301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 14:30
 
Vali Dr. Ömer Toraman Bedelli Askerlerin Yemin Törenine Katıldı
Gündem Haberi
Vali Dr. Ömer Toraman Bedelli Askerlerin Yemin Törenine Katıldı


Kütahya’da eğitimini tamamlayan 5. dönem bedelli erler için Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemin töreni düzenlendi.
 
5. Dönem 850 bedelli er için düzenlenen törene Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok ile eşi Gülhan Altınok, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ile eşi, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ile eşi, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, bazı daire müdürleri, protokol üyelerinin eşleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı.
 

 


Sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerde eğitimlerini tamamlayan 850 bedelli er Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.
 
Yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras, vatan ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği çok özel anlar olduğunu söyleyen Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, “Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır. 5. dönem 850 bedelli Mehmetçiğimiz vatanımızın dört bir yanından gelerek kutsal asker ocağında silah arkadaşı olmanın bilincine ve hazzına vardılar. Şimdi sizler, bu evlatlarımızın yeminlerine şahitlik edecek, bu gururu onlarla paylaşacak ve sevinçlerine ortak olacaksınız. Ordu, millet kavramının oluştuğu Türk kültüründe askerlik kutsaldır; çünkü vatana hizmettir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin miras bıraktığı vatanı canı pahasına korumaktır. Bu kapsamda Türk milletinin bağrından çıkan TSK onun ayrılmaz bir parçası olup daima Türk milletinin hizmetindedir, yeri milletin kalbidir” diye konuştu.

 


 
Yemin töreni Vali Dr. Ömer Toraman ile diğer protokol üyeleri tarafından başarılı erlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Dr., Ömer, Toraman, Bedelli, Askerlerin, Yemin, Törenine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı