301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 15:15
 
Tavşanlı BİLSEM Türkiye'de ilkler arasında
- Haberi
Tavşanlı BİLSEM Türkiye'de ilkler arasında

Tavşanlı BİLSEM Türkiye'de ilkler arasında

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde kurulan BİLSEM okulu Türkiye'de ilkler arasında yer alıyor.

Kaymakam Kara ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Kavuncu Tavşanlı BİLSEM'i ziyaret etti.

Tavşanlı ilçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa da yetenekli çocukların kazanımı için buranın önemli bir merkez olduğunu kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa BİLSEM ile ilgili şunları söyledi; " Tavşanlı'da göreve başladığımızda kendimize büyük hedefler koymuştuk bu hedeflerin en önemlisi Milli Eğitim Bakanlığımızın bünyesinde bulunan eğitim kurumları çeşitliliğini de Tavşanlı ya kazandırabilmekti. Önceliğimizi de üstün yetenekli çocukların eğitim alabilecekleri bir kurumu Tavşanlı ya kazandırabilmekti. Bilim Sanat Merkezleri Türkiye genelinde illerde vardı. Sadece, biz Türkiye'nin 120. Bilim Sanat Merkezi olduk. Merkezimizin buraya açılmasında Prof. Dr. Vural Kavuncu beyin büyük katkıları var. İlçe Kaymakamımız Yüksel Kara beyin olağan üstü çaba ve gayretleri var.  Mesai kavramı gözetmeksizin gösterilen bir gayretin ve ekip çalışmasının neticesidir. Ben bu çalışmaları ve olağan üstü gayretli arkadaşlarımıza öncelikle Okul Müdürümüz Mustafa Kemal Pişkiner' in şahsından ona destek veren her kademede ki personelimize teşekkür ederim. "

Bilim Sanat Merkezi Müdürü Mustafa Kemal Pişkiner de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; "Bilim Sanat Merkezleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin potansiyellerini daha üst seviyelere çıkartmak için örgün eğitimin dışında ki zamanda geldikleri eğitim kurumları. Özel eğitim genel müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarıyız. Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onların bu ilgi ve yeteneklerini daha üst seviyeye çıkartmak için etkinlik temelli proje tabanlı faaliyetler sürdürmekteyiz. Okulumuz 9 Ocak 2018 tarihinde bakanlık oluruyla açıldı. Eylül 2018 tarihinde de eğitime başladı şuan 72 öğrencimiz var, 72 öğrencimizden 52' si daha önce Kütahya'ya Bilim Sanat Merkezine devam eden öğrenciler."

Kaymakam Yüksel Kara, " Bizler ilçemizde eğitim alanında yaşadığımız gelişmenin mutluluğunu paylaşıp yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere geldik. Ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine direk etki eden yeniliklerin arka planındaki insanlar özel yetenekli insanlar. Özel yetenekli çocukların eğitimi ve doğru yönlendirilmesi yaratıcı imkânların sunulması anlamında önemli rol oynamaktadır. Bilim sanat merkezinde de bu amaca hizmet etmektedir. İlçemizde daha önce bilim sanat merkezi yoktu. Bundan dolayı da öğrencilerimiz Kütahya'ya gidiyordu. Kütahya'ya giderken de ulaşım masraf ve zaman sorunu yaşanıyordu, bu sebepten bir kısım öğrencilerimiz devamsızlık problemi yaşadı. Bir kısmı da okulu bırakmak zorunda kaldı. Bizlerde kendi aramızda çalışma planı hazırladık ve Bilim Sanat Merkezi kurulması ile ilgili çalışmaları başlattık. Ben bu vesile ile buranın yapımında emeği geçen sayın vekilim olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Okul Müdürümüze teşekkür ediyorum." dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu ise , " Tavşanlı'mızdaki Bilim Sanat Merkezimiz Türkiye de ilklerden yer alıyor.  120. Sırada kurulan bilim sanat merkezi ki bunun içerisinde büyük şehirler ve büyük ilçelerde var. Bu projeyi diğer projelerin yani hepsinin önüne geçirdik. Öncelikle bu kurumun yapım aşamasında sayın Kaymakamımız Yüksel Kara beyin büyük emekleri var. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz de dahil emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Müdürümüz Kemal Bey burayı çok güzel hazırlamış ve sıcak bir ortam oluşturmuş öğrencilerimiz için gerekli adımlar atılmaya başlanmış. Buraya büyük bir ilgi olduğunu gördüm. Biz de Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak kapımızın bu merkeze bu çocuklarımıza açık olduğunu, her türlü imkanımızı paylaşmaya hazır olduğumuzu, öğretim üyelerimizin de her projelerinde öncülük edeceğinin taahhüdünü veriyorum ve kendilerini en yakın zamanda üniversitemize, laboratuarlarımıza beklediğimizi ifade etmek istiyorum." diyerek davette bulundu.

Kaymakam Kara ve Rektör Kavuncu okul içerisinde dolaşarak İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul müdüründen bilgiler aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavşanlı, BİLSEM, Türkiye'de, ilkler, arasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı