3179 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3438 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2110 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
543 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2808 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2739 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3418 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2461 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2563 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3083 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2219 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3007 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2510 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2854 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2818 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2863 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3250 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2734 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2913 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2965 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3936 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2770 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4605 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2637 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4194 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3036 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3286 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4296 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2951 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2464 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2595 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2683 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4392 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3059 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3003 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3196 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4213 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2878 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2225 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2474 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2629 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2693 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2624 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2889 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2820 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2373 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2631 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2421 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2691 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2467 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2589 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2829 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3190 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2749 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3810 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2785 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2649 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3144 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3305 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3288 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3285 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3733 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3232 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2689 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3788 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2779 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2996 Okunma.
Haber Yazılımı