301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 12:18 Bu yazı 342 kez okundu
 
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
Bülent Alpagut
 
 
      BAKALIM  BUNDAN SONRA KAÇ  LOJMAN
                                   SATILABİLECEK    
            Ülke bazında  halen Kamuya ait 235.691 lojman olduğu açıklandı. Bunlardan  asker+emniyet mensubu+yargı mensubu olanlara ait olanının sayısının 13O.23O olduğu  ve satılamaz lojman statüsünde bulunduğu belirtiliyor. Peki geride kalan  ve satılmalarına karar verilen 1O8 bin Kamu Lojmanı ne olacak?Bilnidiği gibi bunlardan sadece 3.OOO’i bugüne kadar satılabilmişti. Öyleyse  geride kalan 1O5.OOO Kamu Lojmanı  2O2O yılı başından itibaren satılabilecek mi?Alınan bilgilere göre cazibeyi artırmak için  1O yıl vade ve 12O taksitli bir yeni formül üzerinde çalışılıyor.Alıcıların bu şartlarda lojmanlara eskiye oranla daha fazla ilgi göstereceği ümit ediliyor. 
             Bilindiği gibi Kamuya ait lojmanların büyük bölümü maalesef bakımsız,alınsa bile kullanılması uygun duruma gelebilmesi için para harcanılacak lojmanlar. Aslında bu lojmanlar memurlar tarafından kullanılıyor. En doğrusu bu lojmanların halen kullanan memurlara  satışıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ,geçtiğimiz yıl Maliye Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğü  tarafından çıkarılan  ve Kamu lojmanlarının satış yöntemini  düzenleyen  tebliğde bir değişikliğe gitmiş. Yeni tebliğle  Kamu lojmanlarının satış işlemleri  Maliye Bakanlığı’ndan alınarak  daha önce Milli Emlak  Genel Müdürlüğü’nün de devredildiği  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na verilmişti. Bu da şu demek oluyor: Bugünden itibaren artık lojmanların satışına  artık lojman sahibi olan kurumlar  karar veremeyecek.  Yeni düzenlemeyle  kurumların mülkiyetinde  veya tasarrufunda bulunan  görev,sıra  ve hizmet  tahsisli Kamu  konutlarından  kat mülkiyeti veya kat irtifakı  kurulanlar doğrudan satışa çıkarılacak. Kat mülkiyeti veya kat  irtifakı  kurulması mümkün  bulunan Kamu konutları da kat  mülkiyeti veya  kat irtifakı  kurulduktan sonra  satılacak.Yukarıda ifade ettiğim gibi yakışık olan halen bu lojmanlarda oturanlara öncelik verilmesi nezaket gereğidir. Ama ifade ettiğim gibi emniyet,yargı ve  mensubu ve asker kişiler bu haktan yararlanamıyor. Bugüne kadar uygulanan tebliğde  lojmanı  peşin almak isteyenlere  1O indirim uygulanıyordu. Taksitle  almak isteyenlere de 2O ‘si peşin ,en fazla 4 yıl ve 48  ay taksit yapılabiliyordu. Ayrıca taksite bağlanan borçlar da  her yıl kanuni  faiz oranında  zamlanıyordu. Artık yeni  tebliğe göre 1O  yıl ve   12O ay  taksit  seçeneği getirilmiş bulunuyor. Taksitlere de her ocak ve temmuz ayında TÜFE artışı  kadar zam söz konusu. Eğer yıllık TÜFE  12’yi aşarsa  aşan kısım zam olarak yansıtılmayacakmış.
              Kütahya’da İl  bazında, halen yargı ve emniyet mensuplarıyla askerlerin kaç Kamu lojmanından yararlandıklarını bilmiyorum. Ama bir araştırmacı gazeteci olarak bilmemem benim ayıbımdır.  Tavşanlı’da da lojmanlar var.Bunlardan kaçının satılamaz ,kaçının satılır konumda olduklarını da maalesef bilmiyorum. Ama bir gerçek var. Türkiye’de artık Kamuya ait olup ta satılabilir durumda olanların vakit geçirilmeden elden çıkarılmasından devlet açısından yararlar olduğunu düşünüyorum.
               Bir ara Tavşanlı’nın Tunçbilek Beldesi’nde onlarca Termik Santrala ait Işık sitesi’nde de lojmanlar vardı. Sanırım bu lojmanlar özelleştirme çerçevesinde lüp edilmiştir. Devlet bundan zarar görmüştür. Alan ise rant sağlamıştır. Bir santral satılıyor. Özelleştirilmiş. Kardeşim niye onlarca lojmanı da alıcıya bırakıyorsun?Bu cömertlik devlete pahalıya malolmuştur. Bugün Tunçbilek7teki özelleştirilen Termik Santralı satsan  alana bırakılan lojmanlar ve kocaman bir site santraldan daha kıymetlidir. Çünkü Tunçbilek Termik Santralı her  gün ölüyor. Ölürken de  yakın ve uzak çevrede yaşayanları öldürmeye devam ediyor.  Ama santral bünyesinde  kalan  lojmanların ve  arazinin değeri  santral çoktan  sollamış durumdadır.
                Bir gerçeği kimse göz ardı etmemelidir. Türkiye’de artık Kamu  mensupları (asker,yargı,emniyet) dışında kimseye lojman yaptırılmamalı veya tahsis te   edilmemelidir.  Çünkü lojmanın astarı yüzünden pahalıya gelmektedir. 
               Son tebliğ muvacehesinde  Kütahya’da  lojman konusunda  neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.   
           KÖYLERDEKİ  İLKOKUL  BİNALARI NE  OLACAK                        Türkiye genelinde  kaç okul binamızın  kaderine terk edildiğini bilmiyorum. Bunu bir meslektaşım da sormuştu. Bu konuda bilgi sahibi olmadığımı söylediğimde :” Hocam siz araştırmacısınız. İsterseniz arar bulursunuz”deyip topu bana atmıştı.İlk  başvurduğum Allah biliyor ya eski milletvekillerimizden sayın Hüsnü Ordu oldu. Kendisine bu konuda sormuştum.” Sayın milletvekilim Kütahya genelinde  ilk ve orta dereceli okul binalarımız var. Bunlardan  bazılarının  boş olduklarını,kaderine terk edildiklerini  öğrendim. Bu okullar için örneğin Kütahya Milletvekillerimizden birisi sayın Milli Eğitim Bakanımıza  meseleyi çıtlatabilir mi?” dediğimde   bana aynen.” Hocam,mesele Kütahya’da çözüme kavuşturulabilir. Ama Türkiye genelinde bir çözüm aranıyorsa bu bir  önerge ile  TBMM’de gündeme getirilebilir” demişti.  Ben de , Sayın  valimizin başkanlığında yapılacak bir toplantıda  konunun çözüme kavuşturulabileceğini düşünüyorum. Amacım  ,kaderine terk edilmiş bu okul binalarını bir şekilde yeniden kazanmaktır. .Bu binalar ya Köy  muhtarlıklarına tahsis edilsin,ya da satılsın.Ama Köy Tüzel Kişiliği gözetiminde   atıl okul binalarının müze,laboratuvar,konserve evi,köy misafirhanesi, toplantılar, sinema,tiyatro ,konferans  salonu , kütüphane,kitaplık,ecza deposu, sağlık ocağı,işyeri,sportif faaliyetler  için  değerlendirilebilir. Bugün için Tavşanlı’da boş,kullanılmayan,atıl vaziyette  olan,kaderine terk edilmiş 87 okul binası olduğunu da öğrendim.Bunların yıkılmalarını istemiyorum. Bir öğretmen olarak buna karşıyım. . O okulları ziyaret etmiş mülki idare amirleri  llköğretim müfettişleri, müdürleri,  Kamu görevlileri, aşı yapmaya gelen  doktor,hemşire,sağlık memurları  var.,o okulda görev yapmış müdür,müdür yetkili öğretmen ve hizmetliler var.O okullara  gidip gelmiş veliler,dostlar,  ,yakın ve uzak çevreden gelenler  olmuş. 
                    Devletimizin saçı bitmedik yetimin hakkı olan topladığı vergilerle yaptırılan bu okul binalarını kaderine terk etmek günahtır ve yazıktır. En azından yukarıda ifade ettiğim gibi bu boş okullar köy muhtarlıklarına zimmet olarak verilsin. Muhtarlıkların taşınmazı olsun. İsterlerse sayın muhtarlar bu binalarda makam odaları ihdas etsinler. Hatta bu okul binaları bir kapalı çarşı bile olabilir. Ama okul binası,kışla v e camilerin  kutsal yerler olduklarını biliyoruz. Bunların her biri yüce amaçlar dışında asla değerlendirilmemelidir. Okullar öğrenci ve öğretmenlerle,kışlalar askerle,camiler cami görevlileri ve cemaatla güzeldir. Devletimizin vakit geçirmeden bu boş okul binalarını Türkiye genelinde bir şekilde mutlu sona ulaştırmaları en büyük temennimdir. Gelin Kütahyalı olarak bunu ilk kez bizler başaralım.
 
 CUMHURİYET BAYRAMI GÜNÜ VEFAT EDEN MİLLETVEKİLİMİZ
  AHMET  KAVUNCU’NUN  ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE KENDİSİNİ
                                         RAHMETLE ANIYORUZ  
            Tavşanlı’nın  25 yıllık Protokol   Amiri,tören komutanı ve sunucusu olmaktan haklı bir gurur duyarım.Çünkü bu görev maaşsız,ücretsiz,yolluksuz bir görevdir.Mülki İdare Amirlerimizin  izniyle  yürütülen bir görevdir. Protokol Amirleri emekli maaşı almazlar.Sadece verilen görevleri  ifa ederler.yerine getirirler. Canlı  yayın yaptıkları için bazen   sıkıntı da yaşarlar. Yaptıkları küçük bir hata bile  onları  zor durumlarda bırakır.  Tavşanlı ilçe olalı beri bazı Protokol Amirleri görmüştür.Bunlar arasında rahmetli İstiklal İlkokulu  öğretmeniydi  ve  Karamürsel’de geçirdiği bir trafik kazasında aramızdan ayrılmıştı Kamil Çil’i rahmetle anmadan geçemem. Zaten bana da yürüttüğü bu fahri görevin verilmesini sağlayan da kendisi olmuştur. 
                     Benim  Tavşanlı Kaymakamlığı Protokol Amirliği görevim 23 Nisan 1978 tarihinde başlar.İlk idare ettiğim,yönettiğim milli bayram bu bayram olmuştur Yani Bülent  Hoca 1978 yılı Nisan Ayı’nın 23’ünden bu yana aralıksız(istisnalar dışında ) Protokol Amiri,tören komutanı ve sunucudur.Bugün 83 yaşıma girmeme rağmen yine de tereddütsüz bir milli bayramı,bir etkinliği  idare edebilirim.Tavşanlı’da benim görevimi  bırakın egale etmeyi, rekorumu kıracak bir başka  öğretmen veya bir başkası  bir daha gelmeyecektir. Mevcut Cumhuriyet Meydanı’ndaki gönderde  parmak izlerim bugün de vardır.Cumhuriyet Meydanı’nda ayak izlerim sonsuza dek kalacaktır..     Önümüzdeki kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı bana bir anımı hatırlattı. Yıl 1994. Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri var.Kaymakam,Bekir Ergök.Belediye Başkanı  eski milletvekillerimizden Hüsnü Ordu,,GLİ müessesesi Müdürü Cafer Metin,ilçe müftüsü halen Diyanet İşleri Başkanlığı, Başkanlık Müftüsü Ümit Çimen, ilçe milli eğitim müdürümüz Cemal Dereli şeref locasındalar.Bayram  normal seyrinde sürüyor. Bir ara  eski PTT Caddes i yeni adıyla Tahsin Buruk Caddesi’nden  büyük bir kalabalık elleri üzerinde bir tabut olduğu halde Cumhuriyet Meydanı’na yani tören alanına girmesin mi?Bir çok kişi gibi ben de  şaşırmıştım.Ellerin üzerinde Ulucami’ye  doğru   taşınan tabutta eski DP Milletvekillerimizden Ahmet Kavuncu varmış.
                       programı sunuyorum. Kesmek zorunda kalmıştım.Sayın kaymakamla göz göze gelmiştik.Bana el hareketiyle yanına gelmemi istemişti. Kulakları çınlasın Bekir Ergök nazik,kibar ve duygusal bir insandı. Bana bu andan itibaren töreni sonlandırmamı istemişti. Gerekeni yapmıştım Kendisine her zaman saygı duymuşumdur. Mikrofonla halkımıza bayramın sona erdiğini söyledikten sonra  herkes gibi  soluğu Ulucami’de almıştım. 
               Ahmet Kavuncu çok partili hayata girdikten sonra Ankara’ya TBMM’ne gönderdiğimiz değerli evlatlarımızdan birisidir. Mekanı Cennet olsun. Bu nedenle o günü asla unutmadım. Önümüzdeki günlerde kutlayacağımız Cumhuriyetimizin  96.ncı yıldönümünde ,ölümünün  25.nci yıldönümünde  sevgili Kavuncu’yu bir vesileyle anmış oldum.
       MEHMET  MADAN’I  ÖLÜMÜNÜN 16.NCI YILDÖNÜMÜNDE
                                                  RAHMETLE ANIYORUM 
                 Mehmet Madan sade bir Türk vatandaşıydı.Bir Tavşanlılı ve belediyemiz çalışanlarındandı. Namuslu  bir insandı.Emekli olduktan sonra halen Belediye Müzesi olarak değerlendirilen ahşap eski tarihi binanın bir köşesindeki yazıhanesinde   alınteri kazancıyla ayakta kalmaya gayret ediyordu. Dilekçe yazıyordu. Vergi iadesi dosyası dolduruyordu.Zarf üstü yazıyordu. Boş zamanlarında da yazıhanesindeki kitaplığındaki kitapları okuyordu. Dini konularda merak ettiklerimi önce ona açardım. Bir gün kulaklarımın zaman zaman çınladığını söylediğimde bana.”İlaca gerek yok.  Peygamberimize selavat getir. Bak çınlama mınlama kalıyor mu?”demişti.  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi birkaç adresten birisiydi.Bu yazıhaneye  bugün hayatta olmayan niceleri Madan Hüseyin, Madan Himmet,terzi  Tarzan Ahmet,GLİ  Müessesesi makam şoförlerinden Mehmet Ecevit,belediye çalışanlarından  İbrahim Başköy,Ethem Çavuş,camcı Yaşar, Yıldıray Karadeniz,Ferit Akyol,testici Emin,Fen İşlerinden emekli İbrahim Ergun da girer çıkardı. Madan Hüseyin’in çiftlikten getirdiği yumurta,peynir,yoğurt bir anda  yazıhaneyi çarşıya çevirirdi.  Ben de yazıhanenin demirbaşlardandım. Gün geldi rahmetlinin yazıhanesi TRT İstanbul Çamlıca Bölge Müdürlüğü elemanlarının mekanı haline dönüştü. önce Kepez’de sonra Göbel Kaplıcaları’nda kurulan Aktarıcı İstasyonlarında  bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Bunları yapmak zorunda olanlar da Mehmet Madan’ın yazıhanesine geliyorlardı. Mehmet Madan,” Tavşanlı Aktarıcı İstasyonunu  Koruma ve Tv Yayınlarını İzletme Derneği başkanıydı. Bu görevi  başvurduğumuzda  bize ön  şart koşardı. Küçük bir rakı  ve yanında da biraz peynir ve leblebi  almazsak gitmeyeceğini söylerdi. Naçar talebini karşılardık. Çünkü bu işten anlayan başka biri  yoktu. 
                 Yıllarca gerek Tavşanlı gerekse Tunçbilek’teki( Çobanköy ve Aliköy aktarıcıları dahil) aktarıcıların bakım ve onarımı için gelenlerin ilk  durağı  Mehmet Madan rahmetlinin yazıhanesi olmuştur. Gün gelmiş ben de  kendi evimi gelenlere açmışımdı Annem rahmetli  Aktarıcıların  bakım ve onarımları için gelenlerin,yayın teknisyenlerinin Melüş annesiydi.  GLİ i Merkez Misafirhanesi ve Tunçbilek bir numaradaki misafirhanelerde kendilerine yer ayırtırdık.Kulakları çınlasın İnegöl köftecisi İbrahim Tuna  TRT’cilerin karınlarını doyurdukları yerdi.  . Başta Haşim Ordu olmak üzere bir çok hemşehrimizden  konuklara leblebi  alırdık. İş adamı Ahmet Baş’ın Göbel’deki tavuk tesislerinden  gelenlere viyollerle yumurta ikram ederdik.  Belediyemiz ve Ticaret ve Sanayi Odamızdan az mı yemek  yedik.Ama hep Tavşanlı içindi bunlar. Halkımızın tek eğlencesi televizyondu. Herkes yerinde elini ve yüreğini taşın altına sokmuştur. Bugün çok elemanlı antenlerin yerini artık  uydu antenleri aldı da halkımız TV Yayınlarını istediği gibi izleyebiliyor. Ama yine de yayın alamayan yerlere Göbel Kaplıcaları’ndaki TRT Aktarıcısından bugün de  yayın veriliyor. Özel Aktarıcı İstasyonumuz da bazı kanalları vermeyi sürdürüyor. Bugün için Tavşanlı’da sadece İsmail Vurmaz adlı bir kardeşimiz kaldı. O da Esnaf ve Kefalet Kooperatifinde çalışıyor.
                 Mehmet Madan rahmetli gün gelmiştir aç karnına Göbel Kaplıcaları’na,Kelkepez Mevkii’ne gitmiştir. Uyumamıştır,uykudan uyandırılmıştır. Bana :” Bülent çabuk gel” demesi yeterdi. Beş dakikada yanında olurdum.   Mehmet Madan bugün aramızda değil. Ama  hakkını Tavşanlılıya helal etmiştir. Ben de helal ediyorum. Gelecek kuşaklar Mehmet Madan’ı  belki anımsayamayacaklardır. Ama  TV sahipleri  kendisine bir Fatiha’yı çok görmemelidir.  Ben o sıkıntılı günleri yaşayanlardanım. Ama en büyük hastalığımız unutkanlık hastalığı bizlerde maalesef mevcut. 
                Sevgili  Madan Mekanın Cennet olsun.Ölümünün 16.ncı  yıldönümünde  seni bir kez daha saygıyla anıyorum. Bu vesileyle TV Konusunda emeği geçen Bekir Zeytinoğlu’na,merhum Memduh Serdaroğlu ve,Azmi Sirel’e, Tahsin Eröz’e, İhsan Tandoğan’a, merhum Ferit Akyol,Ahmet Körhasan’a, TV tamircisi   Ekrem’e, rahmetli Yıldıray Karadeniz’e,Tavşanlı Ortaokulu’nun efsane müzik öğretmeni  merhum Fethi Akuz’a,   merhum İbrahim Topçu ve  Metin Topçu’ya,Adnan Kahyaoğlu’na,Metin Saka’ya, bizim nazımızı çeken  resmi daire ve müessese şoförlerine,serbest çalışan piyasa şoförlerine ,bizlere her zaman yardımcı olan Tavşanlı Belediyesi ve Tunçbilek Belediyesi’ne,merkez trafo  çalışanlarına,   şükranlarımı arzediyorum. Elini cebine götürüp bizi kapısından kovmayan,teveccüh gösteren değerli hemşehrilerimi de unutmayacağım.                                                              
 
 
Etiketler: BAKALIM, , BUNDAN, SONRA, KAÇ, , LOJMAN, , SATILABİLECEK, , , , ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
19 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
250 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
107 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
631 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
290 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
276 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
782 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
415 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
428 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
362 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
498 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
540 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
246 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
542 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1021 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
877 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1109 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1234 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
776 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1294 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
948 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
734 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1816 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2445 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1061 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1437 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1261 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1297 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2194 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1865 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
925 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1099 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1273 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1646 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1828 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1136 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
877 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1099 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1352 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1799 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1236 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1078 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1236 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
984 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1159 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
969 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
975 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1104 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
949 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
842 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1015 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
950 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1440 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1587 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1174 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1219 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1107 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1173 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
980 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1221 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1484 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1446 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1939 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1350 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1403 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1347 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1094 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1667 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2299 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1973 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1698 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1356 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1141 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1527 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3524 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2862 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2273 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1612 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1932 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2024 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1783 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1916 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1788 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1751 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1539 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1682 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2609 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1515 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1646 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1976 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1761 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2075 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2498 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2429 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1558 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2336 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1629 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1580 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1959 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1681 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1466 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1693 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1793 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1638 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2203 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2219 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1647 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1606 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1579 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2640 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2049 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2097 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1562 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2125 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1933 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2093 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1880 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1790 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1880 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1855 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2139 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1874 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3319 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1807 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1996 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1965 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2656 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1685 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2126 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1599 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2878 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1748 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1711 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1554 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1775 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2132 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1818 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1987 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2526 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2624 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2329 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2104 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2138 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2096 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1873 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3147 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2955 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
15527 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2246 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3263 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3512 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2917 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2426 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2486 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3107 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3407 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2069 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
541 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2774 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2712 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3386 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2438 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2543 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3059 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2196 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2987 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2450 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2825 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2785 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2834 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3220 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2718 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2888 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2933 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3885 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2745 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4558 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2609 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4167 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3000 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3260 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4253 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2926 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2421 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2570 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2654 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4364 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3036 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2957 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3168 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4178 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2854 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2190 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2452 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2600 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2662 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2604 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2863 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2784 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2346 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2607 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2391 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2667 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2443 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2548 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2807 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3167 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2727 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3751 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2752 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2624 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3122 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3286 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3266 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3246 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3684 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3190 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2664 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3767 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2748 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2953 Okunma.
Haber Yazılımı