301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 16:31
 
Prof. Dr. Ali Erbaş Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde
Gündem Haberi
Prof. Dr. Ali Erbaş Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir dizi etkinliklere katıldı.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş burada ikincisi düzenlenen İlahiyat Akreditasyon programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İlahiyat Akreditasyon Ajansı’nın Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda düzenlediği programa katılmak ve Tavşanlı Belediyesi’nin inşaatını tamamladığı 15 Temmuz Şehitler Külliyesi’ni incelemek üzere Tavşanlı’ya geldi.

 DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ: “DİYANET AKADEMİSİ KURUYORUZ”

İlk olarak İlahiyat Akreditasyon Ajansı’nın “kalite” konulu eğitim programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, burada Diyanet Akademisinin kurulmasına yönelik çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Önümüzdeki aylarda sadece hizmet içi eğitim ile kalmıyor, bir adım öne geçerek hizmet öncesi eğitime başlıyoruz" dedi.

 "SINAVDA BELLİ PUANI ALANLAR GÖREVE BAŞLAYACAK"

“Yükseköğretim kurumlarının nicelik ve nitelik ilişkisi de önemli bir husustur. Fakültelerin, sayı, akademik kadro ve öğrenci potansiyeli açısından gelişmesi olumlu bir durum olmakla beraber, daha önemlisi üretilen bilginin niteliği, yetiştirilen öğrencinin kalitesidir” diye konuşan Başkan Erbaş, Diyanet Akademisinin faaliyete geçmesiyle hizmet öncesi eğitimin sonunda sınav yapacaklarını ve belli bir puanı alabilenlerin göreve başlayacağını kaydetti. Erbaş, “Belki ikinci bir şans daha verilebilir. Onda da başarısız olunursa siz başka iş arayın diyeceğiz. Hedefimiz böyle bir uygulama” ifadelerini kullandı.

100’Ü AŞKIN İLAHİYAT VE İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ VAR

Türkiye'de 100'ü aşkın ilahiyat ve İslami ilimler fakültesiyle önemli imkanlara sahip olduklarını dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslami ilimlerin amacının, insanın Rabb'iyle, toplumla ve çevreyle olumlu ilişkiler kurmasını temin etmek olduğunu ifade etti.

Erbaş, hiçbir ilim dalının, sosyal gerçeklikleri ve yaşanan hayatı göz ardı edemeyeceğini sözlerine ekledi.

- BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER: " 15 TEMMUZ KÜLLİYE İNŞAATINI TAMAMLADIK"

Programda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler ise, Belediye olarak inşaatını üstlendikleri DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu bahçesindeki, 15 Temmuz Külliyesi’nin inşaat çalışmalarında gelinen son durumu anlattı.

Başkan Güler, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 580 bin TL ödenekle inşaatına başlanan 15 Temmuz Şehitler Külliyesi’nin geri kalan 1 milyon 250 bin TL’lik kısmını Belediye olarak biz üstlendik. 600 kişilik cami, 165 kişilik konferans salonu, erkek ve bayanlara ayrı ayrı olmak üzere abdest alma yerleri, tuvaletler ve sosyal alanları içeren Külliye’de 15 Temmuz şehitlerini temsil eden, Elif harfi ve Çanakkale Şehitleri Abidesi’nin tasvir edildiği bir cami minaresi bulunuyor. Bu güzel yapının üniversitemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e Külliye inşaatına verdiği bu destekten dolayı teşekkür plaketi ve hediye takdim etti.

Belediye Başkanı Mustafa Güler de günün anısına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya’ya ve Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’e plaket ve hediye takdim etti.

Programın ana sponsorluğunu ise Tavşanlı Belediyesi ile Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası üstlendi.

İlahiyat Akreditasyon Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir; Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara ve Başkanı Mustafa Güler ile TTSO Başkanı Davut Efe’ye teşekkür etti.

Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindekiler Tavşanlı programlarının ardından Kütahya’ya geçti. AYRINTILI GÖRÜNTÜLER BİRAZDAN ...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Ali, Erbaş, Kütahya'nın, Tavşanlı, ilçesinde, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı