301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 11:56 Bu haber 991 kez okundu
 
Termik Santrali İşçileri Bekleyiş İçerisindeler
Ekonomi Haberi
Termik Santrali İşçileri Bekleyiş İçerisindeler

 

 Termik Santrali İşçileri Bekleyiş İçerisindeler

Tuna İŞLEYEN / GÖRÜNTÜLÜ

Kütahya'nın Seyitömer Beldesi ve Tavşanlı ilçesinde bulunan termik santralleri, verilen sürede bacalarına filtre takılmadığı gerekçesi ile jandarma ekiplerince mühürlenmişti.  
  İki santraldeki üretim durduruldu ve işçiler ücretli izne çıkarıldı.
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kapatılan Tunçbilek Termik Santrali önünde toplanan işçiler, hükümet yetkililerine seslenerek ekmek kapılarının yeniden açılmasını istediklerini söylediler.
  7 Şubat 2020 tarihine kadar ücretli izne çıkarılan işçiler sonlarının ne olacağına dair bekleyiş içerisindeler.
  Termik santralin 27 yıllık işçisi Hakkı Sarıoğlu, " Bugün burada toplanmamızın sebebi, baca gazı emisyon değerleri nedeniyle kapatılmış olması nedeniyledir. Hükümetimizden ricamız buranın tekrar gerekli emisyon değerlerine çekilerek hiç yoktan sırayla tek tek çalıştırılarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamasını istiyoruz. Sonuçta buradaki bütün arkadaşlar da çevreye duyarlı ve burada kapıdaki simitçisinden, çarşıdaki marketine kadar bu ekonomik dişlinin birer parçası. Bu dişlilerin kırılmadan dağılmadan ülke ekonomisine katkısının devam etmesini istiyoruz. Burada 600'e yakın çalışan var ve 500'ü ücretli izne çıktı. Fakat eve gittiğimizde çoluk çocuğumuza bu durumu anlatmakta zorluk çekiyoruz." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Termik, Santrali, İşçileri, Bekleyiş, İçerisindeler,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı