301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
21 Nisan 2014 - Pazartesi 15:21 Bu yazı 2787 kez okundu
 
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
Bülent Alpagut
 
 

Savunma hakkı,adaletin sağlanmasında bir zorunluluktur.Mahkemelerin varlık sebebidir.Savunma olmazsa,iddia edenin aynı zamanda hükmü de vermesi gibi bir sonuç ortaya çıkar kio zaman da mahkemelere ihtiyaç olmaz.Adalet arayışı boşuna olur.Toplumun bir arada yaşamasını sağlayan en temel değer olan adaletin temel unsuru da avukat ve avukatlık mesleğidir.Ülkemizin,hukuk devleti olabilme unsurunu güçlendiren,demokrasinin ve insan haklarının gelişmesinde önemli bir etken olan avukatlarımızın AVUKATLAR GÜNÜ kutlu olsun.
Ben ,yıllar önce Adana Ağırceza Mahkemesi Üyesi,Kadirli,Kozan,Çal,Acıpayam ve Simav hakimi olarak görev yapan ve 1946’lı yıllarda mesleğinden istifa ederek önce Tavşanlı’da Orman İşletmesi Avukatı olarak çalışan,daha sonra da çeşitli kurum ve kuruluşlarda avukatlıktan sonra serbest olarak avukatlık yapan ve 71 yaşında rahmetli olan Hüsamettin Alpagut’un oğluyum,
Bana babamdan sadece bir Kur’an-ı Kerim kaldı.Rahmetli babam üç kız kardeşimi ve beni ve annemi çok zor koşullarda yaşatırken ne bir arsa,ne bir tarla ve eve sahip olabildik.Tavşanlı’ya geldiğimiz 1946 yılında rahmetli Ferit Us’un ( Hasmillerin evine yakın şimdi yerinde yok) iki katlı ahşap evinde ve rahmetli Dönme Talat’ın komşusunun evinde kirada kaldık.O zaman kiralar 10-15 liraydı.En çok ta rahmetli Us’un evinde ömrümüzü geçirdik.Babam avukat olmasına karşın Baro aidatını dahi zamanında ödeyemedi.Esiflerin Hakkı Efendi’nin evinin altındaki dükkan babamın yazıhanesiydi.Soğukta sobaya merkeplerle satılan Tunçbilek çevresi kömürlerini atar ısınırdık.Babamın küçük bir gelir-gider defteri vardı.Bugün de saklarım faturaları,belgelerini saklıyorum.Bir merkep kömür parasını bile defterinde gider diye göstermiş.Para kazanamadığı günler olmuştu.Sıkıntıdan Ada Köprüsü altına gece gider sabaha karşı dönerdi.Tuttuğu birkaç balık ile mutlu olurdu.Bir gün anlatmıştı:” Yazıhaneme bir işçi girdi.Benden akıl sordu.Uzun uzadıya anlattım.Bana cebinden çıkardığı bir lirayı uzatınca sinirlenip önüne doğru fırlatmış ve tepki göstermiştim.” Sonra ne olmuş? Bu davranışı babama ağıra mal olmuş.Allah babamın 45 gün rızkını kesmiş.Kapısını ne çalan olmuş ne de selam veren.
Babam Tavşanlı İlçesi’nin ilk avukatıdır.Kütahya Barosu’nun da ilk üyelerinden.Sonra Allah babama kulakları çınlasın sevgili arkadaşım Cemal Dosdoğru’nun babası rahmetli Tarık Dosdoğru’yu görderdi.Akabinde de kulakları çınlasın Suna Korkmaz geldi.Bir de davavekili rahmetli Mustafa Korkut vardı.Bu arada arzuhalcılar da ortaya çıktı.Rahmetli Kuruçaylı Ahmet Çavuş,rahmetli Destan İbrahim gibi. Tavşanlı Tavşanlı olalı bugün 65 avukat ile Kütahya Barosu’nun en büyük kanadını teşkil etmektedir.Sevgili Baro temsilcimiz Av.Murat Argun’u telefonla arayarak Avukatlar Günü’nü kutladım.Şahsında tüm Tavşanlı’da görev yapan babamın meslektaşlarına başarı dileklerimi ilettim. Bugün vesilesiyle Kütahya Barosu’nda başkanlık yapan değerli hukukçuları anmadan geçemem.Bir kısmı rahmetli oldu.Bir kısmı hayatının son çeyreğinde ve çok azı genç.İ.Hakkı loker,Ş.Şükrü Dural,A.Naci Ural,Kazım Sayın,Emin Toktar,Hasan Sılay,İ.Hakkı Pektaş,Himmet Erdoğmuş,Mahmut Erdoğan,Naci Altuğ,Zeki Özker,M.Şevket Gürcan,Fevzi Ergun,Ahmet Güner,Nuri Bozbay,Mustafa Peçen,Aydoğan Erçoban,Emin Karaa,Türkan Üstünel,Osman Emet,Sabit Özdoğlar( 2004 yılından beri başkan).
Ben sayın Av.Sabit ÖZDOĞLAR’ın şahsında da tüm il bazında hizmet veren ve Baro Üyesi avukatlarımıza bol kazanç,sağlıklı bir uzun ömür diliyorum.
Bu başkanlardan rahmetli 1892 doğumlu Av.İdris Hakkı löker,1929 yılında Kütahya Barosu’nun kurulmasına öncülük etmiş,Baro başkanlığı yapmış,4.Dönem Kütahya Milletvekili olarak ta TBMM’ne girmiştir( O4 MAYIS 1931)Rahmetli Lökerbir ara Ankara barosu’na bağlı olarak ta çalışmıştır.
Tavşanlı Ekspres’te sevgili Baro Temsilcimiz Av.Murat Argun’un evinde avukatlarımızın bir araya gelerek avukatlık mesleğinin sorunlarını tartıştıklarını ve meslektaşların sorunları üzerinde fikir alışverişi yaptıkları haberini okuyunca mutlu oldum.
Her zaman şunu samimiyetle ifade etmek isterim.Tavşanlı’da avukatlarımız pırlantadır.Dürüst,namuslu,helal para kazanan insanlardır. İçlerinde babam rahmetlinin arkadaşları da var( Av.Ethem Sözen,Av.Cemal Dosdoğru,Av.A.İhsan Bakır,Av.H.İbrahim Manisalı gibi) içlerinde orta yaşlı dostlarım.Öğrencilerim var.Adalet Sarayında görev yapan sayın C.Başsavcısı,C.savcısı,Hakimler ,Adliye çalışanlarıyla uygar ilişkilerini sürdürüyorlar.Adalet Camiasındaki bu ahenk,anlayış ve ilişkiler örnek seviyededir. Babam rahmetli hukukçu olmamı istemedi.Çünkü rahmetli dedem M.Reşit Bey Besni Hakimi,eniştem rahmetli Abdurrahman Serel son olarak Bursa 3.Ağırceza Mahkemesi Üyesi,dayım rahmetli Orhan Tugay en son Bursa Asliye Ceza Hakimi,halam rahmetli eski İnegöl Hakimi ve İstanbul Barosu Avukatlarındandı. Kendisi de rahmetli eski hakim ve avukattı.Bir aileden bu kadar hukukçu yetmez mi?
Ben ve kardeşlerim,aile bireyleri babam Av.Hüsamettin Alpagut ile gurur duyuyoruz. Bize namus,şeref ,haysiyet,helal lokma,dürüstlük gibi miraslar bırakıp gitti.Ona her gün anneme ve kızkardeşimle diğer akrabalarıma birer Yasin okuyorum.
Hz.Ömer Postu’nda oturan,helal lokma yiyen,adalet dağıtan avukatlara selam olsun.Tavşanlı avukatlarıyla gurur duymaktadır.İyi ki varsınız.
İnşallah Adalet Sarayımıza yeni bir kat ilave edilir.Avukatlarımıza tahsis edilen Baro Temsilciliği odamıza ilave yapılır.Hatta yeni Hükümet Konağı’nda avukatlarımıza bir yer ayrılır ve mevcut sıkışıklık bir nebze azaltılır. Yeni Cezaevimiz kısa sürede hizmete girer. Hatta hatta hakim ve C.Savcılarımıza lojman sunma şansımız olur.Keşke her Avukatlar Günü gecesinde bir camimizde rahmetli hukukçularımız için bir mevlit okutulabilse.Hatim duası yaptırılabilse.Bu günde rahmetli hukukçular mezarlarında ziyaret edilebilse.Sevgili Kütahya Barosu Başkanımız Sabit Özdoğlar’dan ricam olacak.Yeni bir KÜTAHYA BAROSU LEVHASI kitapçığı için bir girişim var mı? Tüm bilgileri kapsayan böyle bir kitapçık Baro için gereklidir diye düşünüyorum.
POLİS GÜNÜ
10 Nisan Polis Teşkilatımızın 169.yıldönümüdür.Bu vesileyle tüm polislerimizin en küçük rütbelisinden en büyük rütbelisine Polis Gününü kutluyorum.Şehit polislerimizi rahmetle,gazi polislerimizi saygıyla anıyorum.Hukuk devletinin geçerli olduğu demokratik bir toplumda polis,kişisel hak ve özgürlüklerin önünde asla bir engel değildir ve de olmamıştır.Tam aksine bu özgürlüklerin güvencesi olarak,yurttaşa huzur ve güven aşılar.Çağdaş insan hak ve özgürlükleri yanında uluslararası düzenlemeleri de göz önüne alan Türk Polisi hem vatandaşlara hem de polis teşkilatına artı değer katmaya devam edecektir.
İlçelerde ilçe emniyet müdürlükleri Anap Dönemi’nde kurulmuştur.Tavşanlı Tarihi’ne İlçe Emniyet Müdürü olarak geçen aynı zamanda Türkiye’nin de ilk emniyet müdürü halen İzmir’de görev yapan emekli emniyet müdürü,bir zamanların TBMM Koruma Müdürlüğü görevi de yapmış olan HABAŞ Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş Aliağa Güvenlik Müdürü Şuayip Doğanç’tır.Daha sonra sayın emekli emniyet müdürlerinden Ömer Çoban ile tanışmıştık.
Tavşanlı’da Polis etkinliklerinin doruğa çıktığı,en görkemli programların gerçekleştirildiği dönem de sayın Şuayip Doğanç dönemidir.Bu etkinlikler daha sonra sayın Ömer Çoban döneminde de kutlanagelmiştir.
Polisimiz maalesef toplumun yüzkarası,çirkin,iğrenç,kabul edilemez hastalıklarıyla bir arada olduğundan hiçbir zaman insanımıza sempatik görünememiştir.Şiddetin,kargaşanın,olumsuzlukların üzerine giderken polisimiz maalesef hep tepki görmüştür.Bugün bir polisi veya polisleri bir yerde görenler onları başka dünyalardan gelen yaratıklar gibi kabul ediyor.” Emir demiri keser” Atasözü ne kadar güzeldir.Onlar emir alıyorlar ve gö revlerini yapıyorlar.Ama biz onlar görevlerini yaparlarken onların yanında değil karşılarında oluyoruz.Polisimize yardımcı oluyor muyuz? Ne kadar yardımcı oluyoruz? Onlar da nihayet etten ve kemikten yaratıldılar.Biz onlara bir metre gidersek onlar da bizlere iki metre geleceklerdir.Karşılıklı anlayış İçinde olmakzorundayız.
Tavşanlılı bugün Tavşanlı’da görev yapmış kaç polisi hatırlar?Kaç bekçiden söz edebilir?Hepsi de arkalarında hoş bir seda bırakarak ayrılıp gitmişlerdir.Tavşanlılı polisle daima seviyeli bir dostluk içinde olmuştur.Kulakları çınlasın Halil Bey,Parmaksız müdürler gibi halkın içinde olmuş,saygıdeğer polis müdürlerini asla unutmamıştır.Tavşanlı’da polis-halk münasebetleri karşılıklı anlayış içinde süregelmiş ve devam etmektedir.

 
Etiketler: 5, NİSAN, AVUKATLAR, GÜNÜ
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
28 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
163 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
139 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
613 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
291 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
314 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
216 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
350 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
399 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
149 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
527 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
903 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
768 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
896 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1105 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
632 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1142 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
815 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
585 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1650 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2317 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
946 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1299 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1133 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1185 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2048 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1733 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
796 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
994 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1105 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1520 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1656 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
992 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
762 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
974 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1240 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1669 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1128 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
963 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1120 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
856 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1031 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
844 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
858 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
994 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
854 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
722 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
890 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
820 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1318 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1440 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1065 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1108 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
953 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1057 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
873 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1104 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1350 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1326 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1800 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1221 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1242 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1236 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
954 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1529 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2075 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1847 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1448 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1223 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1024 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1405 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3384 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2731 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2138 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1507 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1818 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1816 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1649 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1803 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1664 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1634 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1424 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1551 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2500 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1409 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1507 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1863 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1615 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1949 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2377 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2310 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1441 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2218 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1526 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1422 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1850 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1575 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1354 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1580 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1689 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1507 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2102 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2103 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1549 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1481 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1448 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2538 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1908 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1911 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1449 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2016 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1799 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1949 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1728 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1683 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1766 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1732 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2016 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1756 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3062 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1713 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1867 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1858 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2532 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1579 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
1997 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1499 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2617 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1636 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1601 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1456 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1674 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
1999 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1713 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1883 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2409 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2510 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2198 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2001 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2036 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1968 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1770 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
2992 Okunma.
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
2836 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
12636 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2141 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3134 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3310 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2784 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2322 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2363 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2918 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3251 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1953 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
532 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2667 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2613 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3274 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2312 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2438 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2964 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2076 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2867 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2266 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2714 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2635 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2682 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3075 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2591 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2794 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3718 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2623 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4411 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2505 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4018 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2894 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3157 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4115 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2829 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2318 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2441 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2545 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4224 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2948 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2825 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3038 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4064 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2744 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2079 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2363 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2496 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2571 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2503 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2762 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2674 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2236 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2482 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2282 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2577 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2340 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2446 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2700 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3049 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2622 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3565 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2593 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2498 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1286 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3025 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3161 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3152 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3101 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3517 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3068 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2505 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3657 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2641 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2848 Okunma.
Haber Yazılımı