301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 22:26 Bu haber 1340 kez okundu
 
Tavşanlı Kızılay Şubesi Törenle Hizmete Girdi
Gündem Haberi
Tavşanlı Kızılay Şubesi Törenle Hizmete Girdi

Tavşanlı Kızılay Şubesi Törenle Hizmete Girdi

GÖRÜNTÜLÜ 
Tavşanlı Kızılay Şubesi hizmet binası ile Ressam Suna Gürsoy Konuşlu’nun resim sergisi törenle açıldı.

Kütahya İl Özel İdaresi tarafından restore edilerek Kütahya Valiliğince Türk Kızılayına tahsis edilen tarihi konakta hizmet verecek olan Tavşanlı Kızılay Şubesinin açılış törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Türk Kızılayı Tavşanlı Şube Başkanı Osman Oral, Ressam Suna Gürsoy Konuşlu, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri ile davetliler katıldı.

Restore edilerek fonksiyon kazandırılan tarihi konağın Türkiye’nin köklü kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayına tahsis edilmesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “Türk Kızılayı tüm olumsuz durumlarda vatandaşımızın yanında olmuş; birçok ülkeye yardım eli uzatmış Türkiye’nin tarihi ve köklü bir teşkilatı. Kendini sürekli geliştiren Türk Kızılayı eliyle bugün dünyanın en fazla yardım yapan ülkeleri arasındayız. Bu bizim devletimizin ve milletimizin gücünün göstergesi. Tarihi konağın restore edilerek göğsümüzü kabartan Türk Kızılayına tahsis edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesi ile Ressam Suna Gürsoy Konuşlu’nun Resim Sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 

Konuşlu’nun 30 eserinin beğeniye sunulduğu sergiden elde edilecek gelirin Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesine bağışlanacağı belirtildi. 

Açılış sonrası, Türk Kızılay Tavşanlı Başkanı Osman Oral, yönetim kurulu üyesi Mümtaz Serdaroğlu yeni yapılan ve Tavşanlı Kızılay şubesine tahsis edilen konağı davetlilere tanıttılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavşanlı, Kızılay, Şubesi, Törenle, Hizmete, Girdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı