301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
14 Nisan 2014 - Pazartesi 14:53 Bu yazı 3877 kez okundu
 
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
Bülent Alpagut
 
 

                                      

            Bildik,tanıdık,bilinen herkes aşinadır.Birbirini bilen,tanıyan insanların bir kısmı bugün hayatta değildir.Ama bir kısmı hayattadır ve hemen elinizi uzatsanız ellerini tutabilirsiniz.Geçtiğimiz 14 Mart günü Tıp Bayramı olarak kutlandı.Tavşanlı’da da belki kutlanmıştır.Ama hiç sanmıyorum.Belki doktorlarımız,diş tabiplerimiz,hemşirelerimiz,hasta bakıcılarımız,ebelerimiz,eczacılarımız bir araya gelerek yemek yemişlerdir.

            Çünkü 14 Mart ilk modern tıp eğitimi veren” Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adlı tıp okulunun 1827 yılında( Ayı ve günü bilinmiyor) açıldığı tarihtir.Tıp biliminin bugün  Türkiye’de ulaştığı üstün düzeyin başlangıcı olan 14 Mart ülkemizde “ Tıp Bayramı” olarak kutlanıyor.Türk tıbbı ulaştığı bu üstün seviye ile artık yurtdışından hasta kabul eder hale gelmiştir.Doktorluk yaşam biçimi olan bir meslektir.Sorumluluk,dikkat,özen ister.Bizim doktorlarımız sadece tıp alanında değil,sosyal,kültürel,ekonomik alanlarda da toplumun öncülüğünü yapmışlar ve yapmaktadırlar.Ben de bu vesileyle tüm hekim ve sağlık mensuplarının  Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

             Tavşanlı  ilçe olalı beri nice doktorlar,diş tabipleri,hasta bakıcılar,ebeler,hemşireler,hatta  çantadan yetişmiş zamanın ehil ve usta sağlıkçılarıyla beraber olmuştur.

              Hastalıkları,iyileştirmek,hafifletmek veya önlemek amacıyla başvurulan teknik ve bilimsel çalışmaların tümü hekimlik,tababet tıp sözcükleriyle izah ediliyor. Tıp Fakültesi’ni  bitirdikten sonra pratisyen doktorlar,uzman doktorlarla tanışıyoruz.Yardımcı doçent,doçent,profesör,ana bilim dalı başkanı ve diğer tıp ünvanlarıyla tanışıyoruz.Diplomalı hasta bakıcılar,hemşireler,ebeler karşımıza çıkıyor.Halkımızın çeşitli rahatsızlıkları sırasında iğnelerini yapanlara halkımız “ İğneci” der.Bu iğnecilerin çoğu iğne yapmayı ya askerlikleri,öğrencilikleri dönemlerinde ya da çalıştıkları kurumlarda,ya da anne ve babalarından öğrenmişlerdir.Eczacılar tıp mozaiği içindedirler.Eczacı kalfaları eczacıların yardımcılarıdır.Ağız bakımıyla,diş sorunlarıyla ve hastalıklarıyla yakından ilgilenen diş tabiplerimiz,halk arasında dişçi olarak anılan diş çeken,ağızlara diş takanlara da rastlanır.

                Cumhuriyet’in ilk yıllarında Tavşanlı’da Doktor Reşit Galip’ten söz edilir.Ben henüz ilkokul öğrencisiyken  geldiğim Tavşanlı’da tek avukat babam rahmetli vardı.Orman İşletmesi müdürü Orhan Bey mühendisti.GLİ Müessesesi’nde de tek tük mühendisler çalışmaya başlamıştı.Doktor denilince aklıma ilk gelenler rahmetli Sami Nizamoğlu,Op.Dr.Turgut Altay,Op.Dr Galip Erol,Op,Dr Naci Kıpçak,Dr.Mehmet Rodoplu,Dr.Muzaffer Akyel daha sonraları Dr.Cavit İmer,Uzm.Dr.Metin Kökten,Dr.Suna Soran,Op.Dr.Hüseyin Sekban,Uzm.Dr.Hasan Sözer,Uzm.Dr.Turan KeskinDr.Orhan Bilgiç,Uzm.Dr.Hasan Andaçoğlu,Uzm.Dr.Atalay Yıldırım ‘dır.Bir süre sonra başka isimlerle tanıştık.Doç.Dr.Mustafa Kalemli,Dr.Ali Akarslan,Op.Dr.Zeki Atsız,Dr.Remzi Gökmen,Dr.A.Kadir Kiraz,Op.Dr.Haydar Gül,Op.Dr.Kemal  Asan,Op.Dr. Ünal Ünalan,Uzm.Dr.Mehmet Kasımoğlu,Uzm.Dr.Sabahattin Altıntaş,Uzm.Dr.Lütfi Usluer,Dr.Osman Güneş adlarını beyinlerimize kazıdığımız isimler.

                 Daha nice doktorlarımız geldi geçti.Tavşanlılı diş tabipleri arasında rahmetli Rahmi Çağatay’ı unutmamıştır.Mehmet Minareci,Hulki Kural,Muzaffer Eröz,Mehmet Şahmaran,Yavuz Çiçek,Halenur Çiçek kolay kolay unutulamayacaklar.

                  Tıp dünyasında sadece doktorlar,diş tabipleri mi var?Peki eczacılarımıza ne diyelim?Şerif Boyacı 20 yılını Türk Eczacılar Birliği’nde önemli görevlerde  geçirdi.Tam altı dönem denetleme kurulu başkanlığı,merkez heyeti üyeliği,son genel kurulda divan başkanlığı yaptı.Dünya Eczacılık Federasyonu FIP dünyada sadece 60 kişiye verilen emek ödülünün sahibidir.Rahmetli eski milletvekillerimizden Haşim Benli renkli eczacı ağabeyimizdir.Tavşanlı belediyesi sınırları içinde 26 ve beldelerde de üç olmak üzere toplam 29 eczanemiz ve o kadar da eczacımız var.Mehmet Akcan,Yusuf Akyol,Mustafa Buruk,Nurten Karasazoğlu,İsmail Çağlar Bayırcı,Gülay Erkan Oran,Necla Kaplan,Niyazi Doğansoy,Nuran Öner,Fahrettin Gökkaya,Suat Sözen,Hülya Küpeli,Mehmet Karatürk,Toygar Kesin,Nilgün Ezlen,Fatih Ordu,Mesut Kaplan,Nilay Akarslan,Mümtaz Öner,Sevim Buruk,Alaattin Sayar,Şule Aslan,Şerif Boyacı,Tolga Akata,Gönül Karaveyisoğlu,Alptekin Erol,Rezzan Karakaya,Canan Yılmaz,,özben Akcan  hepimizin güvencesi güzel insanlarımız.

                     Bir de insanımızın hiç unutmadığı diş çekenler,diş yapanlar var.Onlar da bu dünyanın vazgeçilmezleri.Çoğu bugün hayatta değiller.Rahmetli Op.Dr.Turgut Altay rahmetli DİŞÇİ Adnan Ağabeyi yere göğe kondurmazdı.Onun süper bir dişçi olduğunu sık sık söylermiş.Dişçi Oğuz,Dişçi Tevfik,Sünnetçi  berber Kaptan,sünnetçi berberİhsan Üner,berber Mehmet Bayır,Abdullah Dural alaylı diş ustalarıydı.Berber Fatı,berber  Bostancıoğlu,( aynı zamanda kaşık ustası ve doğal boyalarla kaşık boyayan)Bıçakçı Fehmi’nin dedesi Gök berber( o da bir kaşık ustası)berber Hüsnü  diş çekerdi.

                      İğne vuranları unutalım mı? Hayatta olmayan Hekim İbrahim( Nalçakan),Hacer Abla( Şentürk),Ali Pınar,eşi Düriye yenge,Çukurköylü  H.H.Güney,berber Mehmet  ve hayatta olan Kadir Sertel usta birer iğnecidir.

                       Tavşanlı’da Tıp Dünyasında bir usta vardır.Kancı Etem( Ünal) Daha Eskişehir,Bursa,Kütahya’da kan alınıp verilmediği dönemlerde zamanın koşullarında temin ederek,ihtiyaç duyulan yerlere gönderen bu değerli insan 40 yılını bu uğurda harcayan bir değerdir.Tavşanlı’da ilk laboratuarı o kurmuştur.O tanıtmıştır.Hastanelerde ve özel sağlık kuruluşlarında onun adı ölümsüzleşmiştir.GLİ’ye de yıllarını vermiştir.

                        Ebelerimiz,elleri dert görmesin diyeceğim ama çoğu aramızda değil.Perihan Ebe( Çil) komşumuzdu.Henüz bu kadar doktorun,eczacının,diş tabibinin bulunmadığı yıllarda işte bu efsane isimler vardı.Tavşanlılı çocuklar doktor da oldular.Bugün niceleri nerelerdedir?Melek kızımız,Furkan oğlumuz,Melih oğlumuz,Aykut oğlumuz,Ahmet Hakan oğlumuz ve diğerleri.Yıllar yılı Tavşanlılı rahmetli Ömer Boyacı’yı eczacı sanmıştır.Halen eşinin eczanesinde hizmet veren Ziraat Yük.Müh.Akın Karaveyisoğlu’nu da eczacı bilenler çoktur. Tavşanlı’da Tıp Bayramı denilince akla en azından bu söz ettiklerim gelmelidir.” İnsanın iç hastalıkları rakı,dış rahatsızlıkları için tentürdiyot” diyen rahmetli ağabeyim Mehmet Rodoplu’yu nasıl aramazsın.?Bir eczanemize girip uyuyan kalfaya” Oğlum al da serptirive” diyen rahmetli Taktak Abdullah’a kalfanın” Ağabey  bizde ultraseptil kalmadı” demesini nasıl unuturum?

                        Bu arada diş tabipleri İsmail Sezer’e,Recep Kara’ya,Atilla Özerdem’e,İbrahim Şorşor’A,Sevinç Keskin’e,Hanımsever Günay’a ve Mehmet Yalçın kardeşlerime de selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

                         Tıp Bayramı münasebetiyle değerli milletvekilimiz Prof.Dr.Vural Kavuncu’ya da en samimi selam ve sevgilerimi ve başarı dileklerimi sunuyorum.İnşallah devlet hastanemiz seçimlerden sonra hizmete girecek.Yeni yeni sağlık personeliyle doktorundan hemşiresine,sağlık memurundan ebesine,yardımcı personele kavuşacağız.T TİPİ Cezaevimiz  bitince de cezaevi dispanseri devreye girecek.Sağlık ordusu büyüyecek.Doktorlarımızla,diş tabiplerimizle,hemşire ve ebelerimizle,sağlık çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.Tunç bilek’teki eskinin görkemli hastanesinin yeniden sağlık hizmetlerine sunulması dileğimizdir.Eski devlet hastanemiz  yeni bir amaç için yeniden dizayn edilmeli,eski SSK Hastanemiz de olduğu şekilde korunmalıdır.Sağlık ocaklarımız yeni araç ve gereçlerle donatılmalı,halk sağlık taramaları  bu yıl da devam etmelidir.İlçeden ayrılan sevgili doktorumuz Op.Dr.Zeki Atsız’a da Özel Sakarya Hastanesi’nde başarılar diliyorum.Doç.Dr.Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nin çalışkan baştabibi Uzm.Dr.Sabahattin Altıntaş’a da  ayrıca çabalarından ötürü teşekkür ediyorum.

                            Gözlüklerimizi özenle hazırlayan ve bizlere sunan kardeşlerimizi  Mutafoğlu’nun şahsında  kutluyorum.Onlar da Tıp Dünyasının bir parçasıdır.

                             Kırıkçı-çıkıkçı amatör hemşehrilerimi de anmak isterim.Çıkıkçı Havva,Bakırlı ,Derecikli Köylü  Koca İbrahim,Çayıroluklu Mehmet Efendi ve Mustafa’yı da  unutmayalım.

                            Ayakkabıcı Fethi Demirat az mı oramızı buramızı tedavi etti?Mengene elleriyle ağrılarımızı gidermedi mi? Yamulan belimizi düzeltmedi mi? Bakın Tıp Dünyamıza ne kadar zenginiz değil mi?

 

 
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , AŞİNA, YÜZLERİ, YAŞATMALIYIZ
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
233 Okunma.
07 Aralık 2019
BOR
101 Okunma.
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
624 Okunma.
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
280 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
327 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
266 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
769 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
405 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
420 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
351 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
493 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
535 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
238 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
542 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
1018 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
869 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
1100 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1225 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
766 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1278 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
938 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
726 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1807 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2436 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
1060 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1429 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1250 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1291 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2182 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1860 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
914 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1094 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1265 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1636 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1817 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
1132 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
870 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
1093 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1344 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1792 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1229 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1069 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1229 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
978 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1152 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
955 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
969 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1096 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
946 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
831 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
1012 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
944 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1431 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1579 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1168 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1212 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
1099 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1169 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
974 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1217 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1474 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1436 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1932 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1342 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1388 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1337 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
1085 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1662 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2285 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1968 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1684 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1353 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1134 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1521 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3518 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2857 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2265 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1606 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1924 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
2007 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1771 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1913 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1781 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1740 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1533 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1673 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2604 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1510 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1635 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1967 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1757 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
2070 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2494 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2421 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1551 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2330 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1625 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1573 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1958 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1675 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1460 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1688 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1783 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1630 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2193 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2215 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1638 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1600 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1570 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2636 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
2041 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
2081 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1553 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2122 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1924 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
2085 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1874 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1785 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1875 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1843 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2133 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1869 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3307 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1800 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1986 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1958 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2650 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1683 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2115 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1593 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2875 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1742 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1707 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1547 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1770 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2125 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1810 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1983 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2519 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2622 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2319 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2098 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2131 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
2088 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1867 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3138 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2952 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
15225 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2233 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3255 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3496 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2911 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2419 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2481 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
3098 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3401 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
2064 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
541 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2770 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2709 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3381 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2431 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2536 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
3054 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2191 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2979 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2438 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2820 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2775 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2826 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3213 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2712 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2884 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2923 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2738 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4547 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2603 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4155 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2991 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3252 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4245 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2922 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2415 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2565 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2648 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4357 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
3033 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2947 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3163 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4173 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2851 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2186 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2448 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2596 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2658 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2595 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2859 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2776 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2342 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2597 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2388 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2660 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2439 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2543 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2803 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3161 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2722 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3747 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2745 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2622 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1296 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3119 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3278 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3259 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3235 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3670 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3184 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2653 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3760 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2738 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2947 Okunma.
Haber Yazılımı