Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 22:21 Bu yazı 233 kez okundu
 
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
Bülent Alpagut
 
 

ARTIK  BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ 

    Yıllar yılı  düğünlere giderim. Her gittiğimde özellikle kırda ,açık alanlarda yapılan,gizli bahçe tabir edilen yerlerdeki düğünlerden hep korkmuşumdur. Çünkü bu düğünlerde kontrol olmadığı için hemen hemen birçok insanın yanında tabancası vardır. 
    Hiç unutmam yıllar önceydi. Tavşanlı’nın Beyköy sakinlerinden iş insanı  Sarılar’ın düğünü olmuştu. Düğün Kocaçay’ın üzerindeki Beyköy Köprüsü yakınındaki harmanyerinde yapılmıştı. Z amanın kaymakamı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu da düğüne davetliydi. Ama kaymakam Hanlıoğlu başına geleceklerden haberdar olduğu için düğüne icabet etmemişti. Yani düğün davetiyesi almış ama gitmemişti. 
     Ben protokol amiriyim. Gelenlere  ve gidenlere yemek mi verilecek? Oradaydım. Etkinlikler mi yapılacak  oradaydım. Yani her yerdeydim. Sayın kaymakam düğünden bir gün önce beni aramış,düğüne mutlaka gitmemi  söylemiş,düğünle ilgili raporu ertesi gün kendisine iletmemi istemişti. 
     Bir araca atlayıp düğün alanına vardığımda onlarca masa henüz hazırlanıyordu. Biliyordum ki düğün sahibi düğünü yönetmemi isteyecekti. Sunucu olmak aslında iyi bir görev değil. Ama ne yaparsınız.Katlanacaksınız. 
     İş insanı  Sarı,nın hatırlı dostları Kütahya merkezden,ilçelerden ve il dışından gelerek yerlerine oturduktan sonra mikrofon elimde  konuklara hoş geldin dedikten sonra bir de uyarıda bulunmuştum. Uyarı yapmamı düğün sahibi istemişti. Düğün esnasında silah atılmaması isteniliyordu. Sen misin “silah atmayın” diyen. Allah inandırsın onlarca tabancanın bir anda göğü taradığına tanık olmuştum. Bu sırada başını masaların altına sokanlar da olmuştu. Ben ise hedefteydim. Bir kurşun gelip beni bulabilirdi. 
      Düğünün ortalarına doğru ortalık iyice karıştı. Millet birbirini zor görüyordu. İkramlar geliyor,boşalan kaplar yeniden dolduruluyordu. İçecek  boldu. Bir ara ilerden ilçe jandarma komutanı üsteğmenin geldiğini ve arkasında da iki er bulunduğunu fark edince yerimden kalkıp komutana yer gösterdiğimi hatırlıyorum.   Ne mi oldu? Bir ara onlarca silah yine gökyüzünü taramasın mı? Jandarma komutanı yavaşca eğilerek düğüncüleri uyarmamı rica etmişti. Kalkmış,elimde mikrofon sayın jandarma komutanının uyarısını duyurmuştum. Daha uyarımı henüz bitirmiştim ki bir anda yine gökyüzü taranıverdi. Bu defa sayın komutan eline mikrofonu alarak düğüne gelenleri bizzat kendisi uyardı. Uyarının ardından gökyüzü yine tarandı. Rahmetli Tavşanlı Garnizon Komutanı Hv. Plt. Kd. Alb. Remzi Diren  uzaktan işaretle beni yanına çağırarak  komutanı usulüne uygun bir şekilde düğün alanından uzaklaştırmamı istemişti. Çünkü o da işin iyi gitmediğini   biliyordu. Bir yolunu bulup komutanı Tavşanlı’ya göndermiştim. Rahmetli iş insanı Remzi Özerdem özel aracına sayın komutanı ve iki eri bir de beni alarak Tavşanlı’ya hareket etmiştik. 
           Bunu neden yazdım? Bir zamanlar milletvekiliydi sayın Nuri Okutan söylemiş. Türkiye7de  85’i ruhbatsız olmak üzere 25 milyon kişide silah varmış. Yani bu da şu demek oluyor: Türkiye’de 21 milyon ruhsatsız silah sahibi  yaşıyor.   
           Düğünlerde,askere uğurlamalarda, yemeklerde ,bir başka etkinlikte kesinlikle silah atma konusunda önlemler alınmalıdır. İnsanlar silah attıklarında başlarına neler geleceğini bilmeliler. En başta bu tür etkinliklere katılan  devlet görevlileri sıkıntıda kalıyor. Haydi bakalım şimdi sayın valilerin,kaymakamların,Emniyet müdürlerinin,jandarma komutanlarının neden  yapılan dav etlere soğuk baktıklarını anlıyabiliyor musunuz? Düğün sahipleri de yetkililer de tedirgin olmasınlar. Herkes bir yerde haddini bilmelidir. 
   TAVŞANLI’DA KANSEROJEN İÇME VE KULLANMA SUYU
 BORULARINI DEĞİŞTİRMEK MUSTAFA GÜLER BAŞKAN’A
                                                       NASİP OLDU 
           Tavşanlılı uzun zamandır içme ve kullanma suyunu kanserojen özelliği olan asbestli borulardan  sağladı. Zamanında bu boruların döşenirken büyük bir tepki aldığına tanığım. Ama tüm itirazlara rağmen bu borular döşenmişti. Bu boruların döşenirken hep yanında olmuştum. Ben de bu borulardan akan içme ve kullanma suyunu kullandım. Allah beni korumuş olmalı ki bir olumsuzluk yaşamadım. Ama bu bir istisnadır. 
           Bu boruların yeni çelik borularla değiştirilmesi artık gerçekleşiyor. Bu da Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e  nasip oldu. Allah ömrüne ömür katsın başkan,şu işi kısa zamanda bir çözüme kavuştur,halkın duasını al. 
           Aynı borulardan toplam 186 km  uzunluğunda bir isale hattı da  Polatlı-Beypazarı –Nallıhan ve Ayaş’ta var. Bu hattı yenilemek te sayın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Mansur Yavaş’a düştü. Tavşanlı Belediye Başkanı AKP’li, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li.  Ama önemli olan halkın sağlığıdır. Kim yaparsa yapsın,kim bu boruları değiştirirse değiştirsin halkın sağlığı  açısından önemli bir hizmet olarak görüyorum.  Aynı şey Kütahya’da olsaydı,sevgili başkanımız Prof. Dr. Alim Işık elini taşın altına sokmaz mıydı?
            Artık asbestli boru kullanma devri kapanmıştır. Bu boruları tekrar içme ve kullanma suyu için kullanmaya kalkanlar  yanlış yaparlar. Halkın sağlığıyla oynarlar. Kendisine oy veren seçmenin bedduasını alırlar. Sadece bu borulardan Başkent Ankara’da 220 km uzunluğunda bir isale hattı bile insanı  endişelendiriyor. 
            Bir de işin israf tarafı var. Ne Kütahya ne Tavşanlı suyunun bol olduğunu düşünerek su israfı cihetine gitmemelidir. Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın kullarına “ İsraf yapmayın” dediği nice ayetler var. Hz. Muhammed” İsraf haramdır” demiyor mu? Daha nice hadisler yok mu?
            Kulakları çınlasın bir zamanların Kütahya Valisi Utku Acun,” Kütahya’nın Pınarları” türküsü için” Bu türkü Kütahya’nın Milli Marşıdır” demişti. Milli Marş çalınırken nasıl ayağa kalkıp,hareketsiz,huşu içinde dinliyorsak, Kütahya’nın Pınarları’ndan akan suya da aynı hassasiyeti göstermek zorundayız. 

        TAVŞANLILI  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI SAYIN
                              MURAT KURUM’A KIRGIN

           Geçtiğimiz günlerde Kütahya’ya teşrif eden sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Bey’in  Kütahya Programına Tavşanlı’yı almaması haklı olarak Tavşanlı’da üzüntüye neden olmuş.Bunu hissediyorum.Çünkü Tavşanlı bu güne kadar nice sayın bakanları ağırlamış,Kütahya’nin en gözde,sosyal,ekonomik ve kültürel alanlarda gelişmiş,en büyük ilçesidir. Tavşanlılı bakan görmeye alışık bir ilçedir. TBMM Başkanı çıkarmıştır. Bakanlar çıkarmıştır. İlk defa değil ama bu defa olduğu gibi milletvekilsizdir. Beni telefonla arayanlar” Hoca’m,sayın bakan Tavşanlı’yı es geçti “ dediğinde Tavşanlılılar’ın ne kadar üzüldüklerini anlıyabiliyorum.Tavşanlı,Kütahya Siyeseti’nin mihenk taşıdır. Yıllarca Kütahya’da milletvekilleri Tavşanlı’da şekillenmiştir. Tavşanlı’yı kimler kimler ziyaret etmemiş ki? Rahmetliler Atatürk ,Cevdet Sunay, Adnan Menderes, Celal Bayar, Süleyman Demirel, Turgut Özal,Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Başbakanlar Mesut Yılmaz, Prof. Dr Tansu Çiller, Osman Bölükbaşı,sayısız sayın bakan, daha nicelerini sayabilirim. Kütahya’ya gelen bir sayın devlet büyüğünün Tavşanlı’yı teğet geçmesi kabul edilemez. Tavşanlı bugüne kadar konuk ettiği devlet büyüklerini en güzel şekilde ağırlayan bir ilçedir.
         Bu Tavşanlı ,  düşünülmeden planlanan Kütahya  ziyaretleri nin  sadece üzüntü değil,sıkıntı  da yaratabileceğini   düşünüyorum.

 DEMİRYOLU  İYİLEŞTİRME  KREDİSİNDEN
 TAVŞANLI-TUNÇBİLEK 
   HATTI DA  PAYINA DÜŞENİ ALMALIDIR

            Birileri,Tavşanlı-Tunçbilek  DDY Hattını önemsemeyebilir. Bu 13 km uzunluğundaki tren yolu hattı bugüne kadar milyonlarca ton Tunçbilek  Linyiti’ni taşıyan hattır. Yıllardır bu hatta nice yük ve işçi trenleri gidip gelmiştir ve bugün de yük trenleri bu hattı kullanıyor. 
            Keşke bu tren yolu hattı  Bursa’ya da bir şekilde ulaşabilseydi. En azından İnegöl’e kadar. Veya Domaniç’e kadar. Ayrıca Kütahya’da Azot Fabrikası yönüne giden bir tren yolu hattımız daha var. Bu hat ta bu krediden nasibini mutlaka almalıdır. 
            Bu defa Dünya Bankası, Türkiye Demiryolu Lojistiği iyileştirme Projesi   için 314.5 milyon Euro tutarında bir krediyi onayladı. Dünya Bankası  Türkiye Ülke Direktörü Aguste Kouame,uygun ekonomik coğrafyasına  ve emtia  ihtisaslaşma özelliklerine rağmen,demiryolunun Türkiye’nin  taşıma tonajının sadece 4’ünü  oluşturduğunu  belirterek” Proje kapsamında  yapılacak yatırımlar  Türkiye’de  demiryolu yük taşmacılığı potansiyelinin tam olarak kullanılmasına  ve ulaştırma  sektöründe çevresel açıdan daha yeşil bir yaklaşımın izlenmesine  katkıda bulunacaktır” demiş.  

 
Etiketler: ARTIK, , BAZI, ALIŞKANLIKLARIMIZA, BİR, SON, VERSEK, Mİ, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
30 Okunma.
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
34 Okunma.
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
240 Okunma.
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
1835 Okunma.
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
667 Okunma.
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
919 Okunma.
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
160 Okunma.
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
276 Okunma.
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
418 Okunma.
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
109 Okunma.
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
165 Okunma.
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
158 Okunma.
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
223 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
389 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
214 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
159 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
821 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
305 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
210 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
693 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
507 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
291 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
230 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
914 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
126 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
193 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
488 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
249 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
776 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
496 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
520 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
427 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
1036 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
670 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
575 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
542 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
696 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
777 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
337 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
560 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1156 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
1013 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1463 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1428 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
992 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1455 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1119 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
976 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
2097 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2567 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1195 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1627 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1586 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1446 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2446 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
2162 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1145 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1231 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1519 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1831 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
2115 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1313 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1038 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1225 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1523 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
2011 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1357 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1249 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1398 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1193 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1339 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1158 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1166 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1259 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
1059 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
1002 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1207 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1181 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1617 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1767 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1385 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1354 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1306 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1337 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1114 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1444 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1678 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1651 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2202 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1553 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1619 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1506 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1307 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1894 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2620 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2213 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2447 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1466 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1317 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1730 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3673 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
3075 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2475 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1747 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2135 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2380 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
2004 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
2032 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
2016 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1939 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1680 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1889 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2741 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1682 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1828 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2130 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1932 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2234 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2620 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2647 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1735 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2496 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1791 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1797 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2177 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1808 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1637 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1881 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1953 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1856 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2376 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2416 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1786 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1852 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1742 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2791 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2282 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2279 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1702 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2323 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2113 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2356 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
2077 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1905 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
2031 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
2000 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2321 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
2095 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3728 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1953 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2170 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2136 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2830 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1794 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2367 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1711 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3598 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1907 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1915 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1720 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1966 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2308 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1997 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2130 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2648 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2816 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2482 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2281 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2252 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2275 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
2055 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3382 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3155 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
22618 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2435 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3476 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3762 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
3097 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2621 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2658 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3588 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3593 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2223 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
547 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2954 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2827 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3576 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2579 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2656 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3190 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2310 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3171 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2727 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
3005 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2982 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
3026 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3429 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2839 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
3075 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3119 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
4112 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2942 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4821 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2768 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4359 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3208 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3415 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4453 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
3064 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2637 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2742 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2810 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4577 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3138 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3144 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3336 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4380 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
3004 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2416 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2566 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2769 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2821 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2716 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
3037 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2962 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2499 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2804 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2559 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2843 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2571 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2739 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2965 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3297 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2870 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
4166 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2957 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2743 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3251 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3442 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3422 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3417 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3963 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3391 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2885 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3878 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2929 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3178 Okunma.
Haber Yazılımı