301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 19:05
 
Termal Rulo Ne İşe Yarar?
Ekonomi Haberi
Termal Rulo Ne İşe Yarar?

Termal Rulo Ne İşe Yarar?

Eski nesil yazarkasalar işletmelerin kasalarından kaldırıldıktan sonra bunların yerini yeni nesil yazarkasa pos cihazları almaya başladı. Aynı zamanda işletmeler sipariş alımı için kullanılan termal yazıcıları temin etmek durumunda kaldılar ve bu kapsamda gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçlarına cevap verme eğilimini sürdürdüler.

Termal Rulo Kâğıt Nedir

Pos cihazları ve termal yazıcıların kullandıkları termal rulo kâğıtlar işletmeler için maliyet kalemlerinden biri haline gelmiştir. Çünkü insanlar nakit alışverişten ziyade kredi ya da banka kartı ile alışveriş yapmayı tercih ederler. Bu durum da doğal olarak işletmelerde pos cihazı kullanımını, yani termal rulo giderini artırır.

Pos Rulosu

Pos rulosu kredi kartı sliplerinin verildiği küçük ölçekli kâğıtlardır. Termal yazıcılar ise pos rulosu ile çalışan çeşitte olabildiği gibi daha büyük boyutlarda termal rulo kullanan çeşitleri de vardır. Bu kapsamda işletmeler genellikle telefon ve internet üzerinden alınan siparişlerde büyük boy termal rulo kullanan termal yazıcıları tercih ederler. Söz konusu ürün çeşitlerini  anthaber.net/termal-rulo internet sitesinde bulabilir ve alabilirsiniz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Termal, Rulo, Ne, İşe, Yarar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı