301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 10:42 Bu haber 978 kez okundu
 
Verem Eğitim Ödül Töreni
Gündem Haberi
Verem Eğitim Ödül Töreni

72. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında Kütahya Sağlık Müdürlüğü, Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya Verem Savaşı Derneği Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ödüllü resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ödül törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Sağlık Müdürü İsmail Zehir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Erkan Gaygısız, Kütahya Verem Savaşı Derneği Başkan Vekili Nihat Arslan, yarışmada derece elde eden öğrenciler ile aileleri katıldı.
 
Kütahya Sağlık Müdürü İsmail Zehir’in açış konuşmasıyla başlayan ödül töreni, “Cumhuriyetten Günümüze Verem Haftası” adlı video sunumuyla devam etti.
 
“KÜTAHYA, TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDA”
 
Yürütülen başarılı kontrol çalışmaları ile tüberküloz hasta sayısının her yıl yaklaşık yüzde 6-7 oranında azaldığını kaydeden Kütahya Sağlık Müdürü İsmail zehir, “Yaygın olan hastalığın 1980’lerde yüz binde 35 olan ortalaması şu anda yüz binde 16’dır. Türkiye ortalamasının altında olan ilimiz bu konuda başarılı bir mücadele sürdürmektedir. Yüz binde 14 civarında tüberküloz hastamız mevcuttur. Tüberküloz hasta sayımız 2018 yılı itibarıyla 32. 32 hastamızın da tedavisini evine giderek yapmaktayız” dedi.
 
“TÜRKİYE VEREME KARŞI MÜCADELESİNİ BAŞARIYLA SÜRDÜRÜYOR”
 
Türkiye'de cumhuriyet ile birlikte veremle mücadelede büyük bir mücadele başlatıldığına dikkat çeken Vali Dr. Ömer Toraman, “Türkiye, veremle mücadeleyi çok başarılı yürütmüş. Vereme karşı savaş açılmış, Verem Savaş Dispanserleri oluşturulmuş. Geçmişten günümüze veremle mücadelede önemli çalışmalara imza atılmış ve verilen mücadelelerde başarılı olunmuş. 72. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında, farkındalık oluşturmak, dikkat çekmek amacıyla öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalar da bu mücadelenin bir parçası” diye konuştu.
 
Vali Dr. Ömer Toraman, konuşmaların ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Kıvanç Doğan, Hatice Kübra Koruk, Zerennur Kalkandelen, Gülsüm Berre Kıvrak, Kader Karataş, Rabia Sinan, Hilal Akpınar, Büşra Yalçın ile Ümran Ata’yı tebrik ederek ödüllerini verdi.
 
Ödül töreni yarışmalarda birincilik elde eden Gülsüm Berre Kıvrak ile Hilal Akpınar’ın şiir ve kompozisyonunu okumasıyla sona erdi.
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Verem, Eğitim, Ödül, Töreni, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı