301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Şubat 2016 - Perşembe 19:10
 
Toki Tavşanlı’nın Yüzünü Güldürüyor
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER, TOKİ TARAFINDAN DAĞÇEŞME MAHALLESİ’NE 118 KONUT YAPIMI İÇİN ÇALIŞMALARIN SONA GELDİĞİNİ SÖYLEYEREK, “MÜTEAHHİT FİRMAYA YER TESLİMİNİ YAPTIK” DEDİ. BAŞKAN GÜLER, ÖMERBEY MAHALLESİ’NE DE 1000 KONUT YAPILMASI İÇİN TOKİ’YE MÜRACAATTA BULUNDUKLARINI VE TOKİ’NİN DE BU ALANDA İMAR PLANI ÇALIŞMALARINA BAŞLADIĞI MÜJDESİNİ VERDİ.
- Haberi
Toki Tavşanlı’nın Yüzünü Güldürüyor


 

DAĞÇEŞME MAHALLESİ KONUTLARINA KAVUŞUYOR

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler TOKİ kanalıyla Dağçeşme’ye yapılacak olan 118 ve Ömerbey Mahallesi’ne yapılması planlanan 1000 konut hakkında açıklamalarda bulundu.

Dağçeşme Mahallesi’ne 118 konut yapılacağını ve bu konutların yüzde 20’sinin tamamlandığında kayıt alımlarının başlayacağını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Dağçeşme Mahallemiz toplu konutlarına kavuşuyor. Toplam 118 konuttan oluşan bu yapı için ihale 20 Ocak’ta gerçekleştirilmişti. Müteahhit firmaya yer teslimini yaptık. Artık kazma vurma zamanı. İnşaatların yüzde 20’si tamamlandığında kayıtlar başlayacak ve hak sahipleri belirlenecek” ifadelerini kullandı.

Dağçeşme TOKİ evleri projesinin 500 günde tamamlanması hedefleniyor.

 ÖMERBEY MAHALLESİ’NE 1000 KONUT TALEBİMİZ İÇİN TOKİ BU ALANDA İMAR PLANI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI…

Belediye Başkanı Mustafa Güler, Ömerbey Mahallesi’ne de toplam 1000 konut yapılması için gerekli girişimlerde bulunduklarını ve arsa tahsisi için çalışma yürüttüklerini dile getirerek, “Dağçeşme Mahallesi’ne yapılacak 118 konutun yanında, Ömerbey Mahallesi’ne de 1000 konut yapılmasıyla önemli bir sayıya ulaşmış olacağız. Toplam da 1118 ailemizin ev sahibi olması anlamına geliyor. Ömerbey Mahallesi’ne bu konutların yapılabilmesi için Ankara düzeyinde önemli temaslar gerçekleştirdik. TOKİ ile yaptığımız görüşmeler meyvelerini vermeye başladı ve TOKİ bu alan için imar planı çalışmalarına başladı” dedi.

Güler, “Önümüzdeki 4-5 ay içerisinde TOKİ’nin imar planı çalışmalarını tamamlayıp burada kaç daire yapılacağı ve bunların kaçının alt ve üst gelir gruplarına ait olacağını netleştireceğini düşünüyoruz. TOKİ’nin bu Ömerbey konutları için çalışmalarını hızlı şekilde yürüttüğünü söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toki, Tavşanlı’nın, Yüzünü, Güldürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı