301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 10:10
 
PARKHAYAT’DA İZ BIRAKMAYAN AMELİYAT
Sağlık Haberi
PARKHAYAT’DA İZ BIRAKMAYAN AMELİYAT

 

PARKHAYAT’DA İZ BIRAKMAYAN AMELİYAT

 

PARKHAYAT Kütahya Hastanesine karın ağrısı, kusma, bulantı şikayetleri ile başvuran 19 yaşında ki Z.E.Ö isimli hasta Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Tahir Atun tarafından yapılan başarılı ve bir o kadar da estetik bir operasyonla sağlığına kavuştu.

 

Akut Apandisit teşhisi konulan hastanın ameliyatını gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tahir Atun “İnsan vücuduna atılan her neşter, vücutta hasar bırakan bir dokunuştur. Bu dokunuşlar ne kadar büyük ise, vücudun vermiş olduğu tepki de (Ağrı, kanama, yara yeri infeksiyonu, yara yeri açılması vb.) o derece büyük oluyor dedi.

 

Dr. Atun Z.E.Ö isimli hastaya yapılan operasyonu sadece göbek deliğinden girerek tek delikten gerçekleştirdiklerini, çok mecbur kalmadıkça açık ameliyat yapmadıklarını, çoğu ameliyatı kapalı, hatta ileri kapalı (tek kesi) yöntemiyle gerçekleştirdiklerini, üst düzey deneyim ve tecrübe gerektiren bu ameliyatların, ülkemizde sayılı sağlık merkezlerde uygulanabildiğini söyledi.

  

SİLS (Tek kesi) cerrahisi klasik cerrahiye göre;

  • Daha az iz
  • Daha az ağrı
  • Daha az iş gücü kaybı
  • Daha az hastanede kalma
  • Daha hızlı sosyal yaşama dönüş gibi ciddi avantajlar sağlar.

 

Ameliyat sonrası 24 saat geçmeden taburcu edilen  Z.E.Ö operasyondan 4 saat sonra kalktım, yürüdüm, yemeğimi yedim, çok az ağrı htim, korkarak girdiğim ameliyattan çok rahat ve mutlu bir şekilde çıktım. Ancak beni en çok sevindiren taraf ameliyatımın vücudumda iz bırakmayacak olması, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PARKHAYAT’DA, İZ, BIRAKMAYAN, AMELİYAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı