Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
02 Mayıs 2013 - Perşembe 18:14 Bu yazı 3277 kez okundu
 
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
Bülent Alpagut
 
 

 

                                                                                                                            

 

       17 nisan rahmetli Turgut Özal’ın ölüm yıldönümüydü.Yıldızı 12 eylül 1980 darbesinden hemen sonra parlamaya başlamış bu arada dönemin paşaları ekonomiyi ona teslim etmişlerdi.Ülkenin lider arayışı içinde olduğu bir sırada ortaya çıkan,ANAVATAN Partisi’ni kuran Özal 1983 seçimlerinde iktidar olmuş ve Başbakanlık Koltuğu’na oturmuştu.

       Kütahya tüm milletvekilleri Anap’lıydı.Özal 10 yıl iktidarda kaldı.Türkiye’yi 10 yıl yönetti.Özal’ın sağlığında o kadar büyük bir hayran kitlesine sahipti  ki gittiği her yerde binler,on binler onu görebilmek için birbirini çiğnerdi.Kütahya ANAP Dönemi’nde her alanda büyük gelişmelere sahne olmuştur.Bunu görmemezlikten gelenlerin gözleri kör olur.Anap Dönemi Tavşanlı için de büyük öneme sahiptir.Çünkü Tavşanlılı bir evladını kendi ifadesiyle Küçük Mustafalardan  Ali’nin oğlu Mustafa’yı TBMM Başkanı olarak ayakta alkışlıyordu.Bu gurur Tavşanlı’ya yeter de artar bile.

        Kalemli için yeterli ve gerekli notu tarih mutlaka düşecektir. Kalemli bir devlet adamıydı.Gönüllerde yaşıyorsa nedenleri vardır.İnsan vefasızdır.Bir zamanlar Kalemli’yi karşılamak için alanlara,yollara düşenlerin bugün de çoğu hayattadır.Ben bile yerine göre tören görevlisi olduğum halde sayın Kalemli’ye ulaşmakta güçlük çekerdim.

        Vefasız sözcüğünü kullanmakta haklıyım.17 nisan günü rahmetli Özal’ın kabri başında kaç kişi vardı biliyor musunuz? Sadece 50-60 kişi.Babam rahmetli sohbetlerimizde yalakalardan,yağcılardan,utanmaz tiplerden  her zaman korktuğunu söylerdi.Her dönemde her liderin yanında yalakalar,yağcılar ve utanmaz tipler hep olmuştur.Bunlar da liderlerin felaketini hazırlamışlar,hiç birisi bir defa olsun” Efendim böyle yapmayalım,bu yanlış olur” gibi olumsuz yanıtlar vermemişlerdir.Allah bu tiplerden her lideri korusun.

          23 yıllık tören komutanlığı,protokol amirliği ve sunuculuk  dönemlerinde kimleri anons etmedim ki? Bunlardan birisi de rahmetli Özal’dır.Kütahya’ya bir dizi açılışa geliyordu. Zamanın valisi Kütahya’da sunucu bulamadıkları için sayın Kalemli’yi aramış. O da” Sayın valim merak etmeyin.Bizim sunucumuz var. Tavşanlı’da bu işi iyi yapan bir arkadaşımız var.Kendisini görevlendirebilirsiniz” demiş

           Biz de ailecek Burhaniye-Ören’deyiz.Bir sivil şahıs plajda bir pankartla dolaşıyor.Gözümü bir ara açtım kendi adımı ve soyadımı görmeyeyim mi?İlgiliye seslenerek “ Beyefendi hayrola aradığınız kişi benim” der demez yanıma uzanıp kalın dudaklarıyla  beni öpmüştü.Kütahya Valisi Kemal Esensoy arıyormuş.Benim en hızlı şekilde Kütahya’ya intikal etmemi,çünkü sayın Başbakanın Kütahya’da bir dizi açılışlar yapacağını söylemişti.

           Ailemi Ören’de bırakıp Kütahya’ya sabahın kör saatında vardığımda sabah ezanı okunuyordu.Vali yardımcısı H.İbrahim  Terbaş programı elime tutuşturmuş ve “ Haydi işin rast gelsin” demişti.

            Rahmetli Özal yanında bakanımız sayın Doç.Dr.Mustafa Kalemli,bazı bakanlar,milletvekilleri,Anap İl ve ilçe örgütleri temsilcileri,askeri ve mülki erkan tarafından Kütahya Hava Er Eğitim Tugay’nda karşılandı.Hükümet Konağı ve belediye önündeki meydanda halka hitap etti.Sonra SEYİTÖMER Termik Santralı B ilavesini,ardından Yoncalı Hidroterapi Hastanesini ve akabinde de Gümüş Tesisleri’ni açtı.

            Gümüş Tesisleri’nin açılışı sırasında 1200 kişilik dev sofrayı unutamam.GLİ Müessesesi’nin altın çağındaki bandosu o gün görevini büyük bir başarıyla yapmıştı.Hatta sayın Özal’ın” Bu bando nerenin bandosu?” diyerek bando takımını onore ettiğini de unutmadım.Bir anımı da anlatamadan      geçemeyeceğim. Etibank Genel Müdürü hemşehrimiz Süha Nizamoğlu  yanıma gelerek” Senden bir ricam olacak  sayın başbakandan önce sayın Semra Özal’ı anans edebilir misin?” dediğinde elim ayağım dağılmıştı.Sunuculuk dönemimde hiçbir şekilde böyle bir teklifle karşılaşmamıştım.Sevgili Nizamoğlu bana her olumsuzluk halinde yanımda olacağını ve kesinlikle bundan bana bir zarar gelmeyeceğini ısrarla söyleyince her şeyi göze alarak tören başında “ Muhterem hanımefendi,sayın başbakanım” diye hitap ediverdim.Sayın Semra Özal’ın sayın başbakana eğilerek bir şeyler söylediğini görüyordum.Sonra Semra Hanım sayın Süha Nzamoğlu’na doğru dönerek ve beni kastederek” Kim bu delikanlı? “ demiş.

                     Sayın Semra Özal Tavşanlı’ya bir kez geldi.Atatürk Lisesi yanında,Lise sokakta bir evin bir bölümünü Anaplı bayanların hizmetine açmıştık.

                      Tavşanlı ilk ciddi il teklifini Anap Dönemi’nde almıştır.O zamanlar Belediye başkanı M.Ali Cengizgil idi.Sayın Cengizgil Anap’a davet edilmişti. Ne oldu biliyor musunuz?Sayın Cengizgil mensup olduğu siyasi partinin bir hizmetkarı olduğunu ve partisine saygı duyduğunu ifadeyle  teklifi geri çevirmişti.

                       Anap Dönemi iki Koca Başkan  ile anılır.Birisi 17 yıl hizmet veren zamanın Çukurköy Beldesi Belediye Başkanı Nazmi SARI,diğeri ise Tepecik Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Özbay’dır.Her ikisi de Kalemli’nin koca başkanlarıydı.Özbay’a rahmet,Sarı’ya sağlıklı bir uzun ömür diliyorum.Anap Dönemi Anap İlçe Başkanları da Tavşanlı için çalışmuş ve  unutulmazlar arasında yerlerini almışlardır.Bu vesileyle sevgili Ömer Davutoğlu,H.Hüseyin Dönmez,Lütfü Diler,İsmail Yaman’a da en derin selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

                         Tavşanlı bir zamanlar Anap’ın kalesiydi.Sular akarken “ Anap Anap “ diye çağlardı.Kalemli ilçeye gelmeye görsün birkaç km uzunluğunda kortej oluşurdu.Kalemli Ada Stadı’na indiğinde stadın içinde iğne atılsa yere düşmezdi.Biz Kalemli’yi karşılamak için saatlerce aç beklerdik.Binlerce işçi ve aile fertleri bugün de Kalemli’ye “ Allah razı olsun” der.Tavşanlılı Kalemli’nin değerini bir gün mutlaka bilecektir.Çünkü Kalemli Tavşanlı’nın gururudur.Bize bakanlıklar vermiş.TBMM Başkanlığı onurunu yaşatmıştır.Anap Dönemi Kütahya’ya dolayısıyle Tavşanlı’ya unutamayacağı güzellikler yaşatmıştır.

                          17 Nisan 1993 günü rahmetli Özal’ın tabutunun ucundan tutmak için çok kişinin ayakkabısı ayağından çıkmış,pantolonu yırtılmış,eli,kolu,ayağı ezilmiştir.Yüz binlerin katıldığı cenaze töreni ardından bir anma gününde 50-60 kişinin ki çoğu görevli bir mezar başında olduğunu düşünebiliyor musunuz? Bakın bu insanlara bunların çoğu eyyamcıdır.Yarın olduğunda bir gün öncesi akşam yemeğinde ne yediklerini zor anımsarlar.Ölümsüz olan Allah’tır.Bizler,hepimiz,makam sahipleri dahil,herkes ölümlüyüz.Ben bir zamanlar “ Enki adam herkesi hazırolda dutuyo” diyen kadın gibi kalabalıklardan çıkamazdım.Bugün BİR ÇOK KİŞİ” Bülent Hoca” denildiğinde durur.Yani insan Yalova Kaymakamı gibi olur.Hani ayakkabı boyacısına ayakkabısını boyatan kişi kendisinden bahsedilip bahsedilmediğini sorduğunda ayakkabı boyacısından yanıt almış ya.Ben biraz terbiyelisini yazayım” Kim sallar Yalova Kaymakamını ağabey” demiş ya.

                            Anap Dönemi’nde de büyük işadamları,mücevherciler,patronlar vardı.Diz çöküp dil dökenler  de.” Ben ne büyük adammışım be…bu ne biçim sevgi seli” diyenler de vardı.                                                    

Rahmetli Özal yaşarken hayran kitlesi büyüktü.Küçük dağlar yaratılırdı.Alkış sesleri kilometrelerce öteden duyulurdu.Burunları Kaf dağında olanlar o kadar çoktu.Herkes unutulacaktır.Dün o güce tapanlar,takla,perende atanlar hep bizim aramızda yaşıyor.Ceketinin sağ yakasında CHP ,Sol yakasında DP rozeti taşıyanlar bizim arkadaşlarımız ve dostlarımız bugün artık yok.Adları bile unutuldu.İnsanlar şimdi yeni ilahlar bulma çabasında.Anap döneminde papatyalar vardı.Bugün bir tanesini bulamazsınız.Bir çok bürokratın masasında sayın Semra Özal’ın fotoğrafı bulunuyordu.Hayyam ne güzel söylemiş”Niceleri geldi,neler istediler/Sonunda dünyayı bırakıp gittiler/Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?/Ogidenler de hep senin gibiydiler.    

                    Tavşanlılı ANAP İktidarı süresince güçlüydü.Çünkü Türkiye’nin neresine gittiysek  başımız sıkıştığında karşımızdaki yetkiliye “ 43” numarası sizlere bir şey anımsatıyor mu?” diye sorardık.Bu soru  gücümüzün bir ifadesiydi.Çünkü arkamızda sayın KALEMLİ vardı.Ama Tavşanlılı olarak sayın Kalemli’nin adını sadece iki tabelaya sıkıştırdık.Biri devlet hastanesi,diğeriyse sağlık ocağı.Tavşanlılı kendi öz evladına bazı yerlere Kalemli  adını verememiştir.Maalesef bu konuda cimri  davranmıştır.Asri Mezarlık içine döşenen altı köşeli,petek geçme parkeleri bile söküp attık.Bugün ANAP’a gönül veren binlerden arta kalan bir elin beş parmağı kadar kalanlar bile Turgut Özal ve ekibine  “ Allah razı olsun” deseler bu bile Allah katında değerlidir.Bakınız bugün TBMM salonlarında sayın Kalemli’nin yerleştirdiği koltuklar bulunuyor.” Oturmam “ diye itiraz edenlerden kaçı Kalemli’yi anımsıyor dersiniz?Kalemli’nin hiç kimseye minnet borcu yoktur.Ama bizim bu değerli insana teşekkür borcumuz vardır.Ben yıllarca tören komutanı olarak GLİ Bandosu arkamda sayın Kalemli’nin ziyaret ettiği her yerde bulundum. Ona gösterilen sevgi ve saygıyı da gördüm.Bu bana yeter de artar bile.

               Kaç hemşehrim sayın Kalemli’nin eserlerini okudu? Sağ olsun lütfedip göndermişler.Ben hepsini okudum.Okuduktan sonra da sayın Kalemli’yi saygıyla andım.Anap Dönemi Tavşanlı’nın gurur duyduğu bir dönemdir.Tavşanlı Tarihi’nde ANAP’ın  ayrı bir önemi vardır.Çukurköy Beldesi’ndeki tüm bayanlar Anap’lıydı.Sayın Kalemli de bunu bildiği için önce burada bayanları selamlardı.Aynı Çukurköy yıllar öncesinde rahmetli Ahmet Esen döneminde ise Kıratlıydı.Devlet büyüklerini Çukurköylü Kıratlı süvariler karşılardı.Bugün ise Çukurköylüler Adalet ve Kalkınma Partisi’ne gönül verenler.Bugün siyah elbise giyenler yarın beyaz,pembe ve sarı elbise giyebilirler.Ama vefasızlık hastalığı insanı kahrediyor.İnsanın içini acıtıyor.Kimbilir önümüzdeki yıllarda daha kimlerle,hangi siyasi partilerle  tanışacağız.Gelin hangi siyasi iktidar döneminde olursa olsun bizi temsil eden kardeşlerimizi,hemşehrilerimizi bir kalemde elimizin tersiyle silmeyelim.Ahmet Kavuncu DP,Mehmet Diler DP,Cavit Erdemir DYP,Haşim Benli CHP,Hüsnü Ordu AKP,Ahmet Derin RP ,Doç.Dr.Mustafa Kalemli Anap rozetini ceketlerinin yakalarında taşımışlar.Prof.Dr Vural Kavuncu halen AKP’nin rozetini taşıyor.Allah hepsinden razı olsun.Hepsi Tavşanlı Partisi’nin üyeleridir.Belki kafamızdan geçen hizmetleri yapamamışlardır.Ama  kimse çıkıp ta hiç birini eleştiremez.Çünkü her yiğitin bir yoğurt yiyişi vardır.

             Rahmetli Turgut Özal’a yeniden rahmet diliyorum. Turgut Özal bu ülkenin çocuğudur.İyilikler yapmıştır.Denize atmıştır.Balıkların bundan haberleri olmayabilir.Ama Allah biliyor ya…..

 

 
Etiketler: , , TURGUT, ÖZAL, , KALEMLİ, , TAVŞANLI
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
332 Okunma.
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
622 Okunma.
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
872 Okunma.
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
139 Okunma.
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
245 Okunma.
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
379 Okunma.
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
89 Okunma.
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
136 Okunma.
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
134 Okunma.
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
205 Okunma.
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
372 Okunma.
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
190 Okunma.
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
129 Okunma.
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
801 Okunma.
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
288 Okunma.
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
184 Okunma.
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
680 Okunma.
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
490 Okunma.
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
269 Okunma.
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
203 Okunma.
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
896 Okunma.
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
104 Okunma.
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
173 Okunma.
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
461 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
227 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
748 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
471 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
496 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
396 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
992 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
638 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
556 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
519 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
661 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
736 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
323 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
558 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1136 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
997 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1407 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1399 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
954 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1432 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
1096 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
947 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
2038 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2551 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1168 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1600 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1563 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1429 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2409 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
2098 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
1105 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1210 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1477 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1800 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
2067 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1281 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1017 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1209 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1497 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1998 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1338 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1227 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1377 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
1172 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1308 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
1135 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
1125 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1235 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
1041 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
987 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1186 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
1136 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1589 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1743 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1363 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1335 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1286 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1316 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
1103 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1425 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1650 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1616 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
2170 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1505 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1582 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1476 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1286 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1858 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2569 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
2180 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2309 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1445 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1287 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1701 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3653 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
3046 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2449 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1730 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
2121 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2343 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1978 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
2012 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1989 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1912 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1664 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1870 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2715 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1664 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1807 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
2104 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1909 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2218 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2598 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2608 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1707 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2480 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1755 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1759 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
2149 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1790 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1602 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1856 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1922 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1834 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2356 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2391 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1767 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1808 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1722 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2758 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2251 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2243 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1684 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2304 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
2096 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2310 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
2031 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1888 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
2004 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1972 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2293 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
2068 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3665 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1940 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
2141 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
2111 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2808 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1771 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2325 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1698 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
3530 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1887 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1879 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1680 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1937 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2280 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1961 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
2105 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2620 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2785 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2434 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2258 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2239 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2250 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
2024 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3327 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
3126 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
21491 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2405 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3438 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3713 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
3081 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2602 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2636 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3529 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3554 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2193 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
547 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2913 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2811 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3553 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2560 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2638 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3173 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2293 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
3138 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2697 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2986 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2940 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
3003 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3381 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2826 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
3047 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
3091 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
4089 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2917 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4781 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2740 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4314 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
3175 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3393 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4428 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
3050 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2607 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2710 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2789 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4545 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3120 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
3127 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3306 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4339 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2987 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2379 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2554 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2755 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2805 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2701 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
3003 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2937 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2486 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2778 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2542 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2819 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2553 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2712 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2948 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2848 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
4121 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2920 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2726 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3233 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3420 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3400 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3395 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3906 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3363 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2861 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3861 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2912 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
3135 Okunma.
Haber Yazılımı