301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 14:51
 
ZİNCİRLİ KAYALAR
MOYMUL MAHALLESİ'NİN ÜST KESİMLERİNDE BULUNAN VE VATANDAŞLARI ENDİŞELENDİREN ZİNCİRLİ KAYALAR TEHDİT OLMAKTAN ÇIKIYOR. BÖLGEDE YAPILACAK ÇALIŞMAYLA KAYALAR YERİNDEN SÖKÜLECEK.
Gündem Haberi
 ZİNCİRLİ KAYALAR

 ZİNCİRLİ KAYALAR 

Moymul Mahallesinin simgeleşmiş alanlarından birisi olan ve yerleşim alanlarını tehdit eden Zincirli Kayalar hazırlanan proje ile kaldırılıyor. Mahalle sakinlerinin olası bir deprem karşısında zaman zaman dile getirdiği endişeleri de bu çalışma sayesinde ortadan kaldırılmış olacak.
Tavşanlı Belediyesi'nin teknik destek verdiği çalışmayı AFAD yürütecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, "Dağçeşme mahallesi sınırlarında bulunan ancak Moymul mahallemizle özdeşleşen, büyüklükleri nedeniyle de yerleşim alanlarını tehdit eden Zincirli Kayaları kaldırma zamanı geldi. Uzun yıllar bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız Allah göstermesin yaşanabilecek küçük bir depremde bu kayaların evlerinin üzerine yuvarlanıp can ve mal kaybına neden olabileceği endişesiyle bizlerden talepte bulunuyordu. Bu konuda bir proje hazırlandı. Belediye olarak AFAD Müdürlüğümüze teknik destek vererek birlikte Zincirli Kayaları kaldırıyoruz. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ZİNCİRLİ, KAYALAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı