301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 19:22
 
SKANDAL KARAR
Gündem Haberi
SKANDAL KARAR

Çavdarhisar ilçe trafik komisyonu aldığı kararla Hisarcık -Emet-Çavdarhisar -Kütahya araçlarının geçişine izin vermeyince güzergahtaki binlerce vatandaş mağdur duruma düşürüldü.

            Yıllardır bu güzergahta bulunan Yarış-Aydıncık-Örencik-Çavdarhisar yerleşim yerleri ve bunlar bağlı köylerde ikamet eden vatandaşlar   Kütahya ulaşım için  bu araçları kullanıyordu. Hastur firmasının güzergah kullanım izni Çavdarhisar ilçe trafik komisyonunca red edilince, firmaya ceza yağmaya başladı. Firma cezaları ödeyerek güzergahı kullanmaya devam etmek isteyincede bu defada araçların trafikten men edilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

            Hergün Hisarcık-Emet ve Çavdarhisar istikametinden Kütahyaya ulaşmak isteyen ve bu yol üzerindeki köylerde ikamet eden binlerce insan Kütahyaya  gitmek için  özel araçlarla Çavdarhisara veya Emet’e gelmek zorunda bırakıldı.

            Firma yetkilileri araçlarının trafikten men edilmemesi adına bu güzergahtaki araçlarını servisini iptal etti. Firmadan yapılan yazılı açıklamada ise, çoğu zaman boş olsa bile bu güzergahtaki vatandaşların mağdur olmaması adına seferlerin devam ettirildiğini ancak, gelinen noktada araçlarının trafikten men edilmemesi için araçlarını çekme kararı aldıklarını duyurdu. Firmanın açıklaması şöyle;

 

“SAYGIDEĞER EMET ve HİSARCIK’lı HEMŞEHRİLERİMİZ!!!
Bilindiği üzere 1972 yılından bugüne Hastur Firması olarak Gerek Hisarcık-Emet-Tavşanlı 
Gerekse -Emet ilçemizin köyleri olan -Gürpınar-Sarıayak-Kayı-Subak-Yarış-Düşücek-Ömerfakı-Çerte-Aydıncık-Örencikli hemşehrilerimizin Kütahya merkeze aynı zamanda Kütahya’danda geri köylerine ulaşımını sağlamaktaydık!
Fakat ÇAVDARHİSAR güzergahında çalışan BÜYÜK ARAÇLARIMIZ yolcu yetersizliğinden dolayı gelmemektedir 
Bizde o güzergahtaki köylerde ikamet eden hemşehrilerimizin mağdur olmaması için minibüslerimizi Çavdarhisar ilçesi üzerinden Kütahya’ya gönderdik ve aynı zamanda yol güzergah belgesi için ilçe trafik komisyonuna müracaat ettik fakat Yıllarca ogüzergahı kullanmamıza rağmen ÇAVDARHİSAR TRAFİK KOMİSYON’undan ret cevabı geldi
Bizde tekrar Emet ilçe trafik komisyonuna müracaat ederek Çavdarhisar ilçesine uğramadan çevre yolunu kullanıp Kütahya’ya ulaşmak için Kütahya trafik komisyonuna müracaat ettik.
Bunuda o güzergahta görev yapan JANDARMA TRAFİKteki görevli arkadaşlara sözlü olarak beyan etmemize rağmen güzergah izni olmadan bu yolda asla çalışamayacağımızı söylediler
Şayet Araçlarımızı Gönderdiğimiz taktirde yarından itibaren araçlarımızı trafikten men edeceklerini söylediler!
Bu sebepten dolayı Çavdarhisar yolu üzerindeki onlarca köyde ikamet etmekte olan hemşehrilerimizin mağdur ettiğimizi bile bile
Çavdarhisar jandarma trafiğinin araçlarımızı trafikten men edecekleri için!
komisyon kararı gelene kadar 
HİSARCIK-EMET-ÇAVDARHİSAR güzergahından KÜTAHYA’ya giden araçlarımızı o güzergahtan çekme kararı aldık
KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA DUYRULUR!!!..”

            Hafta sonu açık lise sınavları için Kütahyaya gitmek zorunda kalan ve bu köylerde ikamet edne vatandaşlar, yaşanan gelişmelere tepki göstererek “Bağlı bulunduğumuz ile ulaşımımız kolaylatırılacağı yerde çıkarılan zorluğa anlam veremiyoruz “dediler.Hisarcık ve Emet ilçesi kadar güzergah üzerinde bulunan   köylerde ikamet eden  vatandaşlar gelişmelere anlam veremeyerek mağdur edildiklerini,yanlışlığın Çavdarhisar Kaymakamlığı,Kütahya Valiliğince biran önce çözüme kavuşturularak mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SKANDAL, KARAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı