İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
HAFTANIN OYNANACAK MAÇLARI
DEPREM
Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 12:03
 
TAVŞANLI'DA ALTERNATİF YOL İNCELEMESİ
Gündem Haberi
TAVŞANLI'DA ALTERNATİF YOL İNCELEMESİ

 ALTERNATİF YOLLAR'DA İNCELEME
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER TCDD YETKİLİLERİYLE BERABER EMET VE KURUÇAY KAVŞAKLARINDA BAŞLATILAN PROJE KAPSAMINDA HİZMETE ALINAN ALTERNATİF YOLLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU. TEPECİK VE KURUÇAY İSTİKAMETİ İÇİN İKİ YOLUN DAHA AKTİF HALE GETİRİLMESİ KARARLAŞTIRILDI.
Tavşanlı trafiğini rahatlatacak olan Kavşaklar Bölgesi Araç Üst ve Yaya Alt Geçit Projesi'ne start verildi. Devlet Demiryolları'nın ihalesini yaptığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürülen çalışmalar kapsamında Emet Kavşağı hafta başından itibaren trafiğe kapatıldı. 
Tavşanlı Belediyesi'nin tüm birimleriyle destek verdiği proje kapsamında oluşturulan alternatif yolların son durumu da masaya yatırıldı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay, Tepecik Belediye Başkanı Adnan Korkmaz, TCDD Bakım Müdürü Ersin Akbulut, Bakım Şefi Mehmet Keskin, Belediye Zabıta Trafik Şefi Kenen Karakaya ile beraberindeki heyet Adliye Kavşağına varmadan Acar Kurtarıcı'nın olduğu bölüm ile Emniyet önünden Tepecik istikametine giden ara yollarda incelemelerde bulundu. 
Başkan Mustafa Güler bu iki bölgede çalışma başlatılmasının talimatını vererek sürücülerin bu yollara yönlendirilmesini istedi. Arazide yapılan değerlendirmelerin ardından Başkan Güler şu ifadeleri kullandı; "İlçemiz için önemli olan kavşaklar bölgesindeki çalışmada deplase işlerinin bitirilmesiyle birlikte inşaat sürecine geçildi. Firma beton direklerin üretimine başlamıştı. İş makinelerini Ada Stadı önündeki şantiyesine getirerek üst geçidin ayaklarını çakmaya başladı. Bizde Tavşanlı Belediyesi olarak yol güvenliğini alıp Emet kavşağını trafiğe kapattık. Bu arada Ada mahallesi Sarıcasu istikametinden açılan alternatif yol kullanılmaya başlandı. Şimdi Emniyet Müdürlüğü tarafından Balıkesir - Tunçbilek - Emet bağlantısı yaparak Tepecik üzerinden özellikle ağır yük kamyonlarını bu tarafa yönlendireceğiz. Burada Karayollarımızın Balıkesir kavşağından başlatılan çevre yolu işi de devam ediyor. Bir başka alternatif yolu da Kuruçay istikametine düşünüyoruz. Adliye'ye varmadan Acar kurtarıcının oradan Karakova mahallemizi geçerek Kuruçay yoluna bağlantı yapacağız. Bir iki ay sonra Kuruçay hemzemin geçidinin olduğu alanda da üst geçit çalışmalarına start verilecek. Biz şimdiden önlem alarak halkımızın sıkıntı yaşamamasını istiyoruz. Bir birine bağlı her iki projede 2018'in yaz aylarında tamamlanacak. İşte o zaman Tavşanlı trafiği çok iyi bir noktaya ulaşacak. Bu süreçte çevre yolunu kullanan vatandaşlarımızın azami ölçüde dikkatli olmasını istiyoruz"

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAVŞANLI'DA, ALTERNATİF, YOL, İNCELEMESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı