Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 15:33
 
SAĞLIK KOMPLEKSİ YAPILIYOR
Sağlık Haberi
SAĞLIK KOMPLEKSİ YAPILIYOR

Ak Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu Yenidoğan ve Yunus Emre Mahallelerine sağlık kompleksi müjdesini verdi.

Millletvekil Kavuncu yaptığı açıklamada ;"Kütahya için sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Yenidoğan ve Yunus Emre Mahalleleri halkımız ve muhtarlarımız bir sağlık merkezi ihtiyacı konusunu bizlere bildirmiş ve ısrarlı takipçisi olmuşlardı. Bizler de bu ihtiyacı belirlemiş, mahallemize ve Kütahya’mıza yakışır, estetik, çok işlevli bir merkez için harekete geçmiştik. Kütahya Belediyesi de bu çalışmalara destek vererek ulaşımı kolay, mahallelere hakim müstesna bir arsayı bu amaçla tahsis etti. Biz de milletvekilleri olarak geçtiğimiz aylarda yatırım müjdesini verdik.

Farklı bir proje olması yönünde ki talebimiz nedeni ile Sağlık Bakanlığı elindeki tip projelerden farklı bir proje çalışması yürütüldü, proje yenilendi. Yatırım planlamasında olan Sağlık Kompleksi için bundan sonraki aşamada yapım ihalesine çıkılacak, takiben de inşaatına başlanacak.

Yapılacak Sağlık Kompleksi 707 m2 bina oturma alanında, 1414 m2 kapalı alana sahip 2 kattan oluşmaktadır. Sağlık Kompleksinde 6 Aile Hekimlik muayene odaları, Ağız ve Diş Sağlığı Odası, Laboratuar ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yanı sıra; Evde Bakım, Spor Salonu, Beslenme Danışmanlığı ve Diyet, Psikolojik Ergen Danışmanlığı, Sosyal Danışmanlık ve Hasta Eğitimi odaları da yer alacak. Bu birimler imkanlar ve talimatlar doğrultusunda farklı amaçlarla Sağlık Hizmeti sunabilecek."

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, KOMPLEKSİ, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı