301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:30 Bu yazı 1516 kez okundu
 
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
Bülent Alpagut
 
 

   Kütahya  kendi çocuğu bir bilim adamını daha kaybetti.Üstelik O’ndan yararlanamadan.Benim en büyük üzüntüm bir ilin kendi evlatlarından yeterince yararlanamaması,hatta  kendi evlatlarını yemesidir.Cemal Sarıcan Tavşanlı’da doğmuş,İlk ve Ortaokulu  Tavşanlı’da okumuş,Kütahya Lisesi’ni bitirmişti.Kütahya’nın yetiştirdiği bir avuç bilim adamından birisiydi.Benim de kadim dostum,arkadaşım,can dostumdu.
         1963 yılında A. Ü. Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden mezun olmuş,aynı yıl Ege  Üniversitesi  Ziraat Fakültesi  Hayvan Yetiştirme  ve Islahı Kürsüsü asistanlığına atanmıştı.Ne zaman telefonlaşsak kendisine:” Profesör” olarak hitap etmiş ve genelde Tarzanca da olsa Fransızca olarak konuşmuşumdur. Tıpkı .Sevgili Eczacı Şerif Boyacı ve Ziraat Yüksek Mühendisi Akın Karaveyisoğlu,değerli öğrencilerim emekli Milli Eğitim Müdürlerinden Metin Telçeken ve  Fransızca Öğretmeni Ahmet Başaranla olduğu gibi.Rahmetli Cemal,.1965-1968 yılları arasında Almanya’da Justus Liebig Üniversitesi Hayvan Yetiştirme bölümünde de doktora çalışmaları yapmıştı.1968 yılında da aynı üniversitede doktorasını vermiş bir çocuğumuzdu.
          1968-1969 yılları arasında  Mariensee Max-Planck Araştırma Enstitüsü’nde ,1975-1976 yılları  ve 1981-1984 yılları arasında da  Alexander Von Humboldt Bursiyeri olarak Almanya’nın çeşitli hayvancılık kuruluşlarında misafir araştırıcı olarak ta çalışmıştı.
          1972 yılında Doçent,198O  yılında da  Profesörlüğe yükselmişti. Kendisinin yayımlanmamış,kitaplaşmamış onlarca eseri var. Ama bunları bu saatten sonra kimsenin gözden geçireceğine,bunları gelecek kuşaklara kazandıracağına inanmıyorum. İhtimal dahi  vermiyorum. .Çünkü sağlığında  kendisiyle yeterince ilgilenmeyenlerin,kendisine değer vermeyenlerin böyle bir özveride bulunacakları mümkün müdür?  
            Cemal Sarıcan isteseydi Ege Üniversitesi’nde yaşlanırdı. Emekli olabilirdi.1988 yılında ani bir kararla bu üniversiteden ayrıldı.
            1988-1995 yılları arasında “AFC” Agriculture And Food Consultants International” de Proje Koordinatörü, 1995-2OOO yılları arasında da  U.S.Grains C ounsil’de Hayvancılık Danışmanı olarak çalıştı. Aynı zamanda yazar da olan Cemal Sarıcan’ın 3O’u yabancı dilde(Almanca ağırlıklı) olarak 15O’nin üzerinde yayını bulunuyor.Acaba Kütahyalı olarak bunlardan haberimiz var mı?prof. Dr. Sarıcan’ın genişletilmiş 3. Basım “ Üretici ve Tüketici Gözüyle ET” adlı eserinden bende de bir tane var.Hiç ilgi alanım olmamasına karşın bu kitabı okudum. Hayretler içinde kaldım. Bizler Etin” E” sinden haberdar değiliz.Çünkü okumuyoruz. Kasaba gittiğimizde bonfile,biftek,kaburga üstü,şiş,pirzola alırken  aldıklarımızın hayvanın neresinden üretildiğini aklımıza dahi getirmiyoruz.Odanın içini gördüğümüz halde pencerenin  ötesinde nelerin olduğunun farkında değiliz.
              Kütahya bir ç ok değer yetiştirmiştir. Çeşitli alanlarda  yükselen bu değerlerimizin hangisinden yeterince yararlandık? Kütahya bal gibi bir hayvancılık merkezi olabilirdi.Burnumuzun dibinde Afyonkarahisar’da  canlı hayvan pazarları oluşurken Kütahya hayvancılık alanında üzerine düşeni yapmamıştır.Ben bir Allah’ın kulu Kütahyalı hemşehrimin rahmetli Prof. Dr. Cemal Sarıcan’dan yararlandığına tanık değilim. Kendisiyle İzmir’de bir çok ilçede ziyaretlerimizde O’nun ne denli değerli bir bilim adamı olduğunu bizzat görenlerdenim.Bana  bir vasiyet gibi gelen s özlerini anımsıyorum:” Kütahya hayvancılık alanında  pilot bölge olabilir. Özellikle  doğal zenginlikleriyle keçi konusunda Kütahya iddialı olabilirdi” demişti.Ama Cemal Kütahya’ya kırgın öldü.O’nu   uzun yıllar Kütahya’dan Yetişenler Derneği İzmir Şube Başkanlığı yapmış  İzmir’de Avukatlık yapan  Kütahya Lisesi mezunlarından Fahri Alpaslan’ın girişimleri sonucu Manisa  Karayolu üzerindeki Bornova Mezarlığı’nda  özel izinle açtırılan bir kabire 35-4O kişi defnederken kendi doğduğu mahalle Moymul Mahallesi’nden 5-6 bay ve bayan  hemşehrimiz vardı.Prof. Dr. Cemal Sarıcan bir Orhan Veli şiirinde ifade edilenler gibiydı.Bir garip Cemal Sarıcan’dı. Kendisine bundan sonra ancak dua edeceğiz. Okuyabilenler olursa “ Yasin” okusun. En azından bir” Fatiha” kendisinden esirgenmesin.12 Haziran 2O18  günü sabah ezanlarında kaybettiğimiz hemşehrimiz dürüst,namuslu,vatansever,Kütahya sevdalısıydı.Ben şahsen bir Kütahya sevdalısı olarak kendisinden tekrar özür diliyorum. Biz O’nu hakımızı helal ederek gönderdik.O da inşallah hakkını bizlere helal etmiştir.Sevgili okul arkadaşım,dostum,hemşehrim Sarıcan nur içinde yat.
           Tavşanlı Belediye Başkanı sayın Mustafa Güler’den bir istirhamım var. Moymul Mahallesi’nde bir sokağa “ Prof. Dr. Cemal Sarıcan” tabelasını astırabilir. Tıpkı bir süre evvel kaybettiğimiz Doçent doktor Oruç Güvenç’in Dedeler Mahallesi girişine astırmaya karar verdiği tabela gibi.
           Kütahya,yetiştirdiği değerlerin adlarını ne yapıp  yapıp Kütahya ilinde bir yerlerde mutlaka ölümsüzleştirmelidir. Bu  Kütahyalının çocuklarına  bir vefa borcudur.Önce can sonra canan. Kimse kusura bakmasın Kütahya’da Kütahyalıların adı olmalıdır.Kütahyalı olmayanların adlarının Kütahya İli’nde bir çok yere verilmesine karşıyım.Bırakalım her değer kendi çevresinde ölümsüzleştirilsin.Ortak paydamız değerlerimiz   dışında bu konuda ısrarlıyım.

 GENEL SEÇİMLER ÖNCESİNDE GELEN SON 
MÜJDELİ    HABER                                                             
                        
        Sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun son müjdeli  haberini Cuma namazı öncesinde aldım.Sağ olsun bana milletvekilliği süresince hep mesajla veya bizzat belge şeklinde haberler ulaştırdı.Benim için hepsi de ciddi birer kaynaktı.Son mesajı aynen şöyle.”Bizim için siyasetin anlam bulduğu  bir Ak eser daha.Tavşanlı İlçemize  75 yataklı  yenidoğanlarla ilgili bölüm,yoğun bakım,modern doğumhanesiyle  ve ameliyathaneleriyle yepyeni bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kazandırıyoruz.Mevcut Devlet Hastanemizin ilk yapılan  bloğu yerine  yapılacak  olan hastane ihale aşamasına geldi”
          Tavşanlı’ya bir taş döşeyenden Allah razı olsun.Bugüne kadar iktidara gelen tüm siyasi  partilerimizin  Tavşanlı’ya karınca kararınca katkılarını kimse inkar edemez.Tavşanlı bugün bir çok kişinin telaffuz ettiği gibi eğer bir orta ölçekli il ise bunda yapılan yatırımların büyük payı vardır.Bir zamanlar hiç unutmam Kütahya’dan sesler işitirdik:” Tavşanlılı işini bilir” derlerdi.Doğrudur. Bugün ilçede bir çok yatırımda öz Tavşanlılının emeği vardır.Bunu örneklerle ifade edebilirim ama bunu herkes biliyor.
            Tavşanlılı  24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra büyük bir dikkatle oluşturulacak kabineyi merak ediyor.27. Dönem milletvekillerinden bazıları veya dışarıdan bazı isimler kabineye girecek.Tavşanlı  sorunlarını çözmek için mutlaka bir şeyler yapacaktır.En azından bir fahri avukatımız olacaktır.Çünkü artık milletvekilimiz yok. Ben de bu son mesajı son milletvekilimizden almış oluyorum.Tavşanlı  siyaseten bir trafik kazası yaşamıştır.Bunun telafisi ilk etapta zordur. Ama demokrasilerde çareler tükenmez. Son yaşadığımız tablonun bir daha tekerrür  etmemesi için daha dikkatli olmak zorundayız.Son dakikada yenilen gol bize pahalıya malolmuştur.Artık şunu veya bunu  suçlamaya da gerek yoktur. Tavşanlı birlik ve beraberliği en kısa sürede tesis etmek zorundadır. Birlikten kuvvet  do ğacaktır.Bu bile önemlidir. Bazı hemşehrilerim 75 yataklı hastanenin eski SSK Hastanesi arsasında yaptırılacak yeni binada olacağını söylüyor. Bu ayrı bir hastanedir. Fizik ve Tedavi amaçlıdır Bu iki 75 yataklı hastane birbiriyle karıştırılmamalıdır.Eski SSK Hastanesi’nin yıktırılarak yerine yeni bir hastane yapılmasında en büyük pay sahibi son milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Vural Kavuncu’nundur.Kimse kimseye bir şey söylemesin. Herkes ellerindeki taşları yavaşca yere koysun.Tavşanlı’ya hizmet edenlere  teşekkür borçluyuz. Demiyor muyuz Linyitspor’a:” Bize şanlı ve şerefli günler yaşattın”  diye  bu güzide  spor elçimizi her fırsatta anmıyor muyuz?Bugün Bal liginde diye yerden yere vuracak halimiz yok.Ada Stadı bile bu spor elçimizin sayesinde Tavşanlı’ya kazandırılmadı mı? Milletvekillerimizden bazı hayatta değiller. Kabirleri Cennet bahçelerinden bir bahçe olsun. Bizler otururken onlar koşturuyorlardı.Hayatta olanlara da gereken saygı ve sevgiyi her fırsatta göstermek zorundayız.Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı yok mu? Değerler izafidir. Kişilere göre değişir.Bütün Tavşanlılıları bir araya toplayarak tamamından bir ortak payda oluşturamazsınız.Bu zaten eşyanın tabiatına aykırıdır. Ama  yaşayan parlamenterlerimize geleneksel konukseverliğimizi her zaman göstermek te insanlık borcumuzdur.
    
  GENEL SEÇİMLERDEN SONRA  
  OLUŞACAK   İLK    HÜKÜMETLE  BEKLENTİLERİMİZİ NASIL  ÇÖZECEĞİZ 

     24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra   oluşturulacak ilk  yönetim ister istemez elini ve yüreğini taşın altına sokarak  verilen sözlerin  yerine getirilmesi  yolunda  çalışmalara başlayacaktır.Ülke yönetmek büyük iştir. Türkiye artık büyük bir ülkedir.Her ülkede olduğu gibi Türkiye’nin de sorunları vardır.Sorunsuz ülke,dikensiz gül bahçesi  düşünülemez.
     Tavşanlı  78O  bin metre kare büyüklüğündeki   aziz vatanımızın  bir Cennet köşesidir.Kütahya’nın en büyük ve gelişmiş ilçesidir.Tavşanlı’nın da  hala  sorunları vardır.Çözdüklerinin yanında  çözmeye çalıştıkları bulunmaktadır Dün olduğu  gibi bunları çözebilmek için de Ankara ile Tavşanlı arasında mevcut bu köprüden   bir şekilde geçmemiz gerekiyor.Bugüne kadar bu köprüden rahatça geçebildiğimizi düşünüyorum.Ama bugünden itibaren   eskiden olduğu gibi kolayca geçebileceğimizi  düşünemiyorum. Çünkü Tavşanlılının  Tavşanlı sevdalısı rehberlere ihtiyacı doğmuştur.Bundan böyle Tavşanlının sorunlarını ciddi biçimde takibedecek biri olmayacaktır.Olsa da sorunlarımızın çözümü  yavaşlayacaktır. Çünkü  rehberimiz  kalmamıştır.Tavşanlılı bu köprüden zaman içinde rahmetli Ahmet Kavuncu,Mehmet Diler,Haşim Benli,H. Cavit Erdemir,Ahmet Derin halen hayattalar  TBMM Başkanlığı  da yapmış Doç. Dr. Mustafa Kalemli, Hüsnü Ordu ve Prof. Dr. Vural Kavuncu ile de kazasız belasız geçebilmiştir.Hepsi de Tavşanlılı olan bu rehberlerden bugün artık  bu köprüden geçebilmemize yardımcı olabilecek olanlar aktif görevde değillerdir.Faydalı olamazlar mı? Mutlaka” Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı” vardır anlamlı sözü gereği  dost çevreleriyle  yine de  faydalı olabilirler ama  bu da o kadar olacaktır. bunu taktirlerinize arzederim.Bakın kimse kimseyi kandırmasın. Tavşanlı zorda kalmıştır.
        Tavşanlı yeni lobilerin peşine düşmelidir.Lobi faaliyetlerinin her zaman yerinde faydalı olduğunu iyi bilirim. Lobiler bir çeşit fahri elçilik görevi yaparlar. Sayın kaymakamın,sayın belediye başkanının,sayın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının,sayın Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanının,sayın oda başkanlarının,sayın jandarma komutanının,sayın Emniyet Müdürünün özel dostları vardır.Tavşanlı’da bir süre görev yapmış bir çok eski kaymakam,vali yardımcısı var.Bir çok bürokrat bugün orada burada. Bunların hepsi de Hotanlı suyundan içmiş,Tavşanlı gözlemesinden,güvecinden tatmış insanlardır. Özel dostluklar bazen çözülemeyecek bir çok sorunu çözebiliyor.Ben protokol Amirliğim süresinde Tavşanlı’nın sorunlarından çoğunun yemek masalarında çözümlendiğine tanık olmuşumdur.Bir zamanlar üzerinde:” Bülent Hoca Tavşanlı” yazılı bir sandık gelmiş ve içinden milyarlarla ifade edilebilecek aktarıcı cihazı çıkmıştı. Bu özel dostluğun bir sonucuydu.Hatır kapılarını aralamak mecburiyetindeyiz.Hiç unutmam bir hemşehrim bir gün yanıma sokulup:” Bülent Hoca senin yüzünden 7O lira kazancım oldu” dediğinde şaşırmıştım.Kulakları çınlasın eski hakimlerimizden Davut Bey noter olmuş. Görev yaptığı yerde bir noter işlemi gerekmiş. Yanına varmış. Tavşanlı sözünü duyan Hakim Davut Bey:” Sen Bülent Hoca’yı tanır mısın?” deyince bizimkisi .” Tanımam mı beyim Bülent Hoca’yı kim tanımaz ki”  yanıtı verince  Davut Bey.” Haydi sana Bülent Hoca’nın hatırına 7O lira indirim yaptım” demiş. İşte küçük birkaç örnek sizlere.
        Fransızlar’ın bir Atasözünü severim.:” İstemekten ziyade isteme tarzı önemlidir” der. Tavşanlılı istediğini kurallar,saygı çerçevesinde istediği taktirde sorunlarını dün olduğu gibi bundan böyle de çözebilecektir. Dedim ya yeni rehberleri tesbit önemli.Tavşanlı sevdalılarının bir listesini şimdiden hazırlamakta yararlar görüyorum.Unutulmamalıdır ki bir küçük kıvılcım bir ateşin yakılmasında etkili  olabiliyorsa  yeni dostluklar da sorunlarımızın çözülmesinde etkili olacaktır.

 
Etiketler: , , ARTIK, , PROF., DR., CEMAL, SARICAN, YOK, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
132 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
132 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
608 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
286 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
310 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
202 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
339 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
390 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
142 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
526 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
897 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
763 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
884 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1099 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
627 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1132 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
805 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
577 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1640 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2309 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
934 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1289 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1126 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1179 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2036 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1729 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
792 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
988 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1097 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1646 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
981 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
756 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
965 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1231 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1662 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1121 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
956 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1110 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
853 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1028 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
839 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
849 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
983 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
846 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
713 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
881 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
812 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1311 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1433 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1052 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1098 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
949 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1048 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
865 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1094 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1339 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1316 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1788 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1214 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1233 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1232 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
939 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1520 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2032 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1842 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1438 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1207 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1017 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1391 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3378 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2722 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2127 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1495 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1807 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1802 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1639 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1795 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1657 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1628 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1408 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1543 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2486 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1401 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1493 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1853 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1606 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1937 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2369 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2303 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1433 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2205 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1515 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1411 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1844 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1568 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1345 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1571 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1682 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1496 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2092 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2087 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1531 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1468 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1440 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2533 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1895 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1898 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1440 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2000 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1784 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1945 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1711 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1673 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1758 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1720 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
1998 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1747 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3052 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1707 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1861 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1853 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2527 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1567 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
1989 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1489 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2595 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1625 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1594 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1447 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1664 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
1991 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1702 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1874 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2402 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2502 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2189 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
1993 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2028 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1962 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1761 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
2979 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2828 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
12524 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2136 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3117 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3288 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2779 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2310 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2353 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2909 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3247 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1942 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
532 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2655 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2601 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3260 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2301 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2426 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2957 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2070 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2854 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2262 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2704 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2623 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2675 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3063 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2575 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2787 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2777 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3708 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2611 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4400 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2493 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4004 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2886 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3142 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4102 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2819 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2309 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2423 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2536 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4213 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2930 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2814 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3024 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4058 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2733 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2068 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2351 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2488 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2559 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2497 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2755 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2661 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2228 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2470 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2280 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2568 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2325 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2437 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2695 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3037 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2616 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3556 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2576 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2485 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1282 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3019 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3151 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3142 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3095 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3501 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3062 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2494 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3649 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2629 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2836 Okunma.
Haber Yazılımı