301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 14:18
 
Vali Dr. Ömer Toraman Dpü Arkeoloji Müzesi'ni Ziyaret Etti
Gündem Haberi
Vali Dr. Ömer Toraman Dpü Arkeoloji Müzesi'ni Ziyaret Etti


Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Türkiye’nin ilk üniversite özel arkeoloji müzesi niteliğiyle açılan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etti.
 
Vali Dr. Ömer Toraman, Kütahya, Merkez, Seyitömer Linyit İşletmeleri kömür sahasında yer alan Seyitömer Höyük’te gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan eserlerin topluca sergilendiği DPÜ Arkeoloji Müzesi’nde incelemelerde bulundu.
 
2011 yılında ziyarete açılan müzeyi inceleyen Vali Dr. Ömer Toraman, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile Prof. Dr. Nejat Bilgen eşliğinde Erken Tunç Çağı, Orta Tunç Çağı, I. Bin ile Hellenistik Dönemdeki insanların üretimi olan, pişmiş toprak, taş, kemik ve bronz gibi kültür varlıklarını inceledi.
 
Ziyaretine DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü ile devam eden Vali Dr. Ömer Toraman, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurettin Gülaçtı ile öğrenciler tarafından karşılandı.
 

 


Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam lisans ile Bileşik Sanatlar Yüksek Lisans öğrencileri tarafından, ‘’Seramikler İle Minia Kütahya’’ adlı proje kapsamında yapılan Kütahya’nın tarihi yapılarından oluşan çalışmaları inceledi.
 
Vali Dr. Ömer Toraman son olarak Seramik Turna Kuşları, Seramik ve Cam Sanat Atölyesi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Dr., Ömer, Toraman, Dpü, Arkeoloji, Müzesi'ni, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı